Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: ddimo   
Дата:   12-03-08 00:45

...отначало. После ми стана тъпичко, малко[smilie2]

Слушам тая вечер едно радио. Някакъв господин разказва за нова програма за партньорство между университетите и бизнеса. Във Франция, не у нас. Казва човечеца, че заложената цел е група от няколко висши училища да наберат по тази програма 300 млн. евро за 5 години. Това го преглътнах. Но след това разказа, как в университета в Торонто подобна програма има вече от десетина години - започнали с 10 млн. долара първата година, а само през миналата направили 1 млрд.[smilie8]

...

Необходимо е да направя малко уточнение: студентските години са зад гърба ми, а радиото беше RFI.

...


Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: canonio   
Дата:   12-03-08 00:49

Ами примерно химическия институт да направи нова технология за рафиниране на кока. Тогава ще се внасят само листа и ще се заработят няколко милиона още първата седмица[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Какъв бизнес има в БГ ве, Димооо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: ddimo   
Дата:   12-03-08 00:58

Точно тоя въпрос като си зададох ми стана тъпичко...

Ама по лошия въпрос е: Ко е т'ва Бг бе, Канониооо? Държава ли, нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: equinox   
Дата:   12-03-08 11:41

И това ще стане, но като се развие повече пазара. Може и по-бързо, ама се иска малко инициатива, мислене [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: ddimo   
Дата:   12-03-08 11:52

equinox, може би ще стане...
Само че, аз например никога не бих наливал пари в тия изкопаеми, дето царуват по катедрите.
И тука се завърта омагьосания кръг, понеже пък без пари млади и кадърни хора няма да станат преподаватели, а без такива пари никой няма да дава и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: equinox   
Дата:   12-03-08 12:10

Да така е, трябва да се реформира образованието, ама не като сега, от тук малко, от там малко и на края станало нещо съвсем различно. По закона на биологията тия изкопаеми си заминават лека полека. Надявам се новите да не са като тях (поне не толкова масово). Всъщност се сещам за пример, в който самия професор развива собствен продукт и фирма. Един мой приятел работи за него в университета.

Предната година като си говорих с един немски състудент и аз така се ядосвах, че българските фирми не предлагат качествени стажове (или изобщо някакви) или не организират посещения и презентации като на Запад. Той ми вика: Ами то и при нас не беше лесно. Отне години докато фирмите го въведоха като практика. Възразих, че не е нужно да повтаряме техните грешки, а той ми каза "На нас не ни беше лесно, не виждам защо на вас трябва да ви е."

И е прав. Нищо няма да падне от небето. За да стане това там, доста труд са положили.


Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: PolarBear   
Дата:   12-03-08 12:45

Българска поговорка: "Умният се учи от грешките си."

Английска поговорка: "Глупакът се учи от грешките си. Умният се учи от грешките на другите".

[smilie5]

...............................

ПП Винаги съм се чудел как ли на английски наричат тогава тези, които и от своите грешки не се учат, но това вече е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: vladomatev   
Дата:   12-03-08 13:11

Толкова ме вбесява тази тема че предпочитам да не коментирам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: ddimo   
Дата:   12-03-08 13:19

Кажи си, Владо - може да ти олекне[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: vladomatev   
Дата:   12-03-08 13:37

Много псуване е не мога ....само леко да плъзна информацииката че сме страната в Европа която инвстира най-малко в образование и изледователска дейност. Това трябва да говори достатъчно за бъдещето ни като нация [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Едни цифрички дето ме сащисаха...
Автор: Grandpa   
Дата:   12-03-08 19:16

Надявам се поне да са се изпенсионирали старчоците завършили навремето разни полу-научни, полу-партийни школи в бившия СССР.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.