Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:18

Освирепял питбул разкъса софиянец [smilie10] [smilie10]
Ужасяващи викове събудили съседите, които извикали линейка
Парчета месо висели от тялото на жертвата
МОНИТОР

Освирепял питбул разкъса 50-годишен софиянец. Трагедията се разиграла в понеделник през нощта на ул. "Фиданка" в столичния квартал "Горна Баня". Божидар се прибирал към дома си, след като се почерпил с приятели. Малко преди да стигне до дома си, животното се нахвърлило върху него.
Ужасяващи викове проехтели в тишината и събудили съседите. Домашният любимец започнал да ръфа жертвата по цялото тяло. Свирепото животно оглозгало до кокал левия крак на Божидар и го нахапало по ръцете, тъй като с тях се опитвал да предпази лицето си.
15 минути по-късно на мястото пристигнала и линейка на "Бърза помощ". Тя взела Божидар от ул. "Никола Петков", до която мъжът успял да се добере. Часове по-късно мъжът издъхнал в болницата.
От "Пирогов" съобщиха, че подобни рани може да бъдат причинени единствено от питбул. Според началника на спешното приемно отделение д-р Стоян Сопотенски раните били ужасяващи, като особено тежки били по левия крак и двете ръце. Пред лекарите Божидар успял да каже, че е бил нападнат от кучето на свой съсед.
"Липсваше плът от корема, гърдите, пениса, лявата ръка, както и десните крайници. Въпреки жестоките рани мъжът беше в съзнание", разказа травматологът д-р Константин Цонков, който е приел пострадалият.
Според ветеринари кучетата са склонни да нападат хора, които са употребили алкохол, защото тогава животните се чувстват заплашени.
"Ако човек е пил повече, той се държи неестествено. Прави нетипични движения, които животните могат да възприемат като заплаха", обясни ветеринар пред "Монитор".
При подобни случаи, когато куче причинява убийство, рядко се стига до ефективна присъда.
"Ако бъде доказано, че собственикът на животното е знаел, че то е склонно да убива, и не е взел мерки, или ако е имал лоши взаимоотношения с жертвата, наказанието ще е по-сериозно", коментира пред "Монитор" адвокат Марин Марковски. Според него най-вероятно става дума за непредумишлено убийство.
"В тази категория влизат и всички убийства по време на лов. Просто в България те се наказват доста леко. Законът предвижда до 5 години, но обикновено присъдата е условна", допълни адвокат Марковски.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Стоев   
Дата:   11-03-08 23:21

Предлагам действия като в Букурещ - строги и краткотрайни за кучетата[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: darksorrow   
Дата:   11-03-08 23:29

у нас всяко куче с плоска муцуна е питбул [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: photogamen   
Дата:   11-03-08 23:31

Дори да не е обучено кучето(питбул), нападне ли минимални са шансовете да се отървеш с малко.А обучено ли е, мани мани, обучават ги да нападат генитали, сънни артерии и др. стратегически места

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:34

Абе те хубаво ги обучават, ама такова куче трябва да си седи само в двора, респективно вкъщи и да се разхожда на здрав повод и с намордник навън. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:37

Специално ли ги обучават за това?! [smilie11] [smilie11] Значи ако кучето не целенасочено тренирано, то няма да нападне човек, ако например влезе вкъщи?! [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-03-08 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: darksorrow   
Дата:   11-03-08 23:41

много по-малко вероятно е да те нападне пит, отколкото рот, доберман, или някое от там овчарските.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:44

[smilie11] това не го знаех [smilie8] иначе доберманите и ротвайлерите са ехтра за пазачи май [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] овчарките са ми любими на мен [smilie8] [smilie25] ама човек трябва да поема отговорност към кучето си и подобни истории са недопустими, ако кучето е нападнало човек извън територията, която специално пази [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: equinox   
Дата:   11-03-08 23:47

какво е ПИТ ...??? кой може да каже?!?!?!

Не са ли ги пускали в Англия на арена (pit) да се бият с бикове. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:47

Cristinel, ами какво стана с онези твойте сладури, дето ги снимах миналото лято на онова изложение? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: rumenn   
Дата:   11-03-08 23:48

мен най ме е страх от пекенезите...и са с плоски муцини...и са ме нападали...добре че са лесни за ритане [smilie18] [beer] [shtrak]

http://youtube.com/watch?v=e5-nFyZ949E

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Стоев   
Дата:   11-03-08 23:48

Всичките дето "тичкат" свободно в парка с играещи деца, без значение дали са улични или гледани ....[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 23:49

rumenn написа:

> мен най ме е страх от пекенезите...и са с плоски муцини...и са
> ме нападали...добре че са лесни за ритане


стига бе [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] а от злите пинчерчета не те ли е страх [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: tonevjr   
Дата:   11-03-08 23:49

Цял живот ще помня как ме заръва един ротвайлер[smilie10] Добре че кец-а беше здрав и само той замина,но то само аз си бях виновен[smilie8] [smilie23] Късметлия си бях и добре,че имаш кой да го махне от мен,защото имах чувството,че тая грамада няма намерение да ме пусне близкото хилядолетие[smilie10] [smilie5] Кучето е страшна отговорност според мен,но дори и добре дресирано си остава животно и ако го предизвикаш можеш да си навлечеш проблеми.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: Cristinel   
Дата:   11-03-08 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И пак кучешки истории - питбул закуси със софиянец
Автор: asahi   
Дата:   11-03-08 23:51

Историята май ще се окаже по-криминално-битова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.