Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: sentinel   
Дата:   06-09-07 12:50

Таксиметровите шофьори настояват в кратки срокове цената за превоз на километър, да стане 1,40 лв. за цялата страна. В противен случай ще организират национален протест точно по време на местните избори през октомври. Това казаха за ВВТ от Асоциацията на таксиметровите шофьори в България.

Толкова се надявах, че като дойде БСП на власт, пак ще отворят "Белене" и всички тия мизерници ще ги набутат вътре. Силно звучи, но съм нервен и затова. Ако правителството отново им се "наведе" услужливо незнам ... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: tnt   
Дата:   06-09-07 12:54

да го духат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: vladomatev   
Дата:   06-09-07 12:59

Ми не позвайте таксита и готово ...кво има толкова да се вълнуваме

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   06-09-07 13:03

Не ползвам, ама пак са ебати досадните типове!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: PolarBear   
Дата:   06-09-07 13:08

Всеки има право да постави исканията си, дали ще бъдат удовлетворени е друг въпрос. Единна цена за страната е химера и противоречи на всички принципи на пазарната икономика.

Въпросът е как се поставят исканията. Ако пак има блокади и пълно объркване на живота в градовете - това трябва да се наказва. И това е работа на правителството и на съдебната система. И това, че аз и много други имаме изключително ниско мнение и за двете цитирани власти не ги освобождава от задълженията им.

А ако бакшишите прекалят - предлагам елементарно гражданско противидействие: да не се возим на такси. Аз и без това го правя много рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: explorer   
Дата:   06-09-07 13:08

Аз не мога да разбера защо "настояват". Ами да си ги вдигнат бе, нали сме демокрация. Нека си предлагат услугите на каквито цени искат (някои "тарикати" и без това си карат на цени по 3-5 лева за км), пък да видим кой ще им ползва услугите. От десет таксиджийски компании половината като вдигнат цените, а другата половина - не, да видим чии таксита ще се ползват.

Писна ми от комунизъм. "Вдигат цената на хляба" - кой я вдига бе? "Асоциация на хлебопроизводителите" след договаряне с правителството. Щото Догановите фирми реекспортирали зърно и му вдигнали цената. Стига с тая социалистическа икономика!

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: sentinel   
Дата:   06-09-07 13:10

vladomatev, това е решението на икономическата страна на проблема - бойкот. Само че в БГ такъв прецедент още няма!

Истинският проблем обаче, е че тези отново ще блокират пътища, площади и кръстовища. Така ще направят проблема общ, на всички граждани, ще притиснат управляващите и те ще им изпълнят условията.
Не ми пука дали таксито ще е 50 ст. или 1,40 лв./км. Тревожи ме това, че определена група нагли типове, могат да ме използват мен (и всички останали), за да изнудват правителството, за подобни искания, когато им скимне. Унизително е и е несправедливо.

п.с. Самите управляващи са друга тема, която не ми се подхваща

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: IChertov   
Дата:   06-09-07 13:13

vladomatev написа:

> Ми не позвайте таксита и готово ...кво има толкова да се
> вълнуваме




тва е зверски тъп отговор батка...

извинявай ама ако закъснявам за нейде и трябва да стигна колкото се може по-бързо?
ако съм потрошен с патерици по градския ли да се возя..?

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: ivelin69   
Дата:   06-09-07 13:19

Я някой от вас който е ходил в Европата или Щатско да каже как са там тарифите.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-09-07 13:20

да го духат

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: -Julius-   
Дата:   06-09-07 13:27

По морето отдавна са 5лв./км. - поне в сезона!

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: ivelin69   
Дата:   06-09-07 13:32

Нищо подобно, това лято се возих от жп гарата във Варна до бл.33 в жк."Чайка" за 3,60 Варненци нека кажат колко киломерта са!

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: -Julius-   
Дата:   06-09-07 13:34

Можеш да отскочиш до Несебър и да им погледнеш тарифите... а и не само там.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: vladomatev   
Дата:   06-09-07 13:34

IChertov мда ...твойто пък е доста задъбочено ....като не се возим с тях къде ще идат ? Ще си седнат на шофьорските задници и ще се държат както подобава ...а като си на патерици и в количка такситата не са решение така или иначе.А това че закъсняваш е друг проблем ...а в Еропата тарифите са високи,ама хората са професионалисти и има качество на услугата ...така или иначе таксито е лусксозна стока ...не е за всеки и за всеки ден ...

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: Doriyan   
Дата:   06-09-07 13:37

Майка им деба без извинение! Нагли, прости, боклуци! Ако пак блокират, да им пращат жандармерията и да ги видим тогава!!! [smilie23] [smilie9] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: Doriyan   
Дата:   06-09-07 13:38

-Julius-, дори на Слънчев бряг возят на 3лв. Рядко се намира някое да пише 4 или 5, даже има и по 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: ivelin69   
Дата:   06-09-07 13:39

Точно това е разликата между тук и там.При тях е лукс а при нас ги ползваме като необходимост...лошо няма! А ние в В.Търново открай време си возим за без пари и това е всеобщо известен факт-за 3 лв. буквално може да се обиколи целият град...

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: -Julius-   
Дата:   06-09-07 13:40

Миналата година се изумих като ги видях на седянката в стария град /на Несебър/ - ВСИЧКИ до един бяха 5лв./км.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: -Julius-   
Дата:   06-09-07 13:41

От Търново ли си? Там като студент си спомням от пощата до Царевец беше май около левче...

... че дане и по-малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: n1x0n   
Дата:   06-09-07 13:42

Ще дигнат те на 1.40 [smilie18]

Нали половината фирми и сега реват че няма работа. Само ОК-ци са добре.

Нека дигнат на 1.40, няма грижи - след 6 месеца половината таксиметраджии ще са на нивите да копат!

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: vladomatev   
Дата:   06-09-07 13:42

Тази година имаше един в Несебър с ново БМВ 7-ак който искаше по 10 лева [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: ivelin69   
Дата:   06-09-07 13:42

Сега е 1,50.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: -Julius-   
Дата:   06-09-07 13:43

евтиния

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: neddrag   
Дата:   06-09-07 13:44

Аз не виждам кой им пречи, да го дигат. Ако зависи от мен, ще умрат от глад и на тези цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Писна ми от тия "бакшиши" !
Автор: Doriyan   
Дата:   06-09-07 13:48

На 1,40 ще излиза някакви си 15-20 лв, от центъра на София до някой от по-крайните квартали, а нещо от рода на Горна Баня - Младост 30-ина, че може и нагоре да дойде. Тия малоумници чуват ли се [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.