Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 00:59

https://photo-forum.net/static/forum/2007-08/lgmb5348.JPG
http://www.esatclear.ie/~cammalot/golddragon.gif

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 01:01

http://tinyurl.com/2bs2qy

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-07 01:19

In medieval symbolism, dragons were often symbolic of apostasy and treachery, but also of anger and envy, and eventually symbolized great calamity. Several heads were symbolic of decadence and oppression, and also of heresy. They also served as symbols for independence, leadership and strength. Many dragons also represent wisdom; slaying a dragon not only gave access to its treasure hoard, but meant the hero had bested the most cunning of all creatures. In some cultures, especially Chinese, or around the Himalayas, dragons are considered to represent good luck. [smilie8] [smilie8]

In Christianity

The Latin word for a dragon, draco (genitive: draconis), actually means snake or serpent, emphasizing the European association of dragons with snakes, not lizards or dinosaurs as they are commonly associated with today. The Medieval Biblical interpretation of the Devil being associated with the serpent who tempted Adam and Eve, thus gave a snake-like dragon connotations of evil. Generally speaking, Biblical literature itself did not portray this association (save for the Book of Revelation, whose treatment of dragons is detailed below). The demonic opponents of God, Christ, or good Christians have commonly been portrayed as reptilian or chimeric.
In the Book of Job Chapter 41, there are references to a sea monster Leviathan, which has some dragon-like characteristics.

In Revelation 12:3, an enormous red beast with seven heads is described, whose tail sweeps one third of the stars from heaven down to earth (held to be symbolic of the fall of the angels, though not commonly held among biblical scholars). In most translations, the word "dragon" is used to describe the beast, since in the original Greek the word used is drakon (δράκον).

[cool] [smilie8]



Публикацията е редактирана (02-08-07 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 01:22

Dragon energy is a strong sexual energy which gives virility and desire.
Dragon essence can be used to provide physical heat.
Dragons can be used as watchdogs or guarddogs. The essence gives protection against negative entities such as elementals and also negative energy projections from human beings.
The essence can be used in meditation or astral travel. It either lets you project your mind to different places or the dragon will fly you mentally to other planets or solar systems in this dimension.
Dragon essence evaporated over the crown chakra will open the base chakra and start it spinning correctly. It is possible for an individual to close down their base chakra again if it was tightly closed before. Continual use of the dragon essence will keep the chakra open for longer and longer periods.

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-07 01:24

И къде са тия дракони? [cool] [smilie8] [smilie8] [smilie21] И изобщо как го тълкуваш това, дето си го пейстнала? [smilie3] [smilie8] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-08-07 01:24

Symphony X - In the Dragon's Den

Placid skies, through crystal gazing eyes
Slaves to our desire, in a ring of smoke and fire
The dungeons call, two faces on the wall
Candles light the way, for a moonlight serenade

Through the nights and days, we will find a way
A way to carry on what we believe

An empty door, ashes on the floor
Hypnotic array of lights, dragons calling throughout the night
Omen in black, chained down to the rack
The end never in sight, soaring through an endless plight

Through the nights and days, we will find a way

Silence fills the shrine, giving us the sign
Forever lost, forever in the dragon's den
Born with second sight, essence burning bright
Forever lost, forever in the dragon's den

Silence fills the shrine, giving us the sign
Forever lost, forever in the dragon's den
Born with second sight, essence burning bright
Forever lost, forever in the dragon's den

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 01:25

The dragons have a very strong will of their own and one cannot command them to do anything against their own wishes.
However like cats, they are very inquisitive and will usually help in anything that is requested of them .
Dragons come in various sizes.
The smallest mature dragon is about 60ft long.
The largest flying dragon is about 230ft long with other sizes in between.
The energy used in the dragon energy bottle is taken from a dragon of about 150ft from nose to tip of tail.

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-07 01:32

Alien Races and Descriptions: Draconians, known as the Serpent Race [cool]

The Alpha Draconians, a reptilian race composed of master geneticists, tinker with life - which from their perspective exists as a natural resource. The Draconians look at lifeforms which they have created or altered as a natural resource. Apparently, the Alpha Draconians created the primate race, which was first brought to Mars and then to Earth. The primate race was then tinkered with by many other different races - 21 other races - resulting in the primate race having been modified 22 times. This primate race eventually became Homo Sapien Sapiens. - who we are on a physical level. Yes, we used to have 12 strands of DNA. Ten strands were taken out by a group from Orion in order to control us and hold us back. Why would they want to hold us back?

The reason the Orion group wanted to hold us back was because they found out who we were on a soul level. Again, according to the Andromedans, we humans are part of a group of energies that they know of as the Paa Tal. The reason that the Andromedans use the word Paa Tal, which is by the way a Draconian word, is because the Draconians have legends about warring with a race that was creating human life forms that were opposed to Draconian philosophy. The Paa Tal created life forms that could evolve on their own, with free expression. The Draconians, on the other hand, created races to function as a natural resource for their pleasure.
[smilie8] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 04:08

There are much larger Earth Dragons that are part of the genetic makeup of the Planet Earth.
These can extend within the land itself for a distance of 2 or 3 miles.
Earth dragons are different types of dragons to the fire breathing winged dragon which has been channelled into the bottles.
The fire breathing dragons are found in a dimension very close to this physical reality that we human beings live in. It is quite easy to find them within meditation, but they are rather haughty and imperial creatures who do not communicate back readily.

The dragon whose energy is used in the bottles has given his permission and will assist anyone who requests his help.
He may even help you connect to your own personal dragon friend, as he is a particularly inquisitive personality with lots of friends, acquaintances and connections that he delights in doing favours for.

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 04:09

A dragon will not tell you his name unless he deeply trusts you.
To know a dragon's name is to have authority over the dragon.

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Todd   
Дата:   02-08-07 09:49

Многу аресвам такива говеда !!!!!

Бих си завъдил едно стига да си найда .[smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-08-07 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-07 10:51

И все пак откъде идват приказките за ламите и халите? [cool] [smilie8] [smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Phoki   
Дата:   02-08-07 10:58

..от фото-форумите естественно.......[smilie19] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Amigo   
Дата:   02-08-07 11:19

Phoki написа:

> ..от фото-форумите естественно.......[smilie19] [beer]




бе и аз така си помислих, ама реших, че някой може да има различно мнение [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]



Публикацията е редактирана (02-08-07 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: anaksagor   
Дата:   02-08-07 12:00

ето и нашенския вариант:

Мене ме, майко, змей люби...
Остави ме!

- Змей Огнен е моят любовник!
Посред пламък и вихри гръмовни
- змейове с бели жребци,
в златни каляски змеици -
с развени
далече
крила
всяка вечер той идва при мене.

Ела! Притисни ме с безумни, свирепи ръце
до своята люспеста гръд от червени звезди,
до своето зверско сърце,
мокро в морава кръв:

вземи, изгори ме с пламтящата стръв

на свойте целувки -
грабни ме оттук ти,
отлети,
отнеси ме
- далече, далече, далече -

зад гори, планини, стръмни бездни и гробища,

в свойто царство без име
- о сън! о чудовище! -

дето няма ни ден, ни година, ни утро, ни вечер:

Там!


О знам:
Ти си Той!
Не отхвърляй едничката моя молба,
изпълни ми едничкото искане -
ах. . . стой! -
Подир знойна и страшна борба,
в безсъзнание, няма да знам -
и ще чезна - аз гола -

в скверната сладост на твойто притискане

- не, не, не! -
Аз падам надолу
- с мене ти -
летим
през огън и дим, и звезди,
зелени въртипи змии,
настръхнали копия,

- по невидими стръмни пътеки -

трясък и прах,
кисък и звън;
не, не, не! -
Ах!

- Пробуда:
камбаненият звън.
В зората на местност безлюдна
оплаквам връх своите меки
колене
чудовищния труп на моя сън.



Публикацията е редактирана (02-08-07 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Todd   
Дата:   02-08-07 12:03

Бах та в змея....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Matheya   
Дата:   02-08-07 12:10

"не, не, не- Ах! " [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: gorbi   
Дата:   02-08-07 12:13

аз пък съм гледал филми с дон дракона вилсън....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 17:04

Специален поздрав за Г. Г.

Ето такъв мъж ми трябва - железен!
Не да си влачи тъпо краката по улицата,
ами да цепи кат' валяк през стратосферата.
Не да се дави в люляци и безалкохолни
и в неделя да пуска прахосмукачката,
а да носи по две каси бира във всяка ръка
и кат' змей да ме мята из храсталаците...
/защото/
Бях свикнала лете навънка
дето хапят не само комарите
и не само те отлетяват,
а сърбежът остава, остава...
Та такъв да е пичът - грамотен!
Не да мънка, 'ми да знай предиката на майката.
Да ме сбърква, направо да ме съсипва,
да рефлектирам от кеф и носталгия
вечер -
особено вечер да не пропуска
и сутрин -
не закуска в леглото да имам,
а мускулна треска...
мускулна...
/над това многоточие вече копнея/



Елена Янева

Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: Kindlifresser   
Дата:   02-08-07 17:28

Горното очевидно е отговор на това:

Лаура

Ето, такъв мъж ти трябва, Лаура.
Не тихо да шумоли в тоалетната,
а да шурти, да пикае плющящо,
да забравя да пуска водата, защото
...бях свикнал повънка да ходя
зиме в голямото снежно цукало,
как се кокори отгоре луната
и хвърля звезди като бъбречни камъни.

Ето, такъв мъж ти трябва, Лаура.
Не с тънки усмивки да мънка,
а да зяпа от смях и да виждаш
мъдреца му, килнат встрани, и жълти
тютюневи зъби, оронени вече,
а вечер
О, роза през зимните нощи
с виелици снежни и буря!
а сутрин
Ти пак да си пъпка
от кремава роза, Лаура.


Отговори на това съобщение
 Re: A dragon will not tell you his name
Автор: rebecka   
Дата:   02-08-07 21:34


СамоДива и Змей Горяну-Планине-Огнявец
И рождение Сонце и Мясац со звезди
Зорница и Вечерница на челo




СамоДива Горяну продума:

- Змее ми Горяне-Планине, зáщо си ми змее дор триста хали поканиле. Знаам, че твои хали-авери най са ми хали пиянце, най като хали си пиот. Що ми ги либе довади?

Горяне длибоко се погледна - от мъдри дървье до гора непрогледна. Па са замисли. Па ми затагува. СамоДива си прегърна, па си умно замъдрува:

- Пиле нощно фърковато, мое цвете връз душата, язе като коч да пием, чак от сéрдце ми се кине. Пиянац да съм, дор не съм, ке винце у глава ми не увира. Язе со тристате хали-авери сеги либов по тебе си празнувам.

***

Коги било време оно, йедно йе жáрило зъмя жарило. Йедно йе било сонце и тáко самотно йе било. Тáко самотно ми било, че сичко со жар палило. Тоги капки на река в горица нагоре най ми капали, от дъно на река съ обращали каплье па после към небо летели. Текла йе река нагоре оти сланце йе морило со огън и жупел от небесно сърце. Тогива дальеко била сейменка планината, тогива било лудо горье жива рана по юнака. Коги жар-птица летьела помежду два свята – они най ми били, мале, только сонце и зомята. Прежье риба билá само мрена и фъркала по небата.

Море, туй йе било светь као не сум виждала нигде по зъмята!!!






***

СамоДива Змею кълнеше, кълнеше па си майку плакаше:

- Мале, небье мое йединоко, що съм мале толкоз сирота, що ми росни дъждье не провади, вместо това ма мале на тоз пиянац устави. Да бе мале ме йоще малка, живъ мъ уморила, що си ми тоз Планине кат рана уставила – тъй си СамоДива плачуше, върба надоле ласкаеше као биле-смрътнице.

Лелей! Как си Змейу мъдруваше, от Горье и Планинье смислье пиуваше, тáко ми се змею разсърди, као небье мрачно му се лице свъси, со облаци и мълниье гу набразди, па са вторачи на темнье и светли талази.

Сами му очи горееа, йедни факли-смъртници, живье пепелянке-убийце со отрова ярост земичава, со бурье стращнье – сами дожд, самий лесь, сама градушка по тело на земля фърлена.

СамоДива у сердце се тайно кръстеше, дъх на уста немаше – сал со очи право у змеюви гледаше.

...и тогива грамотевице бливнаа из негови уста...

***

Свет бил обърнат потому что йедин господар си имало, а слънце сичку на жерава обращало. Тугива си рекла реката “защо да си морим мрената, нал съм вода стремглава, защо нагоре ке пливам по байрьете, нал съм за плодовье родена, защо ке съхнем сланце по тебе”. Па она си сърце претури и текнаа реките надоле - тáко как ми са мене видеа, коги я бех и жива, и мрена. Река си гори напои, река си риба утчува, река со планинье се пребори па по тех надоле са пусна.

***

...коги бливнааа грамотевицье из змеюви уста най ми СамоДива не чуаше. Она сал гледáше со страх на свое либе и желно си плачеше со сълзи сухи по странье, тáко као река нагорейе си капляше.

Змею са йощ ядоса, коги река от салзи загледа по лице на либе-самодивье.

- Зáщо ми либе-самодиве на поляни со дружки играш дор ми не даеш, диво, со хали душа да си отпущам – тъй си рече змею, па си огнище пусна, упусна си огнище он праву у дивино лице.

Змею Горяне-Планине зáщо си на либе посегна со сичкиот разгорен огань, сички огън и жупел зáщо фърли по самодивина душа. Она со дружки по полянье йедно сърце, товойе со нейно, као пиле нежно пуща, Горяне, че инак съ любов сфаща. Инък съ душа прогаря со змеюво огнивце.

Посред оган йе СамоДива седела самичка, сал йедин й бил кахърот – как се змею Огнявец обича.

СамоДива се мълком стопила под огнявец на змею. Йедна й душа устала, како е било призрак над земля.

Коги она погледнала на покрив на къща видела жар-птице как се на паун обръща.

Литнала душа со белье криле на жар-птица па си при мати у небье отишла со змею у сердце, со дожд по крила, со болье как йе небе никог нье было.

***

По время коги река нагоре течеше йедно сонце й капки пиуваше, йедно йе било тáко како йе была йедна Самодива за змея. Коги река надоле затече па си у вода голема нагази она видела – що йе море и йе до колене, па она си заплива щастлива. Сал ми Солнечко заплака – он ье бил самотен без водата.

У времье оно Светь был жив и тогава он родиль Мясац на земята.

Наший Свет-Природу зел един лучик из Сонце и сделал Месечина, да будь на небе двамина. Они си станали първа либов и се разбрали, заедно да не изгряват на небе. И така сторили добро на сичко и на себе. Они си били първи изгори, а техни звезди на чело най ми били Зорница и Вечерница. Сите ора и сичку живье им път сторило као с колесница – они били заьедно мъдрье. Мати Земля и небе им дарове дариа.

И йедин био светь, йедна била земля со йедин муж – небо, йедна била река у морйе, со одно сонце издалеко, йедна была Месечина со дружки звездье и тáко се сички умириа.

Сал он човекот си насред животу как дете стоеше, стоеше ужким думаше, па си хитруваше.

***

Змею си къщи устана самичок, па си огън угáси у очи и уста проклети. Огнивец у змея гаснеше и он горье и планинье съзираше, и мъчно по либе си мислеше. Тáко си на себе думаше, думаше йощ проклинаше.

- Либе ле, диво самичку, само дива жено моя, де си ми либе Самодивску, либе драго со Вечерница на чéло рóдена.

Онуй времени волна СамоДива, птица со жар у сърце негáсен между небо и ад си минуваше. Она летеше както птица жарена, ала най си сърце пцуваше ще е оно кървило, що сърце йе следи оставляло по небе тáко као йе ранна Зорница, по-после от йедин ад се раждало као йе била темна Вечерница.

Йедна птица со крила шарени, йедна птица со сърце у жар негáсена...

***

Йедин дан човеко са пробудил па си рекол:

- Ка’в човек съм ази, я ти тука свет от днеска ке одиш по газа ми...

Был йе свет со светот, потом се човеко пробуди...

***

Така йе была сказка про Сонце и Месечина започнала со йедно дете човекот. Он йе бил дете на либов свещенна, он йе бил всегда най-умен, но и только неразумен... Йедно дете был он на земля и небе.

***

И тáко йе была сказка закончена за йедин змей Огнивец что он быйл върл как жар была, а он не понял что жар улетает со птица.

***

Тáко йе бил свет, време оно, тако йе бьло све.




27 Юни 2003 г.


© Цветелина Антова

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.