Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Слънчева енергия - топла вода
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-01-13 23:13

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Слънчева енергия - топла вода
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-01-13 23:13

Въпреки, че е дискутирана в няколко теми отварям нова...
Въпросите ми основно са насочени към хора които вече са поставили такава в своя дом... Основния ми въпрос е относно колекторите...
Вакумно тръбен или плосък? Преимущества и недостатъци на двата вида...Доста съм чел по въпроса, но както казват старите хора питай патило... Относно инсталация не питам защото имам вече изградена такава... място за поставяне на колекторите пълен юг. Циркулацията на водата ще с осъществява с помпа обмислям вариант за закупуване на силициев панел за самата помпа... Включвам и един въпрос свързан със силициевия панел... Възможно ли е да се използва наличен ЮПС като инвертор ?

Отговори на това съобщение
 Re: Слънчева енергия - топла вода
Автор: bate_rosko   
Дата:   24-01-13 18:48

Купи си панелен селективен слънчев колектор. Вакумно-тръбните не се знае колко са вакумни и до каква степен запазват херметичност в течение на времето. И аз като теб преди да изградя такава система разпитвах и в крайна сметка се спрях на панелен(цена-ефективност) и до този момент не съжалявам. Достатъчно е да грейне малко слънце и дори зимата имам затопляне на водата около 45 градуса. Предимствата на тръбния е че слънцето го огрява през по-голяма част от денонощието т.е. не е чак толкова капризен към позициониране, насочване .... и май стига само до тук. И единият и другият вършат еднаква работа зависи колко си склонен да платиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Ако мислиш да използваш бойлер с топлообменник то моят съвет е да заредиш системата с "антифриз" - постигаш ефективност дори и през видимо студените но слънчеви дни, няма опасност от замръзване на системата и евентуални проблеми. Включи помпата през Диференциален термостат ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.