Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Колко сме спестили?
Автор: Bumerang   
Дата:   27-12-12 22:07

Абе много пари в банките има българина[smile]От кризата е май[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-12 22:09

Кризата няма как да не я отречем. Ама че сме спестовни - спестовни сме.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: TODD   
Дата:   27-12-12 22:10

А, много ....100 иляди много ли са ???

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-12 22:13

Ми колкото - толоз. Догодина - повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Bumerang   
Дата:   27-12-12 22:14

средно към 4700лв на жител на България

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: georgi969   
Дата:   27-12-12 22:20

....и всеки изял средно по 3 кюфтета.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: baraba   
Дата:   27-12-12 22:32

аз нямам в банката пари... само кредити[smilie18] ,друг ще е спестил вместо мен[smilie18]
бе що на харчите бе.. ами спестявате? ако беше свършил света, парите ви щяха да изгорят.. ама не свърши пустото ся ще има да връщам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Lidis   
Дата:   27-12-12 22:37

Бумеранг: Парите в банките са настина много и това не е обичайна ситуация в нормална пазарна икономика. Нормата на спестяване в Щатите е около 3-5%, тука гони вече 20%. Това не е пряко следствие от никаква криза, а израз на недоверие относно благоприятно икономическо развитие в кратък и средосрочен план. Ако има нещо добро от тая натрупана парична маса е това, че натиска надолу и не позволява на лихвите по кредитите да растат. Лошото е, че тези пари не са "на българите" а на един много малък процент от гражданите на тая страна. [smilie2] Тези пари е добре да се раздвижат, но възможно най-глупавото решение беше това да стане чрез негативна мотивация. Вместо да стимулира подобряване на бизнес климата и инвестициите, правителството реши да наказва спестовността чрез нов данък върху лихвите по депозитите. Резултатът естествено е никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: BOZO   
Дата:   27-12-12 22:40

300 хилки пари ли са....

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Wania   
Дата:   27-12-12 22:44

Тези пари във влогове са отказ от инвестиции и трябва да се направи така че да излязат от там и да заработят в икономиката. Безумие е да е по-изгодно за един бизнесмен да си държи парите в банка, а не да върти бизнес с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: TheBossBG   
Дата:   27-12-12 22:51

Автор: georgi969
Дата: 27-12-12 22:20

....и всеки изял средно по 3 кюфтета.[smilie8]

********

Аз изядох на вечеря 5 кюфтака, синът ми - 1. Или средно сме изяли по 3 кюфтака :) Или пък беше наобратно? Той - 5, аз - 3. Не помня, ама бяха вкусни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: BOZO   
Дата:   27-12-12 22:54

Wania или там каквото се крие зад женския ник...

Спестените пари са си спестени пари,
оборотните средства са друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: asklep   
Дата:   27-12-12 22:55

Аз,съм обикновен българин човек от народа. Ходя всеки ден на работа през последните 20 години и нямам спестени пари ,а имам само кредити. Най ми е гнусно да чета лъжи подобни на тези от времето на комунизма.Да ми се представя черното за бяло,и да ми се обяснява в каква стабилна и уредена държава живея. Защо не дадат социалния профил и броя на хората направили тези влогове .
Пример : Наскоро чух за такъв случай собственик на фирма не плаща осигуровките на работниците си ,но в сметката на съпругата му напъхал 120 хиляди лева .



Публикацията е редактирана (27-12-12 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   27-12-12 22:56

Аз давам съгласието си да обявят моите.....

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Wania   
Дата:   27-12-12 22:58

BOZO, (без значение от пола,) парите са си пари, служат и за оборотни средства, и за препитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Bumerang   
Дата:   27-12-12 22:58

лидис:Не знам дали е малък процента на ония хора дето държат спестяванията ,но гледай какво става тия дни по моловете ,по шосетата/300 000 коли на някъде/ ,по ресторантите,курортите,излизанията в чужбина и т.н.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: SLR   
Дата:   27-12-12 23:03

Аз имам и кредити и дебити и си ги управлявам както реша и мога.

Съвсем друг е въпроса как шефа ми, в условия на криза, си купува кола за 261 000 евро ... явно не е от спестявания[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: BOZO   
Дата:   27-12-12 23:05

Да де Ванче, кукло, ама разликата м/у оборотни средства/печалба/спестявания е голяма...

Грубо казано 1/3 от печалбата се заделя като "спестявания", другото се реинвестира и т.н.

Аз като чуя бизнесмен се сещам за човек с черен адидас, който върти некъв шверц...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: Wania   
Дата:   27-12-12 23:14

"спестяванията" от страна на бизнеса са абсурд в една нормално работеща икономика.

ПП: Бизнесът не "пести", той инвестира. Да инвестираш в срочни влогове значи да нямаш никаква алтернатива за бизнес и кротко да приемаш инфлацията да ти яде от стойността на парите. (Или, това е българския случай, тези пари да не са ти от нормален бизнес, а от незаконни машинации и криминални сделки и да нямаш никакъв икономически ценз и перспектива да ги вложиш в нещо законно и съизмеримо доходоносно.)



Публикацията е редактирана (27-12-12 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: boZo   
Дата:   27-12-12 23:17

Ваничка, кукло...
Напротив, никакъв абсурд не са... да не кажем, че са задължителни, ама не намирам смисъла да те убеждавам в противното. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-12 23:29

Познавам един чичко, май вече на дядо отива, от казанлъшко. Прави дървени детски играчки. Докарва си към 1000 лева месечен доход и спестява. Търговецът, който изкупува играчите, иска повече. Нашият вика - не искам да произвеждам повече. Това ми стига. Викам му - вземи една фрезичка за играчките. Не ща, вика. Ще трябва да работя повече.

И ето сега парадокса - има пазар, има средства за инвестиция, ама не му се работи на човека. И не е само той така. Затова човек, когато има добра идея и желание да я реализира, ще намери финансиране. По европейските програми също постъпват немалко реални пари. Болшинството големи проекти са финансирани от банки и това е съвсем нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: CanoniO   
Дата:   27-12-12 23:31

да ве, да...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: CanoniO   
Дата:   27-12-12 23:32

щото търговеца не може да хвърли едно моделче от играчките на някой друг, който е готов да му изпълни заявката...
Надявам се не си мислиш, че няма да намери производство....

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-12 23:34

Работата на търговецът не е да търси производство. Производство има пребогато - цял Китай е насреща. Само че занаятите са друго нещо, малко различно от производството.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко сме спестили?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-12-12 00:01

няма нещо, което да не може да се направи по мостра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.