Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 08:17

Еверест ми казва това:

04 Start/Stop Count 20 1 1 151502 Внимание: срока на употреба е преминат.


05 Reallocated Sector Count 140 41 41 1277 : Предсказване на грешка: Очаква се неизбежна загуба на данни.

Има ли защо да се притеснявам? да ресетна ли брояча за Reallocated Sector?

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 08:21

забравих да спомена че диска си работи нормално и като го сканирах не показа много лоши сектори - 33 и то съвсем в края и ги оставих извън дяловете които ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: realnoncho   
Дата:   13-01-13 08:35

Виж какво казва Hard Disk Sentinel.

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: flancer   
Дата:   13-01-13 08:39

Хем програмата те предупреждава, че се очаква загуба на данни, хем са тръгнали лоши сектори - не е на добре. Ако си съхраняваш само игри и закачки на него как да е. Ако имаш сериозни неща - бекъп сега и веднага. После да няма тема "Как да си възстанова информацията от диска"... Може да е имало токови удари или други инцидентни обстоятелства, но може и да е започнала да се поврежда повърхността на диска. Копирай си важните неща и имай едно наум.

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 08:44

Сигурно ще каже същото което и другите няколко програми с които гледах S.M.A.R.T. статуса, от Хиренс диска. Същите стойности като Еверест с предупреждение ,че положението е безнадеждно[smilie2] .

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: vinse   
Дата:   13-01-13 08:45

След като сканираш с Hard Disk Sentinel си направи бекъп и си купи нов хард.
Сами по себе си двете грешки в СМАРТ-а може да не са проблем, но комбинирани с лоши сектори вече може да се окаже проблем, защото лошите сектори обикновено не спират да се увеличават
BTW Харда WD ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 08:56

[smilie5] [beer] [beer] [beer] Ясно, щом позна от първия път, явно не само аз съм с тези проблеми. Да WD е, тайландско произведение за лаптоп. Лошите сектори съм ги изолирал, тоест намалих размера на диска, така че изобщо да не ги ползват. Пак ли ще се увеличават ако не се ползват?



Публикацията е редактирана (13-01-13 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: vinse   
Дата:   13-01-13 09:06

Ми ползвай го няколко седмици като следи изкъсо появата на нови лоши сектори ама задължително направи бекъп, че понякога хардовете издъхват от раз. Ако не се появят лоши сектори значи има шанс да изкара още време.
Start/Stop Count при хардовете на WD има навика да се увеличава прекалено бързо заради типа на работа на самият хард. Увеличаването на тази стойност може да бъде намалено с флашване на фирмуеъра на харда ама за това си иска малко четене и в твоя случай не си струва - само по себе си увеличаването на тази стойност не е фатално освен ако не е отбелязана в червено - това сигнализира, че електромотора в харда може да е към края на живота си, тоест при следващо стартиране харда може въобще да не тръгне
Reallocated Sector Count най-вероятно е почнало да се увеличава защото на харда се се появили лоши сектори, тоест изолирайки ги стойността на Reallocated Sector Count може би ще спре да се увеличава.



Публикацията е редактирана (13-01-13 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 09:34

[beer] [beer] [beer] Благодаря, така ще направя.

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: vinse   
Дата:   13-01-13 09:38

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: moketa   
Дата:   13-01-13 16:27

Прехвърли си важните данни на друг диск, форматирай го и го пусни за продажба в базара с описание:
"Диска е N-годишен, но е използван съвсем малко /или "стоял е в шкафа и не го ползвам"/, няма лоши сектори и работи безпроблемно. Продава го защото ми трябва по-голям"...и т.н.
Всички обяви в базара са по този модел[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: vinse   
Дата:   13-01-13 20:46

Нема да се върже никой, който разбира. В SMART статуса се записва колко време е работил харда [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 2 въпроса относно HDD
Автор: steeens   
Дата:   13-01-13 22:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] И аз няма да се вържа. Ще го изчакам да си умре сам, ако мога де...[smilie5]и после в мавзолея...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.