Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-08 19:18

Измислиха и болест, свързана с липсата на мобилния телефон
Името "номофобия" произлиза от "no mobile" (без мобилен телефон), което често предизвиква истинска паника у притежателя му
06.05.2008

Номофобията, или липсата на мобилния телефон, е поразила 37% от италианските младежи на възраст 13-18 години, съобщи в. "Месаджеро".
Името "номофобия" произлиза от "no mobile" (без мобилен телефон), което често предизвиква истинска паника у притежателя му, пише "Пронтософия".
Страхът, породен от забравения или изгубения телефон, е в резултат на новата форма на зависимост от него, твърди пред вестника Масимо Ди Джананатонио, преподавател по психиатрия в римския университет "Сапиенца".
Според него тази зависимост е почти толкова сериозна и силна, колкото зависимостта от наркотиците и алкохола.
Технологиите, поставени в услуга на хората, стимулират импулсивността им, но тя може да се трансформира и в истинска паника, предупреждават учените. Най-засегнати са младите хора.
Според изследване 37% от италианските младежи не могат без мобилните си телефони, 49% са под зависимостта на видеоигрите, а 44% - от компютрите.
"Най-младите са обзети от страха да не останат сами и имат непрекъснато нужда да общуват с други хора, дори и по виртуален начин. Затова и не се отделят никога от мобилните си телефони, които държат под око непрекъснато", казва Ди Джананатонио.
Според друг италиански психиатър - Анна Оливиеро Ферарис, отговорността за това заболяване при младежите се дължи най-вече на родителите, които снабдяват децата си с мобилни телефони още от малки, за да поддържат непрекъснати контакти с тях.

[smilie8] [smilie8] [smilie25] [smilie25]

Ам кво ли ше е лечението? [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: canonio   
Дата:   06-05-08 19:50

Лечението е вграждане на чипове в мозъчната кора, които ще подават сигнал към ушите, очите, носа, оная работа, и най-модерните чипове ще контролират ЗАУ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-08 20:00

мдааа, чипчета+сома [smilie6] [smilie6] [smilie8] и евриуан из хепи [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Lalinda   
Дата:   06-05-08 20:15

Казвах ви аз, че е зле да си зависим от каквото и да било, пък било то и от телефона си, който дори не пуши и не мирише на чесън (примерно)...
[smilie6]

Да си призная честно, че лично аз пък съм зависима от вафлите "Мура" с лешник, но установих с потрес и че не съм единствената, тъй като, според едно несанкционирано допитване до зависимите от консумацията на, ъъъ, тунквани вафли, в "Мура"-та с лешник слагали... пристрастител!
Така де, никой от любителите на "Мура"-та с лешник не би ги заменил, примерно, с "Мура" с фъстък (ужасни са).
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-08 20:17

Мура с лешник - не знаех, че има такво чудо [smilie8] [smilie8] [smilie6] А с бадемки има ли? [smilie6] Пристрастяването към каквото и да е май си е кофти работа [smilie25] [smilie25]



Публикацията е редактирана (06-05-08 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: tnt   
Дата:   06-05-08 20:39

от таквоз нящу няма съ разболея аз...
номофилия мъ друса мени [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: catlover   
Дата:   06-05-08 21:06

Lalinda, https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: kirilius   
Дата:   06-05-08 21:34

Лечението е бой [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Amigo   
Дата:   06-05-08 21:37

Do You Suffer From Nomophobia? [smilie19] [smilie19] [smilie19]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/sffz5489.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Cristinel   
Дата:   06-05-08 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Императорът.   
Дата:   06-05-08 22:59

О, темпора, о морес !!!!
То и на мене ми е странно, ако си забравя мобата у дома (сравнително често ми се случва), ама чак фобия...

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: nsirakov   
Дата:   07-05-08 00:31

аз се гледам да го забравя някъде.. да не ме търсят...

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: ivanov_id   
Дата:   07-05-08 14:23

Това е измислица-премислица. Като "компютрофобията" преди двайсетина години, ако я помните: компютърът винаги е безгрешен и безпристрастен, и "жестоко" ни критикува дори за най-малката грешка при "общуването" с него, затова операторите на компютри "непрекъснато се страхуват" да не би да сбъркат нещо, докато работят...

Според "статистиките" от края на 80-те повече от половината работещи с компютри страдат от тази фобия... Абе, хората нали трябва статии да пишат и заплати да изкарват... Знаем се [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: tnt   
Дата:   07-05-08 15:02

виж НоИнетфобията е мнооооооооого опасна и заразна болест... предава се в ефир, по кабел, устно и чрез терминали, най-вече [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-05-08 15:14

И аз почувствах това страдание като си загубих телефона с над 700 контакта в него + всичките регистрации и пароли + най-отговорните ми финансови взаимоотношения вкарани в портфейла + ..., баси!!!!! [smilie2]

И без никакъв бекъп никъде!!![smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Todd   
Дата:   07-05-08 15:20

Бе като започнеш да си нищо без вещите си по-добре се обеси !!!!

Едно на ръка че всяко у-во има странната способност да те зарязва в най- неочаквания момент !!!

Язе ако съм доктор на тия зависимите ша им режа по 2 метра (ортума му викат в нащо село) безплатно - на тях ще им остане само да си намерят дърво и са готови !!!

мда....[smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Имаме си вече и "номофобия"...
Автор: Vinsent   
Дата:   07-05-08 15:28

Една вещ без която си нищо - документа! [smile] [smilie25] [smilie18]

Щото документ без човек пак си е документ,
но човек без документ не е човек! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.