Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 бихте ли осиновили дете...
Автор: papi   
Дата:   20-05-08 20:36

аз лично бих направил тази стъпка
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: angie_   
Дата:   20-05-08 20:39

Да,раничко ми е ,но-да .[smilie24] Някои са принудени ,но не смятам ,че това е единствената причина да осиновиш дете .[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: Cristinel   
Дата:   20-05-08 20:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: papi   
Дата:   20-05-08 20:42

аз лично бих си избрал момиченце
защото мисля че ще е по лесно за възпитаване [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: angie_   
Дата:   20-05-08 20:50

момиче и момче [smilie5] ... ще си ги възпитам и двете добре [smile]Пък да съм жива и здрава и някое мое да си родя [smilie8] [smilie21]



Публикацията е редактирана (20-05-08 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: loveforever   
Дата:   21-05-08 11:21

Децата не са играчки!
Ако човек няма възможност да има собствени деца осиновяването е добра постъпка, но иначе поне според мен е прекалено голяма отговорност.

Вече не бих осиновила, защото имам две деца и много добре осъзнавам какво не бих могла да му дам. Когато става въпрос за чужд,а не за собствения ни живот, трябва да се мисли преди всичко за другия, за това какво е важно за него, а не какво би ни харесало на самите нас.
От опит мога да кажа, че отглеждането на дете е много повече от това да му дадеш подслон и се определиш като негов родител. Важно е то да се чувства истински обичано, нужно, значимо. Да може да усеща това от дребните неща в живота. Също така много важно е какъв мироглед ценностна система, възпитание ще получи, а тези неща не се правят по учебник. Има ситуации в които родителя трябва да бъде твърд, дори да предприема непопулярни мерки и тогава само неговата родителска обич е онова нещо което му дава сили да постъпва правилно, а на детето макар и с неудовлетворение да приема това. Това не се учи и не става насила, то ти идва отвътре и ако го няма всичко е обречено на провал.

Ако човек наистина иска дете, не е важно дали ще си роди или осинови. Важно е да иска това с цялото си сърце и душа, да е готов да посвети живота си на него, да може да пренебрегне собствените си потребности и желания в името детето.


Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: Lalinda   
Дата:   21-05-08 11:46

Че е отговорност, отговорност е, но замисляли ли сте се някога на колко много условия трябва да отговаря бъдещият осиновител (ако изобщо са ви известни тези условия), докато такива изобщо не се поставят пред бъдещия родител?

Че осиновителните агенции следят под лупа осиновителите години след осиновяването, докато никой май не следи за отношението на обикновените биологически родители към децата им (имам предвид не тези, които изоставят децата си в институции, а за тези, които ги отглеждат в семействата си)?

Роди ме, мамо, с късмет, па ме хвърли на смет?

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: matataupa   
Дата:   21-05-08 12:03

Майка ми работи в дом за Деца- не без родители, а изхвърлени(макар че е много популярно да се нарича Дом за Възпитание и Отглеждане на Деца Лишени от Родителски Грижи)

Преди около 20 години се опита да осинови едно момиче- още я помня, взе я за адапционен период- 10 дена у дома. Много добра приятелка- баща и- българин- избягал. Майка и една дръглива циганка. Още я ненавиждам. Почти бяха оформени документите, когато майката се появи отнякъде, преливаща от новопоявила се майчина любов и отказа да подпише, че се отказва от дъщеря си. За майка ми беше голяма трагедия, все едно загуби собствено дете- тя и без това я беше отгледала от 2 до 6 годишна. Момичето остана в Дома още 1 година. После я осиновиха...майката подписала... и което е най- тъпото:

В тези "домове" които са мислени основно за деца наистина БЕЗ родители напоследък почти няма сираци, да не казвам- изобщо[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: тьма   
Дата:   21-05-08 12:05

Да, бих осиновила, осъзнавайки вече цялата отговорност, която трябва да нося, след като съм отгледала две деца. Мога да даря любов.

Но повече ми е интересен друг въпрос - бихте ли изоставили детето си, ако се окаже проблемно

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: tnt   
Дата:   21-05-08 12:07

Лалинда, права си за съжаление

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: matataupa   
Дата:   21-05-08 12:23

Тъма, а ти?
наистина е любопитно...да чукнем на дърво да не се случва на никого...


Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: тьма   
Дата:   21-05-08 12:27

matataupa, труден въпрос, затова го задавам, ако можех да си отговоря веднага, без да го премислям отвсякъде, нямаше да питам за вашето мнение. Не мога да обвиня майките, които го правят, но в същото време ми е трудно да ги оправдая[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: бихте ли осиновили дете...
Автор: tnt   
Дата:   21-05-08 12:29

В един единствен случай може би и то при доста условия... Ако детето има неизлечим умствен недъг и то само ако има заведение, в което биха се грижили по-добре, при по-добри условия и където, то би се чувствало по-добре...
Но не съм особено убедена ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.