Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: cicomanco   
Дата:   01-02-13 21:55

...май ще се окаже че съм се запътил на там по някое време...
Та малко акъл и насоки ми трябват![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 22:36

Трябва да носиш на пиене ....като първа точка !!![smilie21]


[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: autosvet   
Дата:   01-02-13 22:43

Тоде там трябва да си богат за да си позволиш да носиш на пиене.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-02-13 22:45

чак пък богат

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: milen   
Дата:   01-02-13 22:53

комшия съм с бракята ирландци :)
засега им пия само питиетата. лятото мога да отскоча да видя как е там

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   01-02-13 22:58

хубави неща съм чувал, като качество на живот са доста нагоре в kласацията...hahahaha, грешка, реших все пак да потърся инфо, номер 1 са [beer]

http://en.wikipedia.org/wiki/Quality-of-life_Index

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: pif   
Дата:   01-02-13 23:18

А защо не Шотландия?
Има си хубави региони. Само не ходи на север. И в големите градове не е много гот. В малките градчета е супер ако имаш стабилни приходи от нещо.
Дъблин и Белфаст не са за препоръчване. Поне не ми харесаха преди 4 години като бях там.
Ирландя май имат само 1 пързалка и то от скоро. В Шотландия има доста повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-02-13 23:20

2005-та живях там, така че няма да ми е актуална информацията, затова ще препоръчам само нещо непреходно: забрави за гъстата боза Гинес и се ориентирай към кехлибарения еликсир Smithwicks [beer]

Иначе ирландците са били страна от третия свят до преди десетина-двайсет години. Инвестират и се отварят яко към новите технологии и резултатите са налице - държавата им през 2005-та беше просто мноооооого напред. Толкова напред колкото ние едва ли някога ще бъдем. Е, сега май ги хвана кризата, ама сигурно пак са много пред нас [smilie18]

Пак да кажа: Smithwicks [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: Todd   
Дата:   01-02-13 23:33

Гинес е кола с кафе ...ква бира [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: alex1954   
Дата:   01-02-13 23:49

Синът ми отиде там преди три месеца и едва преди две седмици започна работа.Много им е мудна администрацията.От шест месеца са му подадени документите.Два пъти ходи да се кара с тях, но те любезно му отговаряли да чака имейл.Толкова пари налях в ирландската икономика да го издържам докато чака.То затова сега Ирландия излиза от кризата.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-13 00:07

Не пия и не се пързалям! Трябва ми малко спокойствие! Приятели се върнаха от там уж за малко, ама така го закъсаха тук, че нямат пари да се върнат! Въпросът е конкретен! Дали първо да си търся работа там или първо да замина!!? От 6 сивита ми се обадиха на 2.
Ама искали утре след обяд...ама казвам в България съм! Ама...казват ми - като съм се бил върнел... ма, казвам аз не съм ви у вас а у нас!...И те тека!
Работа явно има повече отколкото у нас, само дето не знам баш кво се прави!
Та рекох си че някой от вас може да знае повечко...и не само за бирата!
Пия по чаша две вино на месец и то само ако има добра мръвка![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-02-13 00:10

Днес у влака едно гологлаво българско говедо опищя орталъка, кви педали били ингилизите и как ние се намираме между неграта и ирландците и скотишите, които били намсиква измет за лордовете. Мама му стара, тая новата генерация е... [smilie23] При това това беше мъжко, ебати[smilie23] Не престана да плямпоти 4 безкройни шибани часа[smilie23] [smilie23] [smilie23] Никой не му подаваше въпрос, рецитираше пред някакъв друг напушеняк, като за това време му разбрах 99% от ЦВ-то и то като подавах половин ухо, просто щото нямаше друга опция в шибания влак и въпреки МРЗ плейъра ми и вероятността да си спукам тъпанчетата, заради децибели[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
И тоя тиквеник е некво икономистче, което страдаше, че бил се върнал данъчен във Враца.[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Тъпо му било в Софето, Враца, скапаната Англия и куп други олигофрении[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ако бях женска и на неговата възраст, да съм станала лезбийка тутакси. Калъф нещастен недоклатен и не престана да мели копеленцето [smilie23]
Да ме извинявате за френския в айриш темата[smilie5] [smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-13 00:13

Дано ти олекнаа....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-02-13 00:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-02-13 00:17

Мина ми главоболието щото [smilie3] [beer]
Ама това е като закон на Мърфи. Качиш ли се на български влак, гаранция, че ще се натъкнеш на някаква логорея. От емнайсет пътници един поне е болен от последната и за капак седи до теб[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: pif   
Дата:   02-02-13 08:09

Дамяне наистина ли ще зарежеш дечурлигата тука бе? Или ще си ги носиш с тебе?
Аз като бях там го бяха закъсали здраво. Точно най голямата криза. Половината магазини фалирали. Имаше навсякъде надписи - 1 паунд = 1 евро. Сваляха цените само и само да върви някаква търговия.
Хората са приятни и усмихнати. Спокойни. Поздравяват непознати по улиците и парковете. По рядко ще срещнеш някой да ти се оригне и пръдне в лицето за разлика от Шотландия.
Който и каквото и да ти описва докато не отидеш и не пробваш - няма как да разбереш. Място за живеене със своите специфики като всяко друго. Определено е по добре от БГ. То май всичко е по добре от БГ. Само за пъкала в ада има съмнения ама се очертава и там да стане по добре скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-13 09:18

Взимам си всичкото гадина дето го гледам и дим да ме няма!
Нека не звучи като оплакване, ама каквото и да хванеш тук е все греда! А там едва ли ще е по-зле! А и имам инфо от първа ръка че хич не е! С работата която съм бъхтал тук за да изкарам месеца що годе прилично(успявам все още), смятам че там бих могъл и да спастря нещичко! Да не говорим че само от безплатния английски на децата ще съм вече напред!
Ама май няма много дето са оттам тук![smile]
Нищо де!
Приятна Събота и Неделя![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: CyberGene   
Дата:   02-02-13 09:46

Животът там е много скъп, примерно през 2005-а в Дъблин беше по-скъпо, отколкото в Париж... Та мисля, че се заблуждаваш доста сериозно. Не си ли намериш работа бързо, просто няма да имаш практически никакъв шанс да останеш. Така че по-добре отиди със сигурна работа, която си намерил от тук, вместо да разчиташ, че ще си намериш там.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: sonda   
Дата:   02-02-13 10:00

Особено както искаш да заминеш с цялото домочадие,рисковано е при тази скъпотия,за която пишат по-горе и при факта че нямаш сигурна работа!Наличните финанси биха могли да се стопят бързо и изхода да е труден!Не подхождай емоционално!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: tonitka   
Дата:   02-02-13 10:33

Имам роднини в Северна Ирландия, Белфаст.Там са от 8 години с малко прекъсване. Ходила съм няколко пъти и съм я обиколила цялата почти. Хубаво място за живеене, стига да си намериш работа. Бих живяла с удоволствие там....като му дойде времето. Само да ви кажа, наш пенсионер отишъл там получава надбавка върху бг. пенсията си до минималната тяхна, която е 400 паунда / по спомен/. Мога да разказвам много.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: milen   
Дата:   02-02-13 10:35

Събери повече информация и заминавай само ако си убеден че ще успееш достатъчно бързо да намериш работа и да се справиш. Информацията която аз намерих преди да замина беше малко подвеждаща, но слава богу нещата се наредиха. Абе и въпрос на шанс си е... а да се сравнява с България- и дума неможе да става. Пълно спокойствие, кротък живот, чист въздух, никакви нерви и изключително възпитани и точни хора!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: CyberGene   
Дата:   02-02-13 10:36

Северна Ирландия е част от UK, докато Република Ирландия е независима самостоятелна държава, малко са различни нещата. Може и никак да не е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: tonitka   
Дата:   02-02-13 10:44

Така е Гена. Аз за себе си бих избрала Северна Ирландия пред другата Ирландия. .....и знам защо![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-13 11:44

Ми кажи и аз да знам!
Нямам навик да подхождам емоционално.Благодаря за съветите все пак![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой от НАС да живее в Ирландия?...
Автор: Gruyu   
Дата:   02-02-13 12:51

нали уж я бяха окършили и те здравата!....`га са оправиха толкова бързо?....и дано белгийските крави да са по-красиви от ирландските!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.