Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 19:50

Абе трябва ми да програмирам два EPROM чипа. Чудя се дали да си купя програматор и да се опитам сам да я свърша тая работа. Чиповете са съответно:

W27C512 EEPROM chip (Winbond 64KB)
I2C (serial) 24LC32A EEPROM (Microchip 4KB)

В идеалния случай бих искал да си запазя съществуващите чипове и да си купя и програмирам нови. Имам фирмуер файловете, които трябва да се качат в чиповете. Гледам разни програматори из мрежата, и като изключим че никога не съм виждал как им изглежда софтуера, не знам и как точно се поставя чипа върху сокета - да речем, че сокета е по-голям от чипа, къде се поставя - отляво, или някакъв друг принцип има? Какъв програматор да търся, според Гугъл - PicKit 2 май ще свърши работа. Онлайн има на няколко места, а дали има магазин, където да отида да го купя на място? Или сервиз, където биха могли да ми свършат тая работа... макар че ако искам нови чипове явно трябва и тях да купя от някъде?

Знам, че някои автосервизи примерно препрограмират разни чипове на коли, може би могат да ми свършат работа?


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 20:01

Проблема е никакъв - дай дъмповете работата е за 3 мин.

[cool]

Ако имаш стари и ако не са ОТР имам и изтривачка ако не ти се купуват нови чипове ...

[beer]



Публикацията е редактирана (26-12-12 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-12-12 20:04

има един прост програматор пони Прог в млад конструктор го продаваха за около 20-30лв.

Pony Prog

Виж в Олимекс или Комет какви други имат, ако си от София мога ти потърся един от млад конструктор да се забавляваш ма съм му загубил софта, вече нямам спомен на LPT или COM беше...

Мисля че и в Електрон Инвест имаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 20:06

Пони прог ще програмира 27С512 ???? Не си правете майтап .Оня е детски прог за еепроми [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 20:11

Аха, значи освен програматора трябва и "изтривачка" първо да изтрия съдържанието ако искам да ползвам старите чипове?


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 20:18

Ако ползваш старите чипове - ДА .
Те са с ултравиолетово изтриване ако имат джам .
Ако нямат може да са ОТР /one time programing/ и тогава си купуваш нови или изтриваш други налични ако ти се намират .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 20:42

Аха... нямат "джам", значи трябва да купя нови чипове.


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 20:52

DIP 28 (правоъгълни) пинови ли са или 32 пинови PLCC (квадратни)???

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 20:57

правоъгълни

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 21:04

с 28 крака .... [smilie5]

Ако си в София да те пратя при един човек да ти ги напише за нищо време ... ама не ги знам сега по празниците как са с работното .

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 21:08

Ох, то с тия празници... гледам половината от магазините за електроника нямало да работят от 22-ри до 1-ви.
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 21:11

Абе утре на жената магазина бачка - там имат такива [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 21:19

Къде е това?


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 21:30

Пазарджик [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: asahi   
Дата:   26-12-12 21:32

Аз програмирам епроми с бутилка бира и пакет чипс в полиетиленова торбичка. Отивам на 7-ми километър и все се намира някой да изпразни торбичката.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: explorer   
Дата:   26-12-12 21:44

Ами първо да купя епромите значи, пък за бирата - няма проблем.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-12 22:24

за EEPROM чипове не е нужна изтривачка,програматора си ги изтрива преди да ги програмира

случайно ако са EPROM просто се изхвърлят и се ползват EEPROM от същия вид - надали струват по повече от лев-два


и всичко е просто като за бутилка бира (без чипс в пластмасова торбичка) Асахи недей да замърсяваш столицата ни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: asahi   
Дата:   26-12-12 22:25

Те там и продават. В едната сграда продават, в другата пият бирата.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: TODD   
Дата:   26-12-12 23:32

Автор: tvk75
Дата: 26-12-12 22:24

за EEPROM чипове не е нужна изтривачка,програматора си ги изтрива преди да ги програмира

случайно ако са EPROM просто се изхвърлят и се ползват EEPROM от същия вид - надали струват по повече от лев-два


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

27С512 са по около 5 кинта бройката ....

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: baraba   
Дата:   27-12-12 00:34

к'ви са тия сложни неща дето ги пишете тука бе... говорете на бугарски да разберем и ние[smilie21]

моето скромно мнение е да прибягаш до някой сервиз за роботизация и ще ти свършат работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: Todd   
Дата:   27-12-12 10:11

Те сервизите за роботи днес не бачкат - роботите са в отпуск ..


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: attempt   
Дата:   27-12-12 10:34

На мен като ученик по география ми преподаваха, че сме на второ място в света по роботика, след Япония [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: Todd   
Дата:   27-12-12 10:42

Ами имаше Институт по техническа кибернетика и роботика ... и аз някога одих там за некви джаджи ... още на правец16 се упражнявахме.

Едни програмни езици Forth

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Купон ... по време на социализма [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: bgprinter   
Дата:   27-12-12 10:48

Ако четеш немски и искаш да придобиеш навика да програмираш ЕПРОМ погледни в страницата на списание Elektor. Там може да си купиш издадени вече броеве или направо книжки с много приложни програмки и hadr-&-software. Ако е само за един път послушай Асахи. [beer]



Публикацията е редактирана (27-12-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на EPROM
Автор: gorbi   
Дата:   27-12-12 23:03

аз имам чипове колкото искаш и програматори таман два - единия на еленко, ама на него му трябва иса шина, вече са кът, а другия е willem, ама калпаво ми го направиха, сокета е от евтините и де програмира, де - не. Искам и аз да си купя някакъв относително качествен програматор, че ще имам работа май още доста с тях. Ако ти трябват 512-ки, мога да изтрия няколко да ти пратя по куриер...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.