Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-05-08 20:11

Става въпрос за шотландския вариант с два пъти по-малко отбори.

Аз съм по-скоро ЗА [smilie24]

Основни причини:

1) По 4 мача между основните фаворити - по-голяма възможност в преки сблъсъци да се решават нещата.

2) По-малко сателитни отборчета, които да се пускат без бой.
А наистина в България няма достатъчно дори прилични отбори, които да заслужават да играят в А група. (то не че и сегашните много заслужават, ама нали си знаем как е, та затова си мисля, че е по-добре "да се направи нещо")

3) Наистина качеството на мачовете би трябвало да се вдигне, може и да съм романтик, но искрено вярвам, че вече ЦСКА (ей го, написах ви го с главни букви - жест на добра воля [beer] ) и Литекс няма да ги правят онези фатки когато си делкаха първенството и купата.

4) Повече зрители + повече пари.

5) Също и повече кръгове, та да се свикне да се играе "сряда - събота" и да са в по-добра форма футболистите.

Абе, те нещата са оплетени, не мога съвсем да ги разгранича, ама ми идват само положителни мнения по въпроса... а на вас?


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: matataupa   
Дата:   17-05-08 20:15

Се мий тая- важното е ... обединителна или убиди-нителна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: n1x0n   
Дата:   17-05-08 20:20

Мисля че всички тия високоплатени селяци, барабар с истеричните им агитки трябва да бъдат впрегнати да орат и копат, за да има поне някакъв смисъл от съществуването им.

Превърнаха футбола от един горе-долу приемлив спорт - в пълна пародия от некадърност, рушветчийство и грубо и арогантно държане на терена.

Който прекопа повече - да взима купата!

Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: nodoubt   
Дата:   17-05-08 20:23

ами хайде да помислим за още 2-3 неща [smilie24]

- финансиране на клубовете (пералня за пари на руски/сръбски/български мафиоти) , реклама , спонсори...

- футболни школи на отборите в А група

- Стигаме до въпроса със спортните бази (тези дни в парламента най-после приеха отдаването на концесия за 10-20-30 години - Ами сега ?!)

- Национален отбор (години наред пълна трагедия , колкото и да са ми симпатични няколко момчета. На фона на това един външен тренер прави чудеса в руския Зенит. мои наборчета-войничета вдигат купата на УЕФА...)


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-05-08 20:33

nodoubt, ей така мога да си ти кажа едно [smilie24]

Пак ще кажа нещо, което написах в другата тема и което, признавам си, е свързано до голяма степен със спомените ми от едно време, когато и други неща бяха по-различни, но много настоявам в случая да не взимаме автоматично челния опит на братята британци и всъщност почти на всички... защото се видя, че не само публиката адски намаля, но и стават простотии с чупене на стадиони и какво ли още не.

за мен е задължително софийските дербита отново да се играят САМО на Националния стадион и с напълно свободна продажба на билети!

И дори БЕЗ буферни зони - те само насъскват хората да се държат идиотски, а в А и В сектор ще си ходят само по-умерените и нормални хора - както можеше винаги да става досега, пак ще може.


За хулиганството си има челен британски модел на справяне с проблема - много видеокамери за наблюдение, много преследване на всички хулигани ИНДИВИДУАЛНО, а не да се бие с палката наред, присъди, забрани да ходят по мачове - в деня на мача да стоят в районното.

И изобщо да се започне да се ПРАВИ НЕЩО по всички въпроси!


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: carl_cox   
Дата:   17-05-08 20:37

n1x0n [smilie24] за жалост е така както го описваш :(

онзи ден излезе инфо от лагера на ЦСКА,че най-малката чиста заплата е 10 000лв [smile]

http://www.sportal.bg/news.php?id=105802

убеден съм, че и в Левски и Литекс зимат подобни пари...

но бедата е не колко взимат, а в това че са изумително слаби...а на някои от тях футболът им стои като наказание :)


докато на родните клубове се гледа като на възможност за перачница на пари, истински футбол няма да има :)


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: matataupa   
Дата:   17-05-08 20:37

абе, ако сериозно си говорим футболът и първенството ни изобщо не са на по- ниско ниво от всичко останало.

И ако някой си мисли, че с вълшебната пръчица ще се оправи- няма. Нали едни и същи Маймуни строят по морето, строят в Планините, Купуват и спонсрират отбори, возят ни...и какво ли не.


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: nodoubt   
Дата:   17-05-08 20:42

Coinc

За дербитата не съм съгласен , продажбата на билети за мачове на ЦСКА е на изключително високо ниво - другия съперник да му мисли.

Вината е изцяло на ПОЛИЦИЯТА. Не може да чакам 45 минути след края на мача да се натрошат и да си тръгнат ЕСКОРТИРАНИ по къщите , които и да са [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Снимки , бързо производство , глоби , общественополезен труд , забрана за посещаване на спортни срещи , сурови наказания за повторни провинения [smilie9]


след това може и без буферни зони. за мен лично има чар мача да се играе на нашия , предполагам за вас - на вашия стадион.
дори Европейските мачове.


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: Coincidentia   
Дата:   17-05-08 20:56

Аз си казах, че вероятно е заради романтичните ми спомени през минали години, дори и до преди десет години се пълнеха стадионите - съвсем не искам да ви натяквам резултата 5:0 от онзи финал на купата, а да си спомня, че тогава май беше последният път, когато публиката си беше толкова, колкото трябва - поне 50 000 +

Но и наистина съм почти убеден, че на Националния стадион ще е най-цивилизовано, мачовете по никакъв начин не се отличават като качество и каквото и да било, когато се играят на клубните стадиони, само стават въпросните простотии.

И наистина за полицията - тяхна работа е, не знам защо само се оправдават със законите, след като никакви закони не им пречат да размахват палките по всякакви малолетни дечица (които също хулиганеят яко и трябва овреме да бъдат прибрани "юнашките" им батковци, които им дават пример да се държат като в безотговорно стадо), та и дори по момиченца и нормални хора...

Аз просто наистина си спомням как ходех по мачове с баща ми и с гаджетата ми и разни конни полицаи едва не го сгазиха, а пък към девойките ми се държаха просташки, изобщо ченгетата съвсем не са цветенце за мирисане.

Трябва всичко да бъде записвано и всякакви наказания да са само и единствено по съдебен път и ИНДИВИДУАЛНИ - ако се премахнат една направо пренебрежима бройка хора - по 100 - 200 души от всяка агитка, нещата почти като с вълшебна пръчица ще се оправят.
Но лошото е, че покрай тези хора действат свински и наистина разни дечица, които, ако нямаха такъв лош пример, биха били десет пъти по-цивилизовани.

Всичко това не е съвсем само свързано със сигурността, но и с причините хората да не ходят по мачовете, та има и донякъде връзка с темата, ама все пак да се върнем повече на нея - кажете все пак какво не ви харесва в идеята за Висша лига (оставете думичката "висша" и кажете за идеята!)


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: n1x0n   
Дата:   17-05-08 22:15

ако сериозно си говорим футболът и първенството ни изобщо не са на по- ниско ниво от всичко останало.

Онзи ден хапвах в Хепи, точно срещу телевизора. Някви мачове от нашето първенство - еми няма такава селяния братче! Фал след фал - супер груби, абсолютно НИКАКВА игра и съдията подтичва като некой мушмул, щото играчите му се карат!

Абсолютно най-примитивното зрелище е станал БГ футбола. Просто е отблъскващо! [smilie23]
С кой акъл ги храните тия некадърни копеленца просто не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: nodoubt   
Дата:   17-05-08 23:18

сещам се за по отвратителни неща в БГ и то много много много , не съм на твоето мнение [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: carl_cox   
Дата:   18-05-08 00:34

абсолютен потрес! [smilie10]

БОЙ И ПОГРОМ В САНДАНСКИ

що за олигофрения????? честно казано, за първи път виждам такова чудо

какъв е интереса на локо пловдив феновете, на мач ВИХРЕН-ЦСКА да търсят скандал в Сандански?

е като прибавим това+некадърните футболисти и уредените мачове - как да очакваме интерес към родният "футбол"?


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: carl_cox   
Дата:   18-05-08 00:45

който се интересува подборно от супер абсурдния и срамен случай с Локо Пловдив хулиганите в Сандаски - да гледа повторението на сегашното предаване САШО ДИКОВ по Канал 3 - както винаги нищо не е спестил...


Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: heavyrockin   
Дата:   18-05-08 00:53

Нищо висше/свише не виждам тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Обединителна футболна тема - Българска висша лига
Автор: n1x0n   
Дата:   18-05-08 13:26

сещам се за по отвратителни неща в БГ и то много много много , не съм на твоето мнение

Няма как да сме на едно мнение. Ти си един от индивидите, които наричат други хора "говеда", само защото симпатизират на друг, също толкова бездарен отбор.
Сигурно ходиш да им гледаш селянията по стадионите?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.