Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: diandimov   
Дата:   08-08-07 14:28

Защото доколкото се сещам Полицията е в сървиз на всички граждани, и е част от Гражданското общество. А Милицията обслужва интересите на определена олигархия - партия, съсловие, и прочее. Характерна е за тоталитарния тип държави.

Така ли беше?

И като гледам това което и вие много добре знаете, май на практика в България все още има просто Милиция. И - вероятно - тоталитарна държава. Леко замаскирана...


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: asahi   
Дата:   08-08-07 14:31

Полиционер е хубава дума, появила се в творчеството на В. Кръпката.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-08-07 14:58

Само дето едно време милицията си вършеше много по-добре работата от днешната т.нар. полиция. Представяте ли си преди 30 години стадо мангали да скочи да бие милиционери?!? Ми нали те щяха да извадят пищовите Макаров и да ги изпозастрелят като помияри... Един милиционер тогава стигаше да накара 1000 хъхрещи мургавеляци да напълнят гащите. Виждали ли сте тогава дилъри да продават дрога в училищните дворове? На колцина от вас входните врати са били талашитени и въпреки това обирани ли сте? Да не изброявам повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Amigo   
Дата:   08-08-07 15:57

Каквито управляващите, такава и полицията [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Amigo   
Дата:   08-08-07 16:06

10 лв. върви „свирката”, а 20 – секс с малолетни в Обзор [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:30

Няма нещо от което циганин да се плаши толкова, колкото милиционер в униформа!

Едно време, докато не се разкрие всяко престъпление...колкото и рядко или малко....на милицията не се дава мира и всичко се мобилизираше.

Това, че обикновените хора явно искаха кварталният милиционер да притежава интелект поне колкото Айнщаин беше просто недостижимо.
Важното е, че тези в службите, дето не са квартални, наистина притежаваха интелект доста над общоизвестния и общодостъпният за обикновеният човек...и попълненията им се търсеха с лупа. [smilie3]

Повече няма смисъл да говоря.


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-07 16:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:34

Кои знае,
може пък и бандит да съм бил [smilie5]
Важно е, че не говоря наизуст...и това го знаят всички от двете страни на барикадата с ЕГН незапочващо с 8 [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-07 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:38

Бяхме тоталитарна и милиционерска държава.
Много мразехме тази алтернатива [smilie5]
Уви, не съзнавахме колко по-лоша има - например анархията съшита с лъскави конци [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-07 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:46

викали са ме за разпознаване, като съм бил на концерт между разни други муцуни....тарашили са ме без огледи и протоколи по пътищата - но после милиционерът ме е карал до града [smilie3] , от къмпинги са ме гонили.....милиционер ми застреля кучето погрешка, после се извини....проверявали са ме като съм видимо пиян за документи.....това са ми нарушенията на правата тогава [smilie5]
Не са ме пипнали с пръст никога, не съм бил виновен.
Ходех из всички турски и цигански райони, и спах на която поляна ми попадне.....и нямаше грам престъпност!
По време на преименуването, като се качиш в автобус в турско село....поне на две места милицията ще локализира хората вътре като броика и по документи. Във влака също - като хора и багаж (това заради Буново....после разбрах, в демокрацията)[smilie3] Не можеше да се говори на друг език освен български!


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:50

По ТВ скука браче...никъв екшън.
Един жоро -павето имало през цялото това време, и го изловиха за 0 време на юруш.....милицията тогава не е било разрешено да се прибират вкъщи докато не го хванат [smilie5]
Като бях дете и съобщиха, че някакъв избягал от затвора и се укрива.....о чудо....докато не го хванаха беше шаш и паника, и децата познаха какво е страх и ужас за първи път. Истерия се получи [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: stoyan_5   
Дата:   08-08-07 16:55

Снощи гледах едно лелче дето разиграваше етюди - припаднала до полицейската кола, когато я качвали насила защото нямала документи, а продавала някакви плодове ...

Един я снимал д ГСМ и пратил кадрите на телевизията ...

Сега ще изкарат полицаите виновни...

Ще кажете - това ли е най важното някаква бабка дето продава ...

Ами то цяла тайфа бяха тези дето продаваха ...

Ако неизпълнението на полицейско разпореждане е маловажно - кое е важното, от къде се започва ...

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 16:59

Тая бабка е длъжна да се подчини на разпореждането на полицая!

Гледах го.
Ако е в Германия, нямаше да се опитва да и слага нежно белезниците.....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 17:02

Патицата чакала протокол....от прокурора [smilie5]
Не е на 5 години, живяла е и по онова време, и знае....че на полицай няма право да отказва разпореждане - КАКВОТО И ДА Е ТО ! Пише го с големи букви на служебната му карта.
После си има начини да си потърси правата, ако смята че са ощетени.


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-07 17:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 17:07

Ако в Германия чудесно си живеят в демокрацията, а тя си показва неумолимо жилото винаги при нарушения.....то България е на светлинни години от такова явление.
В най-добрият случаи може да ни оправи някакъв нов тоталитаризъм, защото доказахме че сме гмеж, и само страха може да ни управлява или кара да общуваме нормално, поне за параван.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   08-08-07 17:10

А пък аз по продажната Нова ТВ гледах една бабка над 80 год, дето да целува ръка на Азиза и да се скапва от блюдолизнически пожелания за неговото....дете!
За брака му се говореше с много сериозен тон.
Добре, че не бях вечерял....че да не се издрайфам [smilie23]


Вероятно 5-10 лв. са свършили тази работа с бабката.....ми като точно толко струва [smilie2]
Кого да виним!?


Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Cristinel   
Дата:   08-08-07 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-08-07 17:14

Тужно е Моби Диков, но е така. Видя се, че Българският народ разбира само от як тоталитаризъм, а хъхрещото племе само от безмилостен терор. Това, дето го разказа Амигов (по-точно даде линк) е фрапиращо - и става пред очите на куките...
Държава в която мангали и бабета смеят да се отварят на полицаите просто нищо добро не я чака и в нея закони няма.



Публикацията е редактирана (08-08-07 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: apollo   
Дата:   08-08-07 19:06

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: P_H_V   
Дата:   08-08-07 20:12

Браво на милиционера, който наритва бабешките сергии. Така се пази обществения ред.


" Питах един от полицаите нормално ли е това, което се случва. Той каза, че нищо не е видял, не се легитимира, не пожела да легитимира и подполкованика, който риташе сергията на бабата. "

Прекрасен е животът в държава, където "полицейските разпореждания" се правят с ритници, където журналистите се самонабиват, където миньорите си удрят сами главите в асфалта и където арестуват протестиращи ученици. Съвсем като едно време.



Публикацията е редактирана (08-08-07 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: sofianec   
Дата:   08-08-07 21:14

МИЛИЦИЯ И КАДЕСЕ

Отговори на това съобщение
 Re: Полиция или Милиция има в БГ всъщност?
Автор: Императорът.   
Дата:   08-08-07 21:51

Ми аре всички да опънем по един вестник на тротоарът и да продаваме магданоз и копър... Проблемът е не, че куките са наритали боклуците на бабето, ами че когато трябва не само да ритат, ами да слагат окови и да стрелят на месо апашите, се свиват и се правят че ги няма. Защо вече има толкова случаи, когато мангали нападат полицаи с камъни и дървета, а още няма застрелян хъхрещ или поне вкаран в пандизът ?!? Ама бабичката или протестиращите младежи са по-лесни нали? А и са бели хора и не могат да се оплачат от расова сегрегация - затова.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.