Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Danhill   
Дата:   06-10-07 13:41

дааа! съгласен с Бони!
ако тези двамата получаваха по 1000лв заплата според мен трудно ще задържат работното си място

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/aqne5999.JPG
http://photo-zona.net/images/user25657/album10998/preview/1191666576_kheg7474_DH040401.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/aoyu1281.JPG
http://photo-zona.net/images/user25657/album10998/preview/1191666575_xnrs7505_DH040403.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 13:44

тия двамата са интелектуални гиганти в сравнение с една групичка дето аз видях в петък

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 14:07

Аре-аре, Старецов - хич не ми разправяй, че държавните чиновници били "засипани с работа" сигурно има и такива, но на всеки действително работещ чиновник се падат 10, които не заслужават и 50 кинта на месец - достатъчно съм се борил с тях по общините. А и те доколкото вършат работа, тя е такава които сами си създават, за да оправдават заплатите си.

Бумащината, в която давят частният бизнес е достатъчно доказателство, да не говорим колко са корумпирани. Неслучайно огромната част от чуждите фирми, идващи в България с намерение да правят бизнес, бързо-бързо се изнасят.

Може да ви прозвучи брутално, но най-бързият начин да се оправи тая държава, е всички мангали и всички чиновници да бъдат натикани в концлагери. Зная, че има честни цигани, както и действително работещи държавни служители, но огромното мнозинство и от едните и от другите са мръсна, мързелива и крадлива сган, която заслужава само тояга.



Публикацията е редактирана (06-10-07 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   06-10-07 14:23

Аз подкрепям протеста като такъв. Подкрепям идеята, че учителите трябва да взимат пари достатъчни да живеят "нормално". И на мен ми се вижда възмутително таксиджията да взима много повече от гимназиален учител (макар навсякъде по света да е така)!
Но все пак трябва да се разсъждава реално, а не идеалистично. Склонен съм да обвинявам синдикатите за начина по които организираха стачката..., изключително съм склонен да обвинявам правителството, защото вече толкова време управлява само защото изъга хората какво ще даде и е нормално сега те да си го искат. Но не мога да отрека, че когото и да обвинявам, обективната истина е, че учителите успяха да настроят голяма част от обществото против себе си! Не знам какво са казали родителите на своито първокласници и как са им обяснили, че май нещо не започват съвсем училище още...!
Не ме интересува колко взимат учителите, но за мен училището не е просто образователна, а най-вече възпитателна институция. Българското училище от години е абдикирало от това свое задължение, но това което става в момента е венеца на тази атрофия.
Следващия път когато чуя за насилието в училищата, аз за себе си ще знам виновника за всичко това. Защото примера, който днес дават учителите на децата е нещо което няма общо нито с отстояването на себе си, нито с борбата на идивида за достойто битие, а е нещо свързано с истерията и комплекса на "стадото" или "овцата" или и аз не знам как да го нарека! Е всички мразехме тъпите шофьори от градски транспорт, но очевидно умните учители усвоиха от шофьорите нещото, безценно- тропнеш ли с крак и нададеш ли писък и със сигурност някои ще те чуе. Лошото е че щом шофьорите успяха да научат учителите на това, то учителите от своя страна на кого ли ще предадат това свое знание...!
От тези глупости държавата ще се провали така както и Серж няма да може...!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 16:49

Ежков - как предлагаш учителите да възпитават борсуците? Първо те нямат никакви права - не могат да ги бият, не могат да ги прогонят от час... Какво уважение към учителите вдъхват родителите у отрочетата си? И не мисля, че учители настроили общество против себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 17:07

начинът ...., синдикатите ....и т.н. , то кое не е сбъркано в страната ни ...ами тва е първият по-голям протест от по-новото време .....въпросът е ..подкрепяме ли въобще правото им да стачкуват ...и мен неме изкефи че седях 40 мин. в колата си щото в търново даскалите минаваха по улиците......ма тва е ...замислиха ме шо го правят...останалото е мой избор , както и те са направили техния ....
старчето верно ли си попаднал на даскала педофил......[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 21:29

Императорът. написа:

> Аре-аре, Старецов - хич не ми разправяй, че държавните
> чиновници били "засипани с работа" сигурно има и такива, но на
> всеки действително работещ чиновник се падат 10, които не
> заслужават и 50 кинта на месец - достатъчно съм се борил с тях
> по общините. А и те доколкото вършат работа, тя е такава които
> сами си създават, за да оправдават заплатите си.
>
> Бумащината, в която давят частният бизнес е достатъчно
> доказателство, да не говорим колко са корумпирани. Неслучайно
> огромната част от чуждите фирми, идващи в България с намерение
> да правят бизнес, бързо-бързо се изнасят.
>
> Може да ви прозвучи брутално, но най-бързият начин да се оправи
> тая държава, е всички мангали и всички чиновници да бъдат
> натикани в концлагери. Зная, че има честни цигани, както и
> действително работещи държавни служители, но огромното
> мнозинство и от едните и от другите са мръсна, мързелива и
> крадлива сган, която заслужава само тояга.
>

>
> Публикацията е редактирана (06-10-07 14:08
Мисля че занапред няма да взимам под внимание каквото и да кажеш. Съвсем скоро държавата ще се окопити и всички луди ще бъдат диспансеризирани. Дотогава може да плюваш по-форумите. Но побързай малко остава.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 22:24

Знаех, че си някакво крадливо чиновниче - което каквото гепи, негово си е, а като се провали, почва да хленчи "държавата, държавата-а-а-а..."

А тъкмо такива като тебе са пасив на коя да е държава. Но нищо - продължавай да ни разсмиваш - и на такива като тебе ще им дойде времето да отговарят за безобразията си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   06-10-07 22:31

Мдааа, за мангасари и за дупетатски мурафети пари има, обаче за учители и лекари - няма [cool] [smilie7] Че и три нови курветчета ни пробута ддругарят Саркози само за милиард и половина [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 22:39

Така е Амигов... вместо три курветчета, триста курвички да бяхме купили от Франция, по-добре... И що са ни сега тия гемии? Предлагам да обявим война на Либия и да си искаме борчовете... а после да нападнем и Ирак, че и те ни дължат два тира сухо... На първа бойна линия ще изпратим мангалите, така дори и да претърпим поражение на бойното поле, всъщност стратегически то ще е равно на победа...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 23:13

Императорът не съм чиновниче а държавен служител. Не крада а работя специфична работа и получавам съответна заплата. Имам частна фирма и още една в процес на пускане. Майка ми е стоматолог. Баба ми лекарка. Работил съм какво ли не. Имам достатъчно дипломи, сертификати, свидетелства и кво ли още не, ловен билет, оръжия, шофьорска книжка с всички категории + АДР пак пълен.Ходя редовно на психопрегледи поради презаверка на някои от горните свидетелства. Сега вече изкарвам пари с мислене а не работа. Работя като държавен служител защото трябваше да си оправя нервите и да сменя обстановката и местоположението поради случили се трагични събития които ме изкараха от релси. Когато му дойде времето и мога да се върна към предишния си живот, ще напусна работа и ще се занимавам отново с бизнес а там съм много добър. Нито сега нито когато и да било съм имал нужда от финанси просто защото не съм чакал нещо да ми падне наготово а съм работил и съм търсил начин да се оправя. 90та година родителите ми нямаха пари да си платят сметките за наем а сега притежаваме една камара имоти. Зарязах почти готова фирма с сгради и оборудване за стотина двеста хиляди просто защото щастието е много относително понятие. Плювай колкото щеш аз казвам умни неща. Винаги ще има дневни спорове в които дребните хора ще превръщат в грандиозни за да се почустват големи но въпреки това никой няма да запомни. Просто защото историята помни само и единствено тези които са надскочили своето време и виждат в бъдещето. Ти не си от тези хора. Ти си един динозавър от миналото който след години ще оттърве света от бремето на собственото си съществувание.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 23:46

Да, бе, да. Ти, Старецов, частният бизнесмен, не беше застраховал продукцията си, а като пострада от наводнението, писна, че държавата трябва да те обезщети като по времето на социализЪмът, все едно държавата ти е пуснала проливен дъжд... а аз съм бил динозавърът от миналото. Бил си държавен служител, който работи важна специфична работа... може и така да е, а може и да не е - то и най-жалката общинска писарушка си придава голяма важност. Хвалиш се с многото си дипломи, а искаш тия, благодарение на които си ги получил да тънат в мизерия и, според собствените ти думи "да го духат".

Посочи ми какво умно си казал - и това не е само мое мнение. Ако ти си умникът, значи наричаш 90% от хората в тоя форум глупаци и идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   07-10-07 00:09

Наричам само и единствено тебе. Продукцията си беше защитена а хорицата дето нямат кво да ядат го духаха щото некви идиоти не си свършиха работата и пуснаха язовирите. Наводнението при нас не беше природно дело а човешко безумие. Комшиите до фирмата четири къщи, вдовец в едната, вдовица в другата, един 30 годишен дето работи квото и да е да изкара за хляба и в четвъртата самотен баща с четири деца изкаха постоянно пари назаем да закърпят месеца. Сега две години след наводнението останаха само бащата с децата и другия човек които леко по леко се опитват да си възстановят къщите но още седят следи от наводнението.Старците от влагата или просто щото си им дойде времето ни напуснаха само половин година след водата. Тези хора трябваше да получат обезщетение. Получил съм дипломите си благодарение на собствената си упоритост и усърдие. Много малко са съвестните учители които са ми преподавали. В момента тази стачка не е учителски протест а политически акт и за хората които са по улиците мога с чиста съвест да кажа да го духат. Всички сътресения и протести са добре дошли за ония дето всички презирате а именно хората с парите. Какво получиха всички които скачаха по площадите, а всички които бяха на барикадите, а онези които приветстваха царя а? Нищо! Докато народа е като стадо и играе по свирката на политическите манипулатори няма да получи нищо. С тези стачки ще врътнем то нищо още 10тина процента инфлация хляба ще стане лев и пеесе, бензина 2и пеесе, парното, водата, тока и т.н. ще скочат и вие шибаняци ще бъдете още по бедни със заплатите от по хиляда лева просто щото сте тъпаци и ви водят за носа. Мисля че темата се изчерпа и ако искаш нещо да ми кажеш ползвай ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   07-10-07 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 02:23

И какво, Старецов, предлагаш - учителите да си кютат за заплати, колкото на една чистачка? Какво политическо виждаш тук? И ако презирах хората с парите, щях ли да правя пари на Фондовата борса?
За барикадите - такива като тебе не ходят по барикади - ти си ретрограден тип и вероятно си скърцал със зъби като си видял как партията-майка губи властта... и после си почнал да се правиш на демократ както мнозина други комсомолски секретарчета, вкопчили се в кокълите. Приветстващите т.нар. "цар" и аз ги гледах с насмешка - само като му видях мордата на г-н Кобурготски, разбрах, че е просто едни дребен крадец.
За наводненията и застраховките - аре не се прави на ударен - много добре помня как цивреше тука, че водата ти съсипала рамките и че държавата трябвало да те обезщети. Държавата не е длъжна да възстановява ЧАСТНИТЕ имоти на когото и да е, именно защото са частни. Всеки, който има законово право да притежава и управлява недвижим имот без настойник, по закон трябва да е пълнолетен и дееспособен, тоест да си носи отговорностите. Но ти разсъждаваше тогава (а и сега) като типичен комунист. Държавата трябва да се грижи, никой няма право на стачка и да си търси правата и т.н. Бил си комсомолски секретар, нали?

И не сме ти "шибаняци" и "тъпаци", разбра ли, чиновниче? Защото ако такива шибаняци като нас не плащат данъци, отде ще ти дойде заплатката, а, селянино? Ей-такива са почти всички в т.нар. "държавна администрация" нагли търтеи.

И няма да си играя да ти пиша лични съобщения - аз, за разлика от тебе не се боя да говоря пред хората, когато става дума за проблемите на обществото.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   07-10-07 08:24

Старче, ерген ли си - ама много добра партия[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   07-10-07 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   07-10-07 10:11

Лелеееее момчета вие съвсем обезумяхте! Думите които казвате надали имат чак такава важност, че да се палите толкова...! Или от ваша гледна точка може и да имат! Така или иначе истината е по средата!
Едните казвата 100%, другите 30% и ще си стиснат ръцете на 50-60%...., после ще дойдат и следващите, които искат още пари и накрая 1 милион които плащат заплатите на всички останали пак ще го издухат...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 10:38

Кристи - ние туканка обсъждаме сериозни неща, а ти само хилиш.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 10:39

Учителите не взимат колкото чистачките...
Първите взимат чисто около 300 лв., в зависимост от стажа, вторите чисто 130. [smilie21]



А някой спомена матури... Доста интересна тема наистина са тези матури... Май май аз имам доста повече причини от учителите да организирам ефективна стачка - губя си един месец от година, в която ще имам матури и кандидадстване... Мен не ме интересува, понеже ще кандидаствам съвсем различни неща от тези, които се изучават в училище, но положението като цяло е мнооо мнооо зле тази година за абсолютно всички кандидадстващи... Не че са виновни учителите, но отбелязвам...

Цялото образование яко съкс.
Не виждам смисъл да си вдигат заплтите без цялостни реформи в цялата система... Ама все отнякъде трябва да се започне.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Tigritzata   
Дата:   07-10-07 12:04

Да, подкрепям ги, но донякъде.
В момента съм 12ти клас и в така да се нарече най-важната ми година има стачки, не се знае 7месеца преди потенциалното време за матури - дали ще има такива, какви ше са и така нататък.
От друга страна - има училища като моето, което не стачкува. А се водим в Топ 5 на училищата в страната в момента.
И знаете ли защо не стачкуваме?!
Защото вътре към самия държавен вариант, си има и малък частен вариант, в който учителите също преподават. Някой да е чувал за законна форма на такава простотия?!?!
Защото онзи ден учителката ми по статистика ме накара мен и още 3-4ма "балъци", които отказахме да си купим нейния учебник, да правя контролно и всеки час се заяжда с хората, които не са се купили учебник от нея. Като си има предвид, че взима директно в джоба си 30% от всеки продаден такъв - сигурно й е мъка на сърцето.
Като добавим, че даскалицата ми по математика, която клони към 70те вече - всяка година предлага на учениците си частни уроци при брат си и за хората, така добри да посетят съответните уроци, има сериозни бонуси в оценките.
Е - аз гъз на мъж няма да оближа - чисто сексуално казано, камо ли на някакъв даскал - чисто преносно казано.

И ако за всичките тези неща, както е назрял този проблем за българското "образование", медиите много биха се зарадвали на всичките изброени неща...

И всъщност - винаги съм искала да уча това, което уча в момента и да се занимавам с него. Не ми е просто да отида там и да губя време. Но цялата система, включително и учителите включвам, всячески ти пречат... И после ние сме изтъпявали - че как няма да изглупея сред такива хора, които да ме възпитават и преподават?!?!
Бел.ред. Пояснявам, че "цялата истина" се отнася до Търговско-банковата в София... Бих казала доста известно училище, особено последните години.



Публикацията е редактирана (07-10-07 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 12:09

И двамата ученици сте прави. От една страна трябва да има достойно заплащане за учителите, от друга - да се прогонят некадърниците и да се спре вземането на подкупи (по един или по друг начин).
Но знаете - сиромах човек - жив гявол, а от друга страна трудно млад и кадърен човек би се хванал да бачка за 300 кинта. И още - много учители не могат да сберат пълният брой часове, тоест не могат и да вземат пълна заплата.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 12:13

Мдааа, системата "Разделяй и владей!", прилагана много успешно от комунягите вече толкова години, очевидно продължава да действа успешно. [cool] [smilie7] Истинските виновници за неблагополучията на България са ето тук

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/yvzp5075.JPG
http://www.bulgaria.bg/NR/rdonlyres/F7EA0EA0-61A0-49F1-9D4F-E3C648FFE174/0/The_Parliament.jpg


и тук:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/fmfj6843.JPG
http://transport-bg.net/images/sofia047.jpg


[smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (07-10-07 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 13:53

Така е - в нормална държава мнозина от тях биха били дадени под съд за държавна измяна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.