Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Глоба с фиш
Автор: ANTOAN_M   
Дата:   25-12-12 23:54

Днес станах един вид жертва на провокация. На участък където имаше непрекъсната маркировка предприех неправилно изпреварване на микробус,който се движеше с около 40 км/ч и то извън града. Съответно 1 км по-надолу ме спряха ченгетата.И ми написаха фиш за 20 лв. Искам да знам дали ще ми се отнемат точки заради фиша.
И как се процедира, когато е написан акт.
Казвам провокация, защото не видях микробуса да минава после покрай мен, при условие, че няма други отбивки.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: autosvet   
Дата:   25-12-12 23:58

С фиш точки не вземат, а с акта вземат.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: ANTOAN_M   
Дата:   25-12-12 23:59

А когато ми се отнемат точки издава ли се нов талон, на който пише, че съм с по-малко точки?

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: CanoniO   
Дата:   26-12-12 00:01

фиша не яде точки.
Ако има акт, чакаш наказателно постановление. В него пише какво ти се взима.



Публикацията е редактирана (26-12-12 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: diandimov   
Дата:   26-12-12 00:01

Тук всички се движат безумно бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: asahi   
Дата:   26-12-12 00:02

За глоба с фиш не се отнемат точки, съответно не се издава акт.
На фиша пише как и кога трябва да платиш. Най-евтино е ако от твоята банка от твоята банкова сметка наредиш превод към указаната сметка във фиша.

Провокацията не е проблем на ЗДвП, не е и оправдание за някакво поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: CanoniO   
Дата:   26-12-12 00:02

Не се издава нов талон, а ти връщат стария, който е достатъчно перфориран със "степлър", та да си личи от 100 км , че имаш акт...

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Krassy   
Дата:   26-12-12 00:03

Имал съм акт за ПТП, от който последствията бяха само глоба... без точки..

Но в твоя случай сигурно ще вземат... не мисля, че ще са много...

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: ANTOAN_M   
Дата:   26-12-12 00:06

Krassy, когато питах ченгето дали трябва ходя в КАТ, то ми отговори , че не трябва



Публикацията е редактирана (26-12-12 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: gorbi   
Дата:   26-12-12 00:07

няма нищо да вземат, защото фиш не е равно на акт..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Krassy   
Дата:   26-12-12 00:08

В КАТ се ходи да си вземеш талона...
Но това е при акт.
При фиш - не.
Там глобата е по "усмотрение" или по някакви правила от закона...
Пристига в кметството и си я плащаш с таксите за смет и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Krassy   
Дата:   26-12-12 00:09

Горби, въпроса е при ФИШ дали ти вземат точки...

Аз не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: CanoniO   
Дата:   26-12-12 00:09

Не, не взимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: CanoniO   
Дата:   26-12-12 00:12

Но човека има и друг въпрос, ненайно защо"

Автор: ANTOAN_M
Дата: 25-12-12 23:59

А когато ми се отнемат точки издава ли се нов талон, на който пише, че съм с по-малко точки?




Не се издава нов талон, но на стария му личи по дупките, ч е бил прикрепян към акт, което значи, че имаш взети точки, което пък знчи, че могат да те изнудват, което пък значи, че няма да е фиш, което пък значи, че може да вземат още точки, което пък значи, че ще има още дупки на талона, което пък значи, че ще си личи, че имаш повече от един акт, което пък ще значи, че си пред запор някакъв....

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: steeens   
Дата:   26-12-12 00:18

Много гаден номер. Тая глоба май и не можеш да я обжалваш или го промениха това?

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Krassy   
Дата:   26-12-12 00:20

Защо да я обжалва... просто да си я плати...

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: steeens   
Дата:   26-12-12 00:24

Да им е гадно. Ако е било номер, а не случайност естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: ANTOAN_M   
Дата:   26-12-12 00:29

Пътят беше такъв,че нямаше как ченгето да ме забележи, освен ако няма кой да го предупреди.

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Стоев   
Дата:   26-12-12 00:31

Автор: ANTOAN_M
Дата: 25-12-12 23:54

Днес станах един вид жертва на провокация. На участък където имаше непрекъсната маркировка предприех неправилно изпреварване на микробус,който се движеше с около 40 км/ч и то извън града....

Микробуса сигурно е бил полицейски, работил е в сговор с патрулката и после са делкали "почерпушката"... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Всички шофьори сме с единият крак в пътечката за плащане на глоби и актове а с другият слизащи от колата пред "паяка" в платената синьо/зелена зона......[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Весела Коледа и Здраве в семейството, а на пътя само който не кара не може да го глобяват.. [smilie5] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: ANTOAN_M   
Дата:   26-12-12 00:34

Весела Коледа и на тебе Стоев



Публикацията е редактирана (26-12-12 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-12 00:41

чудо голямо за 20лв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: papi   
Дата:   26-12-12 04:52

неспазване на знак В24 и пътна маркировка М1
си е за акт отвсякъде-разминал си се
нарушението е с глоба 4 наказателни точки и 30 лв



преди около месец се прибирах от софия и след диканя по посока дупница,един товарен автомобил дава десен пътепоказател,като намалява и скоростта,аз без много да се бавя,предприемам заобикаляне и на 150-200 метра точно на отбивката за село мали дрен-патрул на кат,намалявам скоростта и спирам,казвам им че предприемам заобикаляне а катаджията ми пише акт за нарушение-не спазване на знак В24-забранено изпреварване и пътна маркировка м1-непрекъсната линия
на 19 12 си взех наказателното постановление,като го обжалвах веднага


когато ти напишат акт-копие на акта се дава на нарушителят докато не излезне наказателното постановление и му взимат талона-през това време -акта замества талона,като срока му е месец,ако до месец не излезне наказателното постановление ,на мястото където се проверява за решението се задължават да увеличат срока на акта



Публикацията е редактирана (26-12-12 04:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: papi   
Дата:   26-12-12 04:58

steeens написа:

> Много гаден номер. Тая глоба май и
> не можеш да я обжалваш или го
> промениха това?



ако е наказателно постановление-акт можеш да обжалваш
аз го направих

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: Блясък   
Дата:   26-12-12 08:46

И от това обжалване няма АБ-СО-ЛЮТ-НО никакъв ефект. Ходих в приемното време на шефа на КАТ, писмено и устно изложих информацията, която си бяха спестили тюфлеците като ми писаха акт, оня (шефа) си люпеше семки, даже не поглеждаше към мен, разговора (по-точно монолога) се водеше към двама негови гавази, помощници, авери, не знам как да ги определя. Хората ме изслушаха, защото такава им е работата. Единия даже ме пита нещо, от където разбрах, че не са ме слушали. Ефекта, както се досещате е нулев. Разчитаха, че за 100 лева няма да ходя до съда и ръся 3 пъти повече пари за адвокат. ТЮФЛЕЦИ! Кажи му полицай, и не го обиждай повече, малоумен е да те разбере...

Отговори на това съобщение
 Re: Глоба с фиш
Автор: bleki1   
Дата:   26-12-12 10:23

Аз съм имал 2 акта за последните две години. И двата съм ги обжалвал и в обжалването категорично съм писал че ще стигаме до съд. Мнооого ги е страх от съда полицаите, защото си губят деня (работен или почивен). Паднаха и двата преди да стигнем до съда. Другият номер който правят в момента-глобата е под 50лв. което не подлежи на обжалване.
В твоя конкретен случай-фиша си е фиш. Плащаш и заминаваш. А това с постановките-вярвам ти че е истина. Измислят какви ли не тарикатлъци за да изпълнят плана.
Нервират ли те много-спираш колата (както мой познат на Дондуков. Извадил 70-200 и в продължение на 4 часа снима ченгето как взима парички. После отиде със снимките и наказателното постановление да му ги покаже. Ченгето беше готово и с..рка да му направи (насред булеварда). Моят познат с..рка не искаше, но си взе парите за глобата. Яд ме беше само че не ме е извикал да снимам отстрани как милиционера връща пари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.