Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: didesignbg   
Дата:   20-03-08 12:49

Интересува ме някои ползвал ли го е?
Как го намира като функционалност.
Други евентуални варианти за организиране работата на малка група от дизайнери?
Основната функционалност която търся е управление на файлове, синхронизиране на файлове на локалните компютри и на сървър/външен диск, улеснено търсене.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: mixmike   
Дата:   20-03-08 12:50

според това което съм слушал по презентации - изглежда много добра и подредена.
Не съм я ползвал обаче, не работя по този начин.
...А въпроса защо е? Тя си върви с photoshop-а или в пакетите. Пробвай я сам. Ако не те кефи - не я ползвай[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: n1x0n   
Дата:   20-03-08 13:32

Ако работата, архивирането и бекъпа не са добре организирани и няма отработена схема за работа, която да се спазва - дори и AVC не помага много.

Това е инструмент функциониращ добре само в една вече добре огранизирана среда, според мен.
Пиша една статия в блога си по въпроса, до ден-два ще е готова.

За информация: под Винбоз макар и рядко, но прави гафове - не се "разкачат" файлове, които отдавна са затворени и т.н. Под Мак нямам идея как е.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: didesignbg   
Дата:   20-03-08 14:54

под уиндоус ще се ползва. n1x0n чакам статията с интерес.
mixmike суперлативите по презентации са едно реалностите малко по различни. В момента се опитвам да я ползвам, един от проблемите е че въпроса не опира до мой личен избор, а до изграждане на система в която ще влязат проекти от четири пет години назад. Основното което ме притеснява е че ще доведе до цялостна реорганизация и промяна начина на работа.
Ако се сещате за добри статии по темата управление на дизайнерски проекти също ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: mixmike   
Дата:   20-03-08 15:05

didesignbg [smilie24] - схванах!

...аз обаче избягвам да използвам думите "управление" и "дизайнер" в едно изречение [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: didesignbg   
Дата:   20-03-08 16:25

mixmike отвратен проблем е - работено е по четири-пет различни системи за каталогизиране и в момента е огромна каша. Идеята е да се почне начисто, да се подредят старите неща по нова система и тя да се спазва строго.
Оставиш ли дизайнер без контрол нищо хубаво не те чака, това практиката го е доказала.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Adobe Version Cue
Автор: n1x0n   
Дата:   20-03-08 17:35

избягвам да използвам думите "управление" и "дизайнер" в едно изречение

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Така е... за 12 години управление на дизайнери се научих на едно. Управлението - невъзможно.

Даване на насоки, подбутване, стимулиране и т.н. - действат с променлив успех, но определена комбинация от тях работи достатъчно добре.

Личното ми убеждение е, че всяка фирма с 4 и повече дизайнера трябва да има отделен човек, който да се грижи за подреждане, архивиране, каталогизиране, workflow и т.н. Иначе не стават нещата. За голямо стадо освен овчар си трябва и куче.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.