Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 01:06

Не, че някой свири сериозно на пиано у дома...
Но това беше повода да опитам[smilie7]

Ако трябва да почвам по отдалеко, ще почна от музиката и защо я слушаме. Слушаме музика, защото ни харесва...

Копютъризирането наложи улеснението в слушането на най-разнообразна музика, но осакати ушите ни. Все повече слушаме мп3 и през компютър... все повече си мислим, че слушаме качествено, а всъщност се прецакваме и самозаблуждаваме.
Дори и най яката саунд карта да имате и най яките колони, просто самия звук е преебан от... ми много неща. Като се почне от импулсното захранване, от хилядите сигнали от дъното ви, от магнитните излъчвания от хард диска Ви. Дефакто пуснат ли Ви е компютъра в близост до музикалната система - преебани сте. Тотално сте преебани, ако музиката идва точно от самия компютър...
Всъщност не е задължително да ми вярвате и е здравословно да сте убедени в друго... аз просто така си приказвам [smilie18]
Човек напоследък е свикнал да се самозаблуждава, много егоистично е [smilie18]

Малеее, забравих за пианото[smilie10]

Ми купих го, запазено, много при това, някакво бижу набарах, мирише на ново дет се вика... акордираха го и го сложиха в стаята където слушам музика [smilie7]
Днес също така си сложих и другите колони, от Орлин си взех новите стойки, демвах малко техниката, сложих втори чифт кабели към колоните, демек - станаха 4 [smilie18]

Неземен звук. На човека му увисна ченето... самото пиано идеално се вписа в звученето, музикалния сум така подпря звука откъм ниските честоти, че усещането за концертна зала беше пълно! Факта, че избих някой и друга стена и прозорец и начупих стаята се указа много удачно решение.
Изобщо тотално съм накефен от звука... облагородяването от акустичния инструмент, стегнатия бас, динамиката на хубавите колони, ясното звънене на високите посигурени от допълнителния кабел...

Абе накефен съм [smilie7]
Не ми говорете за лампи и плочи - аз не слушам само цигу-мигу и пиано!
Просто се получи много много много добро. Слушал ъм къде ли не качествена техника. Всяка една е била профилирана за типа на музика, която се кефи собственика...
При мне свири яко всичко, което слушам, а аз слушам всико [ezik]

Баси как се изфуках [smilie10]
Гооолям праз [smilie18]
Важното е да говорим за хубави неща [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: niavaah   
Дата:   05-09-07 01:10

da....

prekrasno e :)))))))))))))))))))))))))))



Mnogo se radvam za teb , 4e si go proumql , 4e se 4uvstvash udovletvoren [smilie24]

tova e edno ot malkite vulshebstva

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 01:13

Отдавна чаках момента да завърша ремонта на голямата стая и да вкарам новата музка там...
Чак и пиано купих за подобряване на акустиката [smilie7]

Сега ме чакат дълги мигове на музикален оргазъм [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: rumenn   
Дата:   05-09-07 01:21

а кой свири на пианото [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 01:27

нинам, който иска [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: Kanonir   
Дата:   05-09-07 08:40

Нави дай препоръка за комплект озвучване - от - до (без пианото), ако не те мързи де... то каквото и да кажеш ще потекат после обвинения и глупости, ама нядявам се не ти пука?! [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: neddrag   
Дата:   05-09-07 08:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 08:52

Канонир, всичко опира до това каква музика обичаш да слушаш...
Хай фи означава хай фиделити, най добро и точно представяне. Хай енд е вече класа на маниаците, който е над хай фито и вече се изразява в нюанси на музиката спрямо стила, който слушаме.

Наистина не знам какво да ти препоръчам от марките, всички по високи модели са добри, говоря за марки, направени за музика... над, харман, маранц, биенд... и т.н. и т.н.
Например онкио е много добра марка, но са кинаджийски и т.н.

Осъзнах, и то отдавна, че за качеството на музиката има значение не самото озвучаване като система - плеър, усилвател, колона, а и самото свързване, кабелите, и не на последно място, дори на първо - обема, в който ще слушаме.
Това е формата на стаята, покритието по стените, тавана, под-а, мебелите... много неща играят роля. Например ако имаш супер акустика в стаята, но сложиш пред себе си готина дървена масичка със стъклен плот и тотално се преебаваш;) Аз на моята замятам една покривчица... както и да е[smilie7]
Аз сменям кабелите, захранващите ми са специални... имам от абаносово и чемширено дърво специални демпфери на определени места по техниката, по захранванията, по резонансните точки на кутиите и т.н.

Бе цяла наука си е[smilie18]
Иначе нямам кой знае колко скъпа техника, просто съм я направил да пее [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 09:43

Като комбинация Маранц + Таной лично за мен е идеална [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: e-mil   
Дата:   05-09-07 09:59

Въх, чак се изкефих докато четох описанието на мераклийските детайли [smile].

Нейви е прав. Няма единна формула за всички. Всяко помещение си иска своето. Чувал съм, че в СУ имат звукова лаборатория, където примерно може да занесеш говорител и да ти изчислят кутията на колоната. Или да си кажеш кубатурата и да те посъветват за местата на колоните. Но съм го чувал отдавна - не знам дали още съществуват.

Относно марките - пак зависи как ще ползваш техниката. Пример: преди 10-на години работех в едно радио. В един момент сменихме старите домашни, евтини СД-плеъри Техникс, с нови, професионални декове Маранц. Имам предвид наистина професионални модели, с уши за поставяне в рак и т.н.
Дали заради небрежност, прах или просто натоварването им дойде повече, но всички Маранц-и се скапаха след 8 месеца до година (по него време още нямаше компютърни системи и всички песни се пускаха ръчно). Вадим, ремонтираме гаранционно, връщаме до пулта - скоро се скапват отново. Мина им гаранцията, вадим, чистим лещи на лазера, слагаме - издържат месец-два и пак се скапват.
А старите евтини Техникс с дребни профилактики продължиха да работят още години наред.

Така че имай едно наум, за марковата техника - иска повече грижи и внимателно ползване. Разликата е като между Ферари и стара жигула. Жигулата можеш да я таралянкаш 20 години по какви да е пътища. Ферарито е "по-качествено", ама иска друг тертип. Няма да носи много ако го натовариш с пълни каси домати от село.

Отговори на това съобщение
 Re: Из
Автор: carl_cox   
Дата:   05-09-07 10:14

navy [smile] честито :)

ето и един поздрав по случая...малко е меланхоличен, но нещо съм в такова настроение :)

Richard Clayderman - My Way



Публикацията е редактирана (05-09-07 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 10:16

Трябва да наобиколя Дюкян Меломан тия дни [smilie7]
Мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: e-mil   
Дата:   05-09-07 10:17

Недей му разваля хубавия момент с Клайдерман [smilie5]
И то на mp3.

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: carl_cox   
Дата:   05-09-07 10:17

ок. няма повече


Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-09-07 10:19

Аре бе фукльо.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 10:28

Нема лиошо, ако поне половината в тоя форум така се кефеха нямаше да я има тази вълна на черногледство [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-09-07 10:35

МИ и аз сега се кефя така... Предвкусвам как утре ще натоваря техниката, камуфлажа, ботуши, стативи и т.н. на корсата и ще отпраша на едно крайморско сафари из езерата и солниците. Ще се откъсна от всичко и ще се слея с природата. Мммммммм..... И тва цели три дни от сутрин до вечер. Ще дебна, ще се промъквам, ще клеча до отмаляване в търсене на кадъра който ще ми докара плато от душевни оргазми [smilie5]. За капак мисля и един ден да си отделя за Странджата или за Сакар, но ще видим накъде ще ме отвее. Та така...кеф [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 11:22

Ех, добре сте Вие... аз имам поне 4 хобита, на които се отдавам [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: e-mil   
Дата:   05-09-07 11:37

Още няколко хобита и ще станеш Властелинът на хобитите. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: Cristinel   
Дата:   05-09-07 11:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 12:01

Какъв властелин бе, то си е жива болест [smilie18]

Сега има едни такива специално обработени дървени трупчета, които поставени на определени места в стаята подобряват акустиката и разширяват музикалната сцена...
Да видим в моя случай какво ще стане [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: n1x0n   
Дата:   05-09-07 12:06

Това с трупчетата работи в празна стая, ама ако имаш една мека холна гарнитура, примерно, не съм убеден, че ще получиш смислен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 12:15

Дам, с трупчетата наистина го тествахме в почти празна стая... при мен е голяма разчупена мека мебел и се отразява изключително благоприятно на звука...

Обаче пианото... просто не очаквах, че ефекта ще е толкова поразителен. Като му отворя отгоре капака, да са открити кечетата и металната лира със струните, звука като че ли се разпростря доста зад пределите на стените и се облагороди някак си.
Сложих ван дер хъл-а като втори чифт към ниските честоти на колоните, а плетения кабел на високите. Имам по една махагонова шайба на всяка колона отгоре, високите стават толкова благи...
Стойката ми е от врачански голям камък за основа със стоманени шпайкове, ствола е махагон и метал. Отгоре още един чифт шпайкове, разбира се [smilie7]

Мога да се обзаложа за каквото кажете, че ако Ви вкарам със затворени очи в стаята няма да можете да познаете нито точно къде се намират колоните, нито колко големи са [smilie7] Обаче ясно и детайлно се разбира къде е вокала, къде са музикантите...сцената е почти перфектна [smilie7]
Уффф... че ми е кеф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: e-mil   
Дата:   05-09-07 13:29

Аз съм съгласен да ме вкараш със затворени очи в стаята, ама ако има и чернокопче + някаква течна субстанция.
Щото празният стомах ще кънти и ще влошава акустиката, такова...

Отговори на това съобщение
 Re: Из "призванията на едно пиано"...
Автор: navy   
Дата:   05-09-07 13:51

[smilie18]
Преди две вечери си взех охладена скумрийка, не тия, дето купуваш големи замразени мазни и тежки... а малка такава, прясна...
Облизах си пръстите [smilie7]
Чернокопа още не е излязъл [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.