Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: magnet   
Дата:   04-10-07 23:33

но тук ми попадна една петиция

който е съпричастен може да се включи.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-07 23:38

Такива тикви като управляващите просто няма! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   04-10-07 23:43

Против стачката съм, първо да се научат да преподават, да дадат нещо от себе си и тогава да искат толкова голямо увеличение

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: georgi969   
Дата:   04-10-07 23:46

ЗА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   04-10-07 23:48

тъма, имаш ли деца, които да си ги научила на нещо?! [cool] [smilie7] има много достойни учители [cool] дядо ми и баба ми също бяха сред тях и съм бил свидетел на уважението, което заявяваха техните вече отдавна бивши ученици след толкова много години. [cool] срамота е тези, които учат децата да работят за жълти стотинки [smilie23] [smilie23] иначе мърша има във всяко стадо. [cool] обаче на тъма не й правят впечатление лукса и гушите на дупетатите и останалата биндитска сволоч, съсипала България [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: IvoYoo   
Дата:   04-10-07 23:55

Напълно подкрепям стачката. Срещу една учителска заплата не бих дал нищо от себе си. А и не знам какво повече дава от себе си мръсният шофьор на автобус, който ме вози днес. Вонеше на комбинация от развалено яйце и стара маратонка, псуваше по най-невероятен начин, а аз бях най-виновния човек на света, защото съм се осмелил да го попитам дали има билети. Само че тоя дебил взима 3 пъти повече от учителя, от когото искаме "да дава нещо от себе си". Еми тъпо е[smilie23] всеки труд си има цена и интелектуалния труд (и особено преподаването) навсякъде по света е по-скъп от това да караш автобус.
Ако в края на месеца спре и Софийския университет обаче се надявам да има много строшени тикви сред управляващите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: cade   
Дата:   05-10-07 00:23


някой да обясни защо не всички учители стачкуват? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   05-10-07 00:36

Тъма - право ти казаха за шофиорите на градският транспорт. Откъде накъде някакъв шибан ватман, който кара умишлено бавно и отвреме навреме зарязва трамваят с пътниците в него и отива да пазарува (имал съм и такива фрапиращи случаи, веднъж ватманът слезе да си избира зелета даже) да взема 2-3 пъти повече от един учител? Или кой да е депутат или министър? Според мен много от тях заслужават само и единствено бесило, нежели заплата...
А че нивото на образование било ниско - ми много ясно, кой ерудиран и знаещ човек ще отиде да си трови нервите за никакви пари? Я да направят учителските заплати 1118 кинта (примерно) пък да видим няма ли да има способни учители... Естествено, трябва да има строг контрол над работата им, за да се прогонват некадърните и да остават най-способните.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Стоев   
Дата:   05-10-07 00:41

Императорът. написа:

... Естествено, трябва да има строг контрол над работата им, за да се прогонват некадърните и да остават най-способните.

Няма как да стане тази работа с контрола...

КОнтрольорите ша искат по-големи заплати...


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:45

разбира се че я подкрепям [smilie24]

няма такива боклуци като управляващите :

днес по новините излиза финансовия и казва че не трябва да се гледат доходите в Европа, веднага след него излиза вътрешния и казва - новите паспорти ще струват около 50 евро, толкова е средната цена в Европа ...

измети [smilie23] комунисти + манафи [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: kirile   
Дата:   05-10-07 00:46

не, защото в момента стачката е политическа
дреме им на профсъюзите за учителите

а иначе заплатите на учителите са смешно ниски
[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Kindlifresser   
Дата:   05-10-07 00:46

Не само учителите, всички трябва да излязат на улиците за да съборят това престъпно правителство!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:49

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Стоев   
Дата:   05-10-07 00:54

Вземете ме за министър - обещавам за всеки по една Голяма Патка[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 01:18

Абе като им се сметнат часовете, през които работят и като се извадят ваканции и т.н., не са им чак толкова малки заплатите. Всичките частни уроци, които дават през (многото) свободно време и не се обалагат с никакви данъци. Даже съм чувал от приятели за случаи, да се преподава частно (естествено за пари) по време на редовните часове в училище... Няма да коментирам задръстванията, които предизвикват, в и без това ужасно натовареното движение в София. За смешното ниво на преподаване (от страна на повечето учители), също вече е казано.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 01:21

Обикновенно тия дето най-много шум вдигат, са най-трагични, а истинските учители (на които им пука за децата), са си в училищата, а не по улиците. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 01:27

Абе я кусурджиите да станат даскали и да преподават за 300 лева "само" в часовете [cool] [smilie23] И всички ли учители дават частни уроци?! [cool] А пък да ви питам колко от вас изкарват пари, които не ги декларират и не се облагат с данъци?! [cool] [smilie7] Или няма такива тука? [cool] [smilie3] Наука не се прави с трици, а интелектът винаги се е ценял повече от шофьорските умения в държавите, които не са преживели идиотщините на комунизЪма [cool] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-07 01:29

Doriyan, абсолютно НЕ си прав.

Като ИвоЙоо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-10-07 01:39

Днес бях на протеста пред театър Иван Вазов... даскалите говореха от време на време ПЪЛНИ глупости, но ги подкрепям, щото управляващите са измамна измет, която трябва да влезне зад решетките.

Ако ще скачаме по улиците - ся е моментът, когато повече хора изразяват недоволството си.
Еколозите също подкрепят даскалите. Даскалите им се радват и им отвръщат и те с подкрепата си. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Doriyan   
Дата:   05-10-07 09:31

Съжалявам, единствено че вкарвам учителите под общ знаменател, но масата от тях наистина са много зле, без на тях да им е зле [smilie18] Завърших преди година и половина, при това елитно училище (въпреки че, то такива май няма вече) и знам на какво ниво беше преподаването там, а за приятелите ми по техникумите и другите училища, просто не ми се говори!!! Предполагам, че повечето от вас не са завършили учулище последните 10 години. Дори майка ми, бивш учител, казва че когато е работила като учител, на практика нищо не не се върши там, а колегите се радвали яко като се обадят за бомба ...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 09:33

Абе аз като гледам и слушам учениците около блока и на съседите, съжалявам учителите [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 09:33

не съм чел темата но с две думи да го духат. Ако им вдигнат заплатите ще трябва и на много други включително и моята и в резултат държавата отиде в гъзо

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 09:36

Старче, немой така [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: otkata   
Дата:   05-10-07 09:44

Подкрепям я с две ръце [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   05-10-07 09:56

Doriyan - ами кадърните учители отдавна зарязаха тая професия, именно поради жалките заплати. А и грешиш, ако мислиш, че цялата работа на учителят е в часовете.
Старецов - ти нали беше частник, де се буташ? Оправяй си се сам... изказването ти е типично за прост селяк.

А СерГейчо да не ми разправя, че нямало пари и за да дадат на учителите, трябвало да вземат от лекарите. Щатът на държавната администрация е грозно раздут, държавата е пълна с чиновници, повечето от които от 8-часов работен ден 7 часа мързелуват, а през останалото време са заети да пречат на частният бизнес. Доколкото знам в Хонг Конг и най-голямата мултинационална компания може да се регистрира и да започне дейност само с попълване на един формуляр, а тук сергийка на пазара да отвориш, ще ти разтакават месеци и ще те разкарват на 100 места и ще те обременят с 18 кила бумаги. 80% от държавните чиновници са напълно излишни - ТЯХ да съкратят, да спрат да плащат помощи на мързеливите мангали и тогава ще може средните заплати на учители и медицински работници да станат по 800-900 кинта и пак ще се икономисат държавни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: charm   
Дата:   05-10-07 10:16

В думите на всички ви има много правота

Подкрепям стачката - имам един ученик в 5-ти клас и един в предучилищна.
Началното образование и УчИЛИщНО ВЪЗПИТАНИЕ на големия ми син бе разрушено от учителката, която го водеше през първите 4 години. За мен тя не става за тая работа. Има много като нея, със сигурност.

Учителките обаче на малкия ми син са вложили цялата си душа, емоция, време, нерви и т.н. за децата. Нямам с какво да им се отблагодаря, никога няма да бъде достатъчно.

Много е сложен въпросът, за да се дават оценки - "прави са" или "не са прави".
Как бихте реагирали, ако сте учител и петокласник ви извади пистолет в час, не за да не му пишете двойка, а да му напишете шестица, а той не знае и за 2?
Как бихте реагирали, ако всички ученици около вас носят скъпи дрехи, модерни телефони и т.н., а вие няма с какво да купите на децата си хляб, защото вчера сте платили парното?

Не че това не може да се случи с хора от всяка друга професия, но това са хората, които се грижат за МОИТЕ деца през по-голямата част от деня им. И аз искам скапаната държава да се отнася с тях като към достойни хора!!!

Извинявам се, че толкова дълго писах, но ми се иска още нещо да споделя. Преди няколко дни гледах новини по канал 1. Бяха направили невероятно сравнение. Беше нещо от сорта:
"Учителите няма да получат заплатите си за днешния ден, защото стачкуваха. Сесията на народното събрание днес започна в 9:00 и беше закрита в 10:30, поради изчерпване на дневния ред. в залата присъстваха не повече от 10-20 човека, но те, както и тези, които не присъстваха, ще получат своите заплати за днес, въпреки краткия работен ден.".......
Жалко е... много жалко......

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: samadhi   
Дата:   05-10-07 11:17

[smilie24] ПОдкрепям 100% е малко даже (това пражи 400-500лв заплата). Ами те през Възраждането даскалите са били по добре от сега

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:23

Айде да се самоцитирам:
Автор: boni
Дата: 24-09-07 22:52

Основата на тая къща, наречена "общество" е образованието и здравеопазването. Ако основата не е здрава, всичко ще рухне.
Ритнитопковците, таксиджиите и шофьорите на рейсове са някъде по последните керемиди на покрива.
Не може един ритнитопковец или шофьор да е по-добре платен от един учител или лекар.
Свестните млади учители просто си решават проблема като напускат. Остават тези, които не стават за друго. Така не става!
Учителя трябва да не мисли как да свързва двата края, а да е платен достойно, да е уравновесен и да си гледа работата с удоволствие! Разбира се трябва да има контрол и да се санкционират недобросъвестните.

Нямало пари ли? Има и ище как... Защо онея 600 милиона годишен приход от най-голямата държавна хазартна игра - тотото да отиват за спорта??? Защо не за образование и здравеопазване???
Те поне да отиваха за спорта ами отиват в мутренските джобове! В неделя играх малко футбол с децата на спортната площадка в Любимец - пълна разруха и буренак, къде са милионите за масовия спорт???

Да сте виждали мутра учител или лекар?? А спортист?
Да сте виждали на мутренско погребение учител или лекар? А спортисти ???

Мисля че много лесно може да се решат поне част от проблемите на образованието и здравеопазването ако се пренасочат стотиците милиони приходи от държавната хазартна игра - тото, има и други начини разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:33

Императорът много грозно поведение трябва се обадя на администраторите ти подрежат крилцата. Недей с лични нападки да не почна да те храня. Може да съм частник но работя и на държавна заплата и ако ще да позеленееш стане ли заплатата на учителите 1000 мойта трябва да бъде 3000 а пенсиите по 600 и т.н. инфлация, криза всички знаем кво следва

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 11:34

Бони, нали ти е ясно, че няма кой да ги пренасочи?! Бандит до бандита [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:37

бони аз се сещам за три известни мутри двама математици другия учител по български. Познавам учители дето блъскат щанги, боксьори, пияници, чувал съм за педофили и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:45

Аз съм сигурен в едно. Ако искаме да имаме силна държава и икономика с растящи темпове - учителската професия трябва да е най-високо платена от цялата бюджетна сфера.
Образованието на 1-во място!!!! Това е основата, проумейте го !

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 11:49

Не знам дали някъде по света учителската професия е "добре платена". Знам обаче много места където по-скоро не е. Та тва дето го казва бони е хубаво, ама няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:52

Образованието на 1-во място!!!! Евала, но не най-високи заплати за учителите. Материална база, средства за проекти и научна дейност, за учебници и помагала, за извънучилищни дейностни и спорт и нормални заплати на учителите. Аз ако бях учител при вида на децата дето майките кътат стотинки за учебници и други пособия да искам двойна заплата ми ще го чуствам като мародерство. Братовчедка ми е учителка и познавам доста добре учителското съсловие. На пет се пада един свестен дето го интересуват децата. За другите това е просто работа и начин на препитание.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 11:54

А аз пък знам от мои колеги и приятели в Австралия, че изкарват минимум по 200 000 в зелено на година [cool] [smilie7] Ове е стандарт, дето се вика, както се казва [smilie3] [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 11:54

А, и не я подкрепям тази стачка. на учителите трябва да им се забрани по закон правото да стачкуват за сметка на учениците. както е при лекарите и полицаите, мисля.
Що не протестираха по площадите по време на ваканцията?!? Сори, ама децата трябва да са на първо място.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-10-07 11:56

Аз ги подкрепям. Заплата от 150-200 евро е мизерия. Особенно за хора, които възпитават децата на нацията. Яд ме е, че и между тях има лайна. Вместо всички да излязат ударно на стачка, като италиянците, някои се правят на добри душички....

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Skic   
Дата:   05-10-07 11:56

Слабо грамотните лесно се манипулират! А на продажниците във властта на всички нива не им пука за България, което е добре дошло за Доганели... сещате се за какво говоря...

Гледах интервю с хора от едно помашко село и на въпроса вие какви сте отговориха, че са турци. Помолиха ги да кажат нещо на турски, мълчание и оправдания... Беше им обяснено какво е българо-мохамеданин, а те казаха, че такова нещо няма - щом си мохамеданин, значи си турчин, иди обяснявай на хора без образование и промит мозък...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:56

На пет се пада един свестен? Ми много е... Кадърните и свестните си намират добре платена работа. Сещай се кои остават.
Ако искаме да сме добре, учителската професия трябва да е най-добре платената и най-престижната. Да не може който и да е да става учител! Защото сега от младите май стават тея дето не могат да си намерят свястна работа другаде. Разбира се материалната база и т.н. е ясно че трябва да бъде на ниво.
Изобщо - инвестициите в образованието водят до висок жизнен стандарт за всички хора.
Пример - Англия и Ирландия.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:57

Иво а колко според теб е нормалната заплата на хора които отговарят за милиони евро ако заплатата на учителите е 1000лв

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:59

Учителите отговарят за нещо много повече от милионите евро. Много много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 11:59

"Аз съм сигурен в едно. Ако искаме да имаме силна държава и икономика с растящи темпове - учителската професия трябва да е най-високо платена от цялата бюджетна сфера.
Образованието на 1-во място!!!! Това е основата, проумейте го !"


То това форумци няма смисъл да го проумяват, едва ли някой от тях е мутра, от която зависи нещо. Мутра ли казах? Сори, имах предвид политик.

Апропо, една от причината държавата ни да слезе на толкова ниско ниво е точно образованието, говоря за преди "новото" време.
В България не се разработваха компютри, а се копираха. В България не се правиха стругове с електронно управление, а се копираха/крадяха.
В България не се развиваха научни теории, а се напасваха на линията на партията. Тоя комунизъм не е национална катастрофа, той ще ни погребе.


Извинявам се за песимизма. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: PolarBear   
Дата:   05-10-07 11:59

Някой горе каза, че стачката е политическа. Не знам, но ако е, не виждам нищо лошо. Все някой трябва да прави и политика, а бълагаринът е на този хал заради уникалната си аполитичност.

Ако политиката се остави само на политиците, резултатът е ясен. Ако пък се поеме от тълпата - още по ясен. Затова съдбата на държавата трябва да е в ръцете на нещо, което се нарича "гражданско общество" където всеки негов член има отговорна и активна позиция по важните за обществото проблеми. Гражданското общество у нас го няма никакво все още и това ни е бедата.

А проблемът на учителите е наистина политически. Учителят произвежда хора. Желателно - качествени. На власникът са нужни обаче гласоподаватели. И оттук е простата сметка: парите да отиват "купуване" на гласовете на най-ниско образованите и най-лесно манипулируеми прослойки, най-вече малцинствени. И партиите им, известни с пословичен корупционен потенциал.

Та така.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:59

Да не говорим пък за лекарите, те за какво отговарят...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 12:00

Бони, в Англия става учител който и да е. Щом на мен ми предлагаха учителско място, без един ден професионален стаж и с ужасяващия ми български акцент по ингилизки, представи си за какво става дума. И парите хич, ама хич не са много. Същата мизерия

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Lillly   
Дата:   05-10-07 13:24

Ако се увеличат заплатите, частните уроци трябва да се забранят със свирем закон, а учителите всеки ден да имат безплатни за децата приемни часове.

Общо 20-24 учебни часа се взимат за 3 дни седмично, а за купищата претупана работа и огромните ваканции да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 13:31

Да не говорим пък за лекарите, те за какво отговарят...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   05-10-07 20:46

Amigo, имам две деца,които точно аз научих на Нещо, защото съм и бивш учител, познавам добре колегите си и смятам,че учител по литература в елитно училище, който не знае,че Левски, а не Ботев е казал "Времето е в нас и ние сме във времето" не заслужава и 180 лв. заплата.
Един труд трябва да се оценява по резултатите от него - а в образованието те са плачевни.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 20:51

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 20:57

тьма написа:

> Amigo, имам две деца,които точно аз научих на Нещо, защото съм
> и бивш учител, познавам добре колегите си и смятам,че учител по
> литература в елитно училище, който не знае,че Левски, а не
> Ботев е казал "Времето е в нас и ние сме във времето" не
> заслужава и 180 лв. заплата.
> Един труд трябва да се оценява по резултатите от него - а в
> образованието те са плачевни.



Ами нали и ти си била учителка, що са плачевни? [cool] [smilie7] Плачевни са не защото всички учители са некадърни, а защото бандитите, взели власттта само риформи правят. [cool] Но, както отбелязах, това не им прави впечатление на някои хора, както и гушите, които са отпрали същите бандити, а виждат само "бездарните" си колеги. [cool] За 400 лв. вчера ми разправят мои познати, че не могат да си намерят сервитьори, а на учител 300 лв. наистина са твърде много, аха... [smilie7] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 21:08

амиго за 400лв сервитьор работи по минимум 10часа на ден. учител за 300 работи по 2часа на ден. Мисля че е справедливо

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: den_den   
Дата:   05-10-07 21:11

Да не говорим пък за диспечерите: транспортни, АЕЦ...А да поговорим за един класически музикант или балетист? Той и семейството му инвестират време и средства, несъизмерими с никоя друга професия. Някой ще каже: дреме ми за цигумигото. Ми кат ти дреме--на ти чалга! Там поне няма катерене: ни при свирачите, ни при певачите, ни при публиката, като гледам и фотосесиите им такива. Във всяка професия има некадърници. Познавам не един и двама, на които кетапът им е оправдание за професията, която работят. Докато няма диференцирано заплащане и перманентно доказване ще се веят подобни малоумни лозунги кой е по и най важен.


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 21:15

Старче, всеки тъпунгел може да работи като сервитьор или шофьор, ама учител от всеки не става [cool] [smilie7] Твоите приказки ми напомнят на един английски анекдот: на един пич не му палела колата и видял, че край него мивнава познат елмеханик, та го помолил да му я оправи. Оня казал ОК, ама ще ти струва 10 паунда. Ами хубаво, оня се съгласил. Пича само пипнал за 1 минутка из жиците и всичко е ток. И оня го пита: 10 паунда за по-малко от минута?! Да, ама на мен ми плащат за това, което знам, а не за това колко време съм работил - това му казал елмайстора. Такива ми ти работи... [cool] [smilie7] та ако правиш такива елементарни сравнения по часове, а не по други неща... [cool] [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-10-07 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 21:26

Автор: dobria_starec Дата: 05-10-07 21:08

амиго за 400лв сервитьор работи по минимум 10часа на ден. учител за 300 работи по 2часа на ден. Мисля че е справедливо


Абе мнооого си далече от истината колко време работи един учител и колко време трябва да отделя извън работно време, каква отговорност носи и т.н....
Щом ще правиш сравнения със сервитьори, няма смисъл да спорим въобще.
УЧИТЕЛ, тази дума значи много. УЧИТЕЛят трябва да е много високо платен, трябва да се става трудно учител, трябва да има много желаещи и да минават през сито. Трябва да има и мъже учители...
Но в момента няма как да стане, защото желаещи няма и няма да има. Никой няма да си товари психиката и здравето и да поема подобни отговорности ако не е платен. Ще останат само некадърниците.
Децата ни заслужават добре платени кадърни учители със САМОЧУВСТВИЕ.
(Гледам румънските им колеги са доста напред в това отношение и затова румънците ще ни изпреварват все по-бързо и по-бързо.)



Публикацията е редактирана (05-10-07 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 21:30

мдааа [cool] [smilie7]

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/tiry6294.JPG
http://i235.photobucket.com/albums/ee49/Amor_1001/Tikvi/DSC_6290.jpg?t=1191608999



Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gogo   
Дата:   05-10-07 23:32

ммм бях писал в една тема, че не харесвам даскалите и протеста им... ТЪМА го е казала много готино [smile] ... ТЪМА-та президен, президент [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-10-07 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 23:49

учителите са част от веригата наречена общество. Учителството не е работа а призвание. То е един вид изкуство. И не от всеки става учител. Проблема със заплатите е че няма някакъв критерии за уменията на учителите. И куцо и сакато иска 100 или 200 % а много малко са хората които наистина ги заслужават и те точно не излизат по улиците с плакати в ръка. Защо да няма младши, старши и заслужил учител. Заплатата винаги трябва да съотвества на извършената работа. Ако всеки взима определена заплата в зависимост от часовете които е преподавал а не според постигнатия резултат то тогава и 5000 да получават образованието ще бъде същото, просто учителите ни ще бъдат по богати. И всички тарикати ще искат да се намъкнат като сега всеки трети става военен или полицай. Резултата е че няма полиция, а за армия и дума не може да става.

Бони учител за мен е много специална дума. Образованието е нещо свято. Още помня хората които са ми преподавали, но тези които срещнах днес с плакати в ръка нямат нищо общо с моите представи за човек които трябва да дава насока и да бъде пример в живота.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:07

Старецов - и какво точно работиш, та се смяташ за три пъти по-достоен от един Учител? Пак повтарям думите си, че само прост селяндур може да каже "учителите да го духат".

Бони - аз знам един учител-мутра - кечистът Принц Албърт - 160 кила мъжага с размерите на микробус - педагог по образование, а според думите му - и по призвание. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   06-10-07 00:08

Старче, излагаш се с тия приказки. [cool] С признание ли ще си храниш децата?![cool] Получаваш повече, работиш с удвоено удоволствие - това е. Иначе призванието се превръща в мъка.[cool] [smilie23] Аха...[smilie7] Абе какви критерии имате за дупетатската сган и кметската и т.н., там що не се сещате да ги търсите?! [cool] [smilie23] Интелектуалният труд и умения трябва да са много високо платени. Призванието си е призвание, а хлябът е с пари. [cool] Моите колеги в Австралия, както вече споменах, взимат за призванието си от 200 бона нагоре! [cool] [smilie7] Мдааа... и преподаватели познавам, които от години преподават там и не мислят да се връщат тук. Интересно защо! [cool] Ами защото не искат да взимат колкото една чистачка за нещо, което струва 10 пъти повече. [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: asahi   
Дата:   06-10-07 00:10

Янка Такева куку.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 00:30

Императорче яко те бият комплексите. Никога не бих се нарекъл император. Никога не бих и помислил че само аз съм прав. Никога не давам квалификации. Никога не бих казал нещо без да съм сигурен. Аз знам много но казвам само необходимото. А какво работя няма значение но работата ми струва 3пъти повече, защото е три пъти по специфична , защото съм вложил 3пъти повече време в образование от учителите, влагам 3пъти повече усилие, щото ако си претупам работата нося наказателна отговорност и то голяма и имам 3пъти повече работни дни в годината, мисля че това е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:53

Старецов - ти на Марс ли работиш, че бачкаш 600 дни годишно?
Учителите носят много тежка отговорност, морална... но никой не го разбира това. Казваш, че си много образован, но плюеш учителите - а кой те е образовал? Може да имаш диплома като чаршаф, но пак си оставаш неблагодарно говедо. Твоя работа, че не би се нарекъл император, както е твоя работа, че си се кръстил на Дядо Мраз.

И не ми говори нито за комплекси, нито за отговорност, защото помня още първото ни взаимно заяждане... тогава се показа именно като безотговорен.

Не ми пука де - бъди здрав и си се плуй в злоба и самодоволство - всеки си избира битието и моралът.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:59

Кристи - мани го. Както казах, всеки сам си избира какъв да бъде - късно е да го очовечаваш и то дистанционно.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   06-10-07 07:32

Хайде ,минахте на лични нападки.
Друго е , когато си видял нещата отвътре, затова мога съвсем отговорно да кажа - нашите учители на този етап не заслужават това , което искат. В момента губят най-много 7-класниците и 12-класниците, особено последните, които трябва и матури да държат[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 08:31

старец ...ти ходил ли си на училище..май не си ...щом така виждаш нещата или сиу попаднал на училището с даскала педофил, мутра и там кви ги рече.....
......аз подкрепям макар да ми усложнява малко или много ежедневието...
не, защото в момента стачката е политическа
дреме им на профсъюзите за учителите

...някой горе го каза , а нима сте съгласни с политиката на сегашните управляващи ....?което ме навежда на мисълта че стачката не е само на учителите ..ма нас ни е по-лесно от страни да псуем

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 08:34

апропо ...часовете на учителите не ги брой ...съпругата ми се прибираше всеки ден с една чанта тестове , контролни и почваше наново...добър специалист е и напусна ....отиде в частния сектор за 4/четири/пъти по-голяма заплата....
нямаш деца видно е или си съгласен да ги учи който и да е ...па ако ще да му плащат

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 09:27

Така е Корков - Старецов не знае какво е да проверяваш неграмотно написани контролни до два през нощта... и после да се чудиш дали въобще да лягаш, защото в шест трябва пак да ставаш за да отиваш на работа...
"Що му е на даскала - в школото си седи, слънце го не пече, дъжд го не вали, тежко не вдига, защо му е голяма заплата..." - такова е неговото мислене... но това е мислене на полуграмотен селянин.



Публикацията е редактирана (06-10-07 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 09:52

уф как въобще успявате да си храните семействата с тия разсъждения. Дай да праим стачки а? Ми пичове квото човек сам си направи нема кой. Ще духате сичките само че покрай вас и останалия български народ. Учителите проверявали контролни ай моля ти се! Знанията на един учител са нивото което е необходимо в 1курс на който и да е университет. Айде да проверим колко от учителите могат да решат някое диференциално уравнение или да се яват на изпит по български в университета. Аз викам учителите всяка година да държат държавен изпит със завършващите студенти за да се знае нивото им. Ако си разбират от раутата ще им отнеме некви минути. Ай че трябва да бягам.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   06-10-07 10:31

всеки в своята област, Кристи - добра идея за препитване на учителите

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 10:53

Старецов - предлагаш годишни тестове за проверка на ниво на учители? Тук съм съгласен - това секси идея.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: 2metraninja   
Дата:   06-10-07 10:53

Подкрепям учителите в исканията им. И Императора, и Бони и останалите са казали повечето неща, дето и аз ги мисля. Само да добавя, че едно време попа, кмета и даскала са били най- уважаваните хора в селото. По наше време поповете и кметовете за нищо не стават и отдавна и грубо се компрометираха, остана третия стълб на обществото и докато има надежда за него, ги подкрепям учителите. (Под кмета и попа разбирайте институциите които представляват. Хубави изключения и личности сигурно навсякъде има.)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 13:37

da prepitwat togawa i wsi4ki darjavni slujiteli a?
Кристи проблема е че държавните служители са засипани от работа носят вкъщи не некви контролни и глупости дето са еднотипни и изискват еднакви критерии за проверка а доклади и споразумения и договори от порядъка на хиляди страници като във всеки един ред на всяка една страница във всяка една дума може да се съдържа уловка. Официалният език е английския и всички документи дори и кореспонденцията между служителите е задължително да е на него. Има звено за вътрешен одит, което прави ежемесечни проверки, един два пъти годишно пращат международна одиторска фирма която нищи всичко от предишния одит досега. И поработили година две духват за някоя международна или местна частна фирма където заплатите са 5-6-10 пъти по-големи от учителските в зависимост от длъжността. Държавни служители са и учителите. Капиш. Техния труд е по-ниско квалифициран, не носят отговорност за качеството на свършената работа, работните им часове са една трета от нормалните за страната. Имат най-голяма отпуска от всички. Е трябва да търпят капризите и особеностите на децата и да намерят подход към всяко едно за да го предразположат към жажда за знания. Ми мисля че горните привилегии го компенсират. Упс и съм за ежегодни психопрегледи на учителите. Съжелявам не искам да обиждам никого просто практиката го налага. Ако някой провери нивото на повечето учители по информатика които трябва да подготвят учениците за днешния напълно дигилитализиран свят ще се получи много жалка картинка. Така че да се съгласят да ходят на тестове за ниво и психопрегледи съм съгласен да им вдигат заплатите. И във всяко училище да се въдедат карти на входа за да се гарантира че учителите изкарват цял работен ден.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Danhill   
Дата:   06-10-07 13:41

дааа! съгласен с Бони!
ако тези двамата получаваха по 1000лв заплата според мен трудно ще задържат работното си място

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/aqne5999.JPG
http://photo-zona.net/images/user25657/album10998/preview/1191666576_kheg7474_DH040401.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/aoyu1281.JPG
http://photo-zona.net/images/user25657/album10998/preview/1191666575_xnrs7505_DH040403.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 13:44

тия двамата са интелектуални гиганти в сравнение с една групичка дето аз видях в петък

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 14:07

Аре-аре, Старецов - хич не ми разправяй, че държавните чиновници били "засипани с работа" сигурно има и такива, но на всеки действително работещ чиновник се падат 10, които не заслужават и 50 кинта на месец - достатъчно съм се борил с тях по общините. А и те доколкото вършат работа, тя е такава които сами си създават, за да оправдават заплатите си.

Бумащината, в която давят частният бизнес е достатъчно доказателство, да не говорим колко са корумпирани. Неслучайно огромната част от чуждите фирми, идващи в България с намерение да правят бизнес, бързо-бързо се изнасят.

Може да ви прозвучи брутално, но най-бързият начин да се оправи тая държава, е всички мангали и всички чиновници да бъдат натикани в концлагери. Зная, че има честни цигани, както и действително работещи държавни служители, но огромното мнозинство и от едните и от другите са мръсна, мързелива и крадлива сган, която заслужава само тояга.



Публикацията е редактирана (06-10-07 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   06-10-07 14:23

Аз подкрепям протеста като такъв. Подкрепям идеята, че учителите трябва да взимат пари достатъчни да живеят "нормално". И на мен ми се вижда възмутително таксиджията да взима много повече от гимназиален учител (макар навсякъде по света да е така)!
Но все пак трябва да се разсъждава реално, а не идеалистично. Склонен съм да обвинявам синдикатите за начина по които организираха стачката..., изключително съм склонен да обвинявам правителството, защото вече толкова време управлява само защото изъга хората какво ще даде и е нормално сега те да си го искат. Но не мога да отрека, че когото и да обвинявам, обективната истина е, че учителите успяха да настроят голяма част от обществото против себе си! Не знам какво са казали родителите на своито първокласници и как са им обяснили, че май нещо не започват съвсем училище още...!
Не ме интересува колко взимат учителите, но за мен училището не е просто образователна, а най-вече възпитателна институция. Българското училище от години е абдикирало от това свое задължение, но това което става в момента е венеца на тази атрофия.
Следващия път когато чуя за насилието в училищата, аз за себе си ще знам виновника за всичко това. Защото примера, който днес дават учителите на децата е нещо което няма общо нито с отстояването на себе си, нито с борбата на идивида за достойто битие, а е нещо свързано с истерията и комплекса на "стадото" или "овцата" или и аз не знам как да го нарека! Е всички мразехме тъпите шофьори от градски транспорт, но очевидно умните учители усвоиха от шофьорите нещото, безценно- тропнеш ли с крак и нададеш ли писък и със сигурност някои ще те чуе. Лошото е че щом шофьорите успяха да научат учителите на това, то учителите от своя страна на кого ли ще предадат това свое знание...!
От тези глупости държавата ще се провали така както и Серж няма да може...!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 16:49

Ежков - как предлагаш учителите да възпитават борсуците? Първо те нямат никакви права - не могат да ги бият, не могат да ги прогонят от час... Какво уважение към учителите вдъхват родителите у отрочетата си? И не мисля, че учители настроили общество против себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 17:07

начинът ...., синдикатите ....и т.н. , то кое не е сбъркано в страната ни ...ами тва е първият по-голям протест от по-новото време .....въпросът е ..подкрепяме ли въобще правото им да стачкуват ...и мен неме изкефи че седях 40 мин. в колата си щото в търново даскалите минаваха по улиците......ма тва е ...замислиха ме шо го правят...останалото е мой избор , както и те са направили техния ....
старчето верно ли си попаднал на даскала педофил......[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 21:29

Императорът. написа:

> Аре-аре, Старецов - хич не ми разправяй, че държавните
> чиновници били "засипани с работа" сигурно има и такива, но на
> всеки действително работещ чиновник се падат 10, които не
> заслужават и 50 кинта на месец - достатъчно съм се борил с тях
> по общините. А и те доколкото вършат работа, тя е такава които
> сами си създават, за да оправдават заплатите си.
>
> Бумащината, в която давят частният бизнес е достатъчно
> доказателство, да не говорим колко са корумпирани. Неслучайно
> огромната част от чуждите фирми, идващи в България с намерение
> да правят бизнес, бързо-бързо се изнасят.
>
> Може да ви прозвучи брутално, но най-бързият начин да се оправи
> тая държава, е всички мангали и всички чиновници да бъдат
> натикани в концлагери. Зная, че има честни цигани, както и
> действително работещи държавни служители, но огромното
> мнозинство и от едните и от другите са мръсна, мързелива и
> крадлива сган, която заслужава само тояга.
>

>
> Публикацията е редактирана (06-10-07 14:08
Мисля че занапред няма да взимам под внимание каквото и да кажеш. Съвсем скоро държавата ще се окопити и всички луди ще бъдат диспансеризирани. Дотогава може да плюваш по-форумите. Но побързай малко остава.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 22:24

Знаех, че си някакво крадливо чиновниче - което каквото гепи, негово си е, а като се провали, почва да хленчи "държавата, държавата-а-а-а..."

А тъкмо такива като тебе са пасив на коя да е държава. Но нищо - продължавай да ни разсмиваш - и на такива като тебе ще им дойде времето да отговарят за безобразията си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   06-10-07 22:31

Мдааа, за мангасари и за дупетатски мурафети пари има, обаче за учители и лекари - няма [cool] [smilie7] Че и три нови курветчета ни пробута ддругарят Саркози само за милиард и половина [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 22:39

Така е Амигов... вместо три курветчета, триста курвички да бяхме купили от Франция, по-добре... И що са ни сега тия гемии? Предлагам да обявим война на Либия и да си искаме борчовете... а после да нападнем и Ирак, че и те ни дължат два тира сухо... На първа бойна линия ще изпратим мангалите, така дори и да претърпим поражение на бойното поле, всъщност стратегически то ще е равно на победа...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 23:13

Императорът не съм чиновниче а държавен служител. Не крада а работя специфична работа и получавам съответна заплата. Имам частна фирма и още една в процес на пускане. Майка ми е стоматолог. Баба ми лекарка. Работил съм какво ли не. Имам достатъчно дипломи, сертификати, свидетелства и кво ли още не, ловен билет, оръжия, шофьорска книжка с всички категории + АДР пак пълен.Ходя редовно на психопрегледи поради презаверка на някои от горните свидетелства. Сега вече изкарвам пари с мислене а не работа. Работя като държавен служител защото трябваше да си оправя нервите и да сменя обстановката и местоположението поради случили се трагични събития които ме изкараха от релси. Когато му дойде времето и мога да се върна към предишния си живот, ще напусна работа и ще се занимавам отново с бизнес а там съм много добър. Нито сега нито когато и да било съм имал нужда от финанси просто защото не съм чакал нещо да ми падне наготово а съм работил и съм търсил начин да се оправя. 90та година родителите ми нямаха пари да си платят сметките за наем а сега притежаваме една камара имоти. Зарязах почти готова фирма с сгради и оборудване за стотина двеста хиляди просто защото щастието е много относително понятие. Плювай колкото щеш аз казвам умни неща. Винаги ще има дневни спорове в които дребните хора ще превръщат в грандиозни за да се почустват големи но въпреки това никой няма да запомни. Просто защото историята помни само и единствено тези които са надскочили своето време и виждат в бъдещето. Ти не си от тези хора. Ти си един динозавър от миналото който след години ще оттърве света от бремето на собственото си съществувание.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 23:46

Да, бе, да. Ти, Старецов, частният бизнесмен, не беше застраховал продукцията си, а като пострада от наводнението, писна, че държавата трябва да те обезщети като по времето на социализЪмът, все едно държавата ти е пуснала проливен дъжд... а аз съм бил динозавърът от миналото. Бил си държавен служител, който работи важна специфична работа... може и така да е, а може и да не е - то и най-жалката общинска писарушка си придава голяма важност. Хвалиш се с многото си дипломи, а искаш тия, благодарение на които си ги получил да тънат в мизерия и, според собствените ти думи "да го духат".

Посочи ми какво умно си казал - и това не е само мое мнение. Ако ти си умникът, значи наричаш 90% от хората в тоя форум глупаци и идиоти.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   07-10-07 00:09

Наричам само и единствено тебе. Продукцията си беше защитена а хорицата дето нямат кво да ядат го духаха щото некви идиоти не си свършиха работата и пуснаха язовирите. Наводнението при нас не беше природно дело а човешко безумие. Комшиите до фирмата четири къщи, вдовец в едната, вдовица в другата, един 30 годишен дето работи квото и да е да изкара за хляба и в четвъртата самотен баща с четири деца изкаха постоянно пари назаем да закърпят месеца. Сега две години след наводнението останаха само бащата с децата и другия човек които леко по леко се опитват да си възстановят къщите но още седят следи от наводнението.Старците от влагата или просто щото си им дойде времето ни напуснаха само половин година след водата. Тези хора трябваше да получат обезщетение. Получил съм дипломите си благодарение на собствената си упоритост и усърдие. Много малко са съвестните учители които са ми преподавали. В момента тази стачка не е учителски протест а политически акт и за хората които са по улиците мога с чиста съвест да кажа да го духат. Всички сътресения и протести са добре дошли за ония дето всички презирате а именно хората с парите. Какво получиха всички които скачаха по площадите, а всички които бяха на барикадите, а онези които приветстваха царя а? Нищо! Докато народа е като стадо и играе по свирката на политическите манипулатори няма да получи нищо. С тези стачки ще врътнем то нищо още 10тина процента инфлация хляба ще стане лев и пеесе, бензина 2и пеесе, парното, водата, тока и т.н. ще скочат и вие шибаняци ще бъдете още по бедни със заплатите от по хиляда лева просто щото сте тъпаци и ви водят за носа. Мисля че темата се изчерпа и ако искаш нещо да ми кажеш ползвай ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   07-10-07 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 02:23

И какво, Старецов, предлагаш - учителите да си кютат за заплати, колкото на една чистачка? Какво политическо виждаш тук? И ако презирах хората с парите, щях ли да правя пари на Фондовата борса?
За барикадите - такива като тебе не ходят по барикади - ти си ретрограден тип и вероятно си скърцал със зъби като си видял как партията-майка губи властта... и после си почнал да се правиш на демократ както мнозина други комсомолски секретарчета, вкопчили се в кокълите. Приветстващите т.нар. "цар" и аз ги гледах с насмешка - само като му видях мордата на г-н Кобурготски, разбрах, че е просто едни дребен крадец.
За наводненията и застраховките - аре не се прави на ударен - много добре помня как цивреше тука, че водата ти съсипала рамките и че държавата трябвало да те обезщети. Държавата не е длъжна да възстановява ЧАСТНИТЕ имоти на когото и да е, именно защото са частни. Всеки, който има законово право да притежава и управлява недвижим имот без настойник, по закон трябва да е пълнолетен и дееспособен, тоест да си носи отговорностите. Но ти разсъждаваше тогава (а и сега) като типичен комунист. Държавата трябва да се грижи, никой няма право на стачка и да си търси правата и т.н. Бил си комсомолски секретар, нали?

И не сме ти "шибаняци" и "тъпаци", разбра ли, чиновниче? Защото ако такива шибаняци като нас не плащат данъци, отде ще ти дойде заплатката, а, селянино? Ей-такива са почти всички в т.нар. "държавна администрация" нагли търтеи.

И няма да си играя да ти пиша лични съобщения - аз, за разлика от тебе не се боя да говоря пред хората, когато става дума за проблемите на обществото.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   07-10-07 08:24

Старче, ерген ли си - ама много добра партия[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   07-10-07 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   07-10-07 10:11

Лелеееее момчета вие съвсем обезумяхте! Думите които казвате надали имат чак такава важност, че да се палите толкова...! Или от ваша гледна точка може и да имат! Така или иначе истината е по средата!
Едните казвата 100%, другите 30% и ще си стиснат ръцете на 50-60%...., после ще дойдат и следващите, които искат още пари и накрая 1 милион които плащат заплатите на всички останали пак ще го издухат...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 10:38

Кристи - ние туканка обсъждаме сериозни неща, а ти само хилиш.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 10:39

Учителите не взимат колкото чистачките...
Първите взимат чисто около 300 лв., в зависимост от стажа, вторите чисто 130. [smilie21]



А някой спомена матури... Доста интересна тема наистина са тези матури... Май май аз имам доста повече причини от учителите да организирам ефективна стачка - губя си един месец от година, в която ще имам матури и кандидадстване... Мен не ме интересува, понеже ще кандидаствам съвсем различни неща от тези, които се изучават в училище, но положението като цяло е мнооо мнооо зле тази година за абсолютно всички кандидадстващи... Не че са виновни учителите, но отбелязвам...

Цялото образование яко съкс.
Не виждам смисъл да си вдигат заплтите без цялостни реформи в цялата система... Ама все отнякъде трябва да се започне.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Tigritzata   
Дата:   07-10-07 12:04

Да, подкрепям ги, но донякъде.
В момента съм 12ти клас и в така да се нарече най-важната ми година има стачки, не се знае 7месеца преди потенциалното време за матури - дали ще има такива, какви ше са и така нататък.
От друга страна - има училища като моето, което не стачкува. А се водим в Топ 5 на училищата в страната в момента.
И знаете ли защо не стачкуваме?!
Защото вътре към самия държавен вариант, си има и малък частен вариант, в който учителите също преподават. Някой да е чувал за законна форма на такава простотия?!?!
Защото онзи ден учителката ми по статистика ме накара мен и още 3-4ма "балъци", които отказахме да си купим нейния учебник, да правя контролно и всеки час се заяжда с хората, които не са се купили учебник от нея. Като си има предвид, че взима директно в джоба си 30% от всеки продаден такъв - сигурно й е мъка на сърцето.
Като добавим, че даскалицата ми по математика, която клони към 70те вече - всяка година предлага на учениците си частни уроци при брат си и за хората, така добри да посетят съответните уроци, има сериозни бонуси в оценките.
Е - аз гъз на мъж няма да оближа - чисто сексуално казано, камо ли на някакъв даскал - чисто преносно казано.

И ако за всичките тези неща, както е назрял този проблем за българското "образование", медиите много биха се зарадвали на всичките изброени неща...

И всъщност - винаги съм искала да уча това, което уча в момента и да се занимавам с него. Не ми е просто да отида там и да губя време. Но цялата система, включително и учителите включвам, всячески ти пречат... И после ние сме изтъпявали - че как няма да изглупея сред такива хора, които да ме възпитават и преподават?!?!
Бел.ред. Пояснявам, че "цялата истина" се отнася до Търговско-банковата в София... Бих казала доста известно училище, особено последните години.



Публикацията е редактирана (07-10-07 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 12:09

И двамата ученици сте прави. От една страна трябва да има достойно заплащане за учителите, от друга - да се прогонят некадърниците и да се спре вземането на подкупи (по един или по друг начин).
Но знаете - сиромах човек - жив гявол, а от друга страна трудно млад и кадърен човек би се хванал да бачка за 300 кинта. И още - много учители не могат да сберат пълният брой часове, тоест не могат и да вземат пълна заплата.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 12:13

Мдааа, системата "Разделяй и владей!", прилагана много успешно от комунягите вече толкова години, очевидно продължава да действа успешно. [cool] [smilie7] Истинските виновници за неблагополучията на България са ето тук

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/yvzp5075.JPG
http://www.bulgaria.bg/NR/rdonlyres/F7EA0EA0-61A0-49F1-9D4F-E3C648FFE174/0/The_Parliament.jpg


и тук:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/fmfj6843.JPG
http://transport-bg.net/images/sofia047.jpg


[smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (07-10-07 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 13:53

Така е - в нормална държава мнозина от тях биха били дадени под съд за държавна измяна.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sentinel   
Дата:   07-10-07 14:20

Първо реформите, после парите!
Истинския проблем споре дмен е, че на никого не му се иска да те започнат - нито на учителите, нито на синдикатите, нито на правителството, респективно МОН.
Много ми е смешно, когато Вълчев или Станишев кажат, че учитлеите трябвало едва ли не да направят реформите сами. Тогава лъсва безволието, неспособността, нежеланието (или кой знае какво точно, но в този дух) на управляващите. На всеки предполагам е ясно, че правителството бяга от отговорност.
И май на всички форумци им е ясно - образованието е зле, защото преподавателите, в по-голямата си част са слабо мотивирани, нискоквалифицирани (под нискоквалифицирани имам предвид и това, че са спрели да се квалифицират, горе долу след като са започнали да преподават), неуважавани, срамуващи се от професията си, на управляващите изобщо не им дреме за образованието и то не е никакъв приоритет, а синдикатите са политически инструменти.
Личното ми мнение е, че в момента българското образование има само един плюс; една надежда ; една добра характеристика - това е отиващата си традиция.
[smilie2]

Та на въпроса: да, подкрепям стачката, защото за мен вината за това положение, в което днес е образованието, е на управляващите най-вече. Припомням, че тази стачка е една от поредицата стачки, започнали знаете кога и как. Отбелязвам също така, че не съм забравил и поговорката "всеки народ си заслужава управниците". Просто ако забием на там ще се разтегли локума хептен.



Публикацията е редактирана (07-10-07 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   07-10-07 14:40

sentinel , добре казано[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-10-07 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   07-10-07 22:23

ами пословичната българска добича мъдрост..... Вместо гражданското общество да използва протеста на учителите като повод за повсевместни стачки и недоволства, хората се чешат по кратуните и мучат под мустак - ма те не заслужават..... Кой заслужава повече пари от учителите в бюджета....???? Полицаите? Митничарите...? Бахти смотания анихилистично настроен народ сме да го еба..... Или по-точно - бахти колко смотан анихилистично настроен прост народ е останал .....
Шапка им свалям на учителите - и на тези които стачкуват, и на тези които работят все още...
За тия пари няма си запаля колата сутрин да отида кафе да пия в училище......

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   07-10-07 22:31

[smilie8] а за колко би отишъл

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 22:53

Ти за тези пари няма и да можеш - то бензин, то кафе...

Стига бе, аз взимам повече от учителя ми по математика при това без да нося никаква отговорност...

Тва е щеше да е смешно ако не беше абсурдно.
Дебилията е пълна...

Всъщност изобщо не са толкова много учителите, които дават уроци - процентно погледнато. Така че да се пищи толкова чак за въпросните уроци...
И вината за това че се дават уроци не е на учителите, а на брутално тъпата, идиотска, дебилна и абсолютно изкретенясала система от изпити за прием във ВУЗ-овете. Дотолкова тъпа, че си длъжен да ходиш на уроци - няма такъв филм като училищна подготовка, не и при настоящата програма... Да, ако си ученик в математическа гимназия може и да се престраши ш да не ходиш на курсове за да влезеш в УНСС, примерно. УАСГ-то го изключвам от сметките, там празно нема. Но за мен би било абсурдно да си го помисля даже, щото уча в езикова гимназия...
А към пищния обяд може да добавим изтънчен ордьовър от матури, така допринасящи за колорита на картинката...
Супер весела година, кво да ви кажа[smilie5] Смех, смех и кеф на буци...


Та образованието ни е почти толкова идиотско колкото и здравеопазването ни.
Ама само почти[smilie21] Бе нещата са навързани, някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 23:39

Бльъ - аз влязох в СУ Климент Охридски без да ходя на частни уроци... Оценката ми по Българска литература бе една от 10-те най-високи.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   07-10-07 23:50

Горби, митничарите си "заработват" отгоре, но виж на военните същата тази държава плаща 3 пъти повече отколкото на учителите и пак от нашите данъци..Учителите и лекарите с 2-3 пъти по-ниски заплати от шофьорите на градския транспорт и военните??? Смях[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 23:58

Императоре, тва коя година викаш[smilie21]


Щото в момента тва е няква фикция...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 01:06

http://www.youtube.com/watch?v=IcwrB7FkD9c

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:15

Орешарски на Вълчев: Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения
Цинизмът на двама министри към протеста на учителите лъсна, защото не знаеха, че микрофоните и камерите работят

08.10.2007

Камерата на Би Ти Ви е заснела вчера как министрите Пламен Орешарски и Даниел Вълчев цинично се уговарят да разтакават преговорите със стачкуващите учители, за да не стигнат до споразумение.
Министърът на финансите и министърът на образованието и науката водят тези преговори с учителските синдикати по лично поръчение на президента на Републиката Георги Първанов, заради продължаващата вече трета седмица стачка в цялата страна.
Без да подозират, че микрофоните и камерите са включени, министрите, в почивка по време на преговорите, водят следния разговор, заснет и излъчен снощи по Би Ти Ви:
Орешарски: Дай да разваляме седянката. Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения и после...
Вълчев: Аз предлагам така: теб и без това няма да те има сега известно време...
Орешарски: Да, три дни.
Вълчев: Два де, стига така...
Орешарски: Е, в сряда на обяд ще дойда.
Вълчев: И да видим дали е възможно в това време да направим някакви експертни разговори. Горе-долу по една, две сметки да направим, за да приказваме...
Орешарски: Не, не трябва да се прекъсва. От утре експертни разговори. Те ще размотаят...
Вълчев (към другите участници): Сега, уважаеми колеги, да продължим нашата работа...
Преди този разговор на високо правителствено равнище срещата между учителските синдикати и министрите, беше започнала без надежда за споразумение, но с мъгляви обещания от страна на властта.
"Намалявайте исканията и да вървим напред", призова министър Вълчев.
Това, което със сигурност беше обещано на учителите е, че увеличение на заплатите може да има през тази година, без обаче да се уточнява с колко, нито дали ще бъде като добавка към заплатите или като допълнително плащане.
Финансовият министър Орешарски заяви, че само че ако бъдат съкратени част от учителите, можело и да се намерят пари за образование.
Когато синдикатите реагираха остро, беше дадена почивка за по една цигара и тогава беше записан диалогът на министрите.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   08-10-07 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:20

Ква оставка, само Сибир за комунистическите бандити! [smilie23] [smilie23] Или изпълнението на едновремешния лозунг "Всички комунисти под земята!" [smilie19] [smilie19] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 10:21

мноо нагли тия прасета....[smile] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   08-10-07 10:25

exile аз имах 5.25 в СУ по литеранура, а там написах първата си тема. Не казвам, че не съм ходил на учител, че не съм писал теми. Имах сериозни проблеми с пунктоация, пълен член и срам-(не)срам....- с правописа. Накрая на изпита пак имах 2 изпуснати знака и един пълен член (по 25 стотни на правописна грешка). Та имах нужда от учител. Но истина е, че ако имаш желание може по литература и без уроци. Виж за други неща не съм сигурен. По история не е така май. Там метериала които се изисква на изпита е несравнимо повече от този, който се учи в училище. Има историография..., разсъждения и т.н...., все неща, който в учебниците ги няма. Когато питах учителя си защо така, той каза, че постепенно се е наложило, защото учениците от класическата гимназия ги учели и ги пишели по изпитите и се оценявало добре от оценяващите. Така че сами си го прави..., май. А частните уроци и това, че държавата не ги трегулира си е реверанс към учителите още от едно време, защото това винаги е било ниско платена професия... (навсякъде е така- но другаде поне мога да съществуват с нея, а тук не знам съвсем как е)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:28

Това учи извратения комунизъм: лумпените да са на първо място и с по-високи възнаграждения и привилегии от хората на умствения труд, които творят бъдещето и прогреса. [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   08-10-07 10:39

амиго лошото е не на какво ни учи комунизма, а на какво ни е научил. Процесът вече е не само завършен, но и се затвърждава все повече. Ама нали ние си ги избираме и до ден днешен тези хора...! Как Станишкат може да оцени труд ана някого след като той през живота си не е работил друго освен шеф на партия и премиер...[smilie10] Абе...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   08-10-07 12:02

exile - май бе 1993-та... тогава, щото бях на 19 години и тъкмо излязъл от армията... Просто още тогава разбирах, че специално в литературата не е важно какво пишеш, важното е да е оригинално е да звучи секси.

Кристи - наистина ли вярваш, че тия наглеци ще си подадат оставките?

Амигов - така е когато комунистите се правят на плутократи и капиталисти. Проблемът на България е, че нито комунистите са комунисти, нито капиталистите - капиталисти.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 12:05

на никакви не се правят комунисзтите... крадат си най-безогледно... :)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 13:22

Абе пичове, тия са намислили нещо ще знаете. Просто няма начин да е друго. Мътят нещо, ама де да видим, помнете ми думите, всичко е бизнес. Както се казва парите въртят света.
Ми и аз искам по висока заплата , ама като нямам право да стачувам ко правим тогава а? [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 13:23

plamennk, що да нямаш? [cool] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 13:30

Чл. 197. (1) Военнослужещите не могат да членуват в синдикални организации.

(2) Военнослужещите нямат право на синдикални действия.

ЗОВС

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sannie   
Дата:   08-10-07 14:09

Бони - президент [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 14:13

plamennk написа:

> Чл. 197. (1) Военнослужещите не могат да членуват в синдикални
> организации.
>
> (2) Военнослужещите нямат право на синдикални действия.
>
> ЗОВС



ми то оръжието е у вас, стачки не ви трябват [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   08-10-07 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   08-10-07 15:34

plamennk, що ви трябва да стачкувате? Отивате со танковете на пъпът на София, нахлувате со шмайзерите в Министерският съвет и в Парламентът и - косите наред !!!
Президентът не го стреляйте - първо ще го съдим, после ще го бесим. Все пак държавен глава - не е редно просто тъй да бъде опаткан.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sannie   
Дата:   08-10-07 15:40

[smilie11] който го направи влиза в историята завинаги...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 16:03

със сигурност няма да има ни един убит.... най много да има 200-300 наакани.....

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: neddrag   
Дата:   08-10-07 17:34

Като човек бил в пофесията - подкрепям. Чармчето и Бони казаха много истини.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 19:17

мммдаааа, ама де са танковете на БА, да питам аз. Хи хи хи хи.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   08-10-07 22:23

"Автор: Императорът.
Дата: 08-10-07 12:02

exile - май бе 1993-та... тогава, щото бях на 19 години и тъкмо излязъл от армията... Просто още тогава разбирах, че специално в литературата не е важно какво пишеш, важното е да е оригинално е да звучи секси."



Хохохохохохо, оптимист[smilie5]
Секси[smilie19]
Два средни пръста на изпита...
Не говорете такива неща, моля ви... Просто недейте, щото от 93-та досега нещата са променени 34598734 пъти...
В момента мелачката е брутална.
Не казвам, че не е възможно да изкараш високи оценки на изпити и без уроци.
Но такива постижение са колекционерска рядкост и трябва да имаш наистина някакъв голям... талант ли, как да го нарека... за да успееш. И то само на изпити като литература, действително.

За трепане са всички.

А, да се похваля. От днес и нашата гимназия е в стачка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: georgi969   
Дата:   08-10-07 22:42

"на никакви не се правят комунисзтите... крадат си най-безогледно... :) "-кви комунисти,кви 5 лева?Иван Костов-и той ли комунист?А вено-тя жена му беше партиен секретар.Всички отдавна се омесиха,и са един дол дренки.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-07 23:13

Колкото по-прост е народа толкова по-лесно се управлява.


Липстата на качествено образование олеснява управляващите.


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 21:50

СЕДЕМ ЛЪЖИ ПО ПОВОД УЧИТЕЛСКАТА СТАЧКА
дата: 08-10-2007
1. Няма средства за повишаване на заплатите.

Пари има, защото:

25 % увеличение на заплатите на учителите от 1 октомври 2007 г. означава допълнителен разход от 37 млн. лева. Към тази дата бюджетният излишък е 3 млрд. лева или 80 пъти (!!!) повече.

До края на годината излишъкът ще бъде още по-голям и със сигурност ще надхвърли 7 % от БВП, или 3.5 млрд. лева. Тъй-като дефицитът по текущата сметка тази година ще се влоши, по Закона за държавния бюджет за 2007 г. ще трябва да се реализира излишък от 2 % от БВП, или от 1 млрд. лева. Това означава, че в края на годината хазната ще има над 2.5 млрд. лева повече от планирания излишък.

За 2008 г. исканията на учителите (след приспадане на увеличените вноски и данъци от по-високите заплати) ще натоварят държавните разходи с около 300 млн. лева над разходите, които биха били направени при отхвърляне на техните искания. Това е по-малко дори само от загубите от контрабандата на горива и от безмитните магазини на границите. На 1 септември правителството одобри нови безмитни бензиностанции, вместо да закрие съществуващите и да спре мащабната контрабанда.

2. По-високите заплати ще увеличат търсенето и от там и инфлацията.

Не е вярно, защото рекордната инфлация в страната ни се дължи на скока на цените при: храните; тока; отоплението; водата.

Потреблението и съответно търсенето на която и да е от тези стоки не може да се увеличи, независимо от доходите на потребителя. Цените на тези стоки бяха повишени не поради голямо търсене, а заради повишените акцизи и административните завишавания на цените на енергийните продукти.

3. Удовлетворението на исканията на учителите ще срути Борда.

Не е вярно, защото стабилността на Борда се гарантира не от фискалния резерв и бюджетните излишъци на правителството, а от валутния резерв на БНБ. Заплатите на учителите не са свързани с печатането на нови пари, а и правителството няма право да печати пари, дори и да иска, поради правилата на Валутния борд, които изрично забраняват това. Правителството има излишъци от над 3 млрд. лева и няма нужда да бъдат печатани пари без покритие.

4. Завишените заплати на учителите ще увеличат дефицита по текущата сметка.

Не е вярно, защото дефицитът по текущата сметка се дължи на вноса на инвестиционни стоки включително за луксозното строителство, обзавеждането на хотели и луксозното потребление. Потреблението на учителите не попада в тази категория. Но дори и част от увеличените им доходи да отидат за вносни стоки, тази сума ще е около един процент от сумата на очаквания дефицит по текущата сметка.

5. Относно излишните учители

От 2000 г. насам централният апарат на държавата се е раздувал непрекъснато и се е увеличил с над 40 хиляди души. Според данните на статистиката:

данните са за в края на периода

година
2001 г.
2002 г.
2003 г.
2004 г.
2005 г.
06.2006 г.

брой сл.
96364
98059
111840
118843
133571
136803


Броят на служителите в централните ведомства нараства с около 7000 души годишно. Броят на учителите за този период е намалял.

6. Относно ниското качество на преподаването.

Коя бюджетна сфера дава по-добър продукт от образованието:

- държавно управление?

- административни услуги?

- полиция?

- съдопроизводство?

7. Ако дадем на учителите, всички ще поискат увеличение.

Не е вярно. Това е въпрос на стратегия и политически приоритети.

Правителството се готви да закупи излишни корвети за 2 млрд. лева. Вероятните комисиони от подобни сделки са между 10 и 30 %.

Държавното финансиране за излишната АЕЦ “Белене” е 4 млрд. лева. Комисионите също са колосални.

Докато правителството “размотава” преговорите с учителите, то не си губи времето да развива скритите приоритети – контрабандата, комисионите и изгодите за олигархията.

[cool] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 00:29

Много хубава статия, Амигов, не знам отде си я чопнал. Отдавна исках да знам колко са лапачите-чиновници - 137 000 кажи речи... та това е цял един голям град, за Българските стандарти !!! Град со размери на... Русе напримерно, чийто жители не произвеждат нищо, само пречат и лапат и с.рат !!! Откак започнпаха да компютъризират администрацията (през далечната епоха на Правец 16) разправяха как ей-сега ще увеличат с новата техника производителността, оттам ще намалят числеността на чиновниците... колко е увеличен като численост административният апарат спрямо 1985-а напримерно? Добавете към тях поне 600 000 мангала, сложете и пенсиите - и ще се учудите от продуктивността на икономиката ни, благодарение на която все пак оцеляваме и живеем, че и просперираме, при положение че хрантутим толкова търтеи !!!

Амигов - за управляващите тези 3 000 000 000 кинта не са излишък, а стратегически резерв - от който да гепят, а и да хранят горепосочените търтеи, а за някои от тях (кафявите търтеи) да строят и безплатни жилища... знаеш ли, че за това са придвидени 1 200 000 000 кинта?

Учителите... кой ти гледа учителите?

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 12:33

Преди малко имаше учителски протест с опит за временно блокиране на петте кьошета, та нащраках едно бързо репортажче от прозореца. Като стигна до офиса следобед ще кача снимките, че тука връзката не чини за такива работи[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 18:28

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/vpiw5922.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022389_jjip5513_DSC_0467.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/pywe8687.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022508_kaiw0941_DSC_0485.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/ryyu3166.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022471_lppg9192_DSC_0478.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 18:53

Току-що видях в Инвесторът проектобюджетът на Румъния за 2008-а... бяха отделили ШЕСТ ПРОЦЕНТА за образование... какво да говорим - циганите ни направиха за срам на тема образование...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 19:13

Императоре, далеч не всички румънци са цигани[smilie2]
А ако се вгледаш по-внимателно, ще видиш че са ни направили за срам и в много други области...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: paks   
Дата:   10-10-07 19:17

а и аз не разбирам защо трябва да се обижда цяла една нация /румъния/ ??? качи се в колата си и ги обиколи тези "цигани", да видиш какво се казват пътища, чистота, информационни табели и усмихнати хора като цяло, а мръсотия съм сигурен, че ако търсиш и у вас ще я намериш достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 19:26

Казах "цигани" - не "чернокраки", "получовеци", "хъхрещи", нали? В терминът "циганин" аз не влагам нищо обидно.

То е лесно да помислиш и България за чиста и подредена, ако се разходиш само по Витошка... така и в Румъния има огромни райони, дето хората са още в каменната ера. Но че ни засрамват все повече, това е факт - защото ги управляват кадърни хора, а не крадливи идиоти като нашите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: kalahan   
Дата:   10-10-07 19:58

Те са против по-значителното увеличение на заплатите на учителите, преподавателите и другите нископлатени държавни служители. Главните им аргументи са липсата на средства, застрашително растящият дефицит на текущата сметка и ускоряващата се инфлация.

Тези аргументи са несъстоятелни. От публикациите на НСИ ("България - социално-икономическо развитие" и "Статистически справочник") се вижда, че през последните седем години (2000-2006) средната реална заплата е нараствала към една крайно ниска база само 1.8% годишно, средната реална пенсия - 5.9%, а БВП на глава от населението - 6.6%. Очевидно е, че ръстът на реалната заплата не изпреварва, а силно изостава от производителността.

И сега реалната заплата и реалната пенсия са съответно едва 35% и 38% към нивото им в 1990 г., докато БВП на човек е 121%. Средната брутна заплата за 2006 г. е 355 лева, или 178 евро. Тя е 11 пъти по-малка, отколкото в Австрия (и в ЕС-25), а с отчитане по-ниското ниво на цените у нас (38% от нивото в ЕС) тя е 468 евро, или 4.2 пъти по-малка. Но БВП на човек от населението в България е само 2.9 пъти под нивото в Австрия (и в ЕС като цяло). Очевидно доход в България се създава, той се увеличава, но твърде малка част от увеличението стига до хората, получаващи заплати и пенсии.

Неверни и спекулативни са твърденията на управляващите, че парите за нормализиране на учителските заплати могат да дойдат само от орязване на други заплати в публичния сектор или от развихряне на инфлацията. Приведените по-горе данни показват, че в България сега се произвежда много по-голям доход, отколкото е нарастването на заплатите и пенсиите. Парите за увеличението на бюджетните заплати и пенсии се присвояват от хората в сивата икономика и криминалния бизнес, които не плащат (или източват) всяка година над 5-6 милиарда акцизи, мита, ДДС, данъци върху доходите и социални осигуровки. С част от откраднатите публични средства те си

купуват политици и ненаказуемост от контролните и съдебните органи

Останалата част влагат в дворци, замъци, луксозни хотели, най-скъпи автомобили и всякакъв бизнес.

[cool]
[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 20:08

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/dspv6391.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022508_cmij5899_DSC_0486.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 09:19

Ако правителството успее да продължи преговорите с учителите повече от три седмици, общественото мнение ще се настрои против стачниците. Това се казва в анализ как властта да се справи с учителските протести. Това заяви за "Стандарт" лидерът на "Новото време" Емил Кошлуков, който разполага с копие от документа. "Планът за действие" изрично посочва, че удължаването на преговорите над 18 дни "ще преобърне подкрепата за учителите в полза на кабинета". Препоръката е да се акцентира върху опасността от провал на учебната година, за да се засили родителското недоволство. Така правителството ще излезе като по-силния от битката. В текста пише: Да се припомня инфлацията от 1997 г., да се говори за опасността от хиперинфлация, 65% от хората добре помнят Bиденовата зима. Да се изтъква само искането за 100% увеличение на заплатите, да не се споменават други искания на учителите за реформа в образованието, са също част от съветите към кабинета за борба с учителите.
Тайните реплики на Орешарски и Вълчев за размотаване на седянката всъщност са част от цялостен план за действие. Обществото ги хвана в лъжа, допълни Кошлуков.
[cool]

Железни ограждения пазеха депутати и министри от гражданите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Danisima   
Дата:   12-10-07 09:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 09:39

това е президентът - какво може да се очаква от един измекяр! [smilie23] [smilie23]

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/ayca9732.JPG
http://www.sarakt.org/images/Goze.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 23:02

Вълчев се смили на 10% към учителските заплати от 1.Х
12 октомври 2007 / News.dir.bg

10 процента увеличение на средната брутна работна заплата на учителите от 1 октомври тази година, предложи просветният министър Даниел Вълчев.
Това обяви след срещата при президента Георги Първанов лидерът на КНСБ Желязко Христов, предаде БГНЕС.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: icf   
Дата:   13-10-07 00:49

Железни ограждения пазеха депутати и министри от гражданите.


Скоро нищо няма да ви спаси!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: грегари   
Дата:   14-10-07 19:45

учители,педагози,интелигентни и мъдри хора а се държат като инфантилчета.
" искаме по равно за всички +100%
нито лев по-малко и то веднага,
без съкращения на излишните хора,
и без никакви атестации за персонални качества и успеваемост"

ми такова животно нема.
посочете една частна фирма в която пари се раздават по такава схема!!!!!
парите са си пари, независимо кой ги дава.
те трябва да се заслужат.

всички ние ежедневно се доказваме пред клиенти, работодатели, подизпълнители и т.н. зад нас няма синдикати, няма 3-4мес.отпуски, няма полагаеми пари за дрехи и т.н. пък не сме по-неграмотни.

в момента държат децата като заложници и играят по свирката на една шепа хора, дето само те вдяват за какво иде реч.
еми не става.
губят те, губят децата, губим всички.

на всякъде по света има почасова ставка. който има мн. часове-получава.
после според успеваемост и атестации директорът ти може да промени тая ставка.
ама те не искат.
най-лесна е песничката -ама малко са 300лв., виж колко взимат комшиите и трима да вършат работата(уч. часове)на един.[smilie10][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   14-10-07 20:04

Грегари - ако учителите заслужават съкращения, то държавните чиновници заслужават клане. 137 000 търтея лапат пари от държавата, за да работят горе-долу по 1 час на ден... и то една работа - мани-бегай.
Тия 3-4 месеца отпуски къде ги видя? През ваканциите учителите дават дежурства, един дявол знае защо. Учителите тоже ежедневно се доказват и трябва да се доказват - ако мислиш че е лесно да хванеш вниманието или поне да държеш кротки 20-25 изрода в пубертетна възраст, можеш да се пробваш. Кажи ми една европейска държава (включително сръпската и македонската) в която учителите да вземат 150-200 евро на месец.
Държава, която низвергва учители и лекари, е обречена на гибел. А в същото време нашата "държава" явно има достатъчно пари, за да хрантути 140 000 чиновници и поне половин милион мангали, чийто единствен проблем е, че ги мързи да работят. Пак казвам - ако администрацията се съкрати до възможният минимум и се спрат "пенсиите" на кафявите боклуци, заплатите на учители, лекари и медицински сестри ще могат да бъдат увеличени двойно и въпреки това бюджетът ще спести пари.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   14-10-07 20:08

Държавната администрация е пълна с търтеи [smilie23] [smilie23] и беше раздута от комунягите и техните отрочета, а да не говорим червените мафиоти и останалата гмеж какви далавери правят вече 17 години и лапат ли, лапат, а за народа - студена вода [cool] [smilie23] [smilie23] Само дискотека в дерето ги оправя тези боклуци! [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   14-10-07 20:12

Какви комуняги - до 1989-та сигурно чиновниците са били наполовината от сегашният си брой...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.