Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: simpleman   
Дата:   28-07-07 11:06

Тези дни от жегата ми се скапа твърдия диск. Компютърът започваше да зарежда (включително показваше и биоса) и като дойде до приветствието на Бил Гейтс екрана ставаше черен. Дадох го на по-знаещ от мен. Той спаси всички файлове (или файли по аналогия с детайли) от виртуалните директории Д и Е на същия диск, но не успя да отвори С-то където е програмата и документи и снимки от последните дни (казваха умните хора да не оставям нищо на с-то, но кой ти слуша. Дискът бе заменен и сега седи затворен в найлонов плик. Сега питам и моля за съвет: възможно ли е да се отвори С-то и да се извлече информацията? Ако да как да стане това? Къде и как да присъединя диска и каква програма да използвам? Предварително благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: mixmike   
Дата:   28-07-07 11:26

изобщо пробвал ли си да го вържеш диска като "втори", а не като системен? Ако не, това е първото, което трябва да направиш, и виж дали имаш физически партишън C:\ или изобщо не се вижда.
В зависимост от резултата от тази операция - вариантите са няколко.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: neddrag   
Дата:   28-07-07 11:37

Доколкото разбирам имаш три дяла на един физически диск. Другите два се четат, което ще рече, че диска също е здрав. Т.е. както каза mixmike, включи го (или да ти го включат) като втори, да видим какво се вижда от дяловете, как се виждат, пък ще го мислим.

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: simpleman   
Дата:   28-07-07 11:37

Момчето каза, че С-то не виждало въобщер но не, още не съм го вързал като втори. Как е по-добре да се върже - като втори в компютра, или като външен в съответна кутия?

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: neddrag   
Дата:   28-07-07 12:37

Ми не че има кой-знае какво значение, ама в компютъра е по-добре според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: to6e   
Дата:   29-07-07 23:03

Има и друг вариант - зареди някой live дистрибуция. Ако неможеш да ползваш линукс има и такива за Win.

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: gorbi   
Дата:   29-07-07 23:07

дам - къде ще го сложиш е без значение... ако нямаш друг компютър да пробваш - лайв дистрибуция или виндовс от УСБ ще ти свърши работа... Щом въобще чете нещо от физическия диск - с необходимите програми и умения ще можеш да си запазиш информацията....

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: ken   
Дата:   30-07-07 00:17

в подобен случай, едно убунто ми свърши работа ... пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: simpleman   
Дата:   31-07-07 11:10

Благодаря за предложенията, но май съм малко игнорантен - какво е лайв дистрибушън /виндоус от УСБ или убунто - къде да го намеря?

Отговори на това съобщение
 Re: С марко помощ от моя форум - компютър
Автор: Славов   
Дата:   31-07-07 11:19

BadCopy Pro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.