Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   07-02-13 23:45

Апелирам към всички! Не плащайте! Задръжте колкото може плащането. Отложете! Пригответе парите, ако трябва, но не плащайте. Не могат да спрат на всички тока. Нека това бъде нашия протест! Срещу монополистите, срещу бездействието и незаинтересоваността на управниците ни. Това ще бъде за всички ни едно малко упражнение по солидарност и единство! Бъдете братя с бедните в тази страна, които в действителност не могат да си платят сметките!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: temelko   
Дата:   07-02-13 23:46

Да бе, не могат [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Бебето е на 8 месеца, не ми се седи без ток, извинете.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Aleksi77   
Дата:   07-02-13 23:49

Wania,
да не вземеш да се окажеш от платените форумни писачи, които са заляли интернет пространството и мажат ли омазват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   07-02-13 23:52

Aleksi77, да не се окажеш ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: temelko   
Дата:   07-02-13 23:55

Абе кажете как да се уредя и аз да взимам по някой лев [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   07-02-13 23:56

Да предупредя, че съм сериозен с апела и за тъпи смешки ще блокирам!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   07-02-13 23:59

Ех, на някои хора все революции са им в главите [cool]

Иначе, между другото, с какво точно са виновни електроразпределенията, че народът е изхарчил много ток последният месец? Нещо доказа ли се за надписани сметки?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   07-02-13 23:59

Протест като този е най-малкото, което можем да направим като граждани и хора със съвест.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   07-02-13 23:59

Кви революции в главите, бе пич?[smilie2] Сметката ми е 177 лв., срещу 57лв. от миналия месец,... а нямам нито нови електроуреди, нито съм включвал радиатори или калорифери...Едната баница ли, дето съм опекъл за Нова година, ми е натрупала такава сметка?[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-02-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: georgivelev   
Дата:   08-02-13 00:00

До този момент броят на успешно агитираните е 0. Записвам си.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:01

Ходжа - ЕОН ли това?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:02

Как да ти го кажа по-мило - не е голямо нещастие точно ти да блокираш някого. То си е проява на твоята слабост, не на някакво качество на блокирания.

По-темата: Всеки има право да се прави на значим - един с това, което прави, друг с това, което не прави. Ако това е твоят начин - имаш право да пробваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: CyberGene   
Дата:   08-02-13 00:02

При мен сметките за ток са си точни, проблеми нямам. И дай да спра да си го плащам, щото да съм съпричастен с Андрешко. Добре, ей са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Han_Solo   
Дата:   08-02-13 00:03

Аз съм съгласен, ама искам няколко соларни панелчета за да си ги кача на покрива... че във блока имаме един дето се прави на тарикат и веднъж на няколко месеца идват и му спират тока, след ден му го пускат, залепиха му покана на вратата да се разбере в съда с топлофикация, кабелджиите му резнаха телевизията...
с ВиК също си има разправии, не да е беден човека, ама ей на - гледам изпълнения... но докато не си взема като минимум генератор и да си го сложа на балкона не бих се включил в подобно начинание

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:03

Настрадине, а помисли ли, че отчитането за декември е било за 22 дни, а за Януари - 40? Тоест два пъти по-дълъг период, пък и почивни дни, та сигурно си готвил повече вкъщи

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:04

Вече не е ЕОН. Сега са Енерго Про...И на тях да им еба майката...https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:05

В София периодите на отчитане ( и моите сметки ) бяха сходни.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Aquarius   
Дата:   08-02-13 00:06

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/ksnh7432.JPG

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/404811_528718050494819_604254175_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 00:08

asahi, така си си осрал имиджа с безкритичната поддръжка за властимеющите, че повече няма накъде!

NB! Протестът за неплащане на сметките не е протест срещу ГЕРБ, протестът с срещу цялата порочна бандитска държава, която възпроизвежда корумпирани управления!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: CyberGene   
Дата:   08-02-13 00:09

Оф...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:10

Джога, това ми е ясно. Не съм в момента в къщи, за да погледна, каква е била сумата миналата година по това време, но съм повече от сигурен, че пак ще е няколко пъти по-ниска...А ти можеш ли да ми обясниш, как става така, че винаги консумираната дневна енергия, винаги ми е повече от нощната, при положение, че през деня (от 5.30 сутринта до 20.00 вечерта) всички сме на работа и у дома остава да работи само хладилникът? На всяка фактура нощната енергия е, да речем 40 квт, а дневната ВИНАГИ е над 150 квт...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:10

Настрадин2, точно преди минута четох статия с изказването на тия от Енерго Про, че те са отчели през Декември въпросните 22 дни, а през Януари - 40.

Всъщност, изобщо не мога да разбера какво искате. Дават ли ви ток - дават ви. Лъжат ли ви? - не се знае, но най-вероятно не. Та, какво точно ви пречат електроразпределенията - че не ви носят тока с кофи ли, или че не ви го дават без пари ли, или какво? Не говоря за конкретният случай само, забелязвам го това отношение на много места. Като на всичкото отгоре електроразпределенията са от бизнесите, които поне донякъде се опитват да си вършат работата. Що не се крещи така срещу ВиК-тата, като в повечето градове 70% от водата се губи по трасето, но потребителите си плащат стоте процента безропотно, а инвестициите в подобрение на снабдяването никакви ги няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:14

Настрадине, ако не се топлиш на ток, печката за готвене консумира в пъти повече от който и да било друг уред в къщата - общо взето колкото всички останали уреди взети заедно. Едно яйце да свариш, и ще изхарчиш енергия колкото харчи хладилника ти за цял ден.

Ако все още си мислиш, че има проблем, провери си електромера дали навреме включва дневната и нощната тарифа.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:15

Толкова е лесно човек да се откаже от ЕРП-то си - просто си развива бушона. Няма да подава молби/заявления, няма да плаща неустойки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:17

"... Дават ли ви ток - дават ви. Лъжат ли ви? - не се знае, но най-вероятно не..."
Това много ми прилича на "обоснованото предположение" на ЦвъЦвъ...
ДНите са с 8-9 повече. Добре! Как потребената енергия скача с пъти, а???[smilie7]
Джога, готварската печка не ми е от два дни. Ползвам я от 5 години....



Публикацията е редактирана (08-02-13 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:19

Ех, и ти с диплома за инженер такива въпроси да задаваш [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:21

И не само за инженер, Асахи. И не само за инженер...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:21

Уф, ми как да скача - ти сам каза - като си на работа, вкъщи работи само хладилника. Във вторият период имаш 50% по-висока сметка на ден, (което е далече от пътите, които ти се привиждат. Ама пък имаш много почивни дни около Коледа и Нова Година, когато сигурно си бил вкъщи. Ако пък имаш и някакво отопление на ток, няма какво да говорим повече, щото около Коледа беше и бая студено.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:23

Добре де[smilie5] И да спорим файда няма. Ще се плаща и толкова[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 00:25

Дотук меркалии да не плащат - 0

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Leus   
Дата:   08-02-13 00:26

"протестът с срещу цялата порочна бандитска държава, която възпроизвежда корумпирани управления! "

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ееее не бях чел по-малоумно нещо от години....
Някой да протестира срещу държавата, която пък сама си възпроизвеждала корумпирани управления[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имам една ювелирна идея - да вземем да протестирама срещу облагането с данъци....
.... срещу цените в магазините ....
...срещу шиб..те ми съседи и фотофорумци [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:27

Срещу атмосферното налягане и шибаната гравитация, от която ми висят мандраголките.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 00:28

Направете едно малко усилие и жертва, какво ви струва! Не плащате до спирането на тока ви. Ще ви коства някакви 20лв за пускането.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 00:29

И да ме блокираш идеята ти за неплащане е тъпа. Ти си слаб човек с комплекси. Неслучайно 2 пъти си гонен от форума като Тинман, Киндерфресер и най-вече Евгени от Бургас. Тебе никой не те обича и ти не си ебати пича.



Публикацията е редактирана (08-02-13 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:32

Хм, Настрадине, добре, че поне ти искаш да си плащаш, че горе другарите нещо разправят, че не трябвало. Явно смятат, че такива неща като заплащането за осигурена услуга не са нужни [smilie5]

Ако им опростят сметките, викам да ползваме прецедента и да направим протести и да заведем дела защо мурвите не са безплатни [smilie18] [smilie18]


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 00:33

Djogata, предупредил съм за тъпи смешки!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:35

Wabia, ами ако ще гледаш за тъпи смешки, защо не почнеш от първото мнение в темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:36

Щом си ползвал - ще плащаш, разбира се. Ако наистина може да се докаже, че ЕРП-тата надуват сметките - тогава протестите са оправдани. Но пък от друга страна, доказването, че сметките не се надуват се прави именно от същите тези ЕРП-та...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 00:37

@Djogata: Защото вярвам в това. И не харесвам самодоволни Хитър-Петровци!



Публикацията е редактирана (08-02-13 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 00:41

Ми не знам, аз ако бях ЕРП и исках да прецаквам хората, щях да ги прецаквам тънко всеки месец, така че паричките да текат постоянно и хората да са си в неведение, защото си получават една и съща сметка. Прас с теслата няма смисъл, щото хората и без това са чувствителни по темата. А груби намеси от сорта на грешно отчитащи електромери трудно могат да си позволят, защото все някой ще се усети.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nastradin2   
Дата:   08-02-13 00:43

Казва ли ти някой...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 00:48

Протестите са в цялата страна и целят да предизвикат прокурорска проверка на отчитането в дружествата, (макар едва ли има някой в тази страна, който да вярва, че прокуратурата е безпристрастна). В тази гнусна страна законите по най-незаконен начин защитават монополистите - електроразпределителни д-ва, Топлофикация, ВиК, ГСМ оператори.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: baraba   
Дата:   08-02-13 01:29

аз си закачих последователно електромер.. от старите с шайбите дето се въртят.. защото не е проблем да си го поставя на старото място дето си беше елтромера.. и има разлика в двата.. за един ден 10кв.. само че не мога да кажа от коя точно лъже от дневната или от нощната.. тоя дето си го възстанови часовника не му го включих ама и да ги включа то едва ли ще включва заедно с тяхния.. та така на оригинналния дето се казва по който плащам .. ще засека още два дена да видя разликата колко ще дойде.. за сега по груби сметки е 60-80лв надписване
енергото не ми дава документ да видя че техния електромер е минал метрология.. явно не е минал.. а всички подобни уреди мисля че подлежат на годишна проверка.. но за сега на мен не ми дават копие от проверката на електромера.. що ли крият.. щото по горе накой написа че не ни лъжели... да бе те само малко...

аз ще направя едно сравнение че някак си се сетих..
питат един ся малко ако ти влезне това секс ли е?а тои ми не е.. ми дай малко ти го вкарам.. и те тъй малко ни го вкараха.. ако не ревем .. ще е повече.. до дето издържим ще е.. аз ще съм на стачката.. да си ходят тия.. кръвопийци...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: dobriman   
Дата:   08-02-13 09:07

Baraba, то тези с шайбите са по-малко чувствителни.... примерно няма да ти хванат диода на ТВ-то (в изключено положение).
....отделно ... дет се вика според ОМ и кабела до контакта "харчи ток".


Снощи гледах една по новините....били мерили в контакта и се виждало че им пускат по-малко Ампери...., за да плащат повече ток.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: vladihg   
Дата:   08-02-13 09:13

Автор: Djogata
Дата: 07-02-13 23:59

Ех, на някои хора все революции са им в главите

Иначе, между другото, с какво точно са виновни електроразпределенията, че народът е изхарчил много ток последният месец? Нещо доказа ли се за надписани сметки?
----------------------------------------------------

Няма как да се докаже, защото те сами си "проверяват" електронните бандити. Ненормално е да се оптиваш да подкрепяш тезата че ЕРПтата са чисти като сълза[smilie23]

Пример - необитаемо жилище без никакви ел. уреди, единствено с работещ хладилник който пряко сили консумира 30 киловата изведнъж е навъртял близа 350 за последния месец - това е целогодишната му консумация "професоре".[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: nemchev   
Дата:   08-02-13 09:16

Кво викаш Джога... от печката ще да е било а[smile] Плащам средно между 60 и 80 лева ток, според сезона. Топля се на твърдо гориво, готвим на газ. Разхода е винаги един и същи общо взето. Новата сметка е 156,56. Не съм добър математик и не мога да кажа точно с колко ми е скочила сметката. Сигурно ще сложа камера у дома да хвана жената, как е пуснала де що има на ток докат ме няма у нас[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 09:19

баси...хубуу, че не разбирам нищо, ама НИЩИЧКО! от електрика. ама на комшийката сметката дошла да си такова майката...при мъртъв абонат и заключена къща.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: stzz   
Дата:   08-02-13 09:25

Абе има някаква врътка, не знам как е станало и ще си платя 50-ината лева в повече...........защото е за първи път!
Няма как да докажа че не съм потребил(не като обем, а като разпределение дневна-нощна) 1000/300кВтч, при положение че обичайното е 200/1100кВтч!!!

П.П.
Оплаках се и от ЕВН ми пратиха една мацка да провери случая.
И двамата повторихме по три пъти собствените си версии..........и това беше!
[smilie5] [cool] [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-02-13 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Aquarius   
Дата:   08-02-13 09:27

Джога, дай разбивка на някаква европейска сметка за ток - Датска или там каквато имаш[smilie5], демек колко ти е цената за консумация, пренос, подръжка, зелена, бембяна енергия и всякакви други шитни.

Защото за мен няма логика следното:
1. Цената на реално изконсумирания ток формира само 30% от цялата сметка.
2. мога да се съглася таксата за пренос да съществува, ама защо трябва да мени с потреблението. Електропреносната мрежа не е ли една и съща?!?!
3. И последн0 графа "Нереализирани загуби ли печалби ли" - Битч плиииииз!!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10] Никой не може да ти обясни какво е това.

Абе когато плащам ток, се чувствам като курва след секс, ама аз съм си платил. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-02-13 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 09:30

аз и без протест ги бавя максимално тези плащания...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: dobriman   
Дата:   08-02-13 09:50

Аз като бях съсед на Мара, имах големи грижи със тока. Плащах ебати сметките.
Извадиха ми електромера на улицата ... и хептен скокнаха сметките.
Гледам го - разпломбиран.
Викам цървулите от чез - да го пломбират - ония ми изплющяха няква такса. Все едно аз съм виновен, че ми го взеха и не мога да си го пазя.
Изплющяха ми междинна сметка.
После дойде и редовна сметка. Един ток 2 пъти го платих, ...за да не го спрат. Не го приспаднаха.
Да, Асахи.

После ги виках да им покажа, как като шатна бушона от таблото си, електромера даже не забавя да отчита.... ония ми викат: ми ние отговаряме до електромера - после някой те краде.... Кой бе? Жена ми? Детето? Или от съседният блок по индукция?

Аз се изнесох от там като основната причина бяха 600 лв сметки за ток (преди 4-5 години).

Така, че те теоретично не лъжат, ама на практика те клатят!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 10:00

Ако не е ток е парно. Сега ги чакам двете честитки да видим кое ще е при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 10:10

Всичко в тази страна вече е основано на принципа на кражбата. Краде се по всякакъв възможен начин от всички институции. Въвеждане на скрити такси, надписвания на сметки, които е невъзможно да бъдат проверени, незачитане на давност. До това води монополизма и липсата на закони за защита на потребителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 10:11

ама много е прав добри, много е прав! и с добро не става, с граждански действия не става, никак не става! наемателите, дето бяха отпред в двора ни преди години затва и напуснаха преди години - какво ли не правиха - не! чудесно знаят колко са им електроуредите, знаят колко потребляват, ама сметката - двойна и тройна...щото са фирмичка няква и не могат да не платят. сменяха електромери, бетер - електронните електромери от йоните на въздуха се задействат...и не можаха да се преборят - колко жалби, па и дела...ми не стана. та асахи ако има мерак, мое да пробва да стане процесуален представител на недоволните.
ич да не говорим, че освен "зелената" енергия, по тоя начин дружествата компенсират липсата на плащане от циганите и останалите тарикати. така де - кой мислите, че им ги плаща на тех сметките, а?

няма да протестирам с неплащане на сметка, щото попмпата на парното ни е на ток [smilie18] ако загасне - майката си ебало! ама съм солидарна! на нас отдавна не са ни надписвали.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: mun4o   
Дата:   08-02-13 10:17

Номерът е да отвиеш бушона. На Боко, Цоко и сие.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: 1vo   
Дата:   08-02-13 10:20

Глупости, боко ги натресе ЕРП-тата.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: mun4o   
Дата:   08-02-13 10:23

Тресе Боко, здраво. Натресе ни брадатия крадец.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: steeens   
Дата:   08-02-13 10:24

dobriman , това дето го описваш съм го виждал при дефектна изолация на кабел. Електромера въртеше като побъркан, а като допреш фазомер до стената светваше. Разбира се, да се е вързал някой също е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 10:25

Кой е "брадатия крадец"... Понякога много завоалирано говорите :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 10:28

Много обичам когато в такива теми идват и много настоятелно пишат хора,които от години живеят в чужбина,при друг стандарт,с други заплати и вместо да ни подкрепят ,че си търсим правата - те ни обясняват кви сме тъпанари и как при тях било по-скъпо!
После се появяват разни клакьорчета - сакън да не се засегне техният Лидер и са готови и без гащи да останат,важното е Лидера да е ок!
Третите са разни ....,дето умрАт да са контра на всичко, най-вероятно сметките им ги плащат мама и тате,ама трябва да се насажда напрежение щото иначе им е скучно през "работния ден".
И накрая се появява обикновеното бг л.йно, което да махне с ръка и да отсече " ааа вие ходете да протестирате, аз ще си седя вкъщи на топло и светло щот си имам лично оправдание,ама ако оправите нещата - имате мислената ми подкрепа"..

Кога ,казвате, ще се оправят нещата в България?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 10:35

elrisha

+1
Има една нежна подробност, която се пропуска обикновено. Хората в този форум са точно една никаква част от населението и повечето нямат допир с нещата от живия живот.[smilie18] Тук 100 човека може да го раздават ларж, но навън си има цели населени места, където им се ебава майката точно от подобни тъпотии. Хората в този форум никога няма да си мръднат пръста за нещо подобно. Разчитам на тия които никога не стъпват тук и не подозират колко е розово всичко около тях.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   08-02-13 10:40

Нещата ще ЗАПОЧНАТ да се оправят когато самия народ узрее за бунт.Само БУНТ ще ги накара да се уплашат.Все още сме залени обаче...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 10:43

elrisha, няма кой да ми плаща сметките. С една заплата издържам себе си и 2 деца, едното от които студентка. Майка ми, която живее с нас се оправя с пенсията си, аз само съм поел сметките на апартамента.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Ondine1   
Дата:   08-02-13 10:53

Още ми е черно пред очите както се казва от сумата която ми е за ел.енергия този месец...[smilie9]

Абсолютно едно и също потребление за 2 поредни месеца/хайде и с 10% да е повече/,ама със 100% ай сектир бе!!!
Единия месец 247лв,а този 521 лв [smilie10] [smilie10] [smilie10]

айде отивам да пускам молба в ЕВН...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-13 10:54

"Ненормално е да се оптиваш да подкрепяш тезата че ЕРПтата са чисти като сълза"

по-ненормално е, да кажеш ня някой, че е ненормално да изрази мнение. Ама ще се научиш един ден, надявам се..[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: itilien   
Дата:   08-02-13 10:55

Преди около две години се случи да ме вземе на стоп един човек. Оказа се, че е бил областен генерален директор на ... енергоснабдяване мисля е било преди да го продадат на еони и меони. Та човекът ми разказа, как министъра (сега не ми се рови да проверя кой беше тоя министър) едва ли не ръка не му е целувал, само и само да подготви максимално бързо някаква много мащабна и сериозна документация, за да стане приватизационната сделка.
Та според договора, който май още не е публичен, ерп-тата имат фиксиран минимален процент печалба. А комисиона е бил, ако не ме лъже паметта около 8 милиона лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 10:58

Албания изгони ЧЕЗ, значи можело една страна да се грижи за хората си, а не за монополистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Блясък   
Дата:   08-02-13 11:02

[smilie10] сметката ми е 2,3 пъти по-висока от предишната. А мен ме е нямало 8 дни в къщи през това време. Само хладилник е чукал тогава. 'Ко стаа ве......

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 11:16

Ваня, в случая защитих апела и мнението ти..няма нужда да ми обясняваш - аз съм на същото дередже.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 11:18

Ondine1

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Wania

Къде тръгна да ни сравняваш с Албания. Ние сме УНИКАЛНИ. Дори с държава от петия свят не трябва да ни сравняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: pif   
Дата:   08-02-13 11:34

Преди доста години обясниха, че ще вдигат тока за да се изравни с цената в ЕС. Иначе нямало да ни приемат. Производството на ток струва 3-5 стотинки. НЕК го доставя до градовете за още 5 стотинки. След това ЕРП-тата слагат още 10 стотинки за да го доставят до нас и да го отчетът. Напрактика 3/4 от цената на тока идва от пренос и разпределение. И тъй като разпределителните и преносни мрежи са построени с държавни пари - електрическите компании не влагат нищо в изграждане на трасета. Държавата им подари един блестящ бизнес който е на огромна печалба. Тази печалба се източва и напрактика те се водят почти на загуба. Не плащат данъци. НЕК преди години имаха колко стотин човека с хонорари по 1.5 - 3.5 милиона лева за консултантска дейност. Така държавата не си получи процента печалба като съсобственник.
Спокойно може при едно правилно управление и на НЕК и на разпределителните дружества цената на тока да стане 8-12 стотинки и всички да са доволни. Освен шепата политици и мутри разбира се.
Докато няма застреляни политици за предателство спрямо народа - няма да се оправим. Трябва някой който му пука за народа а не за джоба му да ръководи тая държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Wania   
Дата:   08-02-13 11:47

pif [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 11:49

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/mhbm1278.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 11:55

Вместо да ви пречи космоса, си седнете на дупетата и изкарвайте пари. Някой, не помня кой беше казал - "Не ме е страх от високи разхосди, страх ме е от ниски приходи.". А, и се научете мааалко да пестите. Защото повечето електроуреди, дори и да им натиснеш бутона за изключване, те не се изключват, а минават в стендбай, който е около 1-2 вата. В едно домакинство има около 7-8 такива уреда, та консумацията им може и до над 20 вата да стигне. Та ако не оставяте включено в контакта нещо, което не се ползва, погледнато в пари, ще се получи прилична сума.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Mori13   
Дата:   08-02-13 12:01

С тия 10 лв ток и консуматорите, които описваш, бас ловя, че не ти е читав електромера, за което можеш да се радваш само.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 12:06

ovcharcheto_kalitko

Човече стига с тия глупости - бачкайте повече. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Деба мамаму, значи за н-ти път - София не е България. Тия и да ги обясняваш на някой във Видин, Монтана, Стара Загора, няма да им подействаш. tonitka една година си търси работа. Имам двама познати които също се скъсаха да мятат CV-та и висяха като паяци по година на борсата, защото България е мамата си трака - страната на неограничените невъзможности. Да не говорим, че тук средната заплата трябва да е минимална. Поне. За да изчезнат подобни теми за битовизми. Вземете слезте от тия коли и се поразходете по улиците дори на София да видите какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Блясък   
Дата:   08-02-13 12:11

И най-вече извън София да се разходят ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: papi   
Дата:   08-02-13 19:57

[smilie24]

стига с тази дискриминация-за циганите да не важат правилата които са правила за всички


да спрем да плащаме техните сметки...[smilie23]


да изгоним всички ерп-та и всички иззедници

да кажем задружно не на гнета срещу човешките ни права


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:16

ми мене не ме кефи да изкарвам пари, за да тъпча гушата на монополиста и да скачам по европейската/руската свирка. а тук има предимно монополисти. неплащането на сметки единствено и само подлага неплатилите на някъф риск. имам предвид неплащането като форма на солидаризиране.
иначе ако човек има възражения към сметката си - не бива да я плаща! но в закона е предвидено - защитава монополиста - плащаш идиотската сметка и едва след това завеждаш дело. което е все едно да си признаеш, че те са били прави да ти вземат парите. знам, че по тоя въпрос имаше некъф прецедент и няква пловдивска млада мома беше ги осъдила в некво колективно дело. ама не й помня името. тя съдеше масово монополисти...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 20:20

написа:

> ovcharcheto_kalitko
>
> Човече стига с тия глупости -
> бачкайте повече. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
>
> Деба мамаму, значи за н-ти път -
> София не е България. Тия и да ги
> обясняваш на някой във Видин,
> Монтана, Стара Загора, няма да им
> подействаш. tonitka една година си
> търси работа. Имам двама познати
> които също се скъсаха да мятат CV-та
> и висяха като паяци по година на
> борсата, защото България е мамата
> си трака - страната на
> неограничените невъзможности. Да
> не говорим, че тук средната
> заплата трябва да е минимална.
> Поне. За да изчезнат подобни теми
> за битовизми. Вземете слезте от
> тия коли и се поразходете по
> улиците дори на София да видите
> какво е.

Пич, това е истинатата, сори. Да, знам, че навсякъде не е като в София. Знам, че намирането на работа не е лесно, но знам и друго! Кучето да скача и според тоягата. Домоуправителя във входа дето живея, е електротехник. Работи по трудов договор, събота и неделя работи на частно и в същото време чисти два входа. А кой от тук оплакващите се ще се заеме да чисти вход? ОК, и аз искам да си сменя работата, не ми харесва заплатата- кютам на старата. Но имам избор. Ако съм без работа - ми що да не чистя входове?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Chipsy   
Дата:   08-02-13 20:20

>знам, че по тоя
> въпрос имаше некъф прецедент и
> няква пловдивска млада мома беше
> ги осъдила в некво колективно
> дело. ама не й помня името. тя
> съдеше масово монополисти...


Не мен пък ми е интересно защо това не е масова практика, а всеки се оплаква срещу монополиста под сурдинка и нищо не прави ...



Публикацията е редактирана (08-02-13 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:27

прави се. имам едни приятели, дето по тая линия не плащат парно вече 10-на години, ма май водят и други дела [smilie18]
обаче има няколко много възлови момента:
- сам човек ще се озъби от плащане.
- врътките с договорите, които се подписват - няма не искам, няма недей - та там има най-големите егавки с гражданина.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 20:48

Овчарчето, имаш ли идея колко входа трябва да изчистиш само за да си платиш тока? Много ги обичам такива дето си плямпат 5 за 4 и се правят на отворковци по форумите!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   08-02-13 20:52

ахам. а па идеята да се бачка 36 часа на денонощие, за да се тсметки е скъпа на душата на всеки новоизлюпен мераклия-капиталист.
общо взето мераците ми да търся неква селска независимост са почвали в моментите, когато съм се размечтавала да скъсам пъпната връв с монопола [smilie18]
...ама разбрах, че нема стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 20:55

мара май е изпила на Джима виното..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 21:01

написа:

> Овчарчето, имаш ли идея колко
> входа трябва да изчистиш само за
> да си платиш тока? Много ги обичам
> такива дето си плямпат 5 за 4 и се
> правят на отворковци по форумите!

Аз ли - 1. И ще ми останат пари. Ма щом човека успява да се справи с двата и да отиде на работа явно не отнема чак толкова време... Ако не се лъжа, нещо от рода на 60-80 лв. за месец за вход е.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 21:02

Абе кво ви става? От толкова години плащате ток...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 21:02

Овчарчета..сайбъри ,чиловци..асахита...верно са от паралелен свят е.баси! [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 21:03

Всъшност изказването на елриша показва, че за нея е по-лесно да се оплаква, от колкото да се поразмърда.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 21:05

Бачкал съм на две места и много добре знам, че Мърфи не спи. Има теория, че не е един а няколко и са на три смени.[smilie5] Казвам ти го, защото като нещо се скапе, се скапва и на двете места.[smilie3] Просто тия призиви, на практика могат да не са много лесни за изпълнение. Дори парите, като фактор ги оставям на страна в случая.
Другото, човекът-оркестър, мозъчен хирург в свободното си време заварчик на ауспуси и любител перкусионист, айде моля ти се.[smilie18] Това донякъде е някакъв остатък от соца, където освен основната работа, пробваме и частно. В една друга тема го казах, защото отчасти засяга и висшистите. И най-големият реднек в "нормална", относително, държава, дори да взима минимална, получава толкова колкото да си покрие разходите по сметки, храна път и му остават.
Пробвайте да откриете западен форум - щатски, английски, френски, датски, канадски, австралийски където има подобна тема или 2-3 една след друга, които да се фокусират в ток, вода, парно и колко им били високи сметките. Това го пиша насляпо, без да съм чеквал. Иска ми се да видя такава тема ако има. Почти съм убеден и че руснаците нямат нещо подобно. При нас всяка година едни и същи простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 21:18

написа:

> Бачкал съм на две места и много
> добре знам, че Мърфи не спи. Има
> теория, че не е един а няколко и са
> на три смени.[smilie5] Казвам ти го,
> защото като нещо се скапе, се
> скапва и на двете места.[smilie3]
> Просто тия призиви, на практика
> могат да не са много лесни за
> изпълнение. Дори парите, като
> фактор ги оставям на страна в
> случая.
> Другото, човекът-оркестър, мозъчен
> хирург в свободното си време
> заварчик на ауспуси и любител
> перкусионист, айде моля ти
> се.[smilie18] Това донякъде е някакъв
> остатък от соца, където освен
> основната работа, пробваме и
> частно. В една друга тема го казах,
> защото отчасти засяга и
> висшистите. И най-големият реднек
> в "нормална", относително, държава,
> дори да взима минимална, получава
> толкова колкото да си покрие
> разходите по сметки, храна път и му
> остават.
> Пробвайте да откриете западен
> форум - щатски, английски, френски,
> датски, канадски, австралийски
> където има подобна тема или 2-3 една
> след друга, които да се фокусират в
> ток, вода, парно и колко им били
> високи сметките. Това го пиша
> насляпо, без да съм чеквал. Иска ми
> се да видя такава тема ако има.
> Почти съм убеден и че руснаците
> нямат нещо подобно. При нас всяка
> година едни и същи простотии.


Уве, при нас така е дошло дървото. Нека не гледаме в паничката на другите, а в нашата. Щото от паничката на другите нищо няма да ни огрее. И аз, за да свързвам двата краясъм се прибирал в 8 от банката и съм почвал да ремонтирам принери, компютри, монитори до 12, за да изкарам нещо допълнително, и бойлери и готварски печки съм ремонтирал... Ама нали е по-лесно да се оплакваме, от колкото да хванем да свършим нещо. Като не ти стига заплатата - или хващаш нещо допълнително, или се преквалифицираш, за да вземаш по-голяма заплата, или пък се свиваш спрямо това, което получаваш. Това е валидно където и да е, не само в България. "Не мога и не правя нищо, и за това искам 2 бона заплата!" го няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 21:19

овчаря ли беше онзи,дето искаше да прецака КАТ ,че му направили акт за неправилно паркиране или друг програмист е бил?!
Ааа,овчаря ли се оплакваше от "зеленото недоразумение" в метростанция Сердика?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 21:28

написа:

> овчаря ли беше онзи,дето искаше да
> прецака КАТ ,че му направили акт за
> неправилно паркиране или друг
> програмист е бил?!
> Ааа,овчаря ли се оплакваше от
> "зеленото недоразумение" в
> метростанция Сердика?[smilie8]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 21:30

мдам...ясно! няма да се изненадам ако утре блъснеш жена на линиите само защото си видял татуировка на лявото й рамо..з.еби![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: boxer   
Дата:   08-02-13 21:31

С риск да разочаровам някого от мрънкачите, но с Естония и Румъния ползваме най-евтиния ток в Европа

The lowest electricity prices for household consumers were found in Bulgaria, Estonia and Romania.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: chipsy   
Дата:   08-02-13 21:31

написа:

И най-големият реднек
> в "нормална", относително, държава,
> дори да взима минимална, получава
> толкова колкото да си покрие
> разходите по сметки, храна път и му
> остават.

Това, поне за САЩ, не е вярно. С една работа в Макдоналдс, да речем, е абсурд да се издържаш, че и да ти остават. Повечето прошляци тук бачкат по две работи за да водят горе долу нормално съществуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   08-02-13 21:34

написа:

> мдам...ясно! няма да се изненадам
> ако утре блъснеш жена на линиите
> само защото си видял татуировка на
> лявото й рамо..з.еби![smilie18] [smilie18]
> [smilie18]


Смея ти се на акъла... Щото ако беше наистина толкова голяма работа, за кавато се мислиш, нямаше да се оплакваш от сметките за ток, щото щеше да имаш достатъчно приходи. Колкото до татуировките - ми да, продължавам да съм на мнение, че е едно от най-малоумните неща, които човек може да причини на тялото си. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: elrisha   
Дата:   08-02-13 21:41

Няма такова изклатено мислене като българското!
Винаги ще има някой дето взима повече от 2 лв и ще крещи с пълно гърло как останалите са нещастни мързеливци,ще се тупа в гърдите и ще се мисли за великан!
Винаги ще се сравняваме и оглеждаме в най-бедните и мизерните,"успокоявайки" се колко сме добре, вместо да погледнем тия дето живеят нормално!
Винаги ще чакаме някой друг да ни оправи бъкиите,а ние кротко да си кесим вкъщи пред компа и да сме силни само по форуми!
Робско ли е тва мислене, какво е ..нямам идея, ама е грешно и тъпо!
НИКОГА няма да мръднем и една педя! И затова няма да е виновно Правителство или Мин.Председател,а ще сме си виновни ние самите. Щото сме си л.йна!
Тва е простата истина!

ПП: Овчарчето, по акъл не можеш да ме стигнеш,така че остани си със смеха ..по-добре така ,отколкото да изперкаш заради една зелена будка в метрото!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-02-13 21:58

Автор: pif
Дата: 08-02-13 11:34

Преди доста години обясниха, че ще вдигат тока за да се изравни с цената в ЕС. Иначе нямало да ни приемат. Производството на ток струва 3-5 стотинки. НЕК го доставя до градовете за още 5 стотинки. След това ЕРП-тата слагат още 10 стотинки за да го доставят до нас и да го отчетът. Напрактика 3/4 от цената на тока идва от пренос и разпределение. И тъй като разпределителните и преносни мрежи са построени с държавни пари - електрическите компании не влагат нищо в изграждане на трасета. Държавата им подари един блестящ бизнес който е на огромна печалба. Тази печалба се източва и напрактика те се водят почти на загуба. Не плащат данъци. НЕК преди години имаха колко стотин човека с хонорари по 1.5 - 3.5 милиона лева за консултантска дейност. Така държавата не си получи процента печалба като съсобственник.
Спокойно може при едно правилно управление и на НЕК и на разпределителните дружества цената на тока да стане 8-12 стотинки и всички да са доволни. Освен шепата политици и мутри разбира се.
Докато няма застреляни политици за предателство спрямо народа - няма да се оправим. Трябва някой който му пука за народа а не за джоба му да ръководи тая държава.

________________[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Ето че не е сложно да се даде ясна диагноза на побърканото ни общество търпящо целият този цирк !?

Според мен така ще продължават нещата , до като някой не организира повод [smilie5] за разправа с виновниците !


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 22:03

chipsy, аз мога да се издържам с една работа в Мака... Кофтито е докато си на час, тогава със сигурност ти трябват 2 работи. Така трябва да изкараш около 2 години. Толкова отнема да станеш мениджърче, което означава около 2500-3200 на месец, според зависи. Работата грубо е 40-42,43 часа седмично... Но напрежението клони към 0... Нали си гледал American Beauty с Kevin Spacey.
Аз с 3 хилки на село в уисконсин се оправям..., общо взето без особени проблеми...
Ако си по далаверите винаги може да спазариш безплатни сандвичи за руснаците от сервиза (там бяха обикновено руснаци), за да ти поддържат колата почти без пари, и така дори излизаш на далавера от смешната си работа.
Друг е въпросът колко време човек може да изкара да бачка на едно и също място, особено ако е макдоналсд...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-02-13 22:31

написа:


>
> Това, поне за САЩ, не е вярно. С една
> работа в Макдоналдс, да речем, е
> абсурд да се издържаш, че и да ти
> остават. Повечето прошляци тук
> бачкат по две работи за да водят
> горе долу нормално съществуване.

Макдоналдс е това, което в щатите е известно под формата на съмър джобс. Това е тип работа за ученици, учащи, студенти и разни бригадири.[smilie5] Говоря за нормална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: bozo   
Дата:   08-02-13 23:13

Калитко, що да е глупаво... готино е. До сега не съм гледал порно, където разпоретините да нямат поне един татус...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 23:23

"Макдоналдс е това, което в щатите е известно под формата на съмър джобс. Това е тип работа за ученици, учащи, студенти и разни бригадири."

забравяш за хората... хм, как да го кажа..., на английски е intellectually challenged [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-02-13 23:42

Домоуправителя във входа дето живея, е електротехник. Работи по трудов договор, събота и неделя работи на частно и в същото време чисти два входа.

Че кой иска да живее така? Това изобщо живот ли е??


И най-големият реднек
в "нормална", относително, държава,
дори да взима минимална, получава
толкова колкото да си покрие разходите по сметки, храна път и му остават.


това напълно важи за Англия, Един младеж с минимална заплата може да дели къша под наем с още 2-3ма и ще има достатъчно.


Пробвайте да откриете западен форум - щатски, английски, френски, датски, канадски, австралийски където има подобна тема или 2-3 една след друга, които да се фокусират в ток, вода, парно и колко им били високи сметките. Това го пиша насляпо, без да съм чеквал. Иска ми се да видя такава тема ако има.

едва ли ще намериш, ако съдя по себе си. Фактурите за ток, газ, почи не ги поглеждам. за мобилни също. ако има проблем се обаждам на доставчика, във форум едва ли ше ми разрешат проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 23:46

Кайзер, айде да идваме при теб, както ни посъветва Фаражчето...!
Какво трябва да мога за да дойда към твоето село, какви се търсят там. Щото примерно аз не мога да съм фризьор...:))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: baraba   
Дата:   09-02-13 00:00

Автор: ovcharcheto_kalitko
Дата: 08-02-13 11:55

Вместо да ви пречи космоса, си седнете на дупетата и изкарвайте пари. Някой, не помня кой беше казал - "Не ме е страх от високи разхосди, страх ме е от ниски приходи.". А, и се научете мааалко да пестите. Защото повечето електроуреди, дори и да им натиснеш бутона за изключване, те не се изключват, а минават в стендбай, който е около 1-2 вата. В едно домакинство има около 7-8 такива уреда, та консумацията им може и до над 20 вата да стигне. Та ако не оставяте включено в контакта нещо, което не се ползва, погледнато в пари, ще се получи прилична сума.


овчарче.. явно тия сметки от по два или три пъти повече пари за ток ще са дошли от уредите дето ся стояли на стенбай.. голямо изказване.. достойно за ръкопляскане.. как можа да напишеш токава тъпотия.. хората до сега не са си държали уредите в стенбай.. точно тоз месец всичките включително и аз.. съм ги оставил на стенбай и за това сметката ми за ток е 400лв.. дето се казва ебати стенбая а ? а представяш ли си ако работеха[smilie18]

интересен е и Djogata които не живее тук ама иначе е компетентен.. ама тоа ще да е защото е учил вишса математика а аз все преписвах и така не я научих ама научих че електромерите са направени от човек и като рекат да ни лъжат ония от ЕРП ни лъжат яко.. че видите ли сме изгорили повече ток.. ми то електромера какво му кажеш това отчита.. само че до нея аз нямам достъп а ония дето ни лъжат а вие пак ми пишете че не ни лъжат.. защо не ни оставиха старите електромери с шайбите.. защото не можеха да ги манипулират.. или там е по трудно от електроните..

елриша.. +1

не е проблем цената на тока.. , проблем е че ни отичтат повече то колкото изразходваме.. с манипулация на електромерите...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-02-13 00:10

ejko

сега сме в криза, но пак се намира работа. Търсят се всякакви, започването на работа опира май най-вече до късмет, е, и добро представяне на интервюто.
Иначе какво работим българите,които не сме повече от 20.
лекар, зъболекар, медицински сестри, ремонт и тестване на лаптопи и десктопи, електрокарист, дърводелец, бояджия, администрация в общината, градинар, търговец. ми май това сме [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 00:20

дърводелец е готино [smile]
дърводелец на село, звучи толкова идилично!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   09-02-13 12:55

написа:

>
> ПП: Овчарчето, по акъл не можеш да
> ме стигнеш,така че остани си със
> смеха ..по-добре така ,отколкото да
> изперкаш заради една зелена будка
> в метрото!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] То си личи! Ма блажени са вярващите (си) защото тяхно е Царството небесно. [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: CyberGene   
Дата:   09-02-13 13:10

Добре бе, как на мен един път не ми объркаха тока [smilie8] Все на едни и същи хора се случват такива неща, все едни и същи оплаквания... Да не участваме в някаква скрита камера се чудя вече. Някои сме "облагодетелствани", други сте "каръци". И някой праща SMS-и за нас [smilie18] Друго обяснение нямам, сериозно.

И да, дърпам дявола за опашката. Просто ми се ще да видя как ще стане така да ми дойде някаква сметка за ток, дето ми е неочаквана [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   09-02-13 13:15

Шпоко, ще дойде и твоето време[smilie18]
И аз не подозирах за много неща в тая държава, ама взеха та ми се случиха. Не съ притеснявай няма да те пропуснат[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   09-02-13 13:16

ми глей са....у нас е точно. у комшиите - яко завишено. ти си "сит на гладен не верва". аз обаче вервам, щото за сичките години дося не бяха се оплаквали хората. ся са им писали неква сметка кат старите...ооообаче консуматорът е умрял. начи некой кара на спомени и нещо някъде се надписва. тва е. къщата ще я бутат. те са спрели цичкия ток и гледат как електромерът се върти...е, не знам как става тва.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: CyberGene   
Дата:   09-02-13 13:20

Значи допускам, че е възможно при такива случаи с някакви стари къщи, дето се спускат отнякъде някакви жици, неясно отъде минават, па електромерите са я отвън, я не знам си къде, ала-бала... та всичко може да стане по веригата, може и да се краде ток, и някой да се включва, и да "изтича" някъде в някоя стара инсталация, трансформатор, крушка.

Но чак ЕРП-тата да те цакат нарочно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: мара   
Дата:   09-02-13 13:51

ти да не мислиш, че там са целите в бяло? насмели са ги, че няма достатъчно приходи и ела да гледаш кво стаа...у нас имаше един момент, дето си бяха писали сичките инкасатори квото си искали, па после щели да изравняват. ма не знам как беше се случило и с тока, и с водата, едновременно - май преди 2-3 години лятото. сигурно са били по некви отпуски и пласкали на ангро - квот им хрумнало. начи за тока показанията и след 3 месеца нямаше как да ги догоним. та беше голяма разправия, ма поне любимият се занимава с тая кирия, не съм аз.
ама кво им пречи да си го правят и в по-крупен план издевателството?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   09-02-13 14:01

Стават некви простотии, ама не мога да им хвана спатиите. Заради избори, референдум, просто да се завъртят едни пари и после при изравнението да имат да дават...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: vency59   
Дата:   09-02-13 14:26

Не на плащането,но това минава през улицата със стачки,лозунги и искания.От механата,няма да стане.Така го е казал и Ботев.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде да не плащаме сметките за ток!
Автор: J0R0   
Дата:   09-02-13 14:49

Най-добре е и ракията в кръчмата да не плащаме (имам съмнения, че ни урдят в грамажа).
Пък и ни се полага безплатно, по хилядолетна традиция.
Както е казал народния поет
Стани Яне от гробот,
стани мори да видиш
ща йе време настанало,
рачията со пари да се купува!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.