Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:03

Днес ми хрумна нещо относно проблема с найлоновите торбички и искам да го споделя с вас, за да чуя какво мислите.
Проблемът да се заменят найлоновите торбички за еднократна употреба с торби за многократна е високата им цена. Цената е пропорционална на издръжливостта. (факт е, че всички имаме торбички, но когато ние сме в магазина, те са вкъщи) Т.е. достатъчно издръжливите са достатъчно скъпи, че да не могат хората да си позволят да ги купуват всеки път.
Т.е. проблемът е, че ако е евтина няма да е качествена, а ако е качествена няма да е евтина.
И понеже едва ли има един-единствен продукт, който да обединява и двете качества едновременно, най-логичното е да разделим тези две качества в два отделни продукта. Единият евтин, другият качествен.
Евтиният се слага в качествения.
Или по-просто казано с нагледен пример - доматите ви ги слагат във възможно най-евтината хартиена торбичка (може и от оризова хартия[smilie5] ) кято служи само и единствено за изолация на продуктите един от друг, а всичко се слага в една голяма от лек, издръжлив и по-скъп материал (някакъв вид пластмаса например), които също се купуват, и ето тук идва разликата - след като сте събрали достатъчно голямо количество от тях вкъщи вие може да отидете в магазина да ги върнете и да получите парите си обратно.

Имате ли въпроси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:06

Как може да нямате въпроси https://photo-forum.net/joro/emoticons/sim04_tn.gif

[smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: equinox   
Дата:   08-05-08 20:09

Нямаше ли подобна тема вече? Има решения, но някой трябва да плати за тях. Другия вариант е хората сами да се осъзнаят, което няма да стане лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:09

еми беше много дълга и не я четох [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:12

Защо да се плаща? Този вариант е толкова евтин, че почти икой не плаща

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: HP   
Дата:   08-05-08 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: equinox   
Дата:   08-05-08 20:16

Това няма да реши проблема със замърсяването. Трябва изцяло да се премахнат пластмасовите торбички. Ако хората си носиха торбичките да ги връщат щяха да си ги носят и сега като пазаруват.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: vladomatev   
Дата:   08-05-08 20:16

Ти ли го измисли това? Не ми изглежда решение, или май не го разбрах. Едното решение е торбичките да са от коноп. Проблема е много сериозен между другото

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:17

Трябва да мислим за решение на проблемите, като приемем, че хората са неразумни и няма да се променят.
Аз поне така мисля за прблемите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: pileshtar   
Дата:   08-05-08 20:18

абе торбичките да са проблема [smilie21]



Публикацията е редактирана (08-05-08 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: equinox   
Дата:   08-05-08 20:19

[smilie18] Тогава сме обречени.


Аз от година и повече си ходя с раницата да пазарувам. Торбички не ползвам, освен за зеленчуците. Ако можех да ги вземам един по един щях и това да правя. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:20

equinox, защо да не се разрешара проблемът със замърсяването? Кой ще си изхвърли торбичката, ако в магазина ще му дадат пари за нея?
Освен това те няма да са такива, ами...представи си старите пласмасови чанти, но с по-хубав дизайн. Те не могат да летят във въздуха.



Публикацията е редактирана (08-05-08 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: 0:2> I5 :065B5 70 B>20
Автор: princess_lia   
Дата:   08-05-08 20:21

Neli, mila, ne sme nie mai horata, kym koito trjabva da se obyrnesh :(

Отговори на това съобщение
 Re: 0:2> I5 :065B5 70 B>20
Автор: princess_lia   
Дата:   08-05-08 20:21

Neli, mila, ne sme nie mai horata, kym koito trjabva da se obyrnesh :(

Отговори на това съобщение
 Re: 0:2> I5 :065B5 70 B>20
Автор: princess_lia   
Дата:   08-05-08 20:21

Neli, mila, ne sme nie mai horata, kym koito trjabva da se obyrnesh :(

Отговори на това съобщение
 Re: 
Автор: princess_lia   
Дата:   08-05-08 20:22

Neli, mila, ne sme nie mai horata, kym koito trjabva da se obyrnesh :(

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:22

Ако хората си носиха торбичките да ги връщат щяха да си ги носят и сега като пазаруват.

[smilie11]

Не е същото - хората пазаруват след работа и никой не би разнасял цял ден някакви пазарски чанти.
В другия вариант - когато се сетиш - веднъж в месеца си занасяш стоте чанти в магазина и следващите 29 дена си купуваш пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: equinox   
Дата:   08-05-08 20:22

Да си чела предната тема. Мен сега пък ме мързи да се обяснявам [ezik]

http://www.capital.bg/show.php?storyid=491396 - тук има писано по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   08-05-08 20:23

тия тъпи найлонови торбички не са ли един вид пластмаса, да го е*а, и като ги изхвърлям в контейнерите на които пише Пластмаса не се ли рециклират?

Междудругото да ви кажа - хартиените торбички са още по-голям проблем, защото за тяхната изработка се ИЗСИЧАТ ДЪРВЕТА и се хаби 100 пъти повече енергия, за да се направят!


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:24

vladomatev, аз, да. Би ли обяснил защо не ти изглежда решение. Точно затова пуснах темата, да видя дали не пропускам нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: equinox   
Дата:   08-05-08 20:26

Не е същото - хората пазаруват след работа и никой не би разнасял цял ден някакви пазарски чанти.
В другия вариант - когато се сетиш - веднъж в месеца си занасяш стоте чанти в магазина и следващите 29 дена си купуваш пак.


Нещо като бирените бутилки и кенчетата ли? Значи става въпрос за рециклиране - то пак се заплаща. Айде накрай някой супермаркет да даде и 1 ст за нещо, без което може да мине. Освен ако не е с цел реклама няма да си направят труда. Дано да греша де. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:27

Май пак не обясних добре. Добре, представете си кошниците, с които пазаруваме в супермаркетите, но по-големи, по-леки и да може да си ги носим чак до вкъщи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:28

А това с цената ще се разреши лесно.
Важното е да се намери най-евтиният ефективен вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: anaksagor   
Дата:   08-05-08 20:29

като бях малък имаше яки платнени торби, всичко се слагаше вътре... баба ми имаше такава. И според мен една подобна издържа минимум 10 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще кажете за това
Автор: Нели   
Дата:   08-05-08 20:31

anaksagor, това е нехигиенично, когато торбата се ползва от различни хора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.