Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Уевски -ЖеСеГа
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   18-09-07 16:22

из НАШИТЕ ДЕЛНИЦИ (Задочни репортажи - Георги Марков)

Кината и футболът бяха главните ни масови развлечения. Но и двете бяха смятани от режима за идеологически полета. Беше времето, когато по екраните се прожектираха изключително съветски филми. Господи, като си помисля какви невероятни глупости сме гледали. В продължение на няколко години не бе допуснат нито един западен филм и си спомням, че първите предвестници на завръщането на западния филм бяха два австрийски филма. Това беше голямо събитие. Огромни опашки се тълпяха пред кината, за да видят безобидното танцуване на австрийския балет върху лед. В този период се роди остроумният въпрос: „Филмът съветски ли е, или е хубав?“ От друга страна, футболът беше добре прикрит повод човек да изрази своята ненавист към режима. Разполагайки с власт да правят каквото си искат, другарите създадоха отбора на ЦСКА, който трябваше да бъде символ на партийна непобедимост. Това естествено тласна огромната маса футболни зрители към „Левски“, който логично се превърна в символ на стара България. Мачовете между двата отбора бяха истински войни. Спортът се командуваше от военните и те взимаха мерки да подсигурят падането на „Левски“. По игрищата често можеха да се видят сблъсквания, които в основата си бяха политически. И досега ми е пред очите един юначен хлапак от Коньовица, когото милицията се опита да измъкне от стадиона по време на мач и който просна на земята половин дузина милиционери. Преди друг мач на тези два отбора майорът от МВР, който ръководеше охраната на стадиона, събра всички, които трябваше да пазят реда, и им дръпна една реч, в която най-важен беше пасажът: „Днес играят нашите срещу буржоазно-капиталистическата сбирщина на «Левски». Ние ще докараме цяло поделение. Ако някой от ония се надигне, то веднага го приберете.“ За еволюцията на стиловете може да се съди от факта, че години по-късно популярността на „Левски“ бе ликвидирана по най-безобидния начин — направиха го отбор на Държавна сигурност. Тъкмо на футболните мачове човек можеше да види истинските чувства на българите спрямо СССР. Когато играеха съветски отбори срещу наши, публиката ни, която е известна със своята обективност, ревеше като луда срещу съветския отбор. Всичко съветско беше синоним на лошокачествено, грубо, неприятно, враждебно и т.н.




Мдаааа....опознаи себе си според това, от кои отбор си [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-09-07 16:28

Аз от ЦСКА и Левски по мразим ЦСКА
[smilie21] шот са червени

ама то сега това вече е индийски отбор нали [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-09-07 17:37

Много дълго, толкова не мога да чета, но Левски е отборът [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: BORISoFF   
Дата:   18-09-07 17:44

Ан'дага!

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: svetal   
Дата:   18-09-07 18:24

като ALBIREO

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Manchev   
Дата:   18-09-07 18:33

АМи аз не съм живял под комунизъм и познавам само новият ЦСКА- ЦСКА днес има комунизъм само в историята си. Затова като ми кажат, че харесвам комунистически отбор не се връзвам. Левски да не са с много чисто минало- след 89та стават не по-малко опетнен отбор с МВР и групировките. Айде моля ви... ;)



Публикацията е редактирана (18-09-07 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ka   
Дата:   19-09-07 11:19

Чудесен откъс. Любим ми. Често го използвам в спорове с цецекисти. Аз съм на 36 и не помня периода преди насилственото формиране на Левски-Спартак. Но написаното от Георги марков съм го чувал потвърдено от баща си и други хора в активна възраст през 50-60-70 години на миналия век. Военните си имат (или поне имаха, когато аз бях войник) няколко отбора и собствено първенство, нека ццка-ту да играе там.
САМО ЛЕВСКИ

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 11:29

Бе я бегайте оттука - преди 9.ІХ играчите на Подуене позираха с вдигнати по нацистки десници, след 9.ІХ станаха отбор на Милицията и Държавна сигурност, а след 10.Х - отбор на руско-еврейската мафия. Тоя отбор е курвата на всяка власт.

Идоли на червената агитка са световноуспелите и признати Стоичков, Пенев, Костадинов, Бербатов, а на синята - неизвестният на никого отвъд Калотина Гунди и Гонзалиню - столипиновският циганин. ЦСКА се гордее с 5 победи над действащи европейски шампиони, докато Подуене - с успехи над ПетрЖалка и (измъчено) над "колосът" Уникум. За феновете на ЦСКА отпадане от Блякбърн или Бешикташ (с играчи, струващи повече от цялата ни А група) е трагедия - а подуенци търпеливо приемат поражения от Олимпия (ДВА ПЪТИ), Люцерн, Антверпен (от 3:1 за Подуене в 85-ата минута, до 3:4 в 93-тата), от 10-те малки нигърчета, от Четата на Кемал паша в по-далечното минало, до Бандата на Дядо Мраз съвсем наскоро.
Подуене се гордее с шампионска титла, спечелена след отменен автогол поради засада (?!?!?), а в последният шампионат получи като дар от реферите скромните 26 дузпи. И докато феновете на ЦСКА издигат плакати против изборният туризъм, отново разрешен от политическите ни идиоти и предатели, Подуене се радва на безрезервната любов на 90% от кафявите полухора в България, а техните фенове развяваха турски знамена в агитката си, омерзявайки името, което (чисто формално) носят. Но върхът бе, когато издигнаха десетки плакати със свастики срещу играчите на Барселона, излезли с логото на УНИЦЕФ на гърдите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 11:37

...а за "другарите създали ЦСКА" - ЦСКА е пряк наследник на Офицерският футболен клуб АС-23, само че сините журналя се правят че не го знаят... може би затова, че АС-23 веднъж в мач за първенство е опаткал Подуене "само" с 12:3...

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 11:42

ка - сега Подуене също има сателити. Само дето нашите сателити навремето (Сливен, Черно море, Тракия пд) скачаха здраво срещу нас (варненци, биейки ЦСКА предпоследният кръг са ни лишавали от титла, а Тракия бе единственият отбор през 80-те, който ни биеше доста редовно на свой терен). Просто играчите на тия отбори се надяваха да преминат в ЦСКА и се хвърляха, за да хванат окото на треньорите ни и на Добри Джуров. А сегашните сателити на Подуене излизат срещу тях с детските си отбори, да не би случайно да затруднят господарите си от ГейАрена... справка от последното първенство - Марек, Родопа и Локо пд.

Нещо да кажеш по въпросът?

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ka   
Дата:   19-09-07 11:46

Императоре, преди 9 Септември доста отбори са поздравявали с вдигната ръка, това не значи нищо. А по време на червения режим Левски е бил подложен на няколко експеримента – сливания и преобразувания – с цел да се размие неговата идентичност и отслаби подкрепата му. Смятам, че феновете на червените не обичат в действителност отбора си, тях ги обединява омразата към Левски, пример за това са хулите срещу Левски от страна на червената публика на всеки техен мач, без значение кой е противника. Сигурно помниш и червеното присъствие на мача на Левски срещу Ливърпуул на 3 март в 2004 София. С подкрепата на цялата власт не са изненада червените успехи от миналото. Факт е, че след падането на комунистическия режим ццка има 2-3 титли (не им ги броя), докато Левски има 8 шампионски титли и 9 купи на България.
Императоре, нищо лично към теб, харесвай, който отбор искаш.
САМО ЛЕВСКИ

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ka   
Дата:   19-09-07 11:52

Императоре, предлагам ти нещо по въпроса за генезиса на ццка. Извинявам се, че не занм името на автора, но ето какво пише той :
«Желая да хвърля светлина върху създаването на ЦСКА. От разговорите ми с привърженици на различни отбори разбирам, че този въпрос е съвсем неясен. Най-заблудени са онези, които смятат ЦСКА за пряк наследник на АС-23. Това най-често са чорбари, осъзнаващи комунистическата същност на отбора си, но нямащи възможност да се отрекат от него. Какво казва историята по този въпрос?
След деветосептемврийският преврат през 1944 г. се премахват всички дотогавашни спортни структури. Още на 25.09.1944 г. е създаден Временен спортен съвет. Той отстранява не само ръководителите на спортните клубове, но и редица бивши и действащи треньори и футболисти. Причината за това са налудничевите обвинения "за профашистка дейност". Нещо повече, последвалата реорганизация на клубовете довежда до ликвидирането на много от тях, а останалите са прекръстени с нови имена. Така Левски е обединен с Княз Кирил, който преди това е преименуван на Пощенски спортен клуб. Новото име на клуба е ПСК Левски. ЖСК става Локомотив, Славия е обединена с България и Бежанец и става Славия 45 и т.н. АС-23, Шипка и Цар Борис III са претопени в един клуб на армията, наречен Чавдар. През сезона 1946/47 г. Чавдар изпада от Първа дивизия, след което е преименуван на ЦДВ. Тъй като отборът на партията не може да играе във Втора дивизия, той е обединен със силният за времето си Септември от Първа дивизия. Това става в края на сезона 1947/48 г. като името на новият отбор е "Септември" при ЦДВ. Така без да е извоювал участие при най-добрите, ЦСКА започва съществуванието си.»

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ka   
Дата:   19-09-07 12:05

Императоре, по въпроса за сателитите ще ти припомня, че Родопа Смолян ни победи в Смолян преди няколко сезона (2004, ако си спомням добре) и до голяма степен ни лиши от титла. Принципно разликата е, че ццка винаги са имали сателити, които макар и да са играли навито срещу ццка, както ти твърдиш, са играли 2 пъти по навито срещу Левски. Пък и какъв сателит е Родопа на Левски, след като са собственост на клана Манджукови – заклети цецекари. Марек въобще не знаех, че са ни сателит, те са по-известни като «малките прасенца». За Локо мисля, че е несериозно да се твърди, че са ни сателит.

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 12:08

За цитатът, който даваш - стигнах само до изразът "чорбари". Не знаеш името на авторът, и аз ни го знам, но е ясно какъв е - позеленял от злоба подуенец. Сега виждам че споменава нещо вярно - че Подуене е бил първо отбор на пощите... ръководени от др. Цола Драгойчева. ЦСКА не е завоювал участие при най-добрите... само дето още същата 48-а година става шампион.
За червеното присъствие на мачът на Подуене с Ливърпул - известно е, че Ливърпул имат много фенове в агитката на ЦСКА. За чувствата ни към ФК Подуене грешиш - ние не мразим синьото псевдоотборче, а по-скоро го презираме.

За подкрепата на властта и успехите - ЦСКА има три европейски полуфинала, а отборът на Държавна сигурност какво постигна? Какво постигна Подуене сега, когато властта подкрепя тях, когато купуват садии, сателити и цели първенства? Как става така че през последните 15-16 години Подуене редовно обира титлите и купите в България, но в Европа търпи резил след резил? Как така последното първенство подуенци вкараха 96 гола в първенството, а в Европа имат 8 поредни загуби и само един отбелязан гол? как стават тия работи? Така че тия титли, постигнати с по 10 победи на първенство с по 1:0 с гол от дузпа за Подуене в последните 5 минути не ми ги хвали - то в Европа се вижда кой колко струва. И докато за Подуене най-голямата гордост е успехът над кварталното отборче Киево, ЦСКА дори в следкомунистическите години опердаши Шахтьор (видяхме ги и вчера как вършеят из ШЛ), Ювентус (за ТРЕТИ път) и Европейският шампион Ливърпуул ( на Анфийлд)... А "великият шампион" Подуене бе двукратно озлочестен от Бандата на Дядо Мраз - някакви полуаматьори от Лапландия, които допреди 10 години не са и чували за други спортове, освен ски бягане и надбягване с кучешки впрягове и които ритат топка през двата месеца, когато снегът се е стопил и не могат да карат ски.

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: HP   
Дата:   19-09-07 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: ka   
Дата:   19-09-07 12:48

Императоре, НР, бих желал, но не вярвам да успея да Ви направя Левскари. Занимавам се с Вашия отбор дотолкова доколкото конкретната тема е за неговия статут по време на комунизма и в последствие за произхода му. За мен човек избира любимия си отбор по две причини: 1. от родния си град/край; 2. заради историята, идеята, философията на клуба. Аз съм от Левски по втората причина. Харесва ми да съм от отбор, създаден от ученици, съмишленици на една полянка пред едно училище. Харесва ми да съм от отбор, за който характерни са победителския дух и силната собствена школа. Харесва ми да съм от отбор, който е бил подложен на преследвания от комунистическия режим и се е превърнал в символ на свобода и протест срещу червените безумия. Затова аз съм от Левски и вярвам, че подобна мотивация имат болшинството Левскари. Затова сините фенове не бият треньорите и играчите си, не окупират стадиона си след мач и не режат гредите си. Бъдете здрави и нека играта Ви носи радост.
САМО ЛЕВСКИ

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 13:36

ка - и каква е идеята и философията на Подуене? "Играй под масата и купувай садии" ли? Победителски дух... защо той не се проявява оттатък Калотина? Имате го само в България... и то да се побеждава без оглед на средствата. А школата ви от много време създава само качествени вратари... единствено изключение Домовчийски, който все повече заприличва на Гонзалиню - арогантен любимец на садиите, който само гледа как да полегне за дузпа. А Подуене бе толкова "преследван" през времето на комунистическият режим, че чак стана отбор на Държавна сигурност и милицията... За биенето на треньорите - какво стана скоро с Виторио Павлов? Макар че на него и това му бе малко - който плюе отборът, направил го човек и футболист заслужава само бой. Разбира се, че не режете гредите си, дори след най-големите унижения - за разлика от нас, просто сте свикнали. Щом дори унижението от Дядомразовците приехте спокойно, значи именно МОТИВАЦИЯТА ви е под всякаква критика... да вдигате по някоя и друга купена титличка в България ви стига.

И ти се кефи на футболът - нищо лично против тебе - харесва ми тонът ти, културен, за разлика от тонът на повечето подуенци и това, че пишеш грамотно - нещо нетипично за сините фенове... но разбираемо, като се има предвид етническият им състав. но във ФФ надали има много кафяви "българи".

НР - "невероятните играчи на Подуене са класа над всички..." само дето никой европейски отбор не ги иска и накрая отиват да ритат из най-дивата част на Анадола... защото тоя интерес към тях от големите клубове съществува само във въображението на ултрасините журналя и така наречените ръководители на Подуене... и не ми казвай, че си се изразил иронично, защото го знам много добре... ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: джъмбо   
Дата:   19-09-07 14:13

имераторчето явно нещо вика от кочинката

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 14:14

....жално мучене ли дочувам? Само вий, Подуенци, знаете какво е ужас... да поканите Дядо Мраз у дома и той да ви... изнасили...



Публикацията е редактирана (19-09-07 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: dobria_starec   
Дата:   19-09-07 14:17

джъмбо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: exo99   
Дата:   19-09-07 17:47

Само "ЛОКО" !!!
[beer] [beer] [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: Императорът.   
Дата:   19-09-07 18:15

...за клубните симпатии на Старецов не съм си правил илюзи...

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: icf   
Дата:   19-09-07 20:37





Публикацията е редактирана (19-09-07 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: джъмбо   
Дата:   19-09-07 20:54

в родилното чакат чорбар левскар и негър...
излиза сестрата носи 3 бебета и казва:
извинете ама объркахме бебета кое от коя майка е...

левскаря грабва негърчето и хуква да бяга....
негрото крещи: върни ми детето бе то си е мое...
левскаря: ааааааа по-добре негърче от колкото чорбарче



две деца играят мачле
някакво куче ги напада но едното го прогонва с камъни
минаващия наблизо журналист му казва: браво моето момче ще напиша утре във вестника - смел левскар спаси приятели си от побесняло куче...
ама аз съм от цска - контрира детето...
ааааааа тога ще пиша - побеснял чорбар преби невинно кученце....


гледа си един левскар в бара мачле
при всеки гол до него кучето му скача и лае радостно а след като левски бие започва да лае да се премята още по силно....
случаен минувач пита: ами ако чорбата бие левски?
ми не знам.... имам го само от 7 години

Отговори на това съобщение
 Re: Уевски -ЖеСеГа
Автор: athom   
Дата:   19-09-07 21:39

Хаха...бяси идиотската тема.


Оня императора е такъв болен чорбар че сега сигурно мята пяна напред назад хахаха.[smilie18]


"световно известния Стоичков"...пфхахахаха...end of disscuision.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.