Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кампютърна тема...
Автор: SLR   
Дата:   06-02-13 22:16

Отдавна не е имало тема за компютри, та да поспамим и да добия малко яснота.

Мисля да изпратя в пенсия старото K7 AMD, и да взема нещо което да не ъпгрейдвам поне 2 години, но гледам сега разни i3,i5,i7, всички на различни честоти, с различен брой ядра, различен кеш и се обърквам?!?

Какво читаво мога да взема за около 1000 лв.+/- 100, така че да вървят нови FP шутъри, и евентуално да не мисли много при обработка на ХД видео.

Дали 4 гб РАМ стигат, дали 1 гб видео карта е ОК???

Става въпрос за настолен не за преносим[smilie21]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-13 22:34

Рамта е достатъчно евтина в момента за да се взима 2Х4.
Мощта на видеокартата не се измерва с гигабайтите и памет ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   06-02-13 22:43

Ей това набързо, може да си добавиш някакво DVD ако искаш.

Интелски процесор i3 за тези пари е по-слаб.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: __SpOO__   
Дата:   06-02-13 22:52

Аз имам наблюдения, че ако ще се набляга на доста игри и всичко останало сякаш е по-добре да се вземе nVidia карта. Според мен са с една идея повече game friendly спрямо другият лагер [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: SLR   
Дата:   06-02-13 23:11

Мерси realnoncho, това изглежда доста добре за парите си[smilie24]

__SpOO__ , не мисля че ще наблягам много на игрите. Просто да пречукам някоя гад след работа че сега само белота ми върви на моето ПС[smile]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: __SpOO__   
Дата:   06-02-13 23:13

Ясно. Тогава няма особено значение каква платформа Интелска или АМД ще вземеш, както и при видео картите. Всичко ще свърши работа в твоя случай.

[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: vinse   
Дата:   06-02-13 23:21

Интелски процесор i5 или в краен случай i3, по-скъпият е по-хубав
Nvidia видео карта GTX 4ХХ или 5ХХ серии, зависи за какво ти стигнат парите. Преди да я купиш картата виж колко шум дига под натоварване, че наскоро попаднах на някакви жълти карти (Палит май бяха), които под натоварване вдигаха такъв шум, че имаш чувството, че компа ще ти литне, Асус са поносимо шумни
Рамта 6GB или 8GB гледай да е поне някаква що-годе читава марка примерно Корсар, G Skill е препоръчително
Захранване, ако нямаш, поне 600W ама ХУБАВО !

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   07-02-13 00:01

vinse,

за тези пари няма как да опре до i5, освен ако не жертва видеокартата. FX-6100 e по-добър процесор от i3.

Nvidia GTX 4XX и 5XX са стари, лакоми и горещи карти, тази която съм дал е студена и безшумна.

RAM-та за тези пари и предназначение няма особено значение марката.

При така подбраните компоненти системата няма да надвиши 300W, повече от 500 захранване в престараване.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: Han_Solo   
Дата:   07-02-13 00:37

http://www.rmania.net/kompyutri.html?&page=4

Виж тук [smilie8] за хилядарка мисля че има повече от прилични неща

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: didesignbg   
Дата:   07-02-13 10:02

HD видео ако ще го пипаш в премиер, значи нвидиа видеокарта.
Аз грубо бих се прицелил в:
АМД 8320 ~320 лева
Асрок 970 extreme 3 - 140 лева
2x4 GB 1600 RAM -80 лева
HDD 1TB - 150 лева
COOLER MASTER GX LITE 500W - 80 лева
COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 90 лева
До 1 100 ще ти останат 230 лева за видео карта, това ще рече 7770 на Ати, или 650 на нвидиа. Аз бих взел Ати-то, но невидията е избора за премиер.
Моят вариант е по-процесорно и фотографски ориентиран, ако смяташ че уклона ще падне на игри има логика да режеш от всичко и да слагаш на видеото и евентуално да вземеш интел процесор двуядрен по-бързичък.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: vinse   
Дата:   07-02-13 10:52

realnoncho
FX-6100 няма как да е по-добрият процесор защото е АМД [smilie3] Последните две години съм сменил 4-5 изгорели процесора при около 700 машини минали ми през ръцете. Всичките процесори бяха AMD. Малък процент (все пак процесора е една от здравите части), но все пак дават фира. За последно изгорял интелски процесор съм виждал може би 2009 година.
Оставяйки на страна марките фх-6100 е горе-долу еднаква по производителност с i3 3220, като цената им е еднаква. Интела се представя по-добре при игри, АМД-то се представя по-добре при работа по уиндоус - там където се искат повече ядра. Няма смисъл да се рискува с покупка на AMD при това положение. При видео картите положението е същото - АМД са с по-висок процент брак от Нвидиа, като се изключиш прословутата серия 8 ама в преносимите машини, иначе си прав, че държат по-висока температура, пък и аз съм изтърсил доста голяма глупост препоръчвайки 4-та серия [smilie8]
Отделно и за захранването не си прав . Тя консумацията може и да не надвиши 300W ама виждал ли си как комп гори само защото собственика му си е правил тънки сметки ? Защото аз съм виждал и вервай ми картинката е грозна - горе-долу всичко без оптичното устройство беше се споминало. Тъй че може да направиш компромис и да си купиш АМД процесор и гигадръв AMD видео карта, може да направиш компромис и с асрок дънната платка, но компромис с PSU никога не трябва да се прави

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   07-02-13 19:23

Защото е АМД звучи повече фенско от което и да било. С такова тръгване трудно ще ме убедиш в каквото и да е.
Аз лично ползвам интелски процесор, но просто в случая AMD-то е видимо по-добрия избор 5410 срещу 4270(~25%) си е много голяма разлика за процесори на еднаква цена. Това, че горели пък съвсем не е аргумент на този етап, щом човека не си е изгорил K7 едва ли ще изгори FX-6100 :)

За видеокартите пак тръгна с брака... абе хора има гаранция за тези неща и няма нещо което да е 100% сигурно.

200W запас ти се струват много на 300W max пиково? Значи някой с по-мощен процесор и видео под киловат да не пада [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   07-02-13 20:51

И аз да се включа... Съгласен съм с realnoncho, с изключение на захранването... Евтините СМ за малко като произведените в гаража на чичо Ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: vinse   
Дата:   07-02-13 21:59

Ми аз съм със стара щайга q9450, GTX 560, хард. Като взимах първото захранване правих тънки сметки - 550W Seasonic, трябваше да стигне и да остана пък и захранването не е куча марка.
На хартия всичко е шест ама на практика - под натоварване машината клякаше. Да не говоря, че при нестабилност на електричеството машината понякога се рестартираше а е зад UPS. В момента съм със захранване 1kW макар и CM правен от фортрон (до колкото ми е известно), но нямам нито един от горе-изброените два проблема. Дето се вика PSU си е гръбнака на машината а и не се знае утре какво ще реши човек - може да иска да сложи още по-мощно видео и 500w няма до никъде да стигнат [smile] Това си е една инвестиция, която (ако не се счупи) може да ти изкара сума години. Преди Seasonic-a имах фортрон от ония най-железните 400w PNF - мисля че го ползвах 8 или 9 години и го продадох работещ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-13 09:35

При q9450 и 560, или имаш 10на диска и още толкова печки включени, или приводнен клок и на двете за да не те удържа 550 вата сийсоник. Винаги го има варианта и да си уцелил куца бройка, но чак толкова.
COOLER MASTER GX LITE 500W е презастраховано с поне 150 вата на системите които са дадени и ще му върши добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: vinse   
Дата:   08-02-13 09:57

(тогава) Освен харда имах закачен и едно SSD, лан и звукова карта ама те никаква консумация не правят, без клок. Захранването си беше читаво защото в последствие го дадох на един приятел, който с него подкарва малко по-слаба машина без проблеми.
Те по документи за Nvidia 560 препоръчват минимум 450w, явно при мен минимумът е бил друг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-13 10:30

Да се самоцитирам
"Nvidia GTX 4XX и 5XX са стари, лакоми и горещи карти, тази която съм дал е студена и безшумна."
[smilie25]

Човека е казал, че не иска да пипа машината после известно време, затова малко съм напънал за 7850 карта и захранване, което не е най-якото, но ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: __SpOO__   
Дата:   08-02-13 10:40

Аз не съм много съгласен за картите и горещината.

Имам GTX 560Ti и си работи на под и около 60 градуса, не съм забелязвал да отива нагоре в най-различни игри. Както и не мога да кажа, че картата е шумна.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: langel   
Дата:   08-02-13 10:56

Всяко захранване си има параметри, като максимална мощност, пикова мощност и КПД.
Макс. мощност е тази, която не трябва да се надвишава при продължителна работа.
Пиковата мощност може да бъде поддържана само за кратко време.
Много производители показват заблуждаващо точно пиковата мощност.
Захранванията с КПД над 80% са скъпички.
Евтините захранвания са с КПД под 70%.
С други думи ако системата ви харчи 300W, резервът в 500W захранване може да се окаже че не е 200W, а по-малко и от 50W.
Резултатите от некачествоното евтино захранване са много топлина, нестабилна работа, дефектиране на компоненти, най-често HDD. Всъщност повечето от проблемите с твърдите дискове, а от там и с ОС и софта, започват от захранването.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: vinse   
Дата:   08-02-13 10:58

realnoncho
пък аз му казвам да не се занимава с АМД видео карти защото на тях все нещо не им е в ред. Я драйвъри ще ти правят проблеми я ще я мъкнеш по сервизи заради артефакти. Имал съм такива (още като бяха ATI) и една игра не можах да изиграя като хората [smilie25] Nvidia може и да са лакоми и (някои жълти модели може да са)горещи ама съм забравил кога за последно съм и подменял драйвъри защото нещо не е искало да тръгне [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: sakuraki   
Дата:   08-02-13 11:26

Аз пък последните месеци, ходих 4 - 5 пъти да гледам изгоряли видео карти на Нвидия. Проблемите с драйверите са минало вече, още със 48хх серия на ати. Имах 5670, даже и волтажа и отключих и я клокнах доста, доста и пак си остана перфектно хладна. Имах и амд 255 х2, който се отключи до 4 ядрен и с боксовото охлаждане, стигна до 4гхз без проблем. Това са глупости и всичко е до бройка, а колко и3 процесори, на приятели сменихме, че зацепваха. също така и АМД махахме. Тези ватове където ги пишат 450в препоръчителни, са винаги надути, заради безопасност. Система с i7, 4870х2, 2х4гб рам и 2 харда по 1тб, не вдигна над 340в консумация, когато е под натоварване. Съгласен съм с realnoncho.

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-13 19:26

vinse,

няма карта от страна на NVidia която да конкурира 7850, най-близо ценово е 650Ti, която обаче е ~20% по-бавна. Ето това мнение от друг форум ми хареса за сравнението:
If you're going stock vs stock then the 660 is faster than the 7850 and the 650Ti shouldn't even enter the conversation.

Тук разбрах досега, че от фенство човека трябва да си вземе по-слаб процесор и видеокарта [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: tvk75   
Дата:   08-02-13 19:35

кажете процесор дъно памет,картата ще я нагласим някак си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кампютърна тема...
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-13 19:50

Новите карти и процесори са доста по-икономични дори под пълен товар, за такава система хубаво захранване над 500 вата е излишно.
sakuraki, позволи и ние да сме виждали процесори на АМД. Очевидно твоята 255ца е единствената отключваща се, защото за друга данни няма[smilie5] Пък и не е като да не съм пробвал за 4 гиги, възможно е да си бутнал на 4 с бокса, но за стабилност е просто абсурд да се твърди с отключени ядра и бокс.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.