Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Преди време някой беше писал...
Автор: pavelgigov   
Дата:   03-08-07 06:56

...че си търси продавач във магазина. Не съм сигурен как се казваше, ама и едва ли има значение. Доколкото разбирам всички са буквално от един дол дренки.

Това, което си спомням обаче е че много държаха да получат снимка с резюмето. И понеже от много години живея в една несравнимо по-цивилизована страна, не можах да се стърпя и да не възроптая срещу това че външния вид, а не професионалната квалификация може да бъде определящ фактор при наемането на работник. Естествено, един куп туземци ме обвиниха че много съм се "поамериканчил" и че виждаш ли професионализмът бил важен, а снимката била просто за запомняне на човека. Моята естествена реакция беше нещо от сорта "да ти пикам на критериите за професионализъм ако се налага снимка за да те запомниш някого". Ама нейсе.

Думата ми е за това... ако верно ги избират тези продавачи по професионални качества, солидни познания в областа на фотографията, както и фотопродуктите, а също и умения за работа с клиентите... защо тогава всяка втора тема тук е за съвет относо апарат до 300/350/400/450/500/550... и т.н лева фотоапарат. Няма ли "професионални" консултанти по българските магазини?

Между другото...не очаквам смислени отговори. Просто се заяждам с идиота, който има наглоста да иска снимка с резюмето и на другите идиоти, които смятат това за нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: ivelin69   
Дата:   03-08-07 07:28

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: 2metraninja   
Дата:   03-08-07 09:26

Зависи къде питаш - примерно в един магазин за фототехника - айде да не става реклама са си съвсем в чак момчетата, вече колко са отзивчиви с узерите не знам, но примерно в Технополис и Техномаркет колкото пъти нещо съм искал да ме консултират за някаква техника - била тя принтер, лаптоп или недайси Боже фотоапарат, такива бози са ми изсипвали че не ми се говори...
Само един случай ще спомена - в Техномаркет имаше табела на лист А4, обявяваща промоция на "лазАрен принтер". А на "консултантите" от фото- отдела познанията им стигат до "този е Сони, но този е 10 мегапиксела ;)"

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: asahi   
Дата:   03-08-07 09:29

Във фотопавилиона има две много яки консултатнтки.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: tofo   
Дата:   03-08-07 09:50

Не е виц. Влизам в едно фото и питам присъстващото моме:

-Сканирате ли филми?
-Разбира се.
-С каква резолюция?
-Ъъъъ...максимална.
-Е на колко Мпиксела, де?
-Ъъъъ...[smilie8]...на 300


Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 10:10

погледни какви въпроси си задал пък тогава се смей....

филми не се сканират в мегапиксели.... иначе за резолюцията ти е отговорила....

много е лесно да се смееш на другите без да си погледал какво питаш...


колкото до снимката за продавачи е също важо защото клиентите се кефят от приятно изглеждащи продавачи.... елементарна психология

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: Avi   
Дата:   03-08-07 10:19

pavelgigov написа:

> И понеже от много години живея в една
> несравнимо по-цивилизована страна

> Естествено, един куп туземци ме обвиниха че много съм се "поамериканчил"

винаги много съм се чудел на хората, избягали от "блатото" в България, които обаче не спират да плюят дори и по хората, избрали да живеят тук. винаги много съм се чудел що за манталитет вирее в подобна глава, която отказва да приеме някакви реалности на заобикалящия ни свят. винаги много съм се чудел как може изискването за снимка към резюмето да се възприема превратно, а сканирането на ирисите и взимането на пръстови отпечатъци на летището в "несравнимо по-цивилизованите страни" да е нещо нормално? и изобщо... чудя си се... чудя се що мойте приятели емигрирали или работещи по широкия свят никога не си позволяват лоша дума срещу Родината... сигур е манталитет, знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: tofo   
Дата:   03-08-07 10:47

що бре джъмбо[smilie8]
очаквах отговор 1900х1200 примерно. Бях питал колко на колко пикс. е скана, а не колко МП. А 300-те дпи са си при копиране на снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 10:55

ми тогава се пита какъв размер а не колко Мпиксела....

ако ти кажа 18МП мож ли ми каза колко на колко пиксела са това????

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: truly   
Дата:   03-08-07 11:13

Като иде реч за търговия физиономията на продавача си е от значение каквото и да си говорим. Като се прибави и комуникативност вече е много добре, пък познания в една област се трупат с времето [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 11:17

забелязъл съм и една странна порода "купувачи" влизат в магазина да се заядат или да покажат своето превъзходство със знания
защо ли никой не казва нищо за тях?!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: d256h   
Дата:   03-08-07 11:27

Влизам в един Кодак в София и питам какичката - 'Извинете проявявате ли 120мм филми?' Каката ме погледна усмихнато и каза 'Каквооооо?' Казвам ' а мерси, това ми е като отговор', а тя 'ама чакайте сега ще звънна по ГСМ-а и ще ви отговоря'...
Нали се сещате кога ще си дам поръчка да ми правят каквото и да било в това студио...
Но Джъмбта е прав има и доста от неговите 'купувачи'..

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-08-07 11:30

Ави [smilie24]

Мдам, ми за мене лично е важно как изглежда някой дето бих го наел. Ако е за щанд и контактува ежечасно с хора е важно как изглежда, както и какъв му е професионализма

По американската логика само бременни циганки трябва да наемаме тука щото иначе било дискриминация.

Добре де питам аз а човек може ли да има право на лично мнение? Ами ако просто не харесва някакъв определен тип хора и гледа да си няма работа с тях как да разбере само без снимка? А?

По тая логика и интервюта не трябва да има. щото също са субективни, който се хареса на журито най-много той бива нает. Ами ако фъфли, а става въпрос за работа като репортер? А манекенките що ги избират само по красота, а не по умствения или душевния им багаж?
ТОВА СИ Е ДИСКРИМИНАЦИЯ

Аре ся пълни глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 11:32

аз съм субективен
кат ходя в банката да давам пари само при една девойка сядам макар да чакам и 30 мин понякога...

шот после не ме боли толкова сърцето за дадените парички [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а девойката е...
а за снимки е..... само 5д с 85/1,2 да имаш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: d256h   
Дата:   03-08-07 11:36

Ооо, щом си падаш по хубави банкови служителки, значи си фен на Първа инвестиционна банка, там явно си ги подбират симпатяги и това е от години! А по мои наблюдения най-голените крокодили са в ДЗИ, а като добавим и опашките там за пенсии и др. от 1-12 число от месеца, направо да не припарва човек. Това не е реклама! Говорим си за симпатични каки по банките !

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 11:36

точно ПИБ централата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: asahi   
Дата:   03-08-07 11:37

За добрият продавач са необходими добри комуникационни способности. Приветливия външен вид е важно нещо. Физическата красота - не толкова. Има хора, които са готини, комукативни, внушават идеи и водят масите без да са много красиви. Такива личности по снимката няма да ги разпознаеш, но със жест, дума, усмивка ще те предразположат и в крайна сметка успешно ще ти продадат стоката.
Компетентността е другото важно нещо, но то не е предмет на спора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 11:41

не съм скитосвал много по света....
тука сме бедни и се прави икономия на кадри...
в един магазин за електроника не може да разчиташ да намериш гений който да е запознат със всичко...

трябва да има няколко души и един малък инфо център за тях в който клиента казва абеееееее каква е разликата между тез хкладилници /телевизори/фотокамери

цък моделите (кат на сайта 4дигитал например) и веднага изплуват разлики....

е не знам кой може да си напълни главата с толкова инфо за толкова модели...

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: nemam   
Дата:   03-08-07 12:03

Я да те питам защо в цивилизованата ти страна не искат снимка? И вярно ли е това? Искат и единствената цел е да се види дали кандидатсващият е негър, монголоид или бял. И защо на някои места вече не искат - защото работодателите са обвинени в "дискриминационно отношение". Което, разбира се, само увеличава расистките настроения и същевременно нарушава правото на работодателя да прецени кой и защо да бъде нает.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   03-08-07 12:09

В България има значение външния вид. Мои приятели например ходят на определена бензиностанция, защото там "мацките са по-яки". Аз в понеделник също ще пускам обява са сътрудничка в офиса и също ще искам снимка към CV-то, признавам си. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: d256h   
Дата:   03-08-07 12:19

Абе аз в същност си мисля.... какво е лошото в това, да има дискриминация? Трябва ли клиентите да се стресират от някой дзвер? Обичам туй - Всеки се ражда с равни права, но всеки има различни възможности! Дали възможностите са природна даденост или придобити с учение и труд, няма значение, хората не могат да бъдат никога равни..........



Публикацията е редактирана (03-08-07 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   03-08-07 12:23

tofo, резолюцията не се мери в пиксели или мегапиксели, а в точки на инч. Така, че правилно ти е казал 300.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: tofo   
Дата:   03-08-07 12:36

Уффф, добре де,
Питах си колко на колко в прав текст, ама тука го изкарах малко по-разкрасено. Но все пак 300-те дпи си е при копиране, а не при сканиране.

П.П. между другото 18МП размер[smilie5] е горе-долу 3450*5200 за лайка формат[smilie5]



Публикацията е редактирана (03-08-07 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: sstoilov   
Дата:   03-08-07 12:38

Специално за фотопокупки ходя само на две места.

В първото има 4 девойки, който не знам как да го каже...хъм, не си разбират от работата. НО са супер учтиви и винаги са готови да помогнат. Ако нещо не е им е ясно, ровят из компа или звънят по телефона. В крайна сметка се получават нещата. Не знам дали са ги избирали по снимка и CV, но определено магазина е пълен и винаги има клиенти. На мен ми е приятно да ме глезят и да ми угаждат не децкият акъл и винаги се връщам за още и още.

Във второто местенце е един батко и една леличка. Там имам чувството, че си говоря с професора ми по естетика. Уж всичко знаят и могат, а магазина им е празен. Винаги са сърдити и намръщени. Сякаш съм длъжен да им търпя(споделям) лошото настроение. ДА, знаят какво говорят и правят и явно имат години опит, но като продавачи/консултанти не струват. Въпреки всичко, ако искам да си промия някой рол филм, винаги там ходя - монополисти какво да се прави, а и работят с ръкавици. От отношението им не съм никак доволен, от работата съм възхитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Преди време някой беше писал...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-07 12:55

ми ако съм със 6х7 а[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.