Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-08-07 20:17

Изведнъж ми изчезнаха всички пароли и сертификати от Firefox-а. Имате ли подобен проблем или по-скоро случката има нещо общо с появилия се тази сутрин 5Gb-ов файл в папка Windows.

NOD-а нищо не открива. Само да не се окаже, че някой е узнал паролата ми за VNC-то...

Аргхххххх...

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: neddrag   
Дата:   27-08-07 20:41

Ми смени я овреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: ukk   
Дата:   27-08-07 20:57

еее, то Фирефоксът няма бъгове, бе! и е супер сейф! [smilie5]

човеко, зарежи любителския софтуер и си ползвай ИЕ-то, така и така си идва с Уиндоуса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: n1x0n   
Дата:   27-08-07 20:58

мдам той ИЕ-то е правен от супер-човеци!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: fff   
Дата:   27-08-07 21:00

Преди време така изгорях с ИЕ, че повечи никога няма да му се доверя. А уж съм предпазлив.
От тогава ползвам опера и забравих какво е това ограничение. Примерно да си търсиш крака за някои програмки [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: ukk   
Дата:   27-08-07 21:00

поне са им плащали да го правят [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: abyser   
Дата:   27-08-07 22:06

На кривия космонавт и фирефокса му пречи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

По темата - надали е пробив от там, по-вероятно ми звучи да е от бозата по default. Единствения прблем на фирефокса, от който може да стане нещо подобно (загуба на пароли, букмаркс, етц.) е при срив на 'линдолса' [smilie10]. По неясни прочини (и не винаги!) фирефокса решава, че е току-що инсталиран, прави си нов профайл и т.н. не помни старите неща...
А 100% не е хакнат компа, обикновено хака идва безболезнено за да не се усети човек още дълго време.
Сподели нещо за 5 ГБ файла, той е интересен [smilie5]. Поне не си на фат32 - издаде се [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: cade   
Дата:   27-08-07 22:16

ukk написа:

> поне са им плащали да го правят [ezik]

hehe :) леж ти на тая... [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: Han_Solo   
Дата:   28-08-07 00:12

Файърфокса освен всичко има една опция clear private data, активира се с ctrl+shift+del която може да ти изтрие всички пароли освен всичко друго, да не си я пипал нея? настройките и са в options->privacy

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: shadowhand   
Дата:   28-08-07 11:07

Както правилно бе написано при срив във системата Firefox може да изгуби много данни като cookies, browsing history, web data, но никога не ми се е случвало да ми изчезнат т.нар. saved passwords. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: avi   
Дата:   28-08-07 11:43

WTF? пароли и сертификати в браузъра???

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: maverick09   
Дата:   28-08-07 11:49

abyser[smilie24]
Това е единственият вариант да си загубиш данни от firefox.А това,че на някого са плаштали да пише софтуер,не значи,че е добър.Аз съм с firefox от доста време и няма никакви грижи.А за IE:"Това е програма за разглеждане на интернет от вашия компютър и обратното".
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: ukk   
Дата:   28-08-07 14:26

винаги ме е учудвало как човек заради едната идеология и единия инат ще се набута с нещо и после сляпо ще вярва, че е върха [smilie5] ми нали все от същите програмисти е писан и Файърфокса, и Операта и ИЕ-то.

ако до преди година - две за файърфокс нямаше хакове, вируси и бъг-репорти, то сега е съвсем различно [ezik] просто с популярността на софтуера расте и количеството на Откритите му дупки. Така че като стане толкова популярен колкото ИЕ за него ще има и толкова експлойти, троянци и т.н.

... а на ИЕ-то поне му се знаят дупките и могат да се вземат мерки. аз смятам да ги почакам да узреят малко останалите браузърчета [beer] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: karavelov   
Дата:   28-08-07 22:02

ukk [smilie23]

ако му свърши мястото на диска, където се записват профилите, файърфоксът може да ги омаже и да не ще да ги зареди следващият път. Виж този 5Г файл какъв е и дали има свободно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: ukk   
Дата:   28-08-07 22:57

баси, тея юнаци като са толкова добри що не са пуснали най-простия стрес-тест - липса на място на диска [smilie18]
да ми бяха в екипа - веднага ги уволнявам [smilie23] ако ще правят наистина софтуер без бъгове да го направят като хората [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: zoomaniak   
Дата:   28-08-07 23:01

абе тая лисица е нещо болна или има бълхи - да я еба - на мене много пъти да я еба ми изтрива да я еба фейвъритс и всички запомнени пароли и т н.....май има бълхи или не е ебана.........мноу ме дразни ама я ползвам щото ме кефи..........или е болна от бяс. знаете ли какво е това - лисица болна от бяс - малииииииииииииииииииииииииии

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: fff   
Дата:   28-08-07 23:13

И това го казва IE потребител. Колкото малоумни дупки имаше 4 и 5... Нямах нерви да чакам с години за 6, а и бях сигурен, че ще е зле отново. Сега сте доволни от 7? Честито за търпението. Радвам се на късмета ви също!
Как ви се струва стартиране на .ехе от кеша без да е излезнал никакъв диалогов прозорец? Кога се изтегли и кога успя да се пусне? Добре че беше антивирусната да изпищи. Това е като много здрав удар под пояса.
Значи оправданието е в популярността. Да ви кажа ако бях си изгубил личните данни от диска или там квато мизерия беше станала, нямаше да се успокоя с това, че IE е много популярен.
А и какъв кеф е да пусна баща ми да си сърфира свободно (цъка където виде) без да му налагам ограничения на профила. Лукс който ако си позволявах преди после трябваше 2 часа да чистя лайна от цялата ситема.
Айде че много омраза съм натрупал към това недоразумение IE... [ezik]

(в Опера се работи срещу заплащане)



Публикацията е редактирана (28-08-07 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: mguergov   
Дата:   28-08-07 23:30

fff, от години си ползвам Opera и й се кефя [smile] (zoom, движение с мишка, офлайн работа, history, удобен download мениждър).

За IE мога да кажа само, че като го пуснеш без антивирусна и ти се довличат разни spyware, adware. Разбира се, MS постоянно пускат ъпдейти, ама то веднъж да стане проблемът и човек после дълго ще съжалява. Преди години видях заради лоши настройки (по подразбиране) на Windows, какви бели направи вирусът ILOVEYOU.

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: Стоев   
Дата:   29-08-07 01:02

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: ukk   
Дата:   29-08-07 01:16

да, Операта е платена и е нелош браузър. Но е слабо популярен => има доста сайтове, които не вървят с Опера, а също си има и дупки. Както всеки софтуер. Както и всеки си има стил на работа. [beer]

С какъвто и браузър да си антивирусна си трябва. И антиспайуеър си трябва. Като презерватив са - вярваме си, ама сигурното си е сигурно. Айде със здраве [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-08-07 02:08

Не съм си правил труда да помня името и разширението на файла. Просто го делнах. Беше в C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp. Но наистина на C: имах Free Space: 0bytes, така, че може наистина от това да е било... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: shadowhand   
Дата:   29-08-07 10:28

ukk, аз пък вече над две години съм без "анти"-вирусна и "анти"-спай и всякакви такива подобни гадости и злини. Операционната система ми върви перфектно и не съм имал нито един вирус проблем.

А пък що се отнася до Firefox - явно наистина нямаш достатъчно опит за да можеш сам да намериш разликата между него и IE. Нищо де, простено им е на невежите.

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: asahi   
Дата:   29-08-07 10:58

НОД-а ми се издъни само веднъж. Не му дадох втора възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Firefox-а ли е бъгав или ми хакнаха компютъра негодниците...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-08-07 11:12

asahi, и сега си с какво?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.