Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 11:57

От известно време, когато е влажно времето обикновенно след дъжд, колата нещо пали трудно, въртиш, въртиш, усещаш ахаааа да запали ама не и чат пат гърмежи има, пали ама след повече въртене. Уж, я гледаха, нищо и нямало. Днес същата работа, свалих дистрибуторната капачка, нещо влага или нагар да има някъде няма всичко наред, вързах кабелите (правилно) ама вече изобщо не дава наченки за палене, само гърмежи има и с дърпане неще, само гърми в гърнето. Тоци ци ходят по свещите....

Та я сега някой от разбирачите да каже, че без кола съм за никъде, а на работа трябва да се ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-01-13 11:58

НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: ценослав   
Дата:   16-01-13 12:04

Значи така веднъж патих с Ладата. Закарах я както никога на автомивка да измият двигателя. Намокри се тая пущита дистрибуторната капачка /която беше нова/ и със зор и камара търкане запалих. На другия ден ликвидира! Гледаш здрава, лъскава, но като се взреш бакелита се напукал, ма толкова финно че не се вижда. ТА! Вечерта по тъмно, ма да е много тъмно, отвори капака на двигателя и завърти ключа! Кледай в капачката да не се гонят разни огнйове и от вън да е като цветомузика?! [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 12:09

Гледал съм го няма искри, проблема се появява само след дъжд и то ако колата не карана примерно 10 часа, като запали след това си пали от раз, през локви гьолови минавам няма проблем.
Преди да сваля обаче дистрибуторната капачка даваше наченки, а сега само гърмежи мислех, че кабелите грешно съм вързал, да ама не правилно са си вързани.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: C41   
Дата:   16-01-13 12:21

Авансова плочка, датчик на Хол. Макар че за първото трябва да се отразява и на вървенето... Веднъж на баба лада, така ме мъчи и палеца под дистрибуторната капачка. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: ценослав   
Дата:   16-01-13 12:28

Ех, върнахте ме към времето на "студената война" с тия Лади и Го,фове!!![smilie24] [smilie24] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-01-13 12:28

Кой знае къде имаш някоя окислена връзка. Навремето имах една дърта корса и беше по същия начин. То дистрибуторни капачки ли не сменях, свещи ли не сменях, гарнитура на глава ли не сменях, бубини, истории- не ще и не ще да пали като хората при влажно време. Накрая едно майсторче се хвана и смени де що има кабелак и проблемът изчезна. Така и не се разбра къде е мизерията обаче

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Rusinov   
Дата:   16-01-13 12:33

Ток, няма друг вариант. Щом има детонации и прави опити да запали и щом съвсем са се объркали нещата след бъркането по кабелите значи ток. Виж бобина, виж кабелите в тъмного прехвърлят ли искри и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 12:36

Кабелите не хвърлят искри в тъмното гледал съм ги и то скоро, но навсякъде май най-честия проблем при непалене след дъжд, е бобина, като чета, а тия детонации може ли от бобината да са?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Ivo55   
Дата:   16-01-13 12:39

Вместо да хвърляме боб и да гадаем какво му е на голфчето, най-добре потърси vaskoto1, за него фолксвагените нямат тайни![cool]
/от София е/


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Патаран   
Дата:   16-01-13 12:39

Същия проблем имах есента с витарата, напръсках капачката и де що видях букси със спрей за почистване на контакти и се оправи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 12:43

Оф, ми а дано, сега ще му пиша и на vaskoto1 знам за него, да видим какво ще каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Ivo55   
Дата:   16-01-13 13:03

А поже и да си объркалреда на запалване в цилиндрите, ако си завъртял на 180* дистр. капачка след проверката?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 13:05

Ами то от вътрешната страна дори си го пише дори реда на кабелите, не съм ще погледна пак, възможно е, но съм 95% сигурен, че правилно ги вързах.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-01-13 13:11

Или направо минавай на next level- GOLF 3

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 13:15

Минал съм, предпочитам си двойката, по-малко проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: gorbi   
Дата:   16-01-13 13:24

хих, какво съвпадение - и аз тия дни съм с двойката. Напълних и газовата бутилка до откат - 59 литра и сега трябва да ги изразходвам (около 750 км.)

Пробвай все пак с друга капачка и чукче,....Аз за всеки случай си нося резервни... И бобина тоже...[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: nemchev   
Дата:   16-01-13 13:35

Имах подобен проблем с Вектра. Обаче си го правеше когат си иска. Оказа се комутатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: CB450   
Дата:   16-01-13 13:42

Коя година е колата? Какъв е двигателя(1.3;1.6;1.8)?
При Двойката бобината обикновено е на Bosch и не дефектира!



Публикацията е редактирана (16-01-13 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 13:56

1.8моно 90 коня двигателя в момента не мога да кажа какъв е точно и vaskoto1 това ме пита.

vaskoto1 е ПОЧТИ категоричен, че бобината, направи ми една бърза консултация, БЛАГОДАРЯ ЗА КОЕТО.

Благодаря и на всички останали които се отзоваха във темата, разбира се и следващи мнение са добре дошли но...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: CB450   
Дата:   16-01-13 14:12

Колата има ли газова уредба?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Gruyu   
Дата:   16-01-13 14:23

навремето имах същия проблем с ладата, във влажно време трудно палеше на бензин - смених кабелите с някви чешки силиконови и се оправи, ако можеш пробвай с някакви други кабели, напръскай ги с WD40, смени калпачетата които влизат в дистриб.капачка, ако има голфа, с нови

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: Myth   
Дата:   16-01-13 14:26

Автор: CB450
Дата: 16-01-13 14:12

Колата има ли газова уредба?


Само на газ е вече, че ми писна да сменям бензинови помпи сега пали само и единствено на газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: HP   
Дата:   16-01-13 14:39

о боже ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с колата Голф 2
Автор: asahi   
Дата:   16-01-13 16:55

И на баща ми вартбургът така беше. Имаше си в багажника съндъче с бобини, чукчета, свещи, лули, а бе всичко по запалването. После си смени колата и пали от раз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.