Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 За или против личното бойно оръжие?
Автор: simeon_simeonov   
Дата:   09-03-08 13:18

Какво мислите по въпроса? Като се абстрахираме от всички други подбуди за използването му, освен замозащита при належаща ситуация


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: overflow   
Дата:   09-03-08 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: explorer   
Дата:   09-03-08 13:25

То нас кой ли ни пита... не сте ли ги виждали по разни лъскави кафенета мутрите с "овчарските торбички" (както на шега ги наричаме с мой приятел). Половината носят вътре пистолети, другата половина си мислят че е модерно (свещена простота) да се носят такива чантички. (на варненски жаргон едно време им викаха "хюмнетки").


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Lillly   
Дата:   09-03-08 13:27

какво казва един герой на фатих акин " като видя гола жена - чукам я, като видя дюнер - ям го, като имам пистолет - стрелям с него"

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-03-08 13:30

"Оръжията не убиват хора, хората убиват хора."


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: simeon_simeonov   
Дата:   09-03-08 13:32

Coincidentia [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 13:37

Както вече съм казвал по темата неведнъж: всеки уважаващ себе си гражданин на републиката, който не е мутра, не е вършил определени престъпления и който е психически вменяем, трябва да има правото и свободата да притежава лично бойно оръжие. [cool] По закон и сега това е възможно, но друг е въпросът, че в полицията могат да ти откажат, защото "така са преценили". В същото време бандитският свят е добре въоръжен законно и незаконно, и освен това е добре закрилян от закона, когато го престъпва! [smilie23] [smilie23] Всеки гражданин трябва да има правото да защити личната си собственост и своето и на семейството си имущество и цялост от посегателства на разни престъпни и лумпенизирани елементи. [cool] А държавата, която би трябвало да осигурява ефикасни закони срещу мутрите и корумпираните политици, ченгета, магистрати и т.н., не само че не защитава гражданите, но не им дава и правото сами да се защитават! [smilie23] Друг е въпросът, че хората трябва да придобият ново съзнание и да се научат да уважават труда, честта и честността на другите хора и да бъдат безкомпромисни към престъпниците от всякакъв характер. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: crazyman   
Дата:   09-03-08 13:38

аз съм за личното огнестрелно оръжие.. пък от там нататък всеки да си носи отговорността за използането му

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: simeon_simeonov   
Дата:   09-03-08 13:43

Има ли тълкование за неизбежна самоотбрана в тази държава ? Тълпа хора (от ромски произход) нападат и пребиват полицай, къде го има това ? Няма значение дали са роми или българи, това е недопустимо! Горски биват осакатявани от освирепели бракониери, защото не са посмели да посегнат към пистолета, който им е законно зачислен! Защо ? Защото после ще бъдат осъдени, за това че са приложили правата дадени им от държавата! Кой може да си представи подобно нещо в САЩ например! Или във Франция. Или в Германия. И още по парадоксално - влиза крадец у вас посред нощ, стреляш със законното си боино оръжие, за да защитиш собствеността си и семейството си , а после те осъждат , защото крадеца носил само нож !


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Coincidentia   
Дата:   09-03-08 13:49

Amigo [smilie24]
simeon_simeonov [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: simeon_simeonov   
Дата:   09-03-08 14:00

В други държави има дори кампании за ползите от лично бойно оръжие при неизбежна самозащита, а тук едва ли не притежанието на такова нещо се смята за порочно.
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ogiq8699.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pxko5116.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/iqte9567.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wtqh1305.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wpot0816.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/jerm9311.JPG




Публикацията е редактирана (09-03-08 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Phoki   
Дата:   09-03-08 14:08

Сега като приемат новия закон за етажната собственост, ще може в качеството си на юридическо лице да си купуваме помпи за въоръжен караул около блоковете, охрана и отбрана на колективното имущество.......[ezik] Личното оръжие е облизателно, друг е въпроса, че е по- добре/ и по- лесно/ да имаш незаконно такова- трепеш, хвърляш и нямаш главоболия.......За личното, отивам да го почистя, че знае ли се....... малоумниците от КОС може да решат, че не съм му добър стопанин и да ме глобят...
За личното оръжие[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 14:09

Аз лично бих сложил изискване към всички притежатели да КНО всяка година да представят документ в МВР за това, че са изстреляли например поне 100 патрона в някое лицензирано стрелбище и на всеки 3 години да има една кратка проверка за това дали човекът, притежател на бойно оръжие, знае да го разглобява и да се грижи за него, както и да го използва по предназначение. [cool] В края на краищата, когато притежаващ нещо, което може да отнеме живот, трябва да знаеш да боравиш с него, а и да се грижиш за него, защото в противен случай и сам може да пострадаш. [cool] Ако нямате нищо против, всички инциденти с бойно оръжие, за които съм чел в пресата през последните 10 години, са с хора, които по принцип притежават такова поради служебното си положение: полицаи, охранители, всевъзможни мутри, войскари - настоящи и бивши, както и незаконно притежаващи или преправяни оръжия. [cool] Общо взето във всички случаи, при едно предумишлено престъпление се използува нелегално оръжие - нерегистрирано, откраднато, преработено, самоделно, със заличени номера и пр. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Phoki   
Дата:   09-03-08 14:12

Автор: Amigo
Преди придобиването се карат курсове на които тези неща се учат....Защо ще ме задължават да стрелям на стрелбище- ако ми се стреля, по закон мога да го правя само на стрелбище, иначе си нося отговорност, за безотговорното отношение, но ако не ми се стреля?

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 14:15

Phoki, защото курсовете са недостатъчни, а и ако не поддържаш някакво умение, то се губи. [smilie8] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: matataupa   
Дата:   09-03-08 14:18

Против[smilie23]
Хората са идиоти- какви нелепости ще се случват ако ги въоръжиш- Не ми се мисли.

Те сега се едно са ни малко.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 14:19

Вожде, за тебе лък и стрели [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: stew   
Дата:   09-03-08 14:22

или ако мога да перифразирам Coincidentia:

Guns don't kill people, apes with guns kill people! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: matataupa   
Дата:   09-03-08 14:22

[smilie18]

Амиго, има да шиеш огнестрелни рани и да вадиш патрони всеки ден...

Пък и колко от горе- изказалите се КаВбои наистина ще го извадите пищоля и ще го ползвате.... Джон Уейн го няма вече, седете си кротко и като зажаднеете за стрелба:

http://www.zamunda.net/


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 14:26

Вожде, що се отказа от тениса бре [smilie8] [cool] Сигурно щото там стреляме... с погнпогчета [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: matataupa   
Дата:   09-03-08 14:28

слай сте ми [ezik] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Amigo   
Дата:   09-03-08 14:29

да бе [smilie18] [smilie18] получи някоя и друга синка от свистящите със свръхзвукова скорост топчета и си глътна езика [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: PolarBear   
Дата:   09-03-08 14:34

Как да дадеш правото на нашия народ да носи оръжие, като го гледаш как ползва правото си да гласува?!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: matataupa   
Дата:   09-03-08 14:35

Полар [smilie24] [beer]

Май Амигуту си търси още клиенти- да не си решил да сменяш на Канон, Дофтуре[smilie8] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За или против личното бойно оръжие?
Автор: Lillly   
Дата:   09-03-08 14:38

в таз чалгарска държава не само че не сме дорасли да носим оръжия, но и острите предмети и колите трябва да се извземат със закон [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-03-08 14:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.