Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ето - Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: d256h   
Дата:   26-03-08 09:13

Нещо ми зачезна Itilien! Последно от него видях едно ОЛЯ :) във форума, когато беше клекнал да мръзне до едно езеро. Някой има ли информация как се развиват събитията?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-03-08 09:14

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: jekopj   
Дата:   26-03-08 09:48

И аз наскоро се чудех...Дано всичко е наред и скоро да се обади от някъде.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: ddimo   
Дата:   26-03-08 09:51

Е как да ви се обади от чукарите? Изчакайте да се върне в циливилизацията[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: pishman   
Дата:   26-03-08 09:51

В Патагония има бази на извънземни [smilie10] [smilie8] Ще се върне мутант


Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: chukov   
Дата:   26-03-08 10:22

Оле той в Патагония ли е бе?
Там няма други живи същества

Ебаси и мястото дето си е избрал
Да де
той каза, че ще ходи в Аржентина

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: asenr   
Дата:   29-03-08 18:35

Чак сега виждам темата че и аз бях малко на път. Да ви успокоя - по график утре късно вечерта трябва да е в България. Така че скоро ще се обади.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: bobihot   
Дата:   29-03-08 22:55

И в ИЦК-то го няма...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: d256h   
Дата:   30-03-08 00:09

Ще има да глдаме езера, ледове, върхове, камънаци ... и к'во ли не още..

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: bobihot   
Дата:   30-03-08 15:59

[smilie8] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: Matheya   
Дата:   30-03-08 16:04

Уж в Намибия щеш да ходи- ся Патагония....[smile]
Лек му пьт [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: tnt   
Дата:   30-03-08 16:06

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: asahi   
Дата:   30-03-08 21:09

Да не е луд да се връща?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: itilien   
Дата:   30-03-08 21:27

Малее, чак тема за мен :). Върнах се :(. Преди 2 часа кацнах в софия. Климата в Атакама малко трудно ми понасяше, почти всеки чужденец кашля там. Въздуха е изключително сух и пълен с прах и сол, най-вече сол. От това гърлото се възпалява, кашляш, хремав си и температура дори вдигнах малко. За сметка на това обаче хората са много готини, в голяма част от тях си личи силна индианска нишка. От патагония си тръгнах без особени чувства, може би щото не контактувах особено с хора там, но от сан педро де атакама си тръгнах малко тъжен, щото въпреки кашлицата, контактувах с много готини хора (както някои местни, така и други туристи).
А колко грозна и сива изглежда софия от самолета [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: Amigo   
Дата:   30-03-08 21:28

[smilie24] айде сега чакаме пътепис със снимки [smilie8] [smilie8] [smilie6] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: itilien   
Дата:   30-03-08 21:33

обаче съм голям трафикант. Успях да прекарам сума пъти голяма част от рол филмите в джобовете, без да минат скенери. С изолирбанд ги лепвах на плоски пачки от по 6-7 филма. Полара ми има много широки вътрешни джобове, които събират две такива пачки една над друга, без да си личи особено. Значи така пренасях понякога около 25 филма. Всички филми които изснимах (около 20 и няколко броя) минаха само 5 пъти през скенер (от общо около 14 сканирания). Надявам се нищо да им няма. Надявам се и останалите неизснимани филми дето имат зад гърба си 14 скана и те да са читави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: sasi   
Дата:   30-03-08 21:52

Itilien, по някой летища вече използват подобни на скенери апарати дето виждат всичко през дрехите, добре че не си попаднал на такъв [smilie5]
ето примерче на жена през такъв апаратhttp://epic.org/privacy/airtravel/backscatter/woman.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-03-08 21:55

Като те облъчат с тия скенери, после светиш на тъмно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: itilien   
Дата:   30-03-08 21:55

вайй, те така ще ми видят пишката :Р...
Сигурно не са много летищата с такива машини.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: sasi   
Дата:   30-03-08 22:01

Не знам колко са на брой но става все по-актуално за съжаление, опитаха се да го ваведът в Осло преди няколко месеца но хората се разбонтуваха и така и не стана[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: asahi   
Дата:   31-03-08 09:59

Итилиен пак намаза - с една аклиматизация ще свиква с две часови разлики - географската + лятното часово време[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: apollo   
Дата:   31-03-08 10:13

Направи една хубава презентация [smile] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: d256h   
Дата:   31-03-08 22:25

Итилиен, ако не си си водил записки и дневник, си направил голяма грешка! На мен ми е интересно как се държа техниката, всяка камера по отделно, имаше ли особености, проблеми, всичко ли мина гладко?

Отговори на това съобщение
 Re: Ето - Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: Cristinel   
Дата:   31-03-08 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето - Какво стана с експедицията на Itilien ?
Автор: itilien   
Дата:   01-04-08 00:44

чак дневник не съм водил. Общо взето паметта ми е добре, особено за случки, разговори и събития. Като цяло почти нямаше никакви проблеми. Имаше моменти в които не можеше да се снима, но проблеми с техниката не съм имал. Проблемите при снимане бяха понякога дъжд, прах и вятър. В патагония, когато си близо до ледниците и върховете, имаше случаи в които облаците са надвиснали над ледника и върховете, а от другата страна пече. Вятъра пък носи дребни капки които летят точно срещу теб (в по-лошия случай във всички посоки). В торес дел пайне имаше момент и място, в който гореописаните условия бяха силно изразени. Вятъра на моменти имаше толкова силни пориви, достатчни да те събори ако не внимаваш(тоест ако не си стъпил стабилно или се качваш по камънаците). Вдигаше и неописуемо количество прах. В атакама вятъра и праха/солта също са проблем на моменти. Вятъра не е много силен, но е достатъчен да вкарва вибрации в статива и апарата. След торес дел пайне почиствах техниката от прах, не че беше много, но имаше. Аз снимах с моето сони Р1 и със средноформатна броника, две касети и 3 обектива. Филтри и т.н. Брониката понесе малка щета - точно на това ветровито място бях малко невнимателен и поставих статива на земята (краката бяха неопънати), апарата беше закачен, нещо загуби равновесие и се килна, отърка се в крака на едно момче, което беше застанало до мен, и после се чукна в един камък. За щастие това причини само едно ужулване от външната страна на 80мм обектива, макар и дълбоко. Без абсолютно никакви деформации обаче и без никакви проблеми за работата.
Чантата (ловерпро нова 5) обаче заприлича направо на гъз. Бая мръсна, на моменти където е окачването взеха да се изтъркват ръбовете (а беше почти чисто нова). Но това all weather cover върши много добра работа, защото се налагаше да ходя както в описаните ветровити условия с превалявания, така и сред облаци прах, да оставям чантата в прах, в пясък, както и на влажи повърхности от кристализирала сол в атакамските салари.
Сонито понесе всичко без проблем, дори се справих само с 2 батерии (носех 4), но повече от 4 дни без ток не съм имал. А и снимах само сутрин и вечер. По някое време батериите на брониката свършиха, но аз носех резервни и ги смених.
В крайна сметка утре ще си взема филмите от проявяване и ще видя какво има там. Дано да е наред всичко. Филмите които изснимах (17 диапозитива и 3 негатива) успях с чалъми да прекарам само 5 пъти през летищен скенер, така че се надявам да няма проблеми от това.
Най-големия враг обаче си остава вятъра според мен. При бленда 16-22 по залез, с поляризационен или градиент, скоростите падат много - от 1/15 до 8 секунди, и вибрациите от вятъра със сигурност ще си личат мисля. Статива не е супер мощен, само 2 килограма е с главата, но мисля че колкото и голям статив да се сложи все ще има някакви вибрации. Но така или иначе при 23 килограма багаж и на 3 пъти преходи по 7-9 километра в пресечен терен, при това с недобре разпределено тегло на раницата (фоточантата 8 кила виси под раницата, което натоварва много повече раменете, отколкото ако беше само раницата (тежестта и пада на таза главно)), не ми се струва много разумно носенето на още по-тежък статив.Проблемът би бил решен от един носач, ама такъв нямаше :)). В атакама проблем беше и краткото време за снимане по залез или изгрев. Защото слънцето доста бързо се качва/слиза, през деня е направо перпендикулярно на земята и грее мощно отгоре. Друг проблем е че в пустинята ти се ебава здравето. Хващаш още на втория ден нещо като настинка - боли те гърло, кашляш, хрема и дори лека температура - това благодарение на ужасно сухия възгдух, в който ветровете носят прах и най-вече сол. Там всичко е сол.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.