Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредната измама на Глобул
Автор: novi4ok   
Дата:   07-02-13 16:28

"С първата GPRS сесия се активира дневен достъп до интернет на цена 1.20лв с .......... валиден 24ч. ....... за промяна на начина на тарифиране изпратете безплатен SMS с текст STOP."/i]

Писна ми от селски тарикати! Ползвам GPRS за 0.05лв на ден да си проверя пощата. Нямам нужда да ми закопчават задължителен пакет от 1.20 независимо какво съм ползвал. Уви - любезната служителка Диана ми обясни по телефона, че моето нежелание Глобул едностранно да променя условията по договора ми нямат никакво значение. "Ако не Ви харесва можете да изпратите СМС и нещата ще се върнат по старому, какъв е проблемът?". Проблемът, мила моя анонимна телефонистке е, че ме принуждавате да се отказвам от нещо, което не съм искал. Както беше и с рекламните съобщения и с какво ли още не! Ако не бяха приетите закони сигурно нямаше да можем и да се откажем, но слава Богу - някой обърна внимание на протестите преди няколко години. И сега, като едни истински боклучави тарикати, правите поредната мизерия - изисквате хората да си правят труда да се отказват от непоисканите неща. Което може и да не е трудно, но изяжда част от времето ми и изисква вниманието ми. Отвратително! Да не говорим, че мнозина няма да обърнат внимание, или просто няма да им се занимава и хоп - работата станала. Сто хиляди да не се "постараят" това са 120 хиляди лева на ден. За месец - над три милиона и половина. Какви ти сто хиляди - хиляда да са, пак си е чиста печалба.
Майната ти ГЛОБУЛ! Ако можех - да съм се махнал. Но и трите оператора са едни и същи, жалки мошеници!
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: BOZO   
Дата:   07-02-13 16:30

Toва GPRS какво е?

Аз ползвам некъв нет и не ме брига колко ползвам. Пак на глобул.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: __SpOO__   
Дата:   07-02-13 16:58

от Уикипедия, свободната енциклопедия

GPRS (англ. General packet radio service - пакетна радиовръзка за общо ползване) - e надстройка над мобилния стандарт от второ поколение GSM, която се използва за пакетно предаване на данни при мобилни комуникации. Всеки потребител на мобилни мрежи от поколения 2G или 3G ползва GPRS. 2G предава данни със скорост 56-114 kbit/s. Тарифира се на предаден обем информация (напр. мегабайт). Тъй като GPRS предава данните си по метода най-добър опит, не се дава гаранция за надеждно предаване, както е иначе при GSM.

Клетъчни мрежи 2G в комбинация с GPRS често се наричат 2.5G, т.е. това е технология между две поколения мобилни комуникации (2G и 3G). GPRS предоставя скромна скорост на предаване, като предава по неизползваните канали TDMA (времево-разделени за многократен достъп) в GSM системата. Така GSM мрежите са единствените, които позволяват GPRS. Първоначално стандартизиран от ETSI, сега се подържа от 3GPP.

Използваните честоти (канали) се използват при поискване и са статистически наслагани за използване от няколко мобилни потребителя. Статистическото наслагване позволява оптимално използване на каналите при неравномерен трафик. Последното дава възможност на много потребители да получават привидно голям капацитет за данни.
Интеграция с Интернет.

По принципа си на работа GPRS е аналогичен на Интернет: данните се разбиват на пакети и се изпращат на получателя (не е задължително маршрутът им винаги да е един и същ), където става тяхното сглобяване. При установяване на сесия на всяко устройство се присвоява уникален адрес, което на практика го превръща в сървър. Протоколът GPRS е прозрачен за TCP/IP, затова интеграцията на GPRS с Интернет става незабелязано за крайния потребител. Пакетите могат да са с формат IP или X.25, при това няма значение какви са протоколите над IP. Поради това става възможно да се използват всякакви стандартни протоколи от транспортното и приложното нива в Интернет (TCP, UDP, HTTP, HTTPS, SSL, POP3, XMPP и др.). При използването на GPRS мобилният телефон действува като клиент на външната мрежа и му се присвоява IP-адрес (постоянен или динамичен).

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: Vinsent   
Дата:   07-02-13 17:50

Получих някакви такива съобщения и им треснах delete без да ги чета.
Не вярвам автоматично да са се активирали!


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: IvoZafirov   
Дата:   07-02-13 18:02

Еми аз за какво не искам никакви други услиги от Мтел освен най-обикновена телефония?

Защото дори с предплатената карта от Босна в която се оказа, че имам 35 лв/марки звъня до бг и не мога да ги изхарча, а п*д*р*с*т* от мтел ми нацвърцаха сметка от 84 лева заради смс-и и няколко входящи обаждания.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Преди смятах, че не мога без мтелският си номер, но се оказа, че мога. Написах инейли и уведомих когото трябва, че имам нов номер (в босна) и ме търсят на него. Мтелския седи изключен.

Като се прибера окончателно, живот и здраве може и да прекратя всякакви договорни отношения с подобни олигофрени.

И ще получават от ...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: Djogata   
Дата:   07-02-13 18:32

Аз тази зима си взех една предплатена карта от Вивател. Много благо - никакви допълнителни глупости. Заредих си 15 лева в нея, и за 10 дни изхарчих 5 лева. Ако бях седял цял месец, сигурно щях да стигна до 20 лева.

Интересното в случая беше, че не се опитаха да ме занимават с договори, или поне не много. Казах им директно 'глейте ся, искам някъв евтин смотан телефон и предплатена карта, договор не искам щото не живея в БГ' - и директно ми помогнаха без увъртания.

Друг път като съм се опитвал да си заредя предплатената карта (имах една на Глобул, ама една година не я ползвах и тя стана невалидна), винаги ме хващаха и почваха да обясняват, как един договор с месечна такса бил едва ли не по-изгоден от предплатена карта, за човек, който е в България не повече от месец в годината. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: novi4ok   
Дата:   07-02-13 18:37

Винсент, сбъркал си. Защото в това е уловката - пакета автоматично се активира ако си пуснеш GPRS-а дори само за една поща. А ако искаш да НЕ СЕ АКТИВИРА трябва да изпратиш СПЕЦИАЛЕН СМС. Аз затова псувам и го написах тук. Ти си живото доказателство, че стратегията им работи - после като си видиш сметката и попиташ "Защо?" ще ти отговорят: "Ама Вие сте получили СМС, че можете да се откажете, но не сте използвал правото си."...


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната измама на Глобул
Автор: asahi   
Дата:   07-02-13 18:40

Магазинерите печелят от продадени договори.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.