Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: matataupa   
Дата:   24-04-08 11:07

Относно лова, риболова и бракониерството. Кой орган е длъжен да пази горите, водоемите, кой орган е длъжен да санкционира нарушители. Горски, Лесничеи??

Ако някой е наясно моля да сподели...за да съм сигурен!


Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 11:19

Няма такава длъжност за момента. По принцип трябва да е горският стражар, но на 1 горски стражар се падат доста големи територии и не могат да бъдат обходени от 1 човек дори на кон, джип и т.н. За рибарските истории са отговорни ЛРС и ИАРА - Ловно рибарски съюз и изпълнителната агенциа по рибарство и аквакултури. Лично от ИАРА преди месец ми направиха проверка на риболовния билет на водоема, където бяхме.

Най-стабилна охрана срещу бракониерство съществува по държавните дивечовъдни станции. Там съм присъствала и на истински засади с много стрелби и клопки, като в уестърн е, но по лесничействата това никой не го прави. То остана ли нещо за пазене в тия гори!?

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 11:20

Според мен е НУГ- нац. у-ние на горите, хвърчат с едни бели НИВИ. Най-добре питай Читсуйо, тя ще ти каже най-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 11:21

Вожде, а ловуването със саморъчно направени лък и стрели води ли се за бракониерство? [smilie11] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 11:23

Освен това момчетата (стражарите) като хванат някой да бракониерства дивеч в станциите, оня винаги си намира връзки по висшите етажи и се измъква. Разказвали са ми го колеги от структурата на някогашното МЗГ и НУГ.

Има и частни водоеми, които се охраняват предостатъчно добре и може би раздържавяването е един от пътищата всички да се научат да си плащат и да спазват правила, защото пише ли, че е държавно то е като разграден двор и всеки минава през него, влиза, оставя си боклуците, взима каквото му трябва, засира след себе си и си тръгва.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 11:27

То НУГ вече няма, преструктурираха се на ДАГ - Държавна агенция по горите. Нищо ново под небето, а просто добър начин неудобни елементи да бъдат съкратени от НУГ и от бившето МЗГ и да се направи нова схема, промените залегнали в законопроекта са, т.е. "дори не са козметични". Нищо няма да се промени. Комунистите докато са на власт ще правят така, че всичко да им е в ръчичките и удобно. Не очаквайте промяна към запазване на горски фонд и т.н. дивечови запаси и биоразнообразие.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 11:30

@Амиго, в България най-голямата глупост е, че е забранен ловът с лък, независимо дали е саморъчно направен или си с механичен - арбалет. Глупава е тази забрана не само според мен, но и според колеги от системата, защото успеваемостта с такова оръжие е много ниска. Също както е забранен и ловът с хищни птици. Вижте в една Франция обаче не е така. Ама аз се вживявам много, защото ме боли много по тая тема и ми идва в повечко.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 11:38

А трепането на косове с въздушна пушка бракониерство ли е( за това искам да си я купя всъщност)? Много нападат черешите и гроздето на село.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 11:39

Gruyu написа:

> А трепането на косове с въздушна пушка бракониерство ли е( за
> това искам да си я купя всъщност)? Много нападат черешите и
> гроздето на село.



трепи спокойно [cool] [smilie7] с каква въздухарка си? [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-04-08 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: matataupa   
Дата:   24-04-08 11:42

значи последно? ДАГ?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 11:49

С никаква още Амиго, мисля да си купя хубава, но не съм се спрял още на модел, ГАМО-CFX ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 12:07

ДАГ - абсолютно. Косът е пойна птица, а пойните птици са защитени [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 12:18

Gruyu написа:

> С никаква още Амиго, мисля да си купя хубава, но не съм се
> спрял още на модел, ГАМО-CFX ми харесва.



Само кажи до колко паре и за отстрел ли ти трябва и шти кажа каква? [smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: mitaka   
Дата:   24-04-08 12:19

Е кво ся ,косът да мре гладен ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 12:23

ГАМО-CFX имат хубави копия на KRAL AV виж ги на oragie.com

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 12:25

За около 300 пари, Амиго. Какво искаш да кажеш "за отстрел"?
Не искам да мрат от глад,много са умни и хитри и като ги пооплаша няма да идват при мен, лозя бол.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Chitsujo   
Дата:   24-04-08 12:36

Gruyu, те не са глупави, ще усетят въздухарката и ще се покриват всеки път като започнеш да ги дебнеш с нея. Почти 100% съм сигурна. Това по свраките съм говидяла и май с косовете беше същото. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 12:40

Знам, досега ги дебнех с прашка, нищо не става-бягат, един път един тъй здраво го тупнах, ама той се почеса и взе баира.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 13:09

Gruyu, Cometa fenix 400 калибър 5.5 e [smilie24] 300-320 лв. [smilie8] [smilie6] тъпото е, че тия не внасят по принцип резервни пружини за някои модели, а слагат други по заместване и аз мисля да си поръчвам от чужбинско [smilie8] А оригиналната пружина на кометата е направо трепач [smilie24] [smilie6] Гамото също става [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: matataupa   
Дата:   24-04-08 13:10

Бе Вие у ред ли сте[smilie8]

Къде ви прищрака пушки да купувате- пък и за пилци да стреляте[smilie23]

Ей, кръвожаден стана ФФ юзъра- озверя народа[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-04-08 13:13

Автор: Gruyu
Дата: 24-04-08 11:38

А трепането на косове с въздушна пушка бракониерство ли е( за това искам да си я купя всъщност)? Много нападат черешите и гроздето на село.

Автор: Amigo
Дата: 24-04-08 11:39

Gruyu написа:

> А трепането на косове с въздушна пушка бракониерство ли е( за
> това искам да си я купя всъщност)? Много нападат черешите и
> гроздето на село.


трепи спокойно с каква въздухарка си?



[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10
И на двамата ще ви шокам репите!!!!!

Освен видовете определени като ловни обекти по закона за лова и закона за биологичното разнообразие ВСИЧКИ други видове са защитени. Това се отнася най-вече за птиците.
А косовете са защитен вид!!!
Грую, ти за 2-3 кила череши ли си???

И какви са тия въздушни пушки? То за това по селата дечурлигата си вадят очите защото няма къща без въздушна пушка. А най-лошото е, че се тренират на птици.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Това си е оръжие като всяко останало и трябва да не се продава свободно!

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Amigo   
Дата:   24-04-08 13:15

Вожде, ти ни съ обаждай, за да не видиш какво значи кръвожадник [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie8] IvoZafirov също да си трае [smilie18] [smilie19] [smilie19] човекът пита, аз му отговарям [cool] аз лично животни с пушка не трепя [smilie3] ама да ви питам вие месо ядете ли?[smilie3]



Публикацията е редактирана (24-04-08 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: matataupa   
Дата:   24-04-08 13:17

Звяр[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: Gruyu   
Дата:   24-04-08 13:26

Що се впрягате толкоз чак? А ако ви кажа, че за един излет ловната дружинка са убили 9 диви прасета за 15 мин,за елени въобще не ми се говори.И това със законно притежавано оръжие,една от причините за да не съм ловец м-у другото-не искам да съм мълчалив съучастник.По тази логика и риба да не ловим.А между другото в Щвейцария косовете били деликатес по ресторантите.

Отговори на това съобщение
 Re: За да съм сигурен...за бракониерството
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-04-08 13:32

Дивите прасета не ме бригат - с тях е пълно, а и ги развъждат целенасочено по ловните стопанства (не, че одобрявам лова ама от него няма да изчезнат)

Притеснявам се за птиците аз
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.