Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 въпрос към адвокатите във форума
Автор: J0R0   
Дата:   09-05-08 18:13

Преди време, малко след падането на режима, помня как на един митинг, човекът с микрофона нарече своя опонент "педераст".
Засегнатият заведе дело за публична обида и осъди на парично обезщетение този, който го беше обидил.

Въпросът ми е, някой знае ли как стоят нещата с интернет?
Един сайт като този е достатъчно публично място.
Ако има достатъчно информация в логовете кой и откъде е писал и коя личност точно стои зад съответния ник, дали може да бъде заведено и спечелено дело за публична обида?

Въпросът е принципен, не визирам никого конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: Amigo   
Дата:   09-05-08 18:18

JORO, извинявай, не ща да спамя, ама да попитам: това обида ли е? [smilie5] [smilie5] Това май е стандартно обръщение в определени случаи [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-05-08 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-05-08 18:18

Добре де, а ако наречения педераст наистина е педераст това обида ли е или комплимент?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: explorer   
Дата:   09-05-08 18:18

Скоро гледах във Vbox-a нещо май от "Господари на ефира", с Евгений Минчев и някакви други "меки китки", и там се спомена, че СЕМ не смятал визираната горе дума за нецензурна и можело да се използва в ефир. Но сега като се замисля, това че не е нецензурна, не пречи да е обидна думата.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: Amigo   
Дата:   09-05-08 18:19

IvoZafirov написа:

> Добре де, а ако наречения педераст наистина е педераст това
> обида ли е или комплимент?
>
> [smilie5]



зависи дали е педераст или гей [smilie3] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: georgi969   
Дата:   09-05-08 18:26

Гей-това е политик,бизнесмен или човек на изкуството,а педераси са обикновенните хора-работници,учители,военни...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: special_k   
Дата:   09-05-08 18:27

:) автоматичното логване би било голям коз за адвоката на подсъдимия в подобен случай...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: nsirakov   
Дата:   09-05-08 18:33

скоро имаше подобна ситуация около мен... една обидена , че са и казали "курва" бе съдила друга за обида и клевета, съдията прекрати делото с думите че тази дума не е обида за съд...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: likeduh   
Дата:   09-05-08 18:36

az dnes наблюдавах много вярно админско поведение....бързото спиране на темата за анибодигърлата....с поздрави за решението[smilie24] ...и с леки съмнения ...че нещата са свързани....

иначе на въпроса................................................................................................ не мога да помогна[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: anaksagor   
Дата:   09-05-08 18:39

не пречи теоритично, проблемът е в доказването... много трудно може да се докаже, че аз пиша сега, а не чичо ми, който ми е на гости и ми прави мръсно докато режа салатата. Ако не е доказано безусловно, няма как да се стигне до осъдително решение.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: Todd   
Дата:   09-05-08 18:39

Ако да си педал е виновност ......[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-05-08 18:53

Ми Сираков нали знаеш какво е казал Наполеон [smilie5]

Прав е съдията

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: itilien   
Дата:   09-05-08 19:08

Жоро, ти колко време се бори в съда за някакви снимки, дето имаш доказателство за тях, та какво остава за нещо написано в интернет ?
Това ми се струва крайно невъзможно да стане, защото ИП-то не може да бъде идентификация за човек. Може друг да го е написал, може системата да е била хакната и да са подменени съобщения, пакети, ИП-та и какво ли още не.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: anaksagor   
Дата:   09-05-08 19:10

аз не знам в практиката някой да е успял да докаже подобно нещо, не знам и много хора да се се опитвали, според мен като отидат на адвокат и той ги разубеждава... пак казвам, теорично може. на практика - трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: pmartinov   
Дата:   09-05-08 19:14


J0R0
Въпросът е принципен, не визирам никого конкретно.



За разлика от J0R0 моя въпрос е същия но конкретен от Форума !

Ето я конктретната ситуация .

подобни квалификации съм получил от същото лице в още няколко теми но не подадох сигнал към АДМИН защото не последва никаква реакция от първите два .Вместо реакция от АДМИН получих следното съощение на ЛС

Admin

Уважаеми pmartinov, за последните 7 дни срещу вас има докладвани 34 сигнала за спам. Уведомяваме Ви, че при следващ сигнал за спам, профилът Ви ще бъде блокиран за писане във форума за една седмица.
Поздрави!


Тъй като сайта няколко дена беше оставен на автопилот аз само мога да гадая с колко пияни или дрогирани съм имал диалог по време на празниците.


Освем че съм хетеросексуален имам голямо желание да осъдя въпросното лице независимо колко време усилия и средства ще ми струва !


Благодаря предварително на тези който ми отговорят конкретно на въпроса :

МОГА ЛИ ДА ОСЪДЯ ВЪПРОСНОТО ЛИЦЕ ?


АДМИН не взе никакво отношение по сигнала който му подадох...

Всякакво съвпадение е случайно.



Публикацията е редактирана (09-05-08 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-05-08 19:15

добре де а от 2-3 пъти става ли се педерас?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: anaksagor   
Дата:   09-05-08 19:19

пмартинов мързи ме да чета цялата тема... в кое е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: pmartinov   
Дата:   09-05-08 19:26

anaksagor

Имам голямо желание да осъдя въпросното лице!

Възможно ли е в България ?

Благодаря предварително !



След 10години дела съборих една двуетажна къща която беше построена НЕЗАКОННО в съседство с един мой имот.

Делото премина през всички възможни инстанции и резултата е налице.

На мястото на двутажната къща има градинка :)



Публикацията е редактирана (09-05-08 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-05-08 19:30

Аз ако съм на админа ще организирам лични срещи между "разменили си любезности форумци" на живо и пред публика. Голи до кръста (и жените). Може и малко кал да има наоколо, както и много бира за останалите форумци. Така хем обидения може да се реваншира, хем форумци да се позабавляват, хем админ може да мине с една шапчица после да събере парични средства за следващата организация, както и за лейкопласт необходим за спорещите.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: anaksagor   
Дата:   09-05-08 19:30

ама кое е това лице, какво ти е направило... дай обстоятелствата....

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: pmartinov   
Дата:   09-05-08 19:36

dephil
Дата: 04-05-08 17:13
"
Мартинов,

Току-що отново разпозна себе си [smilie19]

Когато се научиш ТИ да не обиждаш и да си конструктивен, тогава ще получиш правото да се отнасят с теб, като с човек, разбра ли,
мекокитков?

Такива кадри на ниско ИСО може да праска почти всяка сапунерка, вкл. и никонските - какво точно се опитваш да покажеш с тази снимка от 13.09.2006?

Впрочем - за две години това ли е най-показателния кадър за възможностите на този апарат?"

Това е само един от няколкото поста в който лицето си позволява да ме обижда по този начин .


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: special_k   
Дата:   09-05-08 19:37

мартинов, и тук ли спамиш? ти си баси наглото парче! и аз ще пусна сега един сигнал за спам/ще ми е първият изобщо/, белким те махнат верно..........баааааааси как ми писна от непокритото ти перчене и реване[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: chavdarpg   
Дата:   09-05-08 19:40

Интернет е публично пространство,форумът частен,ако те е обидил тук,деактивирай го,ако пък те е обидил публично пред свидетели,съди го.
Ако вместо педераст, кажеш на някого хомосексуалист.Дали ще се обиди?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: anaksagor   
Дата:   09-05-08 19:42

според мен за такова нещо не можеш да осъдиш никого... първо няма кой знае каква обида, второ няма как да докажеш, че е той. трето за засягане на твоята чест и дойстойнство по-трудно може да се говори като стоиш зад ник, който 99% от хората, които четат това не свързват с реално лице. и изобщо в практиката няма подобен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос към адвокатите във форума
Автор: pmartinov   
Дата:   09-05-08 19:46

Още когато се въведе системата за спам съобщенията знаех предварително че тя ще се исползва като ефикасно средство за разчистване на лични сметки.

Като виждаме така и става.





anaksagor

Ясно сега след твоето уточнение това вече може да стане официална форма на обръщение...


Благодаря ти !!!



Публикацията е редактирана (09-05-08 22:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.