Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Ако... (териториален въпрос)
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-13 13:41

Представете си че от утре България се разшири, в границите и влезе част от румънска Добруджа, земите до устието на Дунав, на юг малко от Тракия, земите до Одрин и на запад малко от Македония, примерно до Дойранското езеро.

Как това ще ви се отрази на живота, който водите?
Ако тия области почнат да ги управляват българи, какво ще се промени за вас в личен план?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: marchello   
Дата:   20-01-13 13:42

ше бъде съсипан още народ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 13:44

Ще бъде жалко за хубавите земи [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Mitaka   
Дата:   20-01-13 13:46

Късно е чадо![smilie18]
Не мога да си го представя, няма и как да се случи.
Още проблеми, ние в тия граници не можем да се оправим...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-13 13:49

Не бе, аз абсолютно сериозно питам.
Защото не мога да си отговоря на въпорса.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Slivenski   
Дата:   20-01-13 13:49

ще бъде съсипана и още природа... освен ощето народ. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: neuromancer   
Дата:   20-01-13 13:50

Ми никак няма да се промени. Що питаш? Не съм чувал някакви масови аспирации по въпроса. Разните атакаджийски лозунги кой ги взима насериозно?
Всъщност по тия земи вече не живеят българи така или иначе, независимо че преди 100 години са живяли.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Marillion   
Дата:   20-01-13 13:52

За мен ще се промени, тъй като ще се отворят нови дестинации в България за риболов и туризъм. Ще трябва да се обикаля. [smilie5]

Иначе... нищо няма да се промени. Жалко за хорицата, които ще страдат като нас от некадърни политици.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: neuromancer   
Дата:   20-01-13 14:03

Досега никой не ми е пречил да ходя за туризъм в съседните държави. На риболов не съм ходил, щото ми е интересно, не знам там как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: мара   
Дата:   20-01-13 14:09

е, може би ще ми е по-лесно откъм езика. ма толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: ценослав   
Дата:   20-01-13 14:12

Живущите там ще кажат "Тц"![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vizov   
Дата:   20-01-13 14:12

На зле, ще се почнат отцепнически движения.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-13 14:14

Ще кажа защо питам.
Защото мине не мине и някой подхваща темата за автономия в Родопите.
И си викам, брех мама му стара, аз ли съм тъп или какво ли?
Първо не вярвам че това може да стане. Това ще измени външната граница на ЕС (не е като Косово-Сърбия)
Но искам да си го представя, ей така хипотетично, как би изглеждало подобно нещо.
Да речем - администрацията - че кмета и полицая в селото ще са турци... ами те и сега пак са турци.
Друго какво - валутата?
Дали при съвременните средства за разплащане има значение валутата, аз като ида в Гърция си плащам навсякъде с дебитната карта, която е в лева.
Значи не е администрацията, не е валутата.
Да видим правата?
Ами правата са уеднаквени почти, като български гражданин никой не ти пречи да придобиваш имоти в Гърция, да работиш в Гърция, или да развиваш друга законна дейност.
Остават визите.
Да завземат Родопите и да турят визи за българи?

Честно не им хващам логиката на тия приказки за автономията, обаче пък има стотици хора дето им връзват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: мара   
Дата:   20-01-13 14:15

добре де, приемаме, че всички ще са щастливи. завоевателни войни не ми требват хич

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vizov   
Дата:   20-01-13 14:17

Жоро, едно е да присъединиш територии, друго е да загубиш.

Защото, така и така питаш, ама това нещо просто така от утре няма да стане. Най-вероятно ще е свързано с известно количество жертви като резултат на една война, па ако ще и на локално ниво в Родопите да е.

От друга страна задай въпроса на хора,които живеят в Родопите. България не е само София.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: ценослав   
Дата:   20-01-13 14:24

Значи мисля че да се говори в днешно време за територии и граници не е актуално. Нали сме в ЕС? Скоро ще бъдем и в Шенген! Скоро и Турция ще бъде в ЕС. То е като да питаме, трябва ли между отделните щати в САЩ да има граница срещу свободното придвижване?! Какво ни грее сега Беломорието? Гърция е в ЕС и ние. Това е обща ЕС територия. С Румъния също. Сърбия много скоро /само официално да признаят Косово/ и в Шенген ще влезнат преди нас. Замислете се![cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vinsent   
Дата:   20-01-13 14:28

Цено [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: alsash   
Дата:   20-01-13 14:30

БЪЛГАРИЯ ДО ТРИ МОРЕТА

Много българи, които развяват лозунга „България на три морета” не знаят кои са тези морета, кои български владетели са достигнали до тях и колко време са ги владели.
Една убедена националистка твърдеше, че едното е Азовско море. Когато искрено се разсмях, за да се защити каза: „Но нали българите са били и там?”...Да били са там и още по-натам, но кои и кога? Полезно е да разсеем някои мъглявини по тези въпроси.
Двама български държавници действително са владели земи стигащи до трите морета - Черно, Егейско и Адриатическо. Княз Симеон от 916 г. до 926 г., в която бил победен от хърватския княз Томислав и изгубил земите край Адриатическо море. През второто българско царство, държавата на цар Иван Асен втори е имала същия обхват. Той завладял бреговете на Адриатика през 1230 г. По молба на търговците от Дубровник, издал разрешително – „хрисовула”, с което имали правото да търгуват по цялата българска земя, която стигала до бреговете на същите три морета. Тези граници се запазили до смъртта му през 1241 г. Поради липсата на български флот, моретата оставали винаги владение на Византия, на нейният военен и търговски флот.По-правилно би било да се казва „България до три морета”, а не „на три”.
Двамата български държавници са владели тези земи общо 20 години, а Македония, Византия и Турция – по няколко столетия. Всичко това – между другото! Редно беше това разяснение да се направи от българските историци, но те са постоянно заети с поредния „Нов прочит на македонската история”.

Март 2012 Златка Дамянова

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vizov   
Дата:   20-01-13 14:32

Е това пък за какво го написа?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Slivenski   
Дата:   20-01-13 14:34

Цено [smilie24]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Slivenski   
Дата:   20-01-13 14:36

и въпреки това, има територии, в които не ни искат. примерно сега в UK. вижте каква истерия се разразява там против българи и румънци. уж сме в ЕС. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: ценослав   
Дата:   20-01-13 14:39

Бе ще улегнат нещата! Ние на където сме решили да ходим, все сме стегнали! Ако срещнем някаква трудност, първо пращаме авангарда от цигани. Те нападат като храбри спартанци![smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-01-13 14:41

Винаги ме е напушвал смях някой като каже автономия на Родопите![smilie18]
Това само някоя чугунена глава, която никога не е стъпвала там и не познава хората може да го измисли. Кое от Родопите ще се отцепи? Смолян? Златоград? Ардино? Кърджали? Самите хора там нямат такава нагласа, това са най-миролюбивите хора които някога съм срещал. Почти нулева битова престъпност, там хората не си заключват къщите и колите, да не говорим, че на някои не са им оградени и дворовете. И като се отцепят де ще идат? В Турция ли?В Гърция?[smilie18]


В пограничните гръцки села половината коли са със смолянска и кърджалийска регистрация, в пограничните български села половината коли са с ксантийска или кавалска регистрация



Публикацията е редактирана (20-01-13 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: Vizov   
Дата:   20-01-13 14:43

Фаст, ако се стигне до отцепване кой ще ги пита местните жители [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако... (териториален въпрос)
Автор: neuromancer   
Дата:   20-01-13 14:45

Трите морета е едно на ръка. Обаче Македония до Охридското езеро си е била българска мноого повече време, а и населена предимно с българи докато сърбите са почнали с промиването на мозъци там. Ама темата не е за това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.