Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за iMovie на мак
Автор: scrap   
Дата:   26-03-08 09:52

Имам клипче, създадено чрез Quicktime Player и Image Sequence функцията ,клип, който се състои от поредица от снимки. Quicktime-a го прави в .mov формат. Искам да добавя аудио и разни други такива дребни неща и отварям iMovie-то и ме пита в какъв формат искам да е проекта. Избирам HDV 720p и импортвам клипа. Веднъж в iMovie, се губи остротата на картинката, цветовете избледняват, появява се и просветление на тъмните места.. изобщо нищо общо с клипа от quicktime. Някой има ли идея защо така става? Или ако може да препоръчате нещо друго за мак.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за iMovie на мак
Автор: svilka   
Дата:   26-03-08 14:57

final cut [smilie8]

не разбрах оригинала ти от къде е, но тези дни ще пробвам да сглобя малко видео.

само да предупредя, че съм взел elgato hybrid за вкарване през usb на s-video и rca сигнал от старите ленти, а новото вкарвам с firewire.

нали не вярваш в мита за редакция без загуби?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за iMovie на мак
Автор: scrap   
Дата:   26-03-08 15:21

Оригиналът е от Quicktime Player. Image Sequence фукнцията, която ти прави последователните кадри като timelapse видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за iMovie на мак
Автор: svilka   
Дата:   26-03-08 16:19

мхм
вярно, че скоро не бях чоплил тези екстри.

като теб си създадох .mov от камерата и го вмъкнах в iMovie.

смесих с една музика et voila!

загубите ти идват от интерполация. например камерата ми прави клипа 640х480, а DV720p е 1280х720 [smilie5]

не виждам смисъл да ползваш друго. единствено началния материал да вдигнеш. [smilie24] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за iMovie на мак
Автор: scrap   
Дата:   26-03-08 22:17

Да, на мен началният материал ми е с резолюция 1500х1000, така че разбрах откъде идва загубата в качеството. Но проблемът с цветовете си остава - изглеждат бледи, тъмните места пак са просветлени. Каато че ли ползва някакво друго цветно пространство iMovie, а не мога да разбера откъде се сменя.

svilka, благодаря за помощта [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.