Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ще четат мислите ни...
Автор: slivenski   
Дата:   24-04-08 12:42

Правителства се опитват да четат мислите ни

-----------------------------------

Не помня кой беше казал, че който заради сигурността си се отказва от свободата си, не заслужава нито едното, нито другото... [smilie21] [smilie21] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 12:46

времето на Оруел идва [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: matataupa   
Дата:   24-04-08 13:02

Мдаааа.

НИЕ- Евгений Замятин. 1924

"Роман класифициран в жанра антиутопия. Представлява странна картина съставена от видения от едно бъдеще на победилия технократизъм. В него красиво е само това, което може да се изчисли и моделира с математически формули. Всичко останало е нелепа отживелица. Източникът на душата е открит - той е само едно варолиево мостче, малка частица от човешкия мозък. Душата се оказала болестно състояние на мозъка и в името на Великия Благодетел трябва да се "излекува" чрез задължителна операция. Всеобща държава, изградена под стъклен похлупак сред дивата природа. Хора с глобални идентификатори вместо имена, живеещи в блокове изцяло от стъкло, за да няма какво да крият. Семейства не съществуват, децата се възпитават в заводи, а любовта се осигурява чрез билет. Целта на съществуването на Всеобщата Държава е изграждането на машина наречена ИНТЕГРАЛ, с която хората са призвани и длъжни да излетят в Космоса и да интегрират инопланетяните към техния машинен строй. Интересното е, че в този странен свят пресъздаден в началото на 20 век, Евгений Замятин е предусетил много неща от нашата епоха. Например маниакалния стремеж на съвременните демократи да "интегрират" всичко към своите разбирания, които за тях са единствените възможни. Това е накратко. Романът е сканиран от сборника "Черно слънце", изд. 1990 г."

Добре си постиламе[smilie9]

Препоръчвам романа [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-04-08 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: tnt   
Дата:   24-04-08 13:03

Блондинките ще бъдат най-търсените терористи, бандити и престъпници [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Императорът.   
Дата:   24-04-08 13:12

Индианецов - чел съм го - и аз препоръчвам го. 1984 на Оруелов тоже...

Бе надявам се да не стане - д-р Емет Браун не успя, та тия ли пентагонски смешници ще успеят? Пък и да успеят - аз умея и да не мисля - или да мисля само за глупости... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 13:18

абе положението се натопорчва - нали виждате янките какви мерки налагат, чипове ви готвят, паспортите вече ги правят и с отпечатък от ириса... [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: slivenski   
Дата:   24-04-08 13:18

Автор: Императорът.
Дата: 24-04-08 13:12

аз умея и да не мисля - или да мисля само за глупости...
-----------------------------------------

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Именно... Ще трябва да се научим да ги прецакваме... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: slivenski   
Дата:   24-04-08 13:25

Подобен скенер на мозъчната дейност може твърде лесно да бъде байпаснат от идентично на него устройство, имплантирно в тялото на човек, което да има малко по-силен сигнал от нормалното за хората и да подава постоянни параметри към скенера. Така за скенера ще изглежда, че даденият човек е спокоен и "не мисли за нищо"... [smilie21] [smilie21]

Терористите ще намерят начин да се справят с този скенер... Обикновените хора, обаче, ще бъдат следени на общо основание... Което е [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Пърпъла   
Дата:   24-04-08 13:32

Ще четат - дядовия. На калапавия астронавт - космоса му крив. Те НАСА първо да си оправят парка от космически превозвачи, че откато го няма Браун и работилото около него поколение инжинери съвсем за смях станаха. Всичкия пушек е за да вземат пари за проекти. Човешкия мък е толкова сложен че до този момент ни делят сигурно стотици години.
Подслушването на човешки мисли - дори и някой ден да има пробив в технологиите, това може да се материализира само ако достаъчен процент хора, създаващи критична маса са убедени че това е наложително, а не шепа идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: NShte   
Дата:   24-04-08 22:10

"светлинни лъчи, преминаващи през черепа" (от линка в първия пост) [smilie8] - май за блондинки ще става


Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Lalinda   
Дата:   24-04-08 22:48

"Прекрасен нов свят" на Олдъс Хъксли също не е зле.
[smilie24]

"Който се преструва, че подтиква хората към размисъл, него го обичат. Който наистина го прави, него го мразят."

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: cade   
Дата:   25-04-08 00:55

много е страшно когато някой иска да чете но не може [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Amigo   
Дата:   25-04-08 01:44

Lalinda написа:

> "Прекрасен нов свят" на Олдъс Хъксли също не е зле.
> [smilie24]
>
> "Който се преструва, че подтиква хората към размисъл, него го
> обичат. Който наистина го прави, него го мразят."



"Ревизия на прекрасния нов свят" е едно много добро допълнение! [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: Grandpa   
Дата:   25-04-08 03:26

Ше четат ако има кво - у мойто глава мисли като у циганин кисело млеко...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще четат мислите ни...
Автор: prozium   
Дата:   25-04-08 03:46

Някой ще изскочи с тезата, че това причинява мозъчни тумори и ще спрат проекта =)
Ама по притесняващото не е четенето на мисли а насаждането на такива, което е доста по лесно и сигурно се прави постоянно.Разработка на военните е това само...в русия съм... :D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.