Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 19:21

Можеш да подпишеш и със оспорване - има специално поле на акта за възражения.
Въобще в ЗДПе описано доста подробно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 19:23

Не е задължително в полето за възражение да се пише каквото и да е. Законът гарантира правото това да се направи в тридневен срок след издаването на акта.
Уредбата не е в ЗДвП, а в ЗАНН.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 21:12

представи си, че живееш в "бяла" държава, шофираш и по "невнимание" не спираш на полицейски сигнал в следствие полицията те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.


... еее, постъпи и тук така, ако искаш един ден децата ти да заживеят в нормална държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:23

В бяла държава полицията няма да ми вземе документите и да ми каже "айде сега върни се там, където бяхме", оставяйки ме по средата на оживено кръстовище, на което не мога да направя обратен завой и трябва да обиколя половин София без документи. Също така в белите държави полицаите не се крият по храстите като партизани и да ти изскачат в последния момент като балерини. В белите държави полицаите знаят законите. Защото сега днес се оказва, че са направили една голяма глупост. Не ми връчиха копие от акта, а е трябвало, въпреки че отказвам да го подпиша. И въпреки, че си поисках от тях. И на въпроса ми какво ще правя, ако в следващия един месец ме спрат техни колеги и аз нямам нито талон, нито мога да покажа копие от акт, ми отговориха: ще обясниш на колегите какво се е случило [smilie18]

Тъй като не сме бяла държава и полицаите ни са нискообразовани, аз сега ще се опитам да използвам всяка грешка, която може да са допуснали, за да ги стимулирам следващия път да се държат като в бяла държава.



Публикацията е редактирана (12-02-13 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 21:32

оправдания можеш да намериш стотици хиляди дори и в най-уредената държава. ти гледай себе си и не съди другите, щото резултата се вижда ясно, на какво ни е заприличала държаватата от толкова хитър петъровци.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:34

Както ти казах и по-назад в темата: прости ми, че съм виновен за упадъка на обществото ни [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:09

Ба, не се крият. В германия даже от въздуха те дебнат ... Ама немеца не хленчи че са го изненадали като къпеш се в градска баня, а отива и чинно си плаща. Не че има голям избор де - законите са им доста строги и недопускат шикалкавене.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:15

Ако ще го правим тук като в Германия, защо тогава просто не отида в Германия? Аз не искам тук да става като в Германия, харесва ми така както е, затова и съм останал тук, иначе като програмист мога да отида да си бачкам навсякъде, грижи нямам и стандарт ще поддържам горе-долу еднакъв навсякъде. Ама като забегнем у чужбина - що сме забегнАле и сме изоставили родината, ренегати. Като седим тук - що разваляме хубавата рОдина [smilie5] Нямате угодия [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 22:20

А въпроса беше дали някой знае какво гласи този член от закона .....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:25

Вярно [smilie18]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 00:11

Аз не съм виждал в "бяла" държава наистина да клечат отстрани на пътя и да хукват в лек свински тръс с палката напред да спират. Има камери, като направиш нарушение си получаваш акта. Ся да не спекулираме с нещата, че доста хора вече ходят по Европа или щатите и се знае кое как е. Обиколил съм половината щати с кола, не съм видял катаджия с палка. Може да те спре изотзад на магистралата или в града с патрулката, или ако е ъндъ кавър да ти напише тикет, след като 15 пъти те е питал дали си разбираш правата и дали си разбрал защо те е спрял, след като ти е обяснил, но няма изречения от типа" Иди там при колегата в колата да си подпишеш акта" и ти отиваш и едва ли не му се кланяш на разплутия тюфлек да си разпишеш акта през стъклото, щото точно така си изглежда отстрани- дълбок поклон с гъза навън към пътя, можеш да го видиш само у нас този поклон и съм сигурен, че катаджиите нарочно го правят. Последният път им казах- Ако искате да подписвам акта- тук в моята кола. Ама що?- ми вика полицая- Ами щот ма боли...кръста и не мога да стана. И тюфлекът се домъкна, надупи се той, както е редно и аз си подписах акта

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 00:14

Хаха, това последното ме разсмя сериозно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 00:24

Между другото черен катаджия на мотоцклет е най -ужасното, което може да ти се случи . Обикновено като им кажеш донт спийк инглиш ор спениш и те пускат, е ако е за леко превишена или малко нарушение естествено. Освен черния с бялата каска и харлито[smilie18] Той те изплющява моментално без много да му мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   13-02-13 00:24

Явно сайбъра обича да кара в насрещното и да не му пишат акт и затуй си седи тука.

Сержи,
ти като си такъв защитник на правото как реагираш когато видиш някой да кара в насрещното срещу тебе? А как реагираш като видиш майка с количка да пресича на 20 метра от пешеходната пътека? Или баба с дете на 20 метра от светофара? А мутра дето спира така, че да пречи на максимално много коли? Или това си е техен проблем, че нарушават закона и ако ги хванат - ще настояваш да си платят глобата без да мрънкат. Или поне рушвета.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: analgina   
Дата:   13-02-13 00:48

Сержи е голям в изказванията си, въпреки, че половината полицаи са за егане Моите любимци са магистралните, които спират с палка. Как точно очакват да спреш на магистрала? Ако ми махнат някога и спра на километър след тях, дали ще дойдат да ми поискат документите?
В Добрич до 1-во РПУ редовно спират да глобяват неправилно паркирали, като патрулката е в забранен участък, качена на тротоара, като го е запушила тотално. Не че паркинга на РПУ-то не е на 30 метра. Въобще има такива парадоксални полицаи, че се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.

Baraba, в Балчик полицаите са с колани в патрулките. Поне преди бяха. Чувал съм една история, как ги проверили и глобили изатова са завързани, но може и да е легенда. Но ги загледах, след като я чух и си бяха с колани.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 01:22

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 21:12

представи си, че живееш в "бяла" държава, шофираш и по "невнимание" не спираш на полицейски сигнал в следствие полицията те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.


... еее, постъпи и тук така, ако искаш един ден децата ти да заживеят в нормална държава.



абе ти ще да си сергей станишеф.. само така мога да нарека това малоумно расъждение..
а според теб ако не са подали сигнала на време.. как да го види? то не може да седиш скрит и да махаш с палка като че ли си гониш мухи и дапиташ що не са спрели.. има си начин указан ясно в закона как се подава сигнал за спиране .. прочети го..
да вземем на пример комщии те.. в търция не са ме спирали никога за проверка.. но гърците от 500метра започват едно светене с фенерчета и махане с палка.. няма начин да не ги забележиш.. а тук.. като го доближиш на 3 метра и тогава се сеща да маха или не.. ми то.. аз не съм длъжен да се втренчвам в фуражката му.. може па да гледам в страни в тоз момент...

те догонва и ти посран седиш и чакаш да си получиш акта. след това 100% ще тичаш да го платиш в най-кратък срок.
.........това най кефи.. ама ще мирише бе,,,, а акта може се обжалва и да се спечели делото..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 01:31

Чак в насрещното не карам, но си позволявам малки нарушения като превишаване на скоростта с до 20км/ч. А ми харесва тук, защото се усеща човешко отношение и разбиране [smilie5] Иначе ако ще срещам безкомпромисно, безпощадно и ледено роботско отношение тук в България, значи наистина по-добре да ходя в Германия да го практикувам на местна почва. Не искам България да стане такава държава, ние сме друг тип хора и за нас това не е естествено. Все едно да караш италианците да бъдат тихи, немците шумни, японците бохеми и т.н. с извинение за стереотипизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   13-02-13 08:12

Добро Утро, момчета и момичета [cool]

пътувам доста и никой не ми изскача от храсталака в последния момент по някакъв митичен сценарии, описван тук. както и да е, нивото е доволно ниско, държавата е доволна кочинка и то е нормално, с пръдня боя не става. катаджииските ви проблеми са чудесен пример за мизерното ви мислене, проектиращо се и в обкражаващата ви среда [smilie7]

Кибере, ако една програма е с кофти код, писана от слаб програмист с малоумни раЗсъждения, не е виновен дебъгера. на добрият код, дебъгер не му е нужен [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-02-13 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 08:28

Ако пътуваш много в България и никой не ти изкача от храстите с палка, то значи пътуваш в някакво хиперпространство, неподчиняващо се на времевия континиум. И сигурно и каруци и дупки не срещаш. Късметлия. И аз пътувам много ама мен чат-пат ме изненадват. Верно по-малко от преди ерата на камерите, но все още ги виждам.


п.п. Пише се "обкрЪжаваща" идва от "кръг"



Публикацията е редактирана (13-02-13 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: pif   
Дата:   13-02-13 09:52

Сержи,
не ми отговори на въпросите от предишния пост. Кяк реагираш на тарикатите в насрещното ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   13-02-13 10:01

Пеф-е, като видя някой да пресича неправилно, спирам и го изчаквам, когато някой профучи срещу мен в насрещното, няма как да реагирам освен да се предпазя. заморазправата не е работещ инструмент в никоя бяла държава. иначе съм подавал сигнал, откакто го има 112, за неадекватно поведение на автомобил, ако успея да видя модела и номера на колата. то какво предлагаш, да тръгна да ги преследвам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: nemchev   
Дата:   13-02-13 10:38

В неделя звънях на 112 за паднали камъни на стария път от Благоевград за Симитли. Тва беше към 10 сутринта. Върнах се по същия път към 18ч. и познайте...камъните не бяха ръднали. Пак звънях и пак ми казаха, че щели да предадът където трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-02-13 13:30

звъня на 112(и не само аз) цяло лято за една чалгаджийска кръчма, дето ни тормози до 3-4 ч. сутринта в квартала. Естествено без ефект. Като питах защо- казаха, ние предаваме сигнала в полицията, те защо не реагират- не знаем

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 13:56

Автор: ksuhorukov
Дата: 12-02-13 18:29

Интересно ми е кой ви дава тия акъли да не подписвате актовете, които ви съставят...

подпишеш ли нещо малоумно значи си съгласен с малоумщината.. за това се подписва само най-долу в дясното кише за копие от акта.. нищо повече.. след като не си съгласен не подписваш!
за тия дето нямат актове.. акта се подписва на две места.. единия че си съгласен, другия подпис е че са ти дали копие от акта..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.