Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 13:10

Колеги я издайте, правили ли сте такава? Какви подправки слагате, какви методи, има. Може да подкрепите и със снимки... Снощи сложих 4 филенца в морска сол и се чудя как да дообработя нататък. Тов ами е за втори път. Първия път ми се получи адски солено и сега дочух, че след кисненето в сол се кисне и едно денонощие във вода... Мисля д априложа нещо подобно, но ако имате по добри идеи давайте. Взел съм червен пипер, черен пипер, кимион, чесън на прах, чимен ... Хайде да овкусим темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: tantris   
Дата:   12-02-13 13:45

Утре ще питаш как да заквасиш пилешко мляко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: autosvet   
Дата:   12-02-13 13:48

Пастърма от пилешко не съм чувал да се прави.

Принципно след като поеме от солената вода се измива и се слага в безсолна за няколко часа, после се валя в подправките и суши.

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 13:48

"Снощи сложих 4 филенца в морска сол"

аз сега бих ги измил, бих ги мариновал и после на жулиенчета с бяло вино и някакви сирена..., примерно!

Иначе направата на пастърма и на мен ми е любопитна тема, но пилешкото нещо не ми се връзва...!

Сега сериозно..., има ли верно такова нещо "Пастърма от пилешко" или се шегуваш???

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 13:50

Прави се, прави се.. Въпроса е да стане хубава :D Веднъж хапнах от пастърмата на един пилчар.. Останах без пръсти [beer] . За пилешкото мляко знам как става, няма да ви занимавам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 13:56

Пастърма се прави от по-жилави меса... то и замисълът й като технология - е да се осигури достатъчно време за зреене на месото.

Но пък какво пречи да опиташ [smile]

С малки парчета месо кисненето във вода не е задължително, защото солта от посипката ще пропие навътре така или иначе. Отделно, че днешните пилета са толкова "водни", че няма накъде.

Обезкостяваш, изсушаваш с хартиени кърпи, посипваш хубаво с каквото си си избрал, завиваш в някаква чиста хартия, слагаш една дъска с тежест отгоре... и на "хладно и проветриво място".

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 14:20

Следващият ми опит задължително ще е с по различно месо. И тогава сигурно ще повдигна темата за най-вкусните изпитани рецепти [smile]

Истина е, че първият път пилешкото така се сви, че ми стана ясно колко е воднисто наистина..

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: svetlin74   
Дата:   12-02-13 14:22

Аз съм правил, даже и в момента имам в хладилника. Процедирам по следния начин - 3 дена в сол след това 3 дена изкисвам във вода(едната година ги държах по два дена и стана горе-долу същото). Както ми обесняваха едни разбирачи, кисне се във вода толкова време колкото е било в сол, иначе става много солено, както се е получило при теб.
Подсушавам, овалвам в подправки и увивам в кухненска хартия. Държа я в хладилника, като периодично сменям кухненската хартия. За около 1-2 седмици става .

Подправките - смесвам 1 пакет сминдух и 1 пакет шарена сол( каквато намериш).

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 14:37

Светлине, горе долу това ще направя и аз. Ще пробвам с едно денонощие сол, едно денонощие вода. След това подправикте, завивам с марля от аптеката и на тераската за седмица...

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: autosvet   
Дата:   12-02-13 15:00

За седмица - гледай да не пресъхне. Иначе всичкото сухо мезе трябва да се суши на проветриво.

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: roussinoff   
Дата:   12-02-13 15:12

Става чудесно! Прави се като с другите меса, но с по-малко сушене разбира се. Кайзероването е задължително, а ако пилешкото е добро, става едно много "полезно" мезе.
Същото важи и за пасърма от риба [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 15:15

Аутосвет, мерсъ за бързия съвет!
Русинов, я подскажи направо цялата рецепта тук и кайзероването и всичко :) Ако ти се пише де.. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: roussinoff   
Дата:   12-02-13 15:16

Чимена е много важна подправка.

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 15:20

Пастърма от пиле ...жив да не бях.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: roussinoff   
Дата:   12-02-13 15:27

Ами по-горе е описано горе долу....
24 часа в сол, 12 във вода, подсушаваш и въргаляш в микс от чимен, хубав червен пипер, черен пипер (не много) и чубрица. Разбира се можеш да пробваш с всякакви подправки. После с канапче през месото, на една пръчка и на сухо и проветриво. След седмица, трябва да тестваш. Различните меса, стават за различно време. Когато са ок, аз лично слагам готовата продукция във фризера. При необходимост се размразява за 30 мин.

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: roussinoff   
Дата:   12-02-13 15:28

Тоде става бе батко. Пробвай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: Gruyu   
Дата:   12-02-13 15:29

два пъти съм правил по Коледа веян шаран на скара, още ме споменават...ама ме мързи вече...уникално е!!

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 15:38

Пъстърмата за мен е от коза !!! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

И едно подобно ми донасяха от Южна Африка - мезелък за бира от бивол !!! [cool] [cool] [cool]

Страхотно .[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 16:11

И на козе ще упгрейднем, първо да минем през по лесно ъи бързоставащото :D Мерси за включванията... Какви други домашни месни деликатеси правите?

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 17:07

Ами вчера изядох едно сушено бонфиле ... последното .[smilie21]

Ей тъкмо се сетих- сеща ще ида да купя още две да закача .Магазина е на 10м от мен .

отивам ....


Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-02-13 17:14

И от бивол Тодъре! А па от конь също бива

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: turntablism   
Дата:   12-02-13 17:18

От мечка кифтета не яжте!

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 17:27

кюфтета само от сърнички...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: ivjordan   
Дата:   12-02-13 17:57

Абе, ние от теленце филенцата не ги тургиме у вода. Само саламура и после подсушаване, подправки и на проветриво. Добре стават.
Ама сигурно заради саламурата, де си е вода и сол, затова избягваме изкисването. Знам ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Пастърма от пилешко филе...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 17:57


.. У Перник викат :
- Колко бирата е пиьеньие ...... толко и педерасо е п"чка .... [smilie7] [smilie7]


.. та и тая пастърма е нещо таковата ..... [smilie7] [smilie7]

.. като картофените кюфтета ..... съществуват , но .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


.. Като вдигнеш нивото на телешко бон или контра филе ...... ше те научим как се прай .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.