Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 17:19

Искам да споделя с вас една случка от днес. Както знаете измамници винаги е имало и винаги ще има. Днес имах среща с едни такива. Всъщност миналата година по същото време отново се видяхме с тях. Положението е следното - представят се за бъдещи клиенти, така преодоляват охрана и СОТ, ти ги пускаш в офиса, а измамниците те обират. Миналата година, след срещата с тях проучих нещата и попаднах на следното . Изпълнителите са същите като при мен.
За щастие първия път нещо ме усъмни в тях, а вторият път бях подготвен вече [smilie5] Реших, че трябва да съм съвестен гражданин и веднага се обадих на 112, както би следвало да се направи. Описах бандюгите, ситуацията и се опитах да дам телефона, от който са ме набрали. Не че има значение, тези номера ги използват еднократно, но може и да помогне. Полицайчето обаче ме прекъсна. Трябвало да дойда до районното и да подам писмено заявление, иначе нямало смисъл да им давам информация!
Ето я моята гледна точка. В случая аз се явявам само свидетел, защото мене не успяха да ме оберат. Но знам от други източници ще има разследване по случая. А и знам за хора, които са подали сигнали за грабеж (или обир, не знам кое е точния термин в случая). Та ми е интересно, как после ще намерят извършителите, като отказват информация за тях. Аз не съм човека, който ще им събира доказателства, аз подавам сигнал. Може би от мене се очакваше да ги убедя доброволно да се предадат, а между другото да направят пълни самопризнания пред съдия.
И така, уважаеми съфорумци, нашата полиция ни пази, при това зорко. Радвайте се, че работят така усърдно, иначе лошо ни се пише. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Krassy   
Дата:   14-01-13 17:22

И какво крадат, ако смея да попитам?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Wania   
Дата:   14-01-13 17:23

Kaкво друго да очакваш като министърът им се чуди как и какво да открадне и каква далавера да завърти. [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Krassy   
Дата:   14-01-13 17:24

Какво може да откраднат от един... офис например [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 17:24

Каквото намерят. В един съседен офис прибрали 500лв от чантата на една от служителките. В линка има и още инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Krassy   
Дата:   14-01-13 17:24

Ясно, ще дебнем [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 17:25

Краси, много неглижираш нещата струва ми се. Не е въпроса какво могат да откраднат.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 17:30

Визов, в какво обвиняваш конкретния посетител?

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: boink   
Дата:   14-01-13 17:34

лаптоп може да дръпнат. телефони. химакалки. някое кожено яке. наръпан сандвич, някакакъв таблет или кламери....

полицията не е достатъчна като брой служители.

правилното разпределение е:

2 000 000 българи, арменци, турци, руснаци и араби
+ 1 000 000 униформени полицаи
+ 1 000 000 цигани
+ 1 000 000 мафиоти, мутри, разбойници и търгаши като цяло
+ 1 000 000 политици и роднините им
+ 500 000 извънземни
------------------------
= правилен модел в който всички ще бъдат доволни и спокойни

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Tantris   
Дата:   14-01-13 17:35

Бе нещо в паралелни времена и пространства е описана случката[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 17:36

Асахи, всъщност темата беше до голяма степен и за тебе, защото знаех че ще напишеш подобно мнение [smilie3] . Както виждаш, аз не го обвинявам. Попаднал съм на измама, от която има потърпевши и подавам сигнал за това. Не е необходимо аз да обвинявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: boink   
Дата:   14-01-13 17:44

Автор: Vizov
Дата: 14-01-13 17:36

Асахи, всъщност темата беше до голяма степен и за тебе, защото знаех че ще напишеш подобно мнение




леле леле леле....


тайната на позитронния мозък е разкрита от обикновенния потребител!

всички логически връзки са разплетени!

информационните блокове - прегрели!

депресия, депресия, депресия!

мерудия, мерудия, мерудия!

----

визов, в офиса доста често идват всякакви такива индивиди. имало е такива които дори са се надигали на прЪсти за да видят какво има зад мен. и доста луди са идвали. те пък направо навлизат като цар освободител. оправия няма. ни полиция, ни милиция. само контрол и наблюдение. осторожност!



Публикацията е редактирана (14-01-13 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Todd   
Дата:   14-01-13 17:59

Не се притеснявай .Да нямаш угризения .... и там да идеш си е празна работа .

Аз съм ходил .... и побегнах .

Тия дето трябваше да разследват се оказаха текезесари ... земеделски производители .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: exo99   
Дата:   14-01-13 18:06

Не виждам за какво обвиняваш полицията.
А това, дето са ти казали да отидеш и да подадеш официална жалба си е съвсем нормално нещо.
Иначе става анонимен сигнал за някакви подозрения.

Всеки сам трябва да осигури минималната сигурност на дома и офиса си.
В смисъл да сложиш заключваща се добре врата, при необходимост решетки, видеонаблюдение, в офиса ако се налага и жива охрана.
Утре някой може да извади пистолет и да те обере, всичко се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 18:10

Когато търсиш полицията трябва или в момента да се извършва престъпление, или да има явна подготовка за извършването му, или да е извършено. В твоя случай има съобщение в медиите, че някой е извършил престъпление и ти си го видял. Ама има ли сигнал срещу него, издирва ли се, някой работи ли по случая - не е ясно. И да дойде полицията за какво деяние да го задържи? Как да го докаже?

Преди 11-12 години в офиса на фирмата, в която работех, изчезваха едри банкноти от чантите на колежките. Оказа се, че краде една посетителка, приятелка колежката.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: ejko   
Дата:   14-01-13 18:17

" изчезваха едри банкноти от чантите на колежките. Оказа се, че краде една посетителка, приятелка колежката."

Като гражданин предполагам си подал сигнал в полицията...

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 18:26

Хванахме я. Голям рев беше. Пострадалите не подадоха жалба.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: georgi969   
Дата:   14-01-13 19:13

Полицачетата в случая не са виновни.Има процедура която им е спуснатая отгоре, и те щът нещът се съобразяват с нея. И представи си какво ще стане ако тръгнат след всеки такъв сигнал-5 патрулки с 10 литра бензин и 100 оплаквания на смяна.
Рибата се вмирисва откъм главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: ценослав   
Дата:   14-01-13 19:44

Та значи истинска случка с мен: Миналата година жената тръгва на работа, а аз нали съм пенсионер си кютам в къщи. Сина пък беше дошъл от София на гости. Жената дали от разсеяност или от върховно задоволство, щото през ноща осторожно изпълних мъжкото си задължение, ма оставя вратата незаключена. Усещам аз, че ключа който стои от вътрешната страна на вратата липсва. Усъмних се, щото има камара наркоманчета дето проверяват за незаключени врати и крадат от закачалките дрехите. Ма пък и нали съм дърто куче, будя значи сина и го инструктирам. Аз небрежно слизам, паля си колата и тръгвам на някъде, щото има крадци дето се подсигуряват и пускат "опашка" по набалязания човек докато другите тарашат апартамента. Имам опит, гледам че никой не ме следи, ма си карам из града небрежно. В това време сина ми звънна: "Дъртияа, хванах я"! Аз б,ръже към къщи. Кога гледам едно младо момиче на около 20 /дето може да ми бъде снаха/ седнала на цимента пред апартамента, а сина бди над нейното спокойствие. Ключа от апартамента ми сложен на нейния ключодържател. Значи докато се опитвала да отключи, сина я угепил /а той нищо че е слабичък, ма беше танкист/. Викнах колегите, въпреки че знаех щото нищо не може да й се направи. И така си излезе. Те ми викаха: "Бре Цено, нали знаеш, че за да има престъпление трябва да има нещо откраднато! Що не си я оставил да гепи лаптопа на сина ти и тогава ще я скапеме"! Да бе да!!! Ще и позволя да вземе лаптопа и после с години няма да го видя докато трае делото. Та те така. Инаме мОмето разбра, че в тоя блок повече работа няма! Когато говорите за полиция, знайте че тяхната дейност е "първо стъпало" на прокуратурата и съда. Все пак нали ние сме правова държава.[cool] [beer]


Та редактирам само да допълня. Написах си жалба, и от прокуратурата по късно ме известиха надлежно, че преписката е пракратена поради липса на данни за извършено престъпление. [cool] [beer]



Публикацията е редактирана (14-01-13 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: gorbi   
Дата:   14-01-13 19:55

ем естествено че трябва да напишеш жалба... Всичко в полицията започва с жалбата - няма жалба - няма случай... Аз като имам проблеми от такова естество - отивам до най-близкото районно и пиша жалба. Някой път ме врънкат да не пиша, като когато ми откраднаха рекламната табела, ма аз си написах. На другия ден ми я върнаха, щото им написах кой... Свършиха си работата момчетата съвестно - минали са през господина, кротко са си поприказвали и той лично си я върна на другия ден... [smilie5] Много филми гледате ми се струва, в реалния живот е по-различно... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 21:16

А бре момчета, вие виждате ли какво съм написал и каква е реакцията на "органите". Честно казано не ме вълнува дали са инструкции, написани от министеро или полицайчето го мързи. Вълнува ме крайния резултат.
Асахи, както съм написал, знам, че има "разследване". Осигурявам им информация за местоположението и някои други неща. Това не са доказателства, а информация. Има разлика.
Ехо, това е измама, стандартната сигурност е преодоляна, за каква минимална сигурност говориш. За жалбата, виж горния абзац.

Накратко разбрах, че файда от над 60000 кукера просто няма. И разбрах, че това се приема за нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vizov   
Дата:   14-01-13 21:20

Сетих се и за една друга случка. Няма да влизам в подробности. Един бил обявен за издирване и се укривал (т.е., бил при гаджето си, ама никой не го търсел) Мацката го убедила да се предаде. Отишъл човека до първата патрулка. Представил се, казал че го издирват. Полицайчетата му казали да потърси други, че те излизало обедна почивка. Намерил друга патрулка, от там го отпратили, защото отивали на адрес. Най-накрая отишъл в районното. Там с неудоволствие му подали да попълни едни книжа и чак тогава взели, че го прибрали.

И така, момчета, и това ли е нормално?

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: boZO   
Дата:   14-01-13 21:22

Вчера измамиха една баба до нас.

Глас по телефона, женски писъци, щерка ти е, маме, сгазих дете, мазало.
Мъжки глас - така и така, ситуацията е лоша, да оправиме нещата - 800лв. Прокурор уж. И щял да прати баба му като куриер да вземе парите.

И верно - 74 годишна бабичка идва и взима парите на друга толкова дърта бабичка. Хванаха я. Нито да я шамариш, нито да я нариташ.
Вече дърти пенсионери са в схемата. Ами класика !

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Marillion   
Дата:   14-01-13 21:22

Начините на действие на полицията са морално остарели! Много рядко се намират полицаи, които знаят какво и как да направят. Има много кадърни момчета, които просто не са обучени. Отделно, не смеят много-много да си вършат работата, че току-виж да пипнали човек на шефа.

Мда...

Отговори на това съобщение
 Re: Родната полиция ни пази ...
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-13 21:30

Vizov написа:

> ...
> Най-накрая отишъл в районното. Там
> с неудоволствие му подали да
> попълни едни книжа и чак тогава
> взели, че го прибрали.
>
> И така, момчета, и това ли е
> нормално?

Не Визов,

Най-нормалното беше 20 години безпрепятсвено да безчистват мутри, изнудвачи, професионални убийци, магистрални грабители, рекетьори за огромни суми, подкупни магистрати на всякакво ниво, политци грабители и унищожители на държава ни, Вальо Топлото, Вълка, енергийна мафия с Р.Офч начело, противоконституционни етнически партии, и т.н. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.