Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Образование ли бе...
Автор: dfxos   
Дата:   12-02-13 11:13

http://vbox7.com/play:db7989eca2 ВТУ

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: tziko   
Дата:   12-02-13 11:35

В другата тема я защитават тая откачалка, ама не мога да се съглася. След като(ако) е обяснила веднъж нещо, няма кво да се пени повече, да им пише двойките и да ги пуска по пързалката. Защо трябва да псува като каруцар? Нямало правила, студентите били такива и онакива, напротив има си правила, няма те на задачите - нямаш оценка, който разбрал - разбрал, който не - да е внимавал. Освен това, не ми се стори да има няква провокация от страна на студентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ценослав   
Дата:   12-02-13 11:44

Бе студентите имат късмет, че не ядоха и бой!!! Малиииййййй??!! Горкият й мъж?!!![smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie8] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: dfxos   
Дата:   12-02-13 11:47

За Раднево е тази, психодиспансера, има проблем сериозен личи й.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 11:52

Малко истеричка си пада жената. Нищо ненормално за образователната ни система - в нея са останали само герои и аутсайдери.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: vinse   
Дата:   12-02-13 11:58

Няма оправдание за даскалицата сякаш. Имаше преди време репортажи за моймунджалъците, които стават в гимназията - е там да беше избухнала така повече право щеше да има, ама в случая по-скоро не

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Mori13   
Дата:   12-02-13 12:01

Бе кво да ви кажа - че не е права, не е. Изпушила е тотално, не е за учител вече, трябва да си почива. Ама знам и защо стига до там. Покойната ми майка беше учителка в гимназия, баща ми доскоро преподаваше в университет. Учениците отдавна бяха келемета и половина, но последните години и студентите станаха такива. Малко са унверситетите, които са държат на името и без угризения късат студенти.В много от тях преподавателите са натискани от ръководството да не късат студентите, защото те си плащат за образованието. Практиката е порочна, води до още по-голяма разхайтаност. Баща ми преподаваше и след пенсия, въпреки малката заплата, но в един момент каза "стига, не мога повече, писна ми да говоря на стената, нищо не става от тези - от една група, ако има и един да се интересува от материята, ще преподавам заради него, но то няма". Те така...загуби желание да прави безпполезни и безмислени неща. Описвал ми е често как протичат часовете му сега. Когато аз съм бил студент нямаше такова нещо - едно липсващо упражнение и адиос....повтаряш годината. Взимал съм таксита, за да не закъснея за лекция.


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: мара   
Дата:   12-02-13 12:03

лесно й избиват чивиите... ама не я догледах докрая... забелязах, че студентите са в пъти по-адекватни...
чудим се ква им е преподавателката по психология да речем...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 12:03

Каквато държавата, такива съответствено и университетите, такова е нивото на възпитанието на студентите и преподавателите.

Конкретната случка са я провокирали студентите, защото преподавателката сто процента си е изпускала нервите и преди и са решили да я "публикуват". Което е хубаво, защото с такива записи се вижда нивото на университетите и съответно могат да се правят съответните изводи... Жалко за женицата, получила е на времето явно лошо възпитание, което нивото на висшето образование в това учебно заведение е провокирало...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: batonga   
Дата:   12-02-13 12:12

Определено се е случвало и преди и сега са решили да я провокират и да я запишат. Чуйте само колко културни и хрисими са студенчичи за пред камерата. Иначе ми дожаля за жената, тотално е скъсала всички нерви вече [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: nemchev   
Дата:   12-02-13 13:20

Абе такъ човек не става за преподавател. Кат не моеж да се сдържаш си седиш у дома. А и щом се е стигнало до заснемане, сигура не е за сефте на госпожата. Имал съм преподавателка дето се опитвала да се държи така, но бързо разбра, че не може да си развява знамето както и е кеф. Та така. Да си зима чантичката и у дома на топло и тихо да си праи статистика, стъкмистика и квото тами се отдава.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: batonga   
Дата:   12-02-13 13:26

Тя е станала така след десетилетия сдържане... Да не мислиш че е била така винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:29

За тия скъсани нерви дали не са виновни баш лайнерчета като тия ,дето снимат с телефончетата,ам?

Може да не е права жената да избухва така, но с тая паплач в учебните стаи всички преподаватели са обречени!

И смятам,че е крайно време да се забранят телефоните в учебните часове. Тия да учат ли са там,или да си пускат смсчета, да си приказват или правят на видеооператори?!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:31

[smilie18]Изтрещяла, ама как се набира като служебно балканче на баир. То па един предмет- статистика[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:37

Много нежни днешните ученици и студенти! Вечно някой им наранява крехката душевност. Чак и комитет за защита на правата си направиха...
А едно време ако даскала ти дръпне ухото, вкъщи също ти го дърпаха,а не тичаха да подават жалби за тормоз на клетото детенце.

Извратена работа! После се чудим защо са неграмотни, невъзпитани и се избиват ...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 13:39

ВИй нормален даскал по математика виждали ли сте?


Хахаха...

Те са даденост - трябва хората да се съобразяват с тях.

Кой не е чувал за Господа и Генчо Бързака от Русенския университет [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тая е цвете [cool] [cool] [cool]

И тия я дразнят нарочно, защото знаят че ще избухне - тя да не избухва така за пръв път...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:42

Баа, нека аз да плащам 500 кинта на семестър, а някоя откачалка да ме псува. Не комитет ми не знам кво.И после очакваш такова да им даде образование и да ги оценява, да ги направи експерти. Няма логика[smilie11]
Едно време си е за едно време. То заради туй " едно време..." сме още на това дередже

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 13:43

Като Никсъна

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:44

Спомням си ..в 5 клас..учителката ни по математика - разведена с две деца. Леко я переше шайбата,но приятно някак..Та тя много обичаше да ни дава изпитани житейски съвети. Един ден беше отделила внимание за възпитаването на бъдещите жени от класа :
" От мен да знаете, една истинска жена трябва да има трима мъже
- един красив за пред хората
- един умен за разговори
- един добър за леглото

Ако някога откриете един,който да е събирателна на тези тримата - ощипете се! "


Така я запомних...не със задачите.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:45

Дали нещо подобно може да се случи в Харвард или Оксфорд[smilie18]
Да бе знам, че е смешна аналогията, ама просто си помислих за подобна ситуация там[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:47

fast_eyebrow , ако "едно време" още беше в сила, възпитанието ти никога нямаше да ти позволи да обидиш жена, но уви...сега нали сте плащачи[smilie5] Да не говорим,че в повечето случаи не студентите си плащат образованието, а мама и тате заделят от залъга, за да може горките отрочета да друсат задници по чалгатеките и да се обезсмъртяват с алкохол. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:48

fast_eyebrow , ами няма как да се случи..там още го карат като "едно време".[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 13:49

Имаше една свиня в 73-то, която те замерваше с ключове ако говориш в час. Един път ме целна мене, а аз ги засилих през джама - имаше "с родителите при директора!" в резултат на което, обаче, я уволниха нея.

Имаше си някакви стандарти за поведение и от двете страни, които се спазваха.

При всяко положение, учителите са за да бъдат за пример - независимо от аудиторията. Ако не те устройва - сменяш работата, защото боклук сред "ученическият материал" винаги ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:51

лошото е,че боклука се разрастна главоломно. Преди се знаеше,че има 1-2 трески в класа..имаше си начини за справяне с тях. Сега ако има 1-2 нормални в класа ще е добре.

ПП: Смятам,че най-голяма вина за цялото положение имат родителите! Ама те сега ходят на работа и са заети и чакат друг да им възпитава децата..и недай си Боже някой да се скара на детето- мамоо, ще му избодат очите! Съдилища,заплахи,саморазправи,вадене на оръжие...И после се очаква отрочето да има уважение на някого.ХА ХА! Та то е безсмъртно и ненаказуемо,гордо застанало зад родителски щит!

Кофти материал - верно си е!



Публикацията е редактирана (12-02-13 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-02-13 13:51

Eто ви образование в действие:

12 г. Радостина от село Градец “потроши” учителката си. Взима ли връх агресията в българското училище???

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-02-13 13:54

Интересно, по отношение на образованието тия дни се натъкнах на тези текстове.
Жална ни майка.

http://offnews.bg/index.php/154210/top-10-na-bezumiyata-v-obrazovanieto

http://club50plus.bg/life/tendencies/2852-pencho-bre-cheti-s4a.html

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:57

Много се смяха на Златка,но не си дадоха сметка,че децата им са на същото дередже [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:58

Елриша, "едно време" в Англия или Щатите няма нищо общо с нашето "едно време". И едно време сред даскалите имаше лайна (имаше и свестни). Помня по трудово един ни спукваше да правим скоби за водосточни тръби. Пилиш докато ти паднат ноктите, няма ама. И накрая го хванаха да ги продава тея скоби на пазара.Това трябва да е било 86-87 год. някъде. Един друг по физическо окраде футболните топки от салона.
Иначе за възпитанието ми нека да не те е грижа, то ти няма как и да го оцениш, но една "жена"- тази дето конкретно я визираш, която има такъв език и манталитет, за мен не е жена, а куха градинска лейка, та чак кънти.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 14:03

Добре, де, защо в другите държави няма подобна ситуация?

Айде, рекох си, много са ниски таксите, трепери се за всеки студент, да ги дигнем (законово) не на 500, ами на минимум 5,000 на семестър ... ама има държави с безплатно (за студентите) образование, където все пак университетите не се пълнят с диви селяни, решили да вземат вишу.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:04

Ми ха де и аз туй се питам

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:07

Много бъркаш! Едно време образованието ни беше дори по-добро от на други места по света. Аз лично вярвам,че го провалиха с цел.

Колкото до жената - един истински мъж ( добре възпитан) ще предпочете да си замълчи,отколкото да се издръвчи на жена и по този начин да демонстрира публично,че именно той е кънтящата лейка.
НО, явно няма как да го разбереш това,което ти говоря, тъй като си пропуснал "едно време" и си минал направо на платеното обучение с пълните му права и свободи.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:08

Точно така, дишай спокойно, да не те качим и теб у ю тюб[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:09

Чил, отговорих на предната страница.
Да не говорим,че подобни неща има ,но в някои американски гета да речем.
В нормалните учебни заведения има ЯСНИ и точни правила и ИЗИСКВАНИЯ към учащите. Ако те не отговарят на тях - моля, гетата са отворени!

При нас навсякъде е като в гето - това е проблема!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: langel   
Дата:   12-02-13 14:11

Ко се питате, ве?
Отговорът е в линовете, дет ги пускат: По данни на МОМН вече над половината от учениците в I-III клас нямат за майчин език българския

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:12

fast_eyebrow , аз съм си спокойна. Имам си чудесно възпитание,за което съм благодарна на родителите си. Знам и как ще процедирам с децата си.
Да му мислят лилавоподскачащите форумни "мъжкарчета".

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:14

Да му мисли съпругът ти
Мен не ме занимавай със себе си



Публикацията е редактирана (12-02-13 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 14:18

ама има държави с безплатно (за студентите) образование, където все пак университетите не се пълнят с диви селяни, решили да вземат вишу.

Един мой познат, отличник от МЕИ, го връщаха два пъти на изпит в "безплатен университет" в Щатите. Там рядко има "от мен да мине" и "от обща култура". Как да вирее простият селяк в такива условия?

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:19

Страхотен отговор! Очакван за съжаление![smilie5]
Лек ден, аптекарю![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Gruyu   
Дата:   12-02-13 14:40

"На всеки селянин с пари - диплома по право!" - е, не е ли права жената!!!![smilie24]
висшето образование стана ширпотреба, а университетите го обърнаха на състезание по между си за привличане на студенти!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: boink   
Дата:   12-02-13 15:05

страхотен търновски акцент.


кефи ме как мьиечат болярите.

винаги ме е кефело!


доста от преподавателите си къркат, но търновската школа не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: tziko   
Дата:   12-02-13 15:32

Пак студентите виновни, тц ц ц ц

Има си правила, както за едните така и за другите!

Като е калпав мат'ряла - слаб(2) докато се подобри, с псувни не става!

Като има психически проблеми, да се пенсионира по болест.

Едно време, в Харвард, на баба ми хвърчилото, не може да защитавате подобно нещо, дори и да е провокирано от студентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Щурче   
Дата:   12-02-13 15:35

А бе, в колежа в БГ имаше следния случай - директора, който беше и преподавател, си влизаше в лекция човекът - залата тиха, пък си почваше да си вика. Ей, така... От сърце.[smilie18] Повикваше едно определено време, разтовари се, пък 15 минути преди края на лекцията попреподава малко [smilie18] [smilie18] Абсолютно честно. Никой не се е занимавал думичка да му каже да го провокира - то нямаше нужда.

Та, мисълта ми е, че не може да знаем какъв е случая точно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 15:42

Елриша - с риск да ти прозвучи малко остро - давай да говорим от личен опит за децата, за образованието, за училищата... защото моите деца учат в страхотно училище, същото което съм учил и аз като малък, но вече с много по-добра база, хубав ремонт и много повече добре оборудвани кабинети. Децата ни са много възпитани, много информирани, учителите са с много малки изключения много интелигентни, добри и кадърни хора, начело с директора. Искам и дъщеря ми като поотрасне да учи в това училище...
Що за мания всичко да се очерня, да се слага под един знаменател, да се плюе и омаскарява. Какво е било преди 30 години е било и няма да бъде - 21 век сме, трябва да стане много по-добре...

В момента държавата е доведена до просешка тояга и това са страничните ефекти... Не са виновни нито децата, нито преподавателите... С повече работа в семейството, нещата си идват на мястото. Не бих желал моите деца да слушат думи като от видеото, защото аз никога не съм си позволявал да говоря така пред тях. За това мисля, че преподавателката, макар и жертва на системата няма място в учебно заведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 15:52

Този път съм на едно мнение с gorbi

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 15:53

Горби , ти говориш за различни неща ...

На бас че ако ти си сред тия студенти дето в час си държи телефона и снима даскалицата докато тя им говори съвсем друго щре разправяш .

Нали по рано такива келеши идваха на стаж при мен .Това са кал брат - те в училището на твойте деца ако дойдат лично ти е идеш да ги млатиш .

Ама проблема е че даскалицата е безсилна срещу такива .

Както казах някога имаше правила и даскалицата нямаше нужда да се нерви .

Не човечиш - марш в къщи при майка ти и край .

Сега правила няма .... ако го навикаш майка му и баща му идват да се разпарвят с теб .


Не ще изкукуригаш ...добре че такива като мен не стават даскали .И счупени кокали ще има .


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Gruyu   
Дата:   12-02-13 15:57

срещнах се преди 4-5г. с моя бивш класен, и от лаф на лаф стигнахме и до днешното образование, и ми каза - "Аз диплома за средно не бих им дал, те тръгнали за висше да ми учат!"....и е много прав!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 15:57

Дали да не взема да го гледам най-сетне това видео или да продължавам да си пиша така, по принцип ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 15:59

ок има и такива келеши.. Ама има и деца, които са отишли там да учат. Не могат всички да бъдат третирани еднакво. Не може преподавател да си позволи такъв език. МОже, ама в къщи на тъмно с мъжа си. Ако ще да и се качват на главата, причината да го правят, пак е в нея - неспособност да се справи със ситуацията. Тя не става за педагог, не става за преподавател, няма място в учебно заведение. Какви са причините да изпада в истерия си е лично неин проблем. Аз не искам децата ми да имат досег с такава преподавателка. МОже да е чудесна жена и да си разбира от статистиката, но за преподавател вече е бита карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 16:02

Автор: gorbi
Дата: 12-02-13 15:59

Аз не искам децата ми да имат досег с такава преподавателка.
---

Притеснявай се повече от досега със съучениците, които докарват преподавател до истерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 16:07

Като и е толкова акъла на тая ще си ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 16:08

chill: то и ти докарваш Елриша до истерия, пък никой не се притеснява от досега с тебе... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 16:21

Че то никой тук няма досег с мен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 16:22

ем във виртуалната класна стая - в клубЪ, кво се правиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 16:23

Какъв педагог, какъв даскал? ТОВА Е ПРЕПОДАВАТЕЛ В УНИВЕРСИТЕТ! Висшо учебно заведение!
Образованието си е на ниво, там където има образование. Защото заради родителски амниции пазара се разширява и не търпи празно - вече 'сЕка селска кифла и вървежна марула може да учи "вишо", мама и тате плащат и се хвалят как са изпратили детето студент...кеф ти колежи, университети-безчет са, куцо и сакато влиза, без изпит, само на плащачка. Юристи, икономисти, страшна паплач! НБУ,Московски, Киевски, Телематика, пощенски, библиотекарски ит.н ит.н...
Тоя нервноболен добитък за да преподава там е показателно за нивото на вуз-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 16:26

Аз го гледах конкретното видео, студентите си се държаха много адекватно. До последно и говориха на Вие, въпреки, че тя..[smilie10] съвсем беше избушила кочината

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Mori13   
Дата:   12-02-13 16:30

Ох...за беда вече ме е срам да кажа, че имам висше - щото като гледам, кои и какво имат също и как гордо го изтъкват. Ходи обяснявай, как едно време трябваше да си скъсаш гъза от учене, че докато дугите си живееха живота, аз обикалях из стаята с едни дебели книги пълни с формули и се чудех ше ми издържи ли тиквата на напрежението.[smile] Па сега, всекви кухи лейки имат виШе.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 18:27

написа:

> chill: то и ти докарваш Елриша до
> истерия, пък никой не се
> притеснява от досега с тебе... [smilie5]

[smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 19:19

майкоооо тая тотално превъртя.стига бе това е някакъв номер[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: feliz   
Дата:   12-02-13 20:37

Автор: fast_eyebrow
Дата: 12-02-13 16:26

Аз го гледах конкретното видео, студентите си се държаха много адекватно. До последно и говориха на Вие, въпреки, че тя..[smilie10] съвсем беше избушила кочината

==========
Автор: agop4o
Дата: 12-02-13 19:19

майкоооо тая тотално превъртя.стига бе това е някакъв номер[smilie18] [smilie18] [smilie18]

==================

Държат се "адекватно" защото й правят номер. То е ясно. Иначе защо започват да снимат от самото начало, когато всичко е тихо и кротко? Ако беше нещо инцидентно, записът щеше да започва от крясъците. Има нещо гнило тука. Даже две неща. Едното от тях е нервната система на горката женица.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 20:43

и така да е ... няма дим без огън...:) Какво да я правят младежите - да я водят на психотерапевт на свои разноски ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-02-13 20:57

Пуснах едни линкове по-напред, вероятно сте ги отсвирили. В единия, този на офроудци, ми стана интересно едно нещо, което подозирах доста отдавна и без някаква научна база. Това, че сме затъпяваща нация. Сринали сме се на дъното за 20 години. Не виждам и воля и желание това нещо да се промени. И проблемите са на ниво още в основно и средно, не само във ВУЗ-овете.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: feliz   
Дата:   12-02-13 21:03

Автор: gorbi
Дата: 12-02-13 20:43

и така да е ... няма дим без огън...:) Какво да я правят младежите - да я водят на психотерапевт на свои разноски ли ?

===========================================================
ами като се има предвид, че заради такива като тях вероятно е стигнала до там, може и на техни разноски.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Щурче   
Дата:   12-02-13 21:13

Доста хора си записват лекциите в чужбина. Още никой не ни се е разкрещял.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: feliz   
Дата:   12-02-13 21:18

ама да не помислите, че защитавам невъзпитаната учителка [smilie5] . Ясно е, че не е съвсем невинна, но номерът си е номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Rosencho   
Дата:   12-02-13 21:20

Карлуково е на супер яко местенце...готина природа - успокоява[smilie5] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: docenta   
Дата:   12-02-13 21:30

Аз досега не съм имал такъв проблем, случвало се е да гоня студенти от час, но никога не съм си позволявал да повишавам тон или да обиждам, а провокатори има.
Когато бях студент много се дразнех на преподаватели, които заплашват и се правят на интересни, затова се стремя да не споменавам заверки и изпити в напечени ситуации. Случи ми се на изпит да дойде студент, който ми беше комшия и вдигаше шум до късно (рано), заверката и изпита си ги взе и сега се поздравяваме, когато се срещнем.
Според мен това отношение от страна на преподавателя е недопустимо и самия преподавател е виновен за допускането на тази ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fff   
Дата:   12-02-13 21:30

ТОВА Е СТАТИСТИКА!!!
Българското This is SPARTAAA [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Щурче   
Дата:   12-02-13 21:33

Аз за случая не искам да казвам нищо. Аз НЕ знам какво се е случило, че да съм категорична като доста от изказалите се хора. Не винаги случаят е еднакъв. Пре-спокойно може да не крещи за 1ви път, няма да се изненадам, макар че за такова нещо трябва да си сменяш работата венага.

Аз понякога ползвам рекордер, примерно. Доста хора ползват телефони и какво ли не, за да записват лекции. Технологиите вече дават много възможности, не сме 90те години. Относно това - никой не би трябвало да може да ти каже нещо за технологии по време на лекции.

Примерно някои азиатци даже си носят стойки, за да не си заморяват ръцете [smilie5] [smilie5]

Всъщност, една от нашите проферсори ни пусна мейл онзи ден, че е качила почти всички от втория семестър записани, за да можем да ги преслушваме пак.

В записването, самото, няма никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Rosencho   
Дата:   12-02-13 21:34

СТЪКМИСТИКААА![smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: feliz   
Дата:   12-02-13 21:37

абе кой знае кво й е на главата, никой не иска да й учи статистиката...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:46

А и заплащането и е много по-различно от това на стабилните и спокойни колеги в Европа ... Не че я оправдавам де ...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chukov   
Дата:   12-02-13 21:48

Не знам колко от вас за последно са виждали студенти на живо в университета, в час

Предават се празни листи с надписани отгоре имена и нагло ти държат тон защо имат двойки???

Тъпотията във възовете е на макс

Не ме учудва реакцията на преподаветеля, при все, че е вулгарна

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Щурче   
Дата:   12-02-13 21:50

Заплащането не е малко, но не е по-високо от the private sector, където повечето ми преподаватели (практици основно, не само академици), могат да се развиват. Преподаването е престижна професия. Жалко, че в бг не е така възприета при доста хора.

Дето Никсън вика - герои и аутсайдъри. Вероятно е прав.


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:52

Родителите ми преподаваха свръх щатно в различни университети у нас - по тяхно време такива са били изключение по скоро. Сега будните младежи изчезват да учат навън и тук остават ... да не казвам кои, че някой може да се засегне.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 21:54

в моята спецялност, моя вуз, беден преподавател не съм видял. Не че не ходят облечени като цървули, но всичките са яко в далаверата...
И студентите мълчат и мъкат, не съм чул да се отговаря на преподавател през живота си...

Не че не са ни писали на 99 от 100 (грубо казано) човека 2-ки ей така, за да покаже, че може. После дойде телевизията, че някой се беше оплакал, онзи каза, че ще повтори изпита и написа и на 100 2ки... и ни питаше сега кой ще викнем...

Така че от специалност do специалност си има разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:56

Абе и аз мисля, че някой е скроил номер на жената. Тя че не е наред, не е, класическа истерия, обаче е подозрително това, че някой снима отстрани и знае какво ще стане - някак много отрано почна да снима, доста преди да ескалират нещата [smilie3] Може и да са се наговорили, като я знаят, че е нервна, за да задават все един и същ малоумен въпрос или нещо от сорта и да ѝ гледат сеира. Не я оправдавам, на жената определено нещо ѝ се случва в главата, ама не е кой знае колко неочкавано - математичка [smilie18] Но тия студентите не са стока определено и те...



Публикацията е редактирана (12-02-13 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:57

Кой е ВУЗ-а, ако не е тайна?
В техническия университет такива простотии нямаше, когато учех там, а и сега имам познати там - не са ми споделяли такива неща ...


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 21:57

не е математичка, тя даже се подигра на математика...[smilie18]

"Т'ва да не е математика да ви караме да смятате измишльотини – X + Y?"



Публикацията е редактирана (12-02-13 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:58

Великотърновския университет, ако съм разбрал правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:59

Аз Ежко питах ... дето преподавателите се държали арогантно и според него не оценявали обективно студентите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Rosencho   
Дата:   12-02-13 22:03

И това го има-някои от днешните студенти са меко казанио нагли, но подобно поведение е недопустимо за преподавател. Когато бях студент за цялото следване имаше един-двама подобни идиоти, а тогава студентите още имаха респект от преподавателите. Сега имам колеги, които са и действащи в момента преподаватели в ТУ и в СУ (професор и доцент). Имах и колега по-възрастен професор в СУ (лека му пръст) и никой от тях не си е позволявал подобно поведение, въпреки "модерните" студенти. Присъствал съм и явно е въпрос на възпитание, подход и обаяние да те уважават даже днешните разхайтени сополанковци[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:05

Лелката явно прояви слабост, никой не го отрича, дори и да са и врътнали номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 22:06

temelko, СУ- право.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:06

Жената просто не е наред, това е ясно. В съчетание с малоумните студенти се получава взривоопасна ситуация, пак добре, че не е донесла пушка под бюрото и да я извади да ги "пообразова" [smilie5] Такива ми ти работи, случва се... Не мисля, че трябва да си вадим някакви кой знае какви заключения от цялата работа, на всеки може да се случи да изтрещи, да не дава летящото спагетено чудовище [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 22:08

ejko
a твоят вуз е УНСС?

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 22:09

СУ- право.
по-горе написах..., не разбрах, че мен ме питат!



Публикацията е редактирана (12-02-13 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:11

Дъщеря ми трябва да е при тази преподавателка по програма от есента, ако още преподава де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Rosencho   
Дата:   12-02-13 22:12

Ех, изпусна я![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:13

написа:

> СУ- право.
> по-горе написах..., не разбрах, че
> мен ме питат!
>

>
> Публикацията е редактирана (12-02-13
> 22:10)
Освен и ти да спретнеш една скрита камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 22:13

Но преподавателите не им пука за студентите, идват говорят и палят гуменките. Може и да не дойдат.
жена ми беше в Геолого-географския факултет на СУ и много всеотдайни преподаватели имаше. Ходил съм на лекции нейни, ей така да науча нещо... Но студентите по нямаха респект- преписваха, шумяха... Де да знам. Явно трябва да си мутра, за да те уважава българина :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: boink   
Дата:   12-02-13 22:14

Не очаквам някога изобщо да се изкара статистика на хората в бг които са закачени от години, без да осъзнават дори, за разни антидепресанти, седативи, сънотворни и тн.

В началото повечето започват с едно просто оплакване от главоболие. После безсъние. Забъркано с постоянно покачващи се нива на стрес. Формулата за изперкване е ясна.


Други пък избират алкохол.


Трети религия...

-------
имах една учителка по немски която постоянни повтаряше с една премерена ехидност, че там горе имало едно око което виждало всичко и щяло да накаже всички които правят простотии. Определено не визираше сароман или саурон, но си беше зловещо. В последствие напусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:29

В БГ преобладава мнението че учениците знаят повече от учителите, студентите - повече от професорите...

Абе въобще всеки знае повече от другите за специалността им...

Лошото е че от това което трябва да се разбира - нищо не разбира [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Затова и никой няма респект от никого - шофьорите паркират по пешеходните пътеки, пешеходците пресичат където и както им скимне, катаджиите се нареждат както им дойде за рушвет, народа е излязъл да реве че му надписват сметките, земеделският министър си пуска още една кампания у фацебока... БолИ ги фАра за всички останали.

Неуважението се насажда в семейството от ранна детска възраст първо към детето, после от детето към родата, от детето към възпитателки и детски учителки (Оная простата коза ли, дет ми прай забилежкъ чи закъсняам сутрин като водя златото на градина/ясла? Ууу много е смотана оная недоклатената стара мома!!!), после минем през начални учители, учители в основното училище (Жисиема на пиклата струва колкото 3 месечни заплати на даскалицата, златото по ръцете и врата и колкото годишната и заплата, на дрисльото седмичните пари за цигарки и биричка са повече от заплатата на даскалицата, освен това тя е проста кифла, мърла, тъпанарка и т.н.). В средното/гимназията е още по-зле. Лапетията вече е с осъзнато гаменско и парвенюшко поведение (Тя ли ше ми каже на мене УЕ! Аз ше и разкатая фамилията на оная мърша! Тя ще ми обяснява на мене кое как било...).

Така подготвените за живота млади простаци/чки отива на 80% във вузовете и се натътрузва на преподавателите там. Нищо не знаеща, с огромно самочувствие и тотално безразличие. С празно самочувствие, модерни телефони, разбит черен дроб и отказваща да използва мозъчните си клетки...

И те трябва да се оправят с тях. С тотална липса на респект, с изключително ниско ниво на знания и никакво възпитание...

Изтикват ги на 95% с дипломи и тия недорасляци излизат на пазара на труда. И идват като колеги на наборите на родителите си. Е там е вече тоталната излагация, защото те и към тях нямат уважение. Нямат уважение и към началниците си на всички нива. Кой ще им каже на тях как да работят, дали да работят и как да работят...

Ама претенциите до небето - за по-малко от илядо леа няа раотим...

БУЛГАР БУЛГАР [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Малко длъжко се получи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-13 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-02-13 23:45

imitev
[smilie24] +1

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 23:48

Българинът само от много дебела сопа разбира. Трябва да му натискаш главата в земята, за да те уважажа ....
Имитев, мног си прав, че това е от първите 7 години....

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:54

Прав съм я, ама 90% от бг "родителите" няма да натегнат на лапето ушите, ами ще му кажат "Уф мама, остай я оная простата патка! Виж там да се разбирате някакси, а аз щи купя нови цици/лаптоп/телефон/таблет!"

Даже като им го кажеш и те гледат на кръв, защото смятат че постъпват правилно.

Ама детската градина/ училището/ университета/ фирмата/ шефа/ колегите/ костов/ мадона/ премиера/ папата/ китайците/ марсианците и много други са им виновни за всичко в живота.

Затова и повечето българи са недоволни от живота, а в същото време не правят нищо за да го променят...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:56

А дали да не помислим за материала който преподават, дали има приложение в динамично променящята се среда

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: dfxos   
Дата:   13-02-13 00:00

Еййй къде отиде тая тема бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: realnoncho   
Дата:   13-02-13 00:01

temelko и в техническия имаше...
Един по ТЕ от 60 пускаше по 1-2ма и след поправка и ликвидация 55 невзели. Разчу се, че някакви някъде си го хранили и водили по к*рви 2 дни да вземат изпита така дружно. Ама при нас се оправи с други мерки и на следващата година го смениха, аз изкарах 5ца при новия след 3 скъсвания при онзи [smilie5]
А иначе голям чешит - разбираме се за дата за изпит и на последната лекция изтърсва съвсем друга дата, след като е потвърдил другата. Та тогава още почнахме разправиите с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: imitev   
Дата:   13-02-13 00:05

А дали да не помислим за материала който преподават, дали има приложение в динамично променящята се среда

Какво му е на материала?

Математиката ли не трябва? Българският ли? Географията ли? Химията?

Кое не трябва за да го премахнем/сменим?

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   13-02-13 00:22

айде пак с обобщенията...:)

"Всички са маскари"


Не става така, не е правилно... Не мога да ви разбера.. Сами си тикате муцуните в земята и ви е кеф... :) И винаги другите ви виновни.. На студентите - преподавателката.. На преподавателката - студентите... На Митев - българите, на Ваня - Евгени... На Тодар - чиновниците, на Асахи - космоса..
Нека да разберем, че вината е персонална, наша, лична. Нещата опират до нас и нашето семейство, нашите разбирания и нашата среда. Виновни сме самите ние и правилният път минава през нашия личен навигатор...

Ай лягайте да спите, защото ми разваляте настроението с тъпи обобщение и въобще тъпи теми и въобще пък на Ванягени ако видя още една тема и направо ще стрелям по монитора...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: steeens   
Дата:   13-02-13 00:24

ДГД, както казваше Д.Г.Д. имаше и други лафове, ама вече са забранени.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 00:24

Нончо, кой това - аз там ги познавам повечето (ТУ)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 18:59

Преподавателката, псувала студенти: Нарочно го направих

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 19:19

ами приказва глупости...ама да я ожали човек просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: tricky8600   
Дата:   13-02-13 19:23

Пак, ще кажа за случката с моя колежка финансистка която не може да сметне ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 19:26

Защо така съм мотивиран, да направя всичко възможно дъщеря ми да не следва в България ...

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 19:35

е, глупости. навсякъде има от всичко...е, нали чете некой кво разправяше за австрийските доктори и брат му. да се чудиш дали да плачеш или да се смееш.
та и тук има от всичко. ама да, образованието е доста съсипано. само знам, че един човек, който отива в чужбина - рядко се връща.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   13-02-13 20:18

мара написа:

> само знам, че един човек, който
> отива в чужбина - рядко се връща.

Значи - допълнителна мотивация. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: feliz   
Дата:   13-02-13 20:20

аз мисля да се връщам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: ценослав   
Дата:   13-02-13 20:24

90 процента се връщат! Щото доста от моя край работят там, че да пращат пари. Доста се връщат да знаЙш![smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Aquarius   
Дата:   13-02-13 20:36

Една кратка история за летящите студентски книжки.
Баща ми е историк. Изпитва студенти 3-ти курс история и география. На поредната кандидатдипломантка се пада въпрос:
"България в началото на 14ти Век."
Въпрос за 3-ка:
В. Кога започва 14-ти Век?
О-р: Между 13-ти и 15-ти?!??!?! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Втори опит:
В: Кога започва 14-ти век????
О: 1412 ?????[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

След втория отговов книжката е полетяла през вратата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: мара   
Дата:   13-02-13 21:16

първият отговор е абсолютно верен [smilie5]



цено, не тия, дето отиват да бачкат неквалифицирана работа, бе...тия, дето отиват да учат - те не се връщат.
аз лично не ща да правя деца емигранти, па не знам

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 21:24

По добре да не се върне и да ме гледа на дърти години там [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: boink   
Дата:   13-02-13 22:37

В същия университет имах една преподавателка която ме къса 8 пъти. Влизаше на устен изпит с две чаши чай. За едната чаша се носеше студентски слух, че е ром. Незнам. Предмета и беше интересен, семантика... Стана ми любим предмет. Накрая вече ми беше омръзнало от нея и извадих луд късмет, че замина за щатите и ме изпита асистентката. Търновският универс си е много специфично място.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: BOZO   
Дата:   13-02-13 22:41

да, видя се...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.