Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Абсурдът Америка
Автор: snooper   
Дата:   29-08-07 01:12

Тема за размисъл на големите почитатели на "американския стил на работа и живот":

Поредна случка, след която отново се чудя кво аджеба успява да изтръгне всичко човешко от едно общество - Минеаполис, бял град в богат северен щат, преди един час колегата ми падна много лошо и нали с камера и лаптоп, да вземе да се изръси лошо на свободната ръка накриво - боли го много, не може да си сгъне ръката и след 15 минути вече ръката му беше с 50 процента по-дебела от нормалното. Намирам с какво да сглобя от подръчни материали нещо за обездвижване и компрес на място, докато стигне до болница и започвам да търся лед, влизам в първото място за напитки и провеждам следния разговор с приготвени пликчета за комреса в ръка:

- Здравейте, работех отсреща и колегата ми след падане е вероятно със счупена ръка, можете ли да ми дадете малко лед за компрес?
- Амииииии... мога да ви го продам "само" за един долар!
- .... мигане... Моля? Не, вие сте луди бе!

Намирам след две минути второ място с очевидно огромно количество лед и задавам същия въпрос с обяснение каква е ситуацията съвсем сериозно, отговорът:
- Нямаме екстра лед, съжалявам.
- Имаш лед, на мястото на нещо друго.

След няколко минути лутане намирам едно място, където очебийно никой от работещите не в американец - бяха китайци и мексиканци - е, тия хора ми взеха торбичките и с бягане до склада и обратно ми ги донесоха пълни повече от нужното, пожелаха успех и ме изпратиха!

Добре дошли в страната на неограничените абсурди!

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: marchello   
Дата:   29-08-07 01:15

добре заварили!

Като плюете толкова, що ходите да им работите уа?!!?

Ай стига съм се обаждал...

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-07 01:15

Нема да те разберат тука... щото Америка е велика държава [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-07 01:16

Ми марчело, той човека беше огромен фен на Щатите... преди да поживее там. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: marchello   
Дата:   29-08-07 01:17

Да е само той живял в Щатите...

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: snooper   
Дата:   29-08-07 01:19

Лъже, гадът - работя за малко, щото ми трябва да си оправя английския, нищо повече - още точно два месеца, живи и здрави, и се прибирам. Аз темата я посвещавам на кварталните мрънкачи от зоната, дет си хвърлят кутиите от цигари на улицата и викат "Тва в Америка някой щеше да ми го почисти".

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: ukk   
Дата:   29-08-07 01:19

мдаааа, сещам се за един виц за разликата между туризъм и емиграция [smilie18]

момчета, оправяйте се и take care [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: marchello   
Дата:   29-08-07 01:20

Аз като си хвърля цигарата на улицата казвам, че ни управляват комунисти! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: snooper   
Дата:   29-08-07 01:48

Не е само той живял там, ами е срещнал едни румънци, дето бяха срещнали други румънци, които отдавна живеят тука. Та първите румънци разказали на дъртите емигранти какви на абсурди са се нагледали за две години тук и ония им рекли:
- Абе, то това е така, ама само не ги разказвайте тия работи като се приберете вкъщи, хем всички там спокойни, хем и без това няма да ви повярват.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: dau   
Дата:   29-08-07 01:48

снупър, снупър [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: snooper   
Дата:   29-08-07 01:50

Марчело, ако теб те управляват комунистите - жалко, не се оставяй да те управлява някой!

А и, като те управляваха демократите какво казваше след хвърлена цигара - "Комунистите са виновни!" ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: tan4o   
Дата:   29-08-07 03:08

Марчело да си прибираш фасовете от улицата и да ги хвърляш в кошчетата,ако няма такива си ги носиш у вас...да не идвам да се разправяме[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: holden   
Дата:   29-08-07 05:31

По темата: аз се очудвам че онези от магазина са се престрашили да ти продадат лед. Аз бих очаквал да ми кажат: Сори, страх ни е после да не ни осъдите че сме ви (про)дали лед който не е предназначен за счупени ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: tnt   
Дата:   29-08-07 06:53

и то без юзър гайд [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: marchello   
Дата:   29-08-07 07:55

[smilie8]

марчело отива да търси хвърлените си фасове

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-08-07 11:10

hahahahahaha
oлигофрени са ми теееееее
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: Frida   
Дата:   29-08-07 11:16

Всеки, дето е поживял на друго място, става голем космополит и почва да псува хем кварталните мрънкачи, хем лошите чичковци хамериканци. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: e-mil   
Дата:   29-08-07 11:52

Тази случка ме подсети.
Миналата седмица гледах "SiCKO" - новия филм на Майкъл Мур. Проблемите в здравно-осигурителната система, безумни откази за изплащане на лечение на напълно осигурени лица, сравнение с Канада, Великобритания, Франция и Куба... и т.н.

Понеже съм си скептик сядам и пиша писмо на приятел, който живее от 7-8 години в САЩ. Той отговори, че е чел много коментари за филма, и че филмът:
- разказва за неосигурените 50 американци,
- не разказва за осигурените 250 милиона
- че там здравеопазването е пълен социализъм
- че Америка е с най-високите разходи за здравеопазване в света
- че в Канада е много по-зле (чакало се по 3 седмици за скенер)
- и т.н.
Като му направих бегла извадка на данни от филма, той ми се извини за твърде оптимистичното си писмо.

Гледал съм и два други негови филма - за 11 септември, за търговията с оръжие, както и няколко епизода на "Awful Truth", та си мисля... Майкъл Мур не е идеалът за разследващ журналист, но успява доста точно да бърка в раните на обществото, в което живее. Пък и след като се разпространяват толкова лъжи за филм, който току-що е излязъл, значи не е наред работата.

Филмът го има на торенти.
Част от него с признанията на д-р Линда Пино пред Конгреса има в YouTube:
http://youtube.com/watch?v=PwGLdYBm1bY
(Линда Пино е бивш експерт в здравния фонд Хумана и е отказала на хиляди пациенти да изплати осигуровката за лечението им, за да спести пари на компанията. Смята, че е възможно да е причинила смъртта на някои от тях.)



Публикацията е редактирана (29-08-07 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: navy   
Дата:   29-08-07 12:33

С две думи ся социализъм ли е в тази пуста америка или е пълна смрад?

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: anaksagor   
Дата:   29-08-07 12:37

Айде сега ние да не сме страшната работа. На теб там ти е абсурд, на тях тук. И на тях и на теб в Китай примерно.
Истината е, че всички сме доста абсурдни и времето си минава, а всички се занимаваме само с празни неща. Хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: milenmarinov   
Дата:   29-08-07 12:37

Абе Владко..стига си се занимавал с глупости......!!!
Прибирай се че преминаха доматите и краставиците.......![smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: zed   
Дата:   29-08-07 12:37

Най-ограничената генно модифицирана нация ЕЙЙЙЙЙ!
Тъпите Хамериканцииииии!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: avi   
Дата:   29-08-07 12:39

navy написа:

> С две думи ся социализъм ли е в тази пуста америка или е пълна
> смрад?

пълен смрадлив социализъм [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: canonio   
Дата:   29-08-07 12:54

Щатите, неголям град, хотел. В хотела- много интернет. Затова отидох в този хотел, щото много ми трябваше интернет.
Регистрирам се, качвам се в стаята, тегля си един душ и пускам лаптопа. Ръгам кабела в картата и кво да видя: 10$ на денонощие, натиснетъе ОК ако сте съгласни. Съгласявам се, натискам ОК и отивам на една страница където започва познатият на всички момент с въвеждане на данни от кредитната карта. Нямам кредитна карта. Имам 3 дебитни визи. Естествено не мога да ги регистрирам.
Отивам на рецепцията и гледам мазната негърка дето ме прие е там:
-Добър ден. Трябва ми нет, нямам кредитна карта, моля начислете ми го към стаята ще го платя кеш като си тръгвам.
-Как така нямате кредитна карта?
-Ми нямам. Не ползвам. Обичам да имам много кеш по джобовете.
-Е как се регистрирахте в хотела, като нямате кредитна карта?
-Ами нали вие ме регистрирахте!$%#%&*
-Аз незнаех, че нямате кредитна карта.Дайте ми депозит 200 $. Разликата ще си я получите при заминаването.
- Идеално, прибавете ми и интернета към депозита.
-Не мога да ви пусна интернет. Става само с кредитна карта.
- А защо не става с дебитна?
-Как да не става? Дайте ми номера на социалната си осигуровка и дебитната карта и ще стане.
-Аз не съм американец. Каква социална осигуровка?
- Ааа, тогава няма да стане.
-Добре, как неамериканец може да си плати за интернет в тоя хотел?
- Не може, ако няма кредитна карта.
-Вие имате ли?
-Имам.
- Ами платете ми интернет за 10$, аз ще ви дам 20$ кеш.
-Не извършваме такава услуга.
-Не го правете служебно. Просто похарчете едни 10$, не ги описвайте никъде по документи и си вземете 20 от мен.
-Съжалявам, не става.

Отивам в ресторанта, сядам да хапна, и питам бяло момче сервитьорче:
-Мога ли да ям без кредитна карта?
-Разбира се, че може.
-А как ще си платя?
-Кеш. Защо?
-Щото не мога да си платя нета без карта.
-Ми то има и безплатен.
-Тъй ли, къде?
-Ами във фоайето до офиса има уайерлес. Той е служебен, ама рутера не е защитен. Имаш ли карта?Ако нямаш ще ти дам.
- Имам, благодаря.

И му дадох 10$ бакшиш на момчето.


Някой път, като имам 2 часа свободни, ще ви разкажа как се купува сим карта (тип прима) и как се презарежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Абсурдът Америка
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-08-07 13:22

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.