Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 02:13

Прави ми впечатление лекотата, с която в този форум, и не само, се насажда и пропагандира омраза срещу руснаците, мюсюлманите, християните, българите, американците и европейците - не като цяло, като обединена Европа, а поотделно, като нации. Такава омраза не само че не е се санкционира, но дори се поощрява!

Къде се крият корените на подобен агресивен расизъм, етнофобия, русофобия, теофобия и каква ли не още фобия? Кой насажда и подстрекава цялата тази омразност между народите и религиите?

Въпросът ми не касае споровете в този форум в частност. Проблемът е глобален.

В Америка също е не само доспустимо, но дори препоръчително да се проявява расизъм към белите, особено към англосаксонските протестанти, които са мнозинството от американците.

Кой печели от цялата тази омраза и агресивен расизъм?


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: corrector   
Дата:   08-01-13 02:32

Аз лично за себе си до такова обяснение съм стигнал,нещо като балансиран вариант:
може и да съществуват такива глобални фобии,омрази,течения-но те не се дирижират от никой умишлено.Тоест,човешката злоба,както и доброта,си извира сама и си проправя път,при всеки индивидуално,но пък се образува обща картина.От самосебе си.Не Мосад,КГБ,ЦРУ или там нещо си...
Аз лично така си го представям,така ме кефи.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 02:37

Е, не. То ако беше така, щяха да са подтиснати малцинствата в отделните държави, не мнозинствата. Точно обратното е обаче.


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: ejko   
Дата:   08-01-13 02:43

То какво значи омраза... Всеки си има някакви впечатления и пристрастия и си ги изказва... Аз не харесвам много поляците по някакви странни лични причини и впечатления, ама омраза не мисля...
Руска кола или тостер не бих си купил, както и американски телевизор или фотоапарат (примерно), ама това означава ли че ги мразя...?!??!
За мен специално много често се опитват да ме изкарат как мразя руснаците и то само понеже не съм съвсем убеден в техните битово-електрони постижения...

Dumbledore и ти можеш да бъдеш упрекнат за известен предразсъдък относно еврейския етнос (примерно), но това на дали означава, че изпитваш омраза към семитските племена или евреите в частност...

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   08-01-13 02:45

Kaто Ежко.... много неща не харесвам, ама да мразя..........

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: neuromancer   
Дата:   08-01-13 02:47

В този форум, се санкционира спорадично, ама ми се струва, че админите ги е страх да не опустее съвсем и затова гледат през пръсти.
Къде са корените не знам, но и в твои постове понякога се забелязва, добре прикрита. Та би могло и ти да кажеш защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 02:50

Лично аз изпитвам неприязън към насаждането на международни вражди. Ако някой етос ги насажда, с цел лична изгода, нормално би било тоя етос да не ми е много по сърце. [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 02:55

А защо разговора се извъртя пак само натам? На мен това всъщност ми беше въпроса. Върнете се към него.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: neuromancer   
Дата:   08-01-13 02:58

Ами ето, това е малко пресилено според мен. Да ги насажда правителството, религиозните водачи или влиятелни групи ястреби, да, ама целия етнос, не. Обаче винаги цялата група отнася омразата, докато виновни са една част от нея. Те пък почват да мрязят тия, които мразят тях. По тоя начин кръга се разширява, докато обхване целия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: ejko   
Дата:   08-01-13 02:59

Е..., айде сега..., цял етнос насажда омраза...!

От там ще да идва омразата..., от обобщението... Заклеймиш ли цяла група хора, заради тези, който имат достъп до медиите, то въпросът, кога и дали ще се стигне до омраза е въпрос по-скоро на светоусещане и възпитание, отколкото повод за размисъл, относно причините...

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-01-13 03:00

Dumbledore, струва ми се този път малко по-параноично го даваш...


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: ejko   
Дата:   08-01-13 03:00

"А защо разговора се извъртя пак само натам?"


пак само на къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: ejko   
Дата:   08-01-13 03:05

абе аз честно казано съм малко пиян и по-добре да си легна отколкото да пиша врели-не-кипели из форума [smile] Лека...

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: DeDomus   
Дата:   08-01-13 03:26

Подкрепям ejko!
Лека и от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: diandimov   
Дата:   08-01-13 04:51

Оффффффф, Дупмледоре, бааааси темите!

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 07:00

Да се върнем на първоначалния въпрос. Защо, например, ние, българите, мрaзим руснаците? Сега не ми казвайте, че не ги мразим, или че само някои ги мразят. Само някои, да, но са много. Русофобството е много широко разпространено явление в България. Защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: cameraman   
Дата:   08-01-13 07:02

всеки има право на симпатии и антипатии. Форумите са подходящото място да ги споделяме и да "бистрим политиката"

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 07:12

Автор: neuromancer
Дата: 08-01-13 02:58

Ами ето, това е малко пресилено според мен. Да ги насажда правителството, религиозните водачи или влиятелни групи ястреби, да, ама целия етнос, не. Обаче винаги цялата група отнася омразата, докато виновни са една част от нея. Те пък почват да мрязят тия, които мразят тях. По тоя начин кръга се разширява, докато обхване целия свят.




Това е абсолютно верно. В повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 07:18

Съгласна съм, че всеки може да има симпатии и антипатии, както и това, че не бива да му се забранява да ги изразява.

Интересно е обаче, колко селективна е цензурата спрямо изразяването на симпатии и антипатии. И пак да повторя - не става дума единствено за този форум.


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Vinsent   
Дата:   08-01-13 08:20

Да мразиш или да обичаш държава (да си -фоб или -фил), нация, етнос, раса, партия, спортен отбор, марка вещи и т.н. е вид примитивизъм. Води до пристрастяване и необективност. В такова състояние мнението трудно се променя, появява се склонност за абсолютизиране и фаворизиране на едни и пренебрегване на други свойства или обстоятелства.

Такъв човек те възприема като враг, ако изтъкнеш недостатъци на неговото любимо нещо или предимства на обекта му на омраза.

Изучен и дефиниран в социологията феномен.


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: alsash   
Дата:   08-01-13 08:30

............пропусна омразата срещу македония.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: serjy   
Дата:   08-01-13 08:36

я па мразим да не мразим [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: luboar   
Дата:   08-01-13 08:38

написа:
"...Защо, например, ние, българите, мрaзим руснаците? Сега не ми казвайте, че не ги мразим..."
(въпрос без право на отговор)

да ти кажа защо мразим.
защото в петък е новолуние, а то влияе на лабилните личности и приматите изостряйки страстите и непоносимоста им към нещо. след петък идва затишие. временно. защото луната започва да се пълни. и така, до другите критични дни около пълнолуние. в края на месеца.
.тогава пак е подходящо за спорове : )

П.П.
както каза един класик: луната е виновна, лоша луна(луна мала). и я нарече така както се нарича лека жена.

Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Vinsent   
Дата:   08-01-13 08:41

И месечния цикъл влияе... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Омразата
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 08:44

Русофобията си е една българска традиция, която за мен лично е необяснимо явление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.