Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 22:02

...ЗА или ПРОТИВ? Има ли хора притежаващи такъв уред? Колко енергоспестяващи са? Добри марки.......и изобщо всичко, което се сетите по темата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 22:12

Купих един айнхел от Практикер - лъчева печка. Дали е инфрачервена - не знам, ама топли предметите, а не въздуха. Затопля най-голямата ни стая за отрицателно време. ХУбавото е, че мери температурата на въздуха, а не е с термостат с пластина. Не знам колко е ефективна, чел съм за лъчевите печки че са високо ефективни, ще кажа като платя сметката за Януари. Факт е, че с нея топлината е по-комфортна, не пресъхва гърлото и лигавицата на носа...

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   15-01-13 22:14

Ами печка на дърва излъчва в същия спектър, и добре топли....
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 22:16

Стига бе Борка, питам сериозно! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: Todd   
Дата:   15-01-13 22:19

Сяко нещо дето грее е инфрачервено .... да не става дума за индукционни ????

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: ценослав   
Дата:   15-01-13 22:24

Тонитке!!! Каква муха ти е влезнала в главата??!!! Това жените като си наумите нещо и почвате да размествате мебелите най малкото! [smilie2] [smilie8] [smilie8] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 22:30

Ми питам си бе Цено, любознателна съм.[smilie18] ....той и мъжа ми мисли като теб де, но понеже тази вечер се запъна на задаваните от мен въпроси реших да попитам форумните герои. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: Todd   
Дата:   15-01-13 22:32

Я пусни нещо картинка да погледнем ???

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 22:39

Абе днес докато ме правеха още по-руса във фризьорския салон ми попадна тази брошура http://www.redwellbulgaria.com/10004691/bg/produkte/index.htm

До сега не се бях интересувала, но ми се стори интересно. Почетох в нета, но реших да попитам дали има тук хора, които са ползвали и могат да кажат няколко думи от опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: Todd   
Дата:   15-01-13 22:43

Майкооо колко съм прост ..... аз си мислех за котлони [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отопление на ток ако не е климатик не разчитай ..... най много да плащаш големи сметки .


Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: imitev   
Дата:   15-01-13 22:45

Климатик на -5 + мъгла - изгубена кауза.

Най-добре си е в хапартамента на радиатори - дали ще са на ток или на вода - нема значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 22:47

Автор: imitev
Дата: 15-01-13 22:45

Климатик на -5 + мъгла - изгубена кауза.

Най-добре си е в хапартамента на радиатори - дали ще са на ток или на вода - нема значение...

Ти пък, нищо не каза. [smilie18] Нашия не е отказвал и на -15.

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tvk75   
Дата:   15-01-13 22:48

това не важи за истинските климатици

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: Krassy   
Дата:   15-01-13 22:49

Климатика е отопление за бедняци...
Максимална икономия - минимален комфорт!

От 5-6 години съм на лъчисто отопление, но не, тези промишлените измишльотини...
Има френски лъчист радиатор Campa, скъп, харчи много, не е икономичен...
Обаче няма такъв комфорт!

Ако влезеш в стаята усещаш, че работи камина... някъде.
Нито разбираш откъде, нито нещо ти духа... просто комфорт.

Лъчистите радиатори НЕ топлят въздуха, който после да топли теб и обектите. Те директно топлят обектите.
Изобщо... много е различно и ме мързи да обяснявам толкова неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   15-01-13 22:52

значи и във вакуум ще бачкат викаш.....

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tvk75   
Дата:   15-01-13 22:53

лъчистото отопление е вредно за живите обекти които топли

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 22:54

е, същото си купих аз... наистина комфортно топли и не изсушава въздуха, което за мен е важно с моите вечни проблеми със синузити... Дишаш хладен въздух, а ти е топло..Хубаво че са Айнхел, да има такива на приемливи цени че иначе каква цифра са...

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: ценослав   
Дата:   15-01-13 22:54

Аз като строих кооперацията нахаках във всички стаи /общо 6/ подово отопление. Една жица като телефонен кабел под таракота. Изпробах едната стая за няколко дена. Много проятна топлина! Но заради тия няколко дена се препОтих, като ми дойде сметката за тока!!! Сега се отоплявам на ония старите печки "Терма" /докарах ги от пустата селска къща/. Сега в която стая дойдат гости или "децата", драскам клечката на кимура с "горно горене" и се разнася мека топлина! [cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 22:55

tvk 75 - що? толкоз четох - никъде не видях да е вредно, видях само че е скъпо.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: tonitka   
Дата:   15-01-13 23:00

Аз също в първия момент си помислих, че е вредно, но като четох в нета никъде не пишеше за това. Въпреки всичко съм Тома-неверни, та по-знаещите моля да обяснят. Все ме човърка, че уред който няма да топли въздуха, а направо мен.......ще има нещо нечитаво, ама може и да греша. щото неща да съм като в микровълнова фурна.

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: mmjm   
Дата:   15-01-13 23:07

Пъхни хамстера в микровълновата и ще разбереш!

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   15-01-13 23:13

Откога търся таквоз нещо, значи ако го сложа в средата на стаята ще нагрява в обсега си, а зад него студено....щом не грее въздуха..... че все не се разбираме с жената...

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-13 23:13

Удобно е, защото топли веднага. Не "като загрее", не като "отвърне въздуха", ами практически незабавно започваш да го усещаш.

От друга страна е като да седиш до планински огън - отпред пот, отзад скреж. [smilie3] Т.е. не става като с радиатор да бучнеш едно тяло на произволно място в стаята, трябва си подбор на мощност, бройки, разположение... и както каза Краси - не е евтино.

Аз не бих се отоплявал с подобно нещо, защото сме си почти по цял ден вкъщи и предпочитам по-икономични и ненатрапчиви решения. Ако обаче си по цял ден в офиса и се прибираш вечер за да ядеш и да спиш - не е лошо решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: mr_kras   
Дата:   15-01-13 23:13

Напиши в Гугъла "топлинен комфорт". Според гурутата температурата на въздуха трябва да е 19-23 С, за да се чувстваш добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Инфрачервени отоплителни уреди ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-01-13 23:17

"не става като с радиатор да бучнеш едно тяло в стаята, трябва си подбор на мощност, бройки, разположение"

НИщо такова не трябва. Боднах го в единия ъгъл на кухнята, зададох му на дисплея температурата която ми трябва и вече трети ден в кухнята е топло и приятно - пуснат е на половин мощност и се чува рядко да включва... Има два панела - един отпред и един отзад. Ако искаш - пускаш единия, ако искаш жега - пускаш двата. Кухня и коридор около 20 квадрата ги затопля за 10 минути и може да ги държи така цял ден.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.