Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Todd   
Дата:   11-02-13 21:13

За един акт толкоз разправии .... никога няма да се занимавам .

[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:13

Значи работата е, че на мен преди месец ми написаха акт, с който аз не бях съгласен и затова отказах да го подпиша, вследствие на което нямам копие от акта, а днес отидох и директно си получих наказателното постановление, в което е споменатата мистериозна заповед с номер, който липсва дори и в държавен вестник.

Та сега имам 7 дни, за да обжалвам и мисля да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:16

кажи, че никога не са те спирали полицаи и тези, които са написали акта ги знаеш само от кварталната кръчма... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: b0bb0   
Дата:   11-02-13 21:18

Тази заповед излиза в разни съдебни решения:

"Наказателното постановление е издадено от компетентен по степен, място и материя орган. Видно от приложената по делото в заверено ксерокс копие Заповед № Із-1745/28.08.2012 година на Министъра на вътрешните работи е, че Началниците на сектор ПП при ОД на МВР са овластени да издават наказателни постановления за извършени нарушения по ЗДП."

"На първо място, следва да се обсъди въпросът за процесуалноправната законосъобразност на обжалваното наказателно постановление. Съдът намира, че наказателното постановление е издадено от компетентен по смисъла на закона орган – Началника на сектор „ПП” към ОДМВР-М., видно от приложена по делото Заповед №I3-1745/28.08.2012 г. /л. 10 от делото/, спазено е производството по издаване на наказателното постановление, както и предвидената в разпоредбата на чл. 57 ЗАНН форма. "

Актът ти е съставен от Началник сектор ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:20

В Закона за административните нарушения и наказания, чл. 2, ал. 1, пише, че "Деянията, които съставляват административни нарушения, и съответните за тях наказания, се определят със закон или указ." Не може заповед да съдържа правно основание за издаване на наказателно постановление.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Gruyu   
Дата:   11-02-13 21:22

ако ви спрат за проверка за алкохол и сте пили, непосредствено преди да надуете кавала направете 5-6 дълбоки вдишвания и издишвания да опресните въздуха в дробовете и тогава духайте - действа![smilie5] ...е, ако не можете да стоите на краката си не минава номера![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:24

Възможно е подписалият наказателното постановление да не разполага с такава компетентност, а такава да му е делегирана, с посочената заповед. Има правила при предоставяне на правомощия, и те не винаги се спазват. Ако случаят е такъв, това е самостоятелно основание за отмяна на НП, като издадено от некомпетентен адм. орган.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 21:24

Те най-вероятно са посочли основните източници, който ѝСайбъра си е проверил, просто е посочена и тази заповед и той я тъси и нея, за да си провери нещата...! Не е казано, че тази заповед съдържа нарушението. Може да е както казва b0bb0...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-02-13 21:27

Писах ти на лично

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ssto   
Дата:   11-02-13 21:29

Ако разполагаш с време, преди да изтече срокът за обжалване на НП, поискай копие от "З-Д I3-1745/2012/МВР" от съответната служба пътна полиция. Можеш да ми я пуснеш на ЛС, ще ти кажа има ли нарушение при издаването, и може ли да те ползва при обжалването.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:43

Добре, благодаря ви за съдействието, ще действам.

Може би е редно да опиша случая...

Карам си аз колата и съм минал покрай катаджии. Явно са решили в последния момент да ми подадат палка за спиране, обаче аз не съм видял и съм продължил да си карам. Те се качват в някаква частна кола и тръгват след мен, като след 2-3 светофара ме настигат (всичкото това до тоя момент аз не го подозирам) и изненадващо за мен виждам как от някаква частна кола излиза някакъв полицай, идва към мен и почва да ми се кара, аз седя опулен, щото не мога да разбера какво става. Иска ми документите, взе ми ги и вика: върни се там, където стоим!!! Това се случва на орлов мост. И аз оставам без документи по средата на кръстовище и звъня на 112, щото се притесних, че някакви фалшиви полицаи са ми откраднали документите, даже има записано как съм се обадил на 112, където хората също се притесниха и ме карат да отида до първо районно. Отивам аз там, където някакъв полицай явно разбра какво е станало и като му описах маршрута, вика: явно са били колегите на спортната палата, отиди до там с колата да видиш дали не е така и после да задействаме ако трябва нещо. И така, аз през цялото време без никакви документи, карам през половин София и накрая отивам на спортната палата и да - тоя същия с някакъв колега, написали ми акт, че не съм спрял на палка. Аз отказах да го подпиша, щото не бях съгласен - аз просто наистина не съм ги видял. Друго нарушение не съм извършил... И не ми връчиха копие на акта. А днес ми върчват наказателно постановление, с което ми се отнема книжката за 1 месец и глоба 100лв.

Та сега някак трябва да обжалвам. Хубаво, не съм спрял на палка, ама те явно не са ми показали ясен сигнал или е било в последния момент ли, кой знае какво, може аз да съм гледал страничното огледало и да не съм ги видял, кой знае как е станало...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: Todd   
Дата:   11-02-13 21:46

Ами ако си видял и си се направил на разсеян ??? Те от къде да знаят ?


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:51

Ами не знам, да се извадят някакви записи тогава от камери в района, за да се види, че наистина са ми махнали пред колата и аз не съм спрял, щото иначе много неща са възможни...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   11-02-13 21:52

А за какво нарушение са искали да те спрат? Нали уж щяха вече да спират само при нарушение?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: asahi   
Дата:   11-02-13 21:57

Не си го изиграл правилно. Липсата на подпис в Протокола за нарушение нищо не означава.
Във възражение можеше да напишеш, че не са били със светлоотразителни жилетки, бели шапки, стоели са в тъмното, не е имало полицейски автомобил, помислил си, че са менте полицаи, абе да намериш техен пропуск.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 21:59

Еми може би не е за нарушение, може би са искали просто рутинна проверка да ми направят, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 22:00

Не е нужно да го пишеш на протокола, може да го напишеш това дето вика асахи и на възражението..., все тая... Аз щях да заключа врата на колата да не им давам документи и да звъня на 112, за да кажа, че някакви се опитват да ме изкарат от кола с частната си кола и фалшивите си униформи...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:01

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:03

То аз вече съм забравил какво беше, ама като се върнах, май нямаха патрулка, само си седяха там, забравил съм наистина.

Има един куриозен факт. Аз нали отказах да се подпиша. И в такъв случай намират свидетел, който да потвърди, че отказвам да подпиша. И аз си седнах в колата и зачакаха. И по едно време ме викат - Тити Папазов [smilie18] С някакво бутилка вино, която я остави на някакъв джип май за тях... Много беше подозрително. А аз се ядосах, защото той без малко да подпише, без изобщо да ме е питал дали наистина аз отказвам да подпиша. Аз даже му викам:
- Господин Папазов, щяхте да се подпишете за нещо, дето дори не знаете какво е, а искахте да ставате кмет...
Пък той веднага взе да се оправдава:
- Ааа, не! Аз щях първо да проверя под какво се подписвам [smilie18]

Да бе, да... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   11-02-13 22:07

Затова шофьорите почнаха да си слагат камери в колата и като има такава ситуация може да се види на записа какво е било


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   11-02-13 22:11

Трябва да си сложа и аз една такава - не само заради ченгетата, ами и така за всеки случай, щото всякакви простотии стават, включително колко пъти ми я драха и кво ли не...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   11-02-13 22:27

virtus, какво общо има паркирането на място за инвалиди с описаното от Сайбъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: virtus   
Дата:   11-02-13 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.