Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   19-03-08 21:33

... много време се каних да си доставя тоз кеф, ама днес му дойде ред... ;-)

http://harmankardon.com/product_detail.aspx?Region=EUROPE&Country=GB&Language=ENG&cat=REC&prod=AVR%20247/230&sType=C


Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: navy   
Дата:   19-03-08 21:37

[smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: asahi   
Дата:   19-03-08 21:40

Има ли ръководство на български [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   19-03-08 21:56

тц! - няма. ама йенгилизки ме устройва.

...сега ме чака едно четене...стискайте палци да го не гръмна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: heavyrockin   
Дата:   19-03-08 21:57

Що се хвалите със...задължителни неща?:)

[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: kerabo   
Дата:   19-03-08 22:04

чудесен избор [smilie24] цяла година ни радва [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   19-03-08 22:06

абе ако питаш мен хич не е задължително - ама кеф цена няма ...


баа маа му - помагайте бе хора - има ли някой с опит с EzSet/EQ - тия технологий много напреднали ...

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Пърпъла   
Дата:   20-03-08 03:28

Поздравления колега! Имам приятели с подобни ресийвъри от Харман Кардон - приличен звук, и много стилни. Да си го слушаш с кеф. [smilie24]
Аз няма да се хваля с мойте скорошни аудио-придобивки, че ще ме помислите за шантав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Пърпъла   
Дата:   20-03-08 04:06

Размислих [smilie8]
Що да не се изфукам и аз - като нямам кой знае с какво да се изфукам при фототехниката, я? [smile]

Значи колонките са много рядка примка, проивеждат се от 70-те и се продват само дирктно от фабриката в Брууклин.
http://www.ohmspeakers.com/store_item_detail.cfm?item_ID=47&cart_ID=319930255951
Преди това спорех, че хамериканците нямат като цяло хубави колони, вече спрях [smilie8] Не може да се опише реализма, триизмерната детайлност, дълбокия, нерезониращ бас, сочните, отчетливи високи. Само чуване може да подвърди всичко написано за тях. Е, има и по-хубави ама за много повече пари. Мисля, че всеки трябва сам да си опедели къде е неговата лична граница между аудиофил и аудиофул.

Новиат ни плаъер е аудиофилски клас, от така наречените "ред бук" - чете само СД и нищо друго, но го прави както требе:
http://www.audioanalogue.net/eng/paganini24192.php
Отскоро е у дома, но наистина потвърждава написаното за него че е италиански крафтсманшип. Звука е осезаемо по-натурален в сравнение с горния клас 24-битови ДВД плеъри като ОППО да речем.

За усилвател ползвам временно един стар корав и мно-ого тежък стерео Харман-Кардон, но скоро ще завърша МК2 на моя супер линеен пуш-пул, клас А лампов усилвател. ( с отечественьие лампьi). Първия ми модел не беше достатъчно корав да ги храни тези колони, имаше малко дъмпиране на басите[smilie22]
Освен това новия го оптимизирам с възможно по-плитка обратна връзка, при възможно най-нисък изходящ имеданс.

Е - другото е ясно - по-нисък клас грамофон Джеимини, стар дек Техникс, тунер и три ДВД плеъра, единия от които Самсунг които плейва супер аудио СД и ДВД аудио. Язък че и двата стандарта отидоха в историята, така ще си остана с 15-ната носителя.

Ме-Ре-Зе -та [smilie5] (мр3) на практика не ползвам, освен на компютъра, или за дискотечни музики.

Уфф, умря циаганката дето ме хвалеше [smilie5] . Айде и другите-споделете ако имате нещо интересно, колеги. Тя таз краста и тя кат' фототехниката - няма начесване...

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   20-03-08 09:50

мерси за споделянето Пърпъл- [smile] то е част от кефа така че - давайте ...

накрая може и да сглобим "идеалната" конфигурация !

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 10:21

Имам една бумага която започва с думите :

Можеш да имаш най-качествения плеър в света ,
можеш да имаш най-качествения тунер в света ,
можеш да имаш най-качествения усилвател ,
Нямаш ли най-добрите колони значи нямаш нищо !!!


Качеството е комплексно - но рисиивъра е убаф !!!

[smilie3]

И щото някой ще ме пита кат имаш тая бумага кви са моите колони - те ги те
https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/xfjc1860.JPGBose_301

Ма аз не съм претенциозен ...[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   20-03-08 10:33

ами то си е много вярно - в крайна сметка искаш да чуеш това което си сглобил - а те го предват

а босе са трепач [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Пърпъла   
Дата:   20-03-08 12:22

ntonev, разгледах ти профила и мога да ти кажа че снимките ти много ме кефят.
Тонев, а ти това рисийвърче към какво го вързваш[smilie8]

Todd, точно пък тия колони ги има един друг авер, и впечателията са ми много приатни. Вадят много голям звук като за размера си - беше чудна домашна дискотека. Мисля че за намахана, фънкарска музика са връхтта. За класика и други натурални изпълнения - не знам, не съм ги чувал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 12:26

Язе имам 2 чифта - 301 и 601 и ги пущам да бучат заедно ....екстра е !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Малко са дърти вече ама ората са прави - голема магия е да накараш тоя картон да свири кат цигулка .

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-08 13:35

А що никой не казва с кви кабели ги свързвате? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   20-03-08 17:55

ами като фронт вързах 2 стари JVC- та - добри са, но ще трябва да се сменят а за HT -то взех

за кабела не питай - 3,5 - немски = 10.5 евр/м. - не знам златен ли беше, но ме е захапало кучето тия дни...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: kovachev   
Дата:   20-03-08 18:46

За хвалене нещо нямам колони и ресиивър обаче пичове звука мина в ново измерение - звукова карта Creative X-fi Audio. И така глупавата мп3 зазвучава както трябва. [smile] Поне на теория де. Иначе съм доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: Пърпъла   
Дата:   21-03-08 02:16

Тонев, като си дал толкова пари за кабели, да беше проучил поне защо и КОГА има по-специални изисквания към кабелите на спикърите.
Сега, дал си си вече парите не съжалявай, поне съседите ще ги оценят.[smilie24] Продвачите в магазините са тъпанари - нито един не ми е обяснил защо трябва да си купувам дебел, мек кабел - оксижен фрий.[smilie19].

Отговори на това съобщение
 Re: audio хвалба... :-)
Автор: ntonev   
Дата:   21-03-08 13:01

:-) ами незнам що си останал с впечатлението че нямам идея какво правя, но звукът чувствително е по-добър ...просто не съм маниак на темата и 10 евро си е скъпотия за мен - въпреки, че вчера говорих с един познат който е "луд" по темата, който ми каза че това било все още в "ниския" ценови клас [smilie11] ...абе луда работа. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.