Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   28-04-08 23:58

Мислите ли, че са достатьчно подготвени да карат след шофьорския курс, имате ли наблюдения?

И по-важното - защо махнаха полигона??? [smilie11]

Решила сьм да изкарам курс , обаче ми е чудно- де ще ме учат да маневрирам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-04-08 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: equinox   
Дата:   29-04-08 00:03

Ти още малко ще поискаш да те учат и да паркираш [smilie18]

Разбира се, че не са подготвени. Аз като се знам как карам в кола не се качвам.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   29-04-08 00:04

кристинел,

може да се случи на всеки [smilie18] , една колонка , много важно.[smilie5]

Аз мисля да си поправя грешката , не да задьлбочавам проблема- поне на това се надявам. [smilie24]

Иначе наистина мисля, че има нужда от полигон- направо в реални условия ми се вижда доста рисковано [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-04-08 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 00:05

Аз бях почнал курс през август, ама го зарязах на половината, че нещо ме домързя, а и не ме кефеше че трябва да се разкарвам далеч.
Инструктора дойде първия път до офиса на работата и вика: айде сега ти ще се закараш до у вас (от 4-ти км, до стрелбище.)и аз се ококорих, щото не бях карал никога.
Ами общо взето успях да се закарам успешно :) Така че не е толкова страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-04-08 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   29-04-08 00:06

И да трьгвам искам, и да спирам, и да паркирам ! [smilie18] [smilie24]

Поздрав за Алис, колежке, добре се справяте, вдьхновихте ме [smilie5] :

http://youtube.com/watch?v=uUurALr_Ckk

Дай Боже и ние така един ден [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Cristinel   
Дата:   29-04-08 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   29-04-08 00:08

Това за полигона и аз не го разбирам [smilie11]
Имам една приятелка, която напълно отказва да се пробва да паркира... а де, как се казваше - не успоредното, а другото [smilie18]

Та, да де, а не е с някакъв рейс, а със скромна фиестичка...

При всички случаи някак ще е чудно да се мине без някоя издрана броня като за начало след взимане на книжката.

Но пък има и полигони, където можеш доброволно да си отидеш да се пробваш... аз мога да ти помогна [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   29-04-08 00:15

кьде са тия полигони? за София питам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Brummaker   
Дата:   29-04-08 00:17

има, не е като да няма [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   29-04-08 00:18

При Горубляне има един, на който аз едно време се учих [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Императорът.   
Дата:   29-04-08 00:18

Зависи де карат... За Сунгурларе са добри, но за София... бе не може без полигон.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 00:19

"Но пък има и полигони, където можеш доброволно да си отидеш да се пробваш... аз мога да ти помогна "

Бааа, има. Чакай и тука да ти разправям. Преди да го почна тоя курс, един приятел вика айде ще ходим на една площадка в младост да се поупражниш, да не си хептен несядал зад волана. Отиваме ние - то една асфалтирана площадка, дълга стотина метра, широка трийсетина. Почнах аз да карам, то заваля един дъжд, и не щеш ли, след десетина минути една полицейска кола спира до нас. Опалаа, отваряме прозорците, оня през техния прозорец вика: документите на колата и на шофьора.
Тоя приятел вика: ами той няма книжка:
полицая(прави се на изненадан): ама как така

а площадката на едно забутано място, дето ни шосета има наблизо, ни хора минават. И там много често ходят да се упражняват хора, които нямат книжка. И те тия са се научили да ходят там да изкарват парични нещастниците. 50 лева им дадохме.
Викат - ходете на полигона на панчарево. Отиваме ние - той полигона заграден с мрежа и не работи.
Тарикатска работа..

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: solo5   
Дата:   29-04-08 00:20

Книжка кола не кара
Шофьор ставаш след курса с практика
В този ред на мисли съм против увеличаване на 2-3 и т.н месеца за курса
Това е искане на лакоми инструктори, за повече парици
И три месеца да е курса, пак няма да станеш шофьор по време на курса, а след като го завършиш

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   29-04-08 00:25

Итилиен,

и аз така знам, че няма полигони- старите са застроени или са направени на нещо друго- аз сьм карала на една мотописта, ама то само вьртиш в крьг...до едни кофи за боклук се паркирах и се ометохме защото е забранено все пак вечерно време, пьк и на фарове, не си е работа.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: canonio   
Дата:   29-04-08 00:28

Шофьорския курс трябва да е 10 дни. Ако за това време не започнеш да караш човешки, по-добре зарежи...
способността да познаваш какво ще направи оня пред теб идва с карането. А също и специфичната прегъвка на показалеца и и безименния пръст, докато средният е изправен - това на курса не се учи[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Lalinda   
Дата:   29-04-08 00:30

Изкарах моя курс преди десетина години в най-големия сняг и поледица, без полигони, ако ще те карат из софийските джунгли, за какво ти е полигон? Как се паркира не се показваше и преди десет години...

Инструкторът казваше, че най-трудно се научавали да карат най-образованите, защото искали да разберат всичко (явно това не им се полага), иначе, видеше ли нарушител, казваше: "И на тоя ние сме му дали книжката!". Първият път ме скъсаха, защото, при завършил и вероятно взет вече изпит, ми казаха да завия и спра, за да седне следващият, точно на мястото, където спират такситата на Плиска, на "стръмното", и един таксиджия излезе от таксито си и се хвърли буквално под нашата кола, добре, че полицаят до мен реагира светкавично, пък аз му викам - защо спираме сега, какво стана? А той - ми тоя е идиот, дип, че е таксиджия, ама да го газим ли сега, като е идиот?

Такива ми ти работи, нЕма да се плашиш, и магаре да трябва да изкара тия курсове, изкарва ги...

На четвъртия път джип зад нас ни бутна на червен и за нас и за него светофар, май искаше да мине през нас, но го хванаха, на третия път ни бутнаха, под моста на Подуене, на втория път пък инструкторът ми повери в петък след обед да карам жена му до Централна гара, на първия ходихме някъде по Ботевградско шосе да зареждаме с газ... Живот ли бе, да го опишеш!
[smilie24]
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 00:31

Абе мизерия си е. Полигона е необходимо нещо, ако ще и за 2-3 часа в началото, колкото да посвинеш поне завои да правиш, да тръгваш да спираш. А не да седнеш направо и инструктора да ти мърмори що не завиваш както трябва или що гасиш колата на тръгване и то в трафика. Моя инструктор не мрънкаше много де, ама имаше вид на пропаднал пияница, пушеше цигара от цигара и музиката си свиреше - аз не чувам двигателя и в началото натисках повече газта на тръгване, а той ми се кара. Е викам, не чувам двигателя - а той ми вика да гледам оборотомера. Ами то в началото не може да огрееш навсякъде :))

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Matheya   
Дата:   29-04-08 00:35

Канонио,
за Варна ако 10 дни стигат , тука ти трябват 10 месеца да отработиш рефлекси заради всичките тарикати в трафика - все си мисля, че не е разумно да ме пуснат при другите луди с опит така шоково [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: solo5   
Дата:   29-04-08 00:37

Автор: Lalinda
Дата: 29-04-08 00:30
Как се паркира не се показваше и преди десет години...


Хм, преди 15 се показваше [smilie8]
иначе полигоните според мен трябваше да не ги затриват
Кеф му на човек да отиде да се поразкърши малко, да си поприпомни, ако не е карал отдавна и т.н
А те направиха парички от тях
До нас полигона сега е платен паркинг [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: canonio   
Дата:   29-04-08 00:38

Matheya,
за Варна два дни стигат.
За София - 10[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: Стоев   
Дата:   29-04-08 00:40

Само няма да се паткаш - друго може и да не станеш, ама шофьор...[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За "Новите" шофьори на пьтя ?
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 00:44

Ма те са 24 учебни часа по 40 минути. това са си 12 дена по 2 учеби часа. Само дето ако искаш да ги вземеш набързо няма да стане. Инструкторите вземат по толкова много хора, а всички хора искат да са вечер примерно, че трябва да си уговаряш часове чак за след седмица примерно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.