Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: magnet   
Дата:   04-10-07 23:33

но тук ми попадна една петиция

който е съпричастен може да се включи.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-07 23:38

Такива тикви като управляващите просто няма! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   04-10-07 23:43

Против стачката съм, първо да се научат да преподават, да дадат нещо от себе си и тогава да искат толкова голямо увеличение

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: georgi969   
Дата:   04-10-07 23:46

ЗА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-07 23:48

тъма, имаш ли деца, които да си ги научила на нещо?! [cool] [smilie7] има много достойни учители [cool] дядо ми и баба ми също бяха сред тях и съм бил свидетел на уважението, което заявяваха техните вече отдавна бивши ученици след толкова много години. [cool] срамота е тези, които учат децата да работят за жълти стотинки [smilie23] [smilie23] иначе мърша има във всяко стадо. [cool] обаче на тъма не й правят впечатление лукса и гушите на дупетатите и останалата биндитска сволоч, съсипала България [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: IvoYoo   
Дата:   04-10-07 23:55

Напълно подкрепям стачката. Срещу една учителска заплата не бих дал нищо от себе си. А и не знам какво повече дава от себе си мръсният шофьор на автобус, който ме вози днес. Вонеше на комбинация от развалено яйце и стара маратонка, псуваше по най-невероятен начин, а аз бях най-виновния човек на света, защото съм се осмелил да го попитам дали има билети. Само че тоя дебил взима 3 пъти повече от учителя, от когото искаме "да дава нещо от себе си". Еми тъпо е[smilie23] всеки труд си има цена и интелектуалния труд (и особено преподаването) навсякъде по света е по-скъп от това да караш автобус.
Ако в края на месеца спре и Софийския университет обаче се надявам да има много строшени тикви сред управляващите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: cade   
Дата:   05-10-07 00:23


някой да обясни защо не всички учители стачкуват? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   05-10-07 00:36

Тъма - право ти казаха за шофиорите на градският транспорт. Откъде накъде някакъв шибан ватман, който кара умишлено бавно и отвреме навреме зарязва трамваят с пътниците в него и отива да пазарува (имал съм и такива фрапиращи случаи, веднъж ватманът слезе да си избира зелета даже) да взема 2-3 пъти повече от един учител? Или кой да е депутат или министър? Според мен много от тях заслужават само и единствено бесило, нежели заплата...
А че нивото на образование било ниско - ми много ясно, кой ерудиран и знаещ човек ще отиде да си трови нервите за никакви пари? Я да направят учителските заплати 1118 кинта (примерно) пък да видим няма ли да има способни учители... Естествено, трябва да има строг контрол над работата им, за да се прогонват некадърните и да остават най-способните.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Стоев   
Дата:   05-10-07 00:41

Императорът. написа:

... Естествено, трябва да има строг контрол над работата им, за да се прогонват некадърните и да остават най-способните.

Няма как да стане тази работа с контрола...

КОнтрольорите ша искат по-големи заплати...


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:45

разбира се че я подкрепям [smilie24]

няма такива боклуци като управляващите :

днес по новините излиза финансовия и казва че не трябва да се гледат доходите в Европа, веднага след него излиза вътрешния и казва - новите паспорти ще струват около 50 евро, толкова е средната цена в Европа ...

измети [smilie23] комунисти + манафи [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: kirile   
Дата:   05-10-07 00:46

не, защото в момента стачката е политическа
дреме им на профсъюзите за учителите

а иначе заплатите на учителите са смешно ниски
[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Kindlifresser   
Дата:   05-10-07 00:46

Не само учителите, всички трябва да излязат на улиците за да съборят това престъпно правителство!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:49

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Стоев   
Дата:   05-10-07 00:54

Вземете ме за министър - обещавам за всеки по една Голяма Патка[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 01:18

Абе като им се сметнат часовете, през които работят и като се извадят ваканции и т.н., не са им чак толкова малки заплатите. Всичките частни уроци, които дават през (многото) свободно време и не се обалагат с никакви данъци. Даже съм чувал от приятели за случаи, да се преподава частно (естествено за пари) по време на редовните часове в училище... Няма да коментирам задръстванията, които предизвикват, в и без това ужасно натовареното движение в София. За смешното ниво на преподаване (от страна на повечето учители), също вече е казано.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 01:21

Обикновенно тия дето най-много шум вдигат, са най-трагични, а истинските учители (на които им пука за децата), са си в училищата, а не по улиците. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 01:27

Абе я кусурджиите да станат даскали и да преподават за 300 лева "само" в часовете [cool] [smilie23] И всички ли учители дават частни уроци?! [cool] А пък да ви питам колко от вас изкарват пари, които не ги декларират и не се облагат с данъци?! [cool] [smilie7] Или няма такива тука? [cool] [smilie3] Наука не се прави с трици, а интелектът винаги се е ценял повече от шофьорските умения в държавите, които не са преживели идиотщините на комунизЪма [cool] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-07 01:29

Doriyan, абсолютно НЕ си прав.

Като ИвоЙоо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-10-07 01:39

Днес бях на протеста пред театър Иван Вазов... даскалите говореха от време на време ПЪЛНИ глупости, но ги подкрепям, щото управляващите са измамна измет, която трябва да влезне зад решетките.

Ако ще скачаме по улиците - ся е моментът, когато повече хора изразяват недоволството си.
Еколозите също подкрепят даскалите. Даскалите им се радват и им отвръщат и те с подкрепата си. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 09:31

Съжалявам, единствено че вкарвам учителите под общ знаменател, но масата от тях наистина са много зле, без на тях да им е зле [smilie18] Завърших преди година и половина, при това елитно училище (въпреки че, то такива май няма вече) и знам на какво ниво беше преподаването там, а за приятелите ми по техникумите и другите училища, просто не ми се говори!!! Предполагам, че повечето от вас не са завършили учулище последните 10 години. Дори майка ми, бивш учител, казва че когато е работила като учител, на практика нищо не не се върши там, а колегите се радвали яко като се обадят за бомба ...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 09:33

Абе аз като гледам и слушам учениците около блока и на съседите, съжалявам учителите [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 09:33

не съм чел темата но с две думи да го духат. Ако им вдигнат заплатите ще трябва и на много други включително и моята и в резултат държавата отиде в гъзо

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 09:36

Старче, немой така [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: otkata   
Дата:   05-10-07 09:44

Подкрепям я с две ръце [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   05-10-07 09:56

Doriyan - ами кадърните учители отдавна зарязаха тая професия, именно поради жалките заплати. А и грешиш, ако мислиш, че цялата работа на учителят е в часовете.
Старецов - ти нали беше частник, де се буташ? Оправяй си се сам... изказването ти е типично за прост селяк.

А СерГейчо да не ми разправя, че нямало пари и за да дадат на учителите, трябвало да вземат от лекарите. Щатът на държавната администрация е грозно раздут, държавата е пълна с чиновници, повечето от които от 8-часов работен ден 7 часа мързелуват, а през останалото време са заети да пречат на частният бизнес. Доколкото знам в Хонг Конг и най-голямата мултинационална компания може да се регистрира и да започне дейност само с попълване на един формуляр, а тук сергийка на пазара да отвориш, ще ти разтакават месеци и ще те разкарват на 100 места и ще те обременят с 18 кила бумаги. 80% от държавните чиновници са напълно излишни - ТЯХ да съкратят, да спрат да плащат помощи на мързеливите мангали и тогава ще може средните заплати на учители и медицински работници да станат по 800-900 кинта и пак ще се икономисат държавни пари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.