Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: gabsi   
Дата:   03-02-13 20:54

Няма да уточнявам ведомството, но ми предложиха държавна работа. Мои приятели ми казаха, че се търсят програмисти и компютърни специалисти, но няма желаещи.
Отивам на събеседване. Запознавам се с условията. Работата е отговорна и не особено лека. Говорим си 1 час и стигаме до заплащането.
Казват ми 650лв.
Обяснявам, че няма как да стане, защото в момента за по-лека работа получавам 2200. Питам дали има някакви допълнителни екстри - добавки, премии и други такива. Казват ми, че и да искат не могат да дадат, защото обществото било много чувствително и ставали скандали.
Казвам им , че съжалявам, но няма как. Служителят ми се усмихва тъжно насреща и казва - останахме 2-3 ентусиасти, не можем да намерим читави хора, тези които наемаме се дънят много и пак обществото скача, че работят некадърници.
Казвам, че съжалявам, но ентусиазъм семейство не храни и си тръгвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Jim__Beam   
Дата:   03-02-13 20:59


.. ми сЕди си на леката работа за 2 и 200 ..... [smilie7] [smilie7]

.. за чиф х"й ти е държавната ..... [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: asklep   
Дата:   03-02-13 21:01

Много интересно ... Аз мислех че държавата ако е за специални умения плаща. Явно не им пука! Кой е определил тоя безумен щат 650 лева за отговорна и нелека работа ?![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: CyberGene   
Дата:   03-02-13 21:02

Тва един приятел скоро ми вика: ехеее, вие взимате повече от президента.

Това не е мой проблем, а на президента [smilie18]

Та и с държавните програмисти така. Трудно ми е да си обясня кой ще се навие да работи за 650лв, трябва или никъде другаде да не те искат, т.е. пълен некадърник, което пак е трудно да си го представя, при сегашния недостиг на програмисти... или трябва просто да си откачен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: milenpi   
Дата:   03-02-13 21:11

Ами да внасят от Индия или Пакистан, поне ще ги лъжат, че ще имат паспорт за ЕС[smilie5]

То така правят ЕС (УС) на нас..

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: attempt   
Дата:   03-02-13 21:11

Да не си кандидатствал по обявата за ИТ мениджър на БДЖ Товрни превози? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-02-13 21:12

При тоя частен сектор, да не казвам че и аз взимам повече от тия смешни пари, а нямам и кьорав намек за досег с програмиране.[smilie7]
Но това е от край време. Държавната работа след перестройката е горе долу на това ниво. Един познат, майка му беше нещо в БАН, успя да го уреди на държавно да поддържа няколко машини. Клатеше си краката за няколко часа, но поне му позволяваха да работи и за себе си. Накрая му писна и се махна.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: CyberGene   
Дата:   03-02-13 21:39

Да бе, вярно, как не сме се сетили да викаме някакви индийци да работят за по 650лв - хем ще се раздават, хем ще са малко в европейска страна да видят що е то просперитет [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Mori13   
Дата:   03-02-13 21:39

Значи и е така и не е - въпрос на връзки. Имам близки наблюдения от едно учреждение в което работеше моя приятелка. Няколко човека вършеха цялата работа в комп. отдел по подръжка на огромна мрежа, взимайки по 600-800лв. Други едни лелки и чичковци с връзки си клатят краката и сумарно с бонуси монуси взимат 2000. И в крайна сметка какво става - тиия младите като понаберат опит, си бият камшика към частния сектор.


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: TODD   
Дата:   03-02-13 21:45

А бе ко толкоз работите за 2 и двеста ???? Печатате мангизи ли ???

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Djogata   
Дата:   03-02-13 21:52

Ко работят ли - ми седят си цял ден на топло и чаткат нещо по една клавиатура - нищо работа, ама искат големи пари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 21:58

[smilie18] Майтапи се авторът ? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: TODD   
Дата:   03-02-13 21:59

Също кат мен кога чаткам на някой цървул в компа и оня ме гледа като насран .

Не че правя нещо ама пък той нищо не разбира от това [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: CyberGene   
Дата:   03-02-13 22:03

Основно пишем във форума, кво друго да правим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-02-13 22:11

между клавиатурата ...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: h_bio   
Дата:   03-02-13 22:26

650 е доста висока стартаова заплата за държавна институция. Младите екперти по министерствата почват с 400-450. Младите научни работници с около 300.
650 е заплата на доцент в държавните ВУЗ (без добавката за докторска степен)....и не се надявайте на индийците...едва ли ще дойдат за 330 евра само заради ЕУ паспорт като могат да идат в UK за 2000 паунда и пак да имат ЕУ паспорт, че и по-вървежен от нашия.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: georgivelev   
Дата:   03-02-13 22:37

За 650 лева мога само да отварям вратата и да им кажа "Добро утро", след което да си тръгна. Сериозно не мисля, че в София някой ще се навие да им работи на тези смешни пари:

-300лв наем
- 40лв ток
- 100лв парно
- 50лв телефон, вода, други режийни
- 250-300лв храна
-50 лв карта за гр тр
- пари за дрехи, почивка, кръчми, повишаване на квалификацията, друго???

Пък и пак ви казвам, в България всеки втори печели чисто 5 бона на месец. 650лв за програмист е отлична заплата ако си ученик или студент в първите години от следването. Завършил специялист би могъл да го работи това най-много 2-3 месеца, докато си намери свястна работа.

Заплатата също е подходяща ако живееш с мама и тати и те ти поемат издръжката. Ако разполагаш с 650лв чистак, тогава би могло. Така че ще си намерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: moketa   
Дата:   03-02-13 23:06

---Пък и пак ви казвам, в България всеки втори печели чисто 5 бона на месец---
Абе колега, де ги видя тези дето печелят по 5 бона!?
Да не си имал предвид Щатско?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: temelko   
Дата:   03-02-13 23:12

1. София не е България
2. Дори и в София не всеки в бранша го докаркава до 2, за 5 изобщо не е всеки втори.

Колега, да не говориш за друга държава [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Jim__Beam   
Дата:   03-02-13 23:18


.. за 5 бона и аз може да почна да бачкам някъде ..... [smilie8] [smilie8]

.. щото сега като безработен ...... преко сили го докарвам до към 3 .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Myth   
Дата:   03-02-13 23:27

Пък и пак ви казвам, в България всеки втори печели чисто 5 бона на месец

К'ви са тия глупости дето ги чета, това къде някъде в ЕС ли?
Хората масово работят за по 400-700лв. Това в трите по-големи града Пловдив, Варна, Бургас, в останаите градове 700лв си е ехеееее само ги сънуват такива заплати.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: Djogata   
Дата:   03-02-13 23:43

Чисто 5 бона месец са непостижима мечта и за 80-90% от населението на ЕС, да не говорим за БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: TODD   
Дата:   03-02-13 23:47

Еееее, че ко са 5 бона ???? Кат ги нямаш и в джоб ги не слагаш ....


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: realnoncho   
Дата:   03-02-13 23:49

Аз имах познат от университета, който започна по някакви неведоми пътища нещо свързано с ИТ в МВР и след време не издържа и се премести в криминална полиция. А той не беше много в час с нещата и се възмущаваше как системата е зле и нищо не се върши, представям си някой истински професионалист какъв културен шок би изживял [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърни специалисти на държавна работа
Автор: georgivelev   
Дата:   03-02-13 23:59

Ми вие като не си докарвате 5к, значи сте от другите втори [smilie18] Това за 5те бона беше бъзик, нали тук всички се дуем как не подхващаме работа за малко пари.

Хората масово работят за по 400-700лв. Това в трите по-големи града Пловдив, Варна, Бургас

Със сигурност не работят като програмисти. Преди 6 години стартовата заплата на младши програмист беше 900лв, сега не знам колко е, отдавна не ги следя. Гледам си в моето канче и туйто. Знам само, че ако си добър и имаш малко стаж зад гърба си 2к съвсем не е непостижимо.

С програмиране не се изкарват много пари. Парите са в държавните поръчки, банките, ембарго, оръжия, политика, АЕЦ Белене. Всичко друго е чесане на езици.

Лека нощ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.