Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Технополис са абсолютни мизерници
Автор: pinko   
Дата:   21-08-07 19:42

Купувам хладилник. Нов, голям, от неръждаема стомана, произведен в Германия, много скъп (най-скъпия от този размер) - 1600 лева.

https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/dkrf6884.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Auto%20Bild/med_pic_18084.png





Днес го докараха и що да видя - на кашона с големи букви пише на немски

2-ро качество, подбитости по ръбовете на страничната стена

https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/gbew3811.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Auto%20Bild/IMG_3885.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/ilwk1323.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Auto%20Bild/IMG_3886.jpg


За съжаление късно видях надписите и когато отидох да се разправям и да искам да ми го сменят с 1-во качество без забележки, тия провериха в склада и се оказа, че ВСИЧКИ хладилници са 2-ро качество.

Ако съм бил искал 1-во качество, можели към края на септември да ми докарат такъв, щото в България всички уреди, които се внасят, са второ качество, заради ниската цена.

Бахмааму[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: navy   
Дата:   21-08-07 19:47

Що не си гледал [smilie18]
А ти за 2 - 3 ръбчета ли си?

Я не ставай роб на техниката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Vinsent   
Дата:   21-08-07 19:49

Мъ, Пинко, не съ коси! Подбитостите по страничната стена, сигурно не можеш и да ги забележиш или сега като знаеш някакси ще ги виждаш! А може те да се падат от към стената, та въобще да не се виждат! За това сигурно ти е с 800 лв по-ниска цената! [beer] [shtrak] [beer]

Я тури мастика, джин и други в камерата и се обади да го полеем...! [smile]

[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: pinko   
Дата:   21-08-07 19:50

Е как да го видя бре?

Нали си харесваш модел в магазина и ти докарват неразпечатан кашон, не грабваш оня от магазина.

Представи си, че го купуваш за подарък, за младоженци например, и те видят, че си им подарил 2-ро качесто - ще си кажат глей го тоя стиснатия кви дефектни неща ни подарява[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 19:52

пинко, малко кардинални изводи ей-така [smilie8] ...аз примерно никога не съм имал проблеми с технополис, а доста съм напазарил [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 19:53

...прочее, два хладилника Либхер ( е не най-скъпите де [smilie5] )...ама работят перфектно [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: pinko   
Дата:   21-08-07 19:54

Що да са прекалено кардинални изводите ми?

Когато отидох да се разправям, те най-официално при "довериха", че внасят само 2-ро качество стока, заради ниската цена.

Това нормално ли е според теб - да ти продават стока 2-ро качество? И ако се разкрещиш и поискаш 1-во качество, да ти обещаят, че евентуално могат да ти докарат качествена стока след около 2 месеца? Все едно ти правят голяма услуга...

Според мен не е нормално.



Публикацията е редактирана (21-08-07 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Amigo   
Дата:   21-08-07 20:05

И аз смятам, че не е нормално [cool] [smilie23] Доста оплаквания съм изчел в нета от технополис [cool] [smilie7] Ето ти например: 32 жалби са подадени в Областната комисия за защита на потребителите в града 32 жалби са подадени в Областната комисия за защита на потребителите във Враца от началото на годината до днес, съобщи директорът Никола Германов, цитиран от Дарик радио. Повечето от оплакванията са отказани рекламации от Търговска верига “Технополис”, уточняват от комисията. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Vinsent   
Дата:   21-08-07 20:07

Да бе, така е! Ама като знам немеца и неговата прецизност, възможно е стоката да е второ качество заради някакви незначителни отклонения от нормите, например подбитости по страничната стена, които въобще трудно се забелязват и не влияят на ескплоатационните параметри, а само ти поефтиняват продукта.

Пинко, я се успокой и изстуди напитката...! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-07 20:09

бе либхер не го ли правят в пловдив?!?!?!!?


иначе е фул с кофти стока на цена за убава....

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: navy   
Дата:   21-08-07 20:12

Пинко, трябва да се радваш, понеже хладилника си е 1-во качество като функционалност, но заради 2-3 чуквания онея побърканите го класирали 2-ро... ми тегли му една майна и си гледай кефа бе [smilie18]

Аз си взех нова холова гарнитура, 4 цифри майка, кожа, нов стил, разчупена една такава, много и се кефя, обаче като я докараха и хоп - гледам кожата при транспорта леко закъсана.
Е ко, могат да ми я върнат, 100%, но какво, размествай наново, чакай. Да, в правото съм си, ама си казах другояче - аре да не го вземам на сърце и да и се радвам докато съм жив, всеки ден е ценен, там ще лепна една декорацийка мъничка или лентичка, ще пасне идеално [smilie7]

Не бива да сме роби на вещите... и да издребняваме [smilie7]
А и на тоя твой хладилник само предницата ще се вижда сигурно, заеби ко става отстрани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:12

...ми моите примерно не са 2-ро качество, единия е български, другия австрийски [smilie8] ...хладилници либхер се правят само в германия, австрия и българия [smilie24] , това покрай крановете го знам [smilie24]
...заради крановете взех и хладилниците [smilie24] ...по-скъпи, по-семпли като дизайн, работят перфектно [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: pinko   
Дата:   21-08-07 20:20

Абе не съм роб на вещите, ама мноо мразя да ме цакат...с топла бира[smilie5] [smilie5]

Човек плаща за германско качество и очаква такова, а се оказва, че в България то просто не се внася...

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: navy   
Дата:   21-08-07 20:22

Пак ти казвам, хладилника е 1-во качество и си го ползвай със здраве [beer]
е, поодраскали го... ама нали не си в Германия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:24

...просто се кефя как мъркат като коте и никакви ниски температури не ги карат да спрат, като всички други [smilie24]
...пинко, то като колите и жените бе [smilie8] ...и малките прасета, не знаеш кво ше излезе накрая [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: navy   
Дата:   21-08-07 20:26

Аз си търся абсолютно безшумен хладилник и тиха пералня... идеи някакви?

Щото хладилника си го тупнах в дневния тракт, а там си слушам хай-фи май-фи и жуженето ме дразни [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:28

...ми и моя е така, при аудиото [smilie8] ...верно е в бокса, ама е отворено [smilie8] ...не ми пречи, щото е либхер [smilie24] [smilie5]
...виж пералнята е вън в коридора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Vinsent   
Дата:   21-08-07 20:28

Баси!!!
Хладилник в мястото за слушане на музика!!!
Падам възнак!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:29

...падаш, не падаш факт...няма проблем [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Vinsent   
Дата:   21-08-07 20:32

Съжалявам, самара, не става дума само за шума, който би издал уреда! Ми той сам по себе си е обем, а има и лъскави отразяващи стени. Ми той ти съсипва саунда!


Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: navy   
Дата:   21-08-07 20:33

Винсент, доста гъзарско е [smilie7]
Ставаш, сипваш си лед, студено мартини...
Въпрос на удобство, а и моя апартамент не прилича по никакъв начин на класическите - кухня, хол и тем подобни... доста разчупен е.
И все пак хладилниците не са като едно време дрънчащи грозни кутии... но моя мърка, какво да се прави. В офиса съм с либхер, ама там е достатъчно шумно и не мога да преценя. Та затова питам.... мдааам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:33

...впрочем по темата, компонентите са онкио, а колоните JBL, всичките също купувани от технополис [smilie24]
...хубу де, знам какво представляват [smilie5]...ама не са и съвсем за изхвърляне де [smilie3] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: Matheya   
Дата:   21-08-07 20:35

Пьлни идиоти [smilie10] . Поне да бяха залепили нещо вьрху етикета за Второ качество! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:36

винсент, разбира се е така, но той е скрит в ниша, а отвора на бокса е компенсиран звукопоглъщащо на срещуположната стена, така че да се осигури симетрия [smilie3]
...все пак обаче има какво да се желае още, но то ми е стая за живеене, не само за слушане [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Технополис са абсолютни мизерници
Автор: samara   
Дата:   21-08-07 20:38

...имам голяма празна стая за преустройство, но ме мързи [smilie8]
...а знам и мога да направя каквото трябва [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.