Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: Amigo   
Дата:   14-09-07 01:39

Взимат ни здравето с двоен данък
Внасяме в частни фондове втора осигуровка

Двоен данък здраве ще ни удари по джоба от Нова година. Кабинетът въвежда втора задължителна здравна вноска. Тя ще е 2 или 3% от заплатата и ще се внася само от работещите. Освен нея всеки ще заделя и сегашните 6 на сто за лечение. Това предвижда новата здравна стратегия, която в понеделник ще е на бюрото на премиера Сергей Станишев, съобщиха за "Стандарт" авторите й от БСП, ДПС и НДСВ. Документът бе обсъден от доктори, икономисти и юристи на тройната коалиция преди ден.
Вторият данък ще влиза в частни фондове. Те ще преговарят с болниците за допълнителното лечение, което ще покрива новата вноска.
Властта вади лекарския съюз от преговорите за лекарства и финансиране на болниците, предвижда още стратегията. Тя забранява доплащането в клиниките и приватизацията на окръжните болници.


Парите за здраве в министър на Жан
Мими Виткова договаря цените за прегледи и лекарства


СОФИЯ. Мими Виткова влиза в играта с парите за здраве. Бившият здравен министър в кабинета на Жан Виденов ще договаря здравните пътеки и цената на лекарствата. Причината е, че от 2009 г. и доброволните здравни фондове ще участват в преговорите за Националния рамков договор. Монополът на НЗОК, която единствена в момента финансира прегледите и лечението на пациентите, ще падне с новата здравна стратегия. Очаква се тя да бъде приета до края на годината.
Виткова участва в управление на фонд "Доверие" и е председател на Асоциацията на лицензираните здравни фондове.
Стратегията предвижда от началото на следващата година работещите да плащат втора здравна вноска. Тя ще отива към избран от тях лицензиран здравен фонд, сред които и "Доверие". В момента частните дружества са 14, но те най-вероятно ще трябва да се пререгистрират, защото властите ще настояват за минимум от 100 хил. пациенти. За целта ще им бъде даден буферен срок от половин година. А прелицензирането ще позволи и на нови играчи да излязат на пазара. Фондовете ще се борят за набирането на пациенти чрез пакет от услуги извън "социалния чадър", който ще се осигурява от НЗОК. Реалният старт на втория стълб пък трябва да е от 2009 г.

[cool]

В най-бандитската и комунистическа държава в Европа живеем! [smilie23] [smilie23] Всеки трябва да има избор къде да плаща и дали да плаща изобщо! [cool] Ако реши, че може да си позволи 20 000 да си плати например за операция и престоя в болница защо му е да плаща здравни вноски?![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: Cristinel   
Дата:   14-09-07 01:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: n1x0n   
Дата:   14-09-07 01:46

Ако реши, че може да си позволи 20 000 да си плати например за операция и престоя в болница защо му е да плаща здравни вноски?

Тука не си съвсем прав. Задължително осигуряване трябва да има.
Иначе всеки ще тарикатее в стил "Като съм болен, чак тогава ще си плащам!" и когато дойде време да му гипсират ръката, а той изведнъж е останал без пари, какво става? Да го изхвърлят на улицата с фрактурата? Да му ипотекират апартамента?

Хората са склонни да не спестяват пари за неща, с които не се сблъскват в ежедневието.
Да спестяваме за кола - разбира се! За нов телевизор - няма проблем! За фотоапарат - почваме веднага! За здравно обслужване... ама аз съм здрав и прав сега, за какво ми е да спестявам?!

Проблема не е в задължителните вноски. И в размера им не е. Проблема е в това как ще се управляват и харчат.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: doca   
Дата:   14-09-07 07:12

Браво, откога чакаме този данък!
Сега вече въздъхвам с облекчение!
Нови Мерцедеси, нови кафемашини щото старите от употреба са поизхабиха, нов по- голям хладилник, че вече в стария не се събират марковите бутилки.
И всички от здравната каса да преминат на Davidoff щото са по-полезни!
А от мен- един по-здрав и чепат, че да не превърта[smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (14-09-07 08:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: delchev   
Дата:   14-09-07 07:44

хммм... както казваше един приятел - НЗОК са постигнали мечтата на всеки мафиот - почти 100% събираемост на налога и практически нулева отчетност за харчовете. Сега освен НЗОК ще има и още няколко институции, които да се радват на същите ефекти. По интересния въпрос е какви забрани ще се налагат върху хората, които не са внасяли тези допълнителни 2-3%...

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 07:54

Проблема не е в задължителните вноски. И в размера им не е. Проблема е в това как ще се управляват и харчат.
това е, Никсън [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-09-07 07:57

тнт [smilie24]
Тъкмо това щях да напиша [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: alsash   
Дата:   14-09-07 08:00

то туй някой да не го знае....



Публикацията е редактирана (14-09-07 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: e-mil   
Дата:   14-09-07 08:12

Задължително осигуряване трябва да има.
Никсън, тука си прав. Само че задължително осигуряване има и в момента.

Проблема не е в задължителните вноски. И в размера им не е. Проблема е в това как ще се управляват и харчат.
И тука си прав. Проблемът е как се управляват и харчат тези вноски дето в момента ги даваме.

Много недоволен бях преди, когато заповядаха задължително "доброволно" пенсионно осигуряване в частните фондове. И ако това сега се окаже истина ще съм направо бесен. Този път правителството ще трябва да си ходи предсрочно.

Кое му е доброволното? В конституцията това е описано като ПРАВО на здравно осигуряване. Това право не може да се превръща в задължение. Айде ние сме прости, не щем да спестяваме за пенсия - един път номера мина. Втори път не трябва да се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 08:33

И задължително допълнително трябва да има е-мил [smilie3]
защо няма да обяснявам,.. огледай се малко по света и виж къде е по-уредено здравеопазването, а ние като европейска държава няма начин да не тръгнем по пътя на по-социална държава

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 08:52

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 08:59

Зашо като сме европейци първо не ни уредят доходите, а после да погледнем къде е по-уредено здравеопазването? Кой го е грижа за обикновения трудещ се че едвам свързва двата края? И си е прав че не плаща осигуровки, защото няма пари за хляб и за ток, а те са по-важни отколкото да пълни гушите на НЗОК. По добре е да има мизерни средства за храна отколкото да си плаща осигуровките и да гладува!!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: e-mil   
Дата:   14-09-07 09:02

На мен ми се струва че това е стъпка към по-социалистическа, а не по-социална държава. [smilie5]
Като го искате, говорете със своя народен представител и дай да правим референдум за промяна на конституцията. Където пише:

Чл. 51.
(1) Гражданите имат право на обществено осигуряване и социално подпомагане.
...

Чл. 52.
(1) Гражданите имат право на здравно осигуряване, гарантиращо им достъпна медицинска помощ, и на безплатно ползване на медицинско обслужване при условия и по ред, определени със закон.
(2) Здравеопазването на гражданите се финансира от държавния бюджет, от работодателите, от лични и колективни осигурителни вноски и от други източници при условия и по ред, определени със закон.

....

(4) Никой не може да бъде подлаган принудително на лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи.


Пак повтарям. ТОВА СА ПРАВА, А НЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ.

Погледни началото на форума, където събираме пари за Маркишки. Сега той зависи от решението на НЗОК. Ако узаконят втората вноска и отново му се случи същата гадост ще зависи и от решението на частния фонд. Да ти кажа ли какво ще стане? Пак ще събираме пари.

Частните здравни и пенсионни фондове са фирма като всяка друга. Целта на една фирма е да генерира печалба. Тези фондове не са производители, така че при тях това може да стане или чрез инвестиция или чрез спестяване на разходи.
От една страна услугата, която финансират за тях е чист разход. От друга страна сега на пенсионните фондове им е разрешено да инвестират само в ценни книжа (имам предвид България). Тоест не им се позволява да инвестират в печеливши предприятия. Това очаква и здравните фондове. И откъде ще генерират печалба? От спестяване на разходи за моето и твоето лечение.

Ама то е близко до ума. Всеки от вас е застраховал по нещо и всеки знае каква битка е със застрахователя за признаване на щетите. Защо си мислите, че със здравните фондове ще е различно?

Даването на пари за още ненастъпило събитие е рискова инвестиция. Тя трябва да бъде доброволна.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 09:05

Съгласен съм да се осигурявам, но при условие че ползвам безплатно здравеопазване! А то какво излиза? Хем се осигурявам, хем си плащам![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: Amigo   
Дата:   14-09-07 09:06

Тинке, не съм съгласен с теби тук - за задължително допълнително. [cool] И наистина къде отиват парите от здравните осигуровки?!![smilie9] [smilie9] познавам хора, които имат фирми и плащат по неколкостотин лв. здравни осигуровки и като отидат на преглед им казва Джипито, че няма бланки за изследвания, защото ги ограничават, като отиде в болницата му казват, че трябва да си плати и такива неща. Защо тогава ги внася тези здравни осигуровки?![cool] [smilie9] [smilie23] и тук с e-mil съм напълно съгласен [smilie8]



Публикацията е редактирана (14-09-07 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 09:08

като ми остане време ще ти поровя в текстовете на френската Здравната каса и на асоциацията на техните застрахователи

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 09:08

Да им пълни гушите, ето защо![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 09:10

doca [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 09:16

Амиго, знам че е така. Говоря принципно. И не случайно цитирах Никсъна :
Проблема не е в задължителните вноски. И в размера им не е. Проблема е в това как ще се управляват и харчат.
Извинявай, ама знам как стои въпросът в някои френско говорящи държави и никой не се е оплакал, че е задължително допълнително осигурен...
Само че там нещата са уредени по друг начин, защото се знае кой носи отговорност.
А тука имаш едно пикливо НОИ и даже в неговите дебри не можеш да се оправиш///
Само че сериозни осигурители вече стъпиха и на нашия пазар. А тях ще можеш да ги държиш отговорни.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 09:20

След 10 години като докажат че не крадат, може би....

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: Amigo   
Дата:   14-09-07 09:22

Тука куче влачи, диря нема [cool] [smilie23] Да ти казвам ли пък как церберите от НЗОК се чудят за какво да глобяват джипитата [cool] [smilie9] [smilie23] Имам толкова свестни приятели общопрактикуващи, които вече по няколко пъти са глобявани с яки суми от тези гадове за незначителни провинения, включително и заради това, че са се опитали за своя сметка да помогнат на пациентите с изписването на лекарства или осигуряването на направления за изследване [cool] [smilie23] Тези пари от глобите пък къде отиват [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 09:22

кой да ти докаже? застрахователите или държавата?

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: e-mil   
Дата:   14-09-07 09:23

Можеш да държиш отговорен застрахователя на колата си. Без кола години може да изкараш, докато се разберете.
А в случая със здравния фонд, може да останеш инвалид докато му търсиш отговорност. А може и да не оживееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: ivelin69   
Дата:   14-09-07 09:24

Този който ми взима парите! Искам да ме лекува, а не да ми иска още пари!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Взимат ни здравето с двоен данък
Автор: tnt   
Дата:   14-09-07 09:26

имаш ли опит?
договорите за здравно осигуряване... /пак по принцип/ са доста подробни и категорични в условията си....
и пак казвам, зависи как са уредени нещата. Единствената спънка за сериозните здравни осигурители като Женерали, например, може да дойде пак единствено и само от държавата.... Законът за застраховане. Доколкото ми е известно, той е почти изцяло копиран от немската система, която в много отношения е сходна с френската.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.