Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-12 22:16

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-12 22:16

http://news.ibox.bg/news/id_999694403

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-12 22:20

Трябва да се действа като с пушачите. Имало съвестни и съобразителни пушачи. ОК. Ама не всички са такива и затова забраниха пушенето в заведенията. Ама имало "добри" ловци. Не че разбирам как може да е добър един човек, който убива заради удоволствието от отнемането на живот, но да приемем, че има и такива "добри" ловци. Хубаво, ама има и други, дето са зли. Затова забрана на лова!



Публикацията е редактирана (24-12-12 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: realnoncho   
Дата:   24-12-12 22:26

Не знам какъв човек си да ти доставя удоволствие да убиеш без да си в нужда да се нахраниш или защитиш, особено за такъв тип красива птица [smilie8] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: мара   
Дата:   24-12-12 22:32

ми човеците са особен вид. повечето са за изтребление. особено предвид, че не са изчезващи...

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: kefalcho   
Дата:   24-12-12 22:48

То тва хубаво мара ама кой ще се заеме със задачата .
Аз примерно , мога да "убивам" малко по малко себе си и пак след време ще има някаква полза [smilie7]

Весела КоЛева на всички [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: neuromancer   
Дата:   24-12-12 23:04

ти пък как я пусна тая новина
те убиват стотици всяка година

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: ejko   
Дата:   24-12-12 23:08

Ловци трябва да има, но за да се регулира популацията на определени видове, в някакви размери. Примерно има много вълци и се пускат ловци, а не всеки да трепе срещу ловно билетче, все едно ходи на кино...

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: Gruyu   
Дата:   24-12-12 23:11

ми реципрочно да им ударят и на тях по една патка....и въобще на всички, които имат оръжие![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: batonga   
Дата:   24-12-12 23:46

Подозирам че БОЗО няма да пише в тая тема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: Todd   
Дата:   24-12-12 23:50

Кой увеличи броят на ловците хилядократно през последните 20 години ????

Преди тия 23 години ставането на ловец беше само по наследство или ако ако умрелият нямаше наследници мераклии тогава влизаше друг в дружинката .....

Сега Сульо и Пульо са награбили пушки , джипки и вървят като хуни из гори и ливади и стрелят като луди по всяко нещо де се движи ...


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: мара   
Дата:   25-12-12 00:17

ма даже не стаа дума само за ливци...стаа дума за бракониери. и не са само тука. навсякъде са. знаеше ли кво правят в кипър например?
ядат пойни птичета маринивани! и ги ловят с лепещи ленти, пръчки с лепило, мрежи и как ли не. при тва не са и местни, а зимуващи. та има фондация на една баба, дето оди да ги дебне. в малта трепят поойни птици за кеф. та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: ejko   
Дата:   25-12-12 00:28

В Щатите, в Уисконсин пък понякога ядат катерици..., ама те май не са защитени...
Все пак е странно... Хващаш си катеричка и я пляскаш във фурната [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: exo99   
Дата:   25-12-12 00:30

Мъжете ловци са с малки пишки и голяма фантазия. [smile]

Това съм го чувал от една позната, а тя разбираше от тези неща.[smile] [beer]

Имам предвид, че разбираше от малки и големи п--ки и фантазия.

Какво да се прави - комплексирани хора, все някъде трябва да избие.

По-добре да отстрелват животни, че иначе ще ги напъне в друга посока.

[smile] [beer]

Ловците, без лоши чувства! [beer]

Честита Коледа! [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-12-12 00:33

Вижте сега, колко на шега в моя стил на крайни изказвания, колко наистина, но за справяне с проблема си трябва крута мярка - забрана на лова. Това е положението. Както скоро се говореше, че ще правят на Доминикана (ако не се лъжа?)

Иначе справяне с проблема не виждам. Тия простотии, дето ловците били прочиствали, регулирали и нам си кво, са си чисто и просто простотии, остатъци от една друга мракобесническа епоха, в която пекотаковци, милкобалевци и други тежки комплексари е трябвало да си оправдават безобразията. Природата си знае работата, айде не на нея тия работи с "вредителите" и "регулиране на популацията" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: Neuromancer   
Дата:   25-12-12 01:43

В Коста Рика лова е забранен и се наказва със затвор до 7 години. Обаче там развиват екотуризъм, голяма мрежа национални паркове, а у нас експлоатираме всичко до опустошение и се прехвърляме на следващото. Природозащитник е мръсна дума дори в тоя форум, дето би трябвало да харесваме природата. Ама така е, ще се усетим като вече е късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: baraba   
Дата:   25-12-12 02:19

абе не е баш тъй.... забрана за лова не може да има.. ся тук ловците си мълчат..ама нека да кажат.. всяка година се събират пари и се отглеждат и пущат , птичета.. примерно фазани от фазанарийте и яребици... как вие дето не сте ловци ходите в магазина и си купувате месо.. тук е нещо същото... само дето една яребица дето тежи 300грама , ловците я плащат като за 5кг месо...
както вие не се отказвате да ядете месо така и лов ще има .. за това има фазанарий и други тем подобни... зайците , не се отглеждат, но се следи популацията им.. имало е години в които не е имало лов за зайци.. за да се увеличат.. но ако станат много.. изяждат кората на дърветата и дърветата изсъхват за това си има горско дето следи тия неща.. и или разрешават даден вид да се отсрелва или забранява...та така лоши или добри ловци няма.. това си е краста.. а че има такива дето стрелят по всичко де мърда си е проблем



Публикацията е редактирана (25-12-12 02:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: boZo   
Дата:   25-12-12 02:20

CyberGene,
Какво мракобесие те гони, кога ходи на лов та ги видя тия работи, или ти е казал някой, който бил чул...

Таков, Балев и Живков са пуцали в развъдните стопанства - нема начин да не удари нещо, всичко се подмазва на началството - обърни внимание - развъждали са им дивеч специално за тях.

Ако не се прочистват вредителите в гората по домашните животни ще настъпи мор - къде бяс, къде друго и баба ти нема да ти прати спържа, понеже свинкята на село са я покосили вълците... Ако не трябваше да се избиват вредителите държавата нямаше да дава парични и материални награди за итстрелян хищник... Или си мислиш, че държавата умишлено стимулира заличаването на определени животински видове? Титанично!

Дивечовъдните стопанства за това са именувани така - да въдят дивеч, който да се избива. Като никой не избива дивите свинье те ще вземат да се сурнат у нивята на баба ти и да ви оставят без компир цялата рода. Ще стане нещо като с бездомните псета - дивечовъдните стопанства ще пускат дивеч, който няма кой да го трепе.

Лова е организирано занятие за хора с ловни билети, ловуващи в дружинки под контрола на местните ловни дружества. Бива два вида - въоръжен туризъм и истински лов. Зависи от състава на дружинките.

Бракониерството няма общо с лова. Ебати колко тъп народ има.
В кланицата как е? На ден трепят стотици животни, ама там всичко е ок, щото не ги гонят с ножа из гората, нали?
Ти па да видиш колко са зли касапите...а?[smilie18]
Е като природата си знае работата що не изчезнат агнетата, свинете и телетата?
Ебати простото е - развъждат ги за клане. Като си купиш от метро контра филе от елен ква е разликата дали животното е отгледано във ферма и му е теглен ножа в кланицата или е отгледано в дивечовъдната станция и е пуснато за отстрел?

exo99,
Педал ловец няма. А пък ако те интересува какви са пишките на ловците - ще те запозная с няколко дружинки и от "първа ръка" ще можеш да провериш [smilie18] [smilie18] Накрая може да почне да ти харесва... лова [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: baraba   
Дата:   25-12-12 02:28

бозо го е описал много точно... , проблема не е в лова.. а бракониерите...ловицте не отсрелват защитените видое..

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: pif   
Дата:   25-12-12 02:33

Абе и аз съм ходил на "въоражен туризъм" ама си е жива простотия. Големия подвиг, че си гръмнал нещо. И аз смятам, че е комплексарщина тая работа. Имам приятели ловци и това между тях си е жив вид снобария.
Имам един познат който всяка година отива за 30-40 дни в гората. Без храна, без вода. Спи където намери, яде каквото си убие. Само с нож и въже. Е той е мъж. Не келеша с джипа и калашника дето отива да гърми по движещи се мишени.
Ако на тея двамата им дадът ефективна присъда 5 години колкото е по закон - със сигурност ще се отрази добре на големопишковците, опс, големопушковците.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: boZo   
Дата:   25-12-12 02:55

pif,
С нож и въже може да хваща дивеч с капани и примки, което си е чиста проба бракониерство.
С калашник и нарезно оръжие се ходи на подборен лов, където не се стреля по подвижни мишени заради спецификата на оръжията и оптиката.
Ако си бил свидетел как се слиза от джип и се гърми с автоматични откоси от калашник по бягащ дивеч значи не си видял лов а нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: pif   
Дата:   25-12-12 03:06

Божо,
аз бях въоражен само с флоберка с хубава оптика. Дружинката беше от полицейски началници. Имаше всякакви бойни карабини, де що се сетиш гладкоцевни пушкала. Ум да ти зайде. Сигурно целия БОП нямаше толкоз пушкала. И се изгърмяха сума ти патрони. Народа удари няколко диви прасета. Аз се записах с няколко врабчета за котето. Бях го взел на собственна издръжка. Все пак бях спонсориран с 10 000 патрона за тая флоберка. По друга случайност съм попадал и в иманярска дружинка обикаляща по планините. Там оръжието има друга цел. Това не пречи един хубав ден да се завърши с изгърмяването на много патрони по всичко дето мърда. И в двата случая ефекта е един и същ.
Когато някой живее до гората и природата е живота му съм съгласен. Този човек има отношение към нещата. Но когато си избрал живот в града и събота и неделя да ходиш да се забавляваш доказвайки на себе си каква си голяма работа щото пушката ти гърми много - не съм съгласен.
Утре очаквам ловната дружинка на Божо да се сформира и да тръгне на лов за доктори. Нещо много им се е увеличила популацията а и са останали само някакви такива болнави, некадърни. Трябва да се поразчисти стадото за да може да се заздрави биологичния вид - доктор.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-12-12 03:08

Мани тия глупости бе, човек. На теория всички ловци сте едва ли не спасители на природата. Айде стига простотии. Познавам доста ловци. До един са комплексари. Избиват си комплексите, като избиват животни. Тук не става дума за ферми, за ядене и развъждане. Става дума за удоволствие от убиването. Нали ако е само заради яденето на еленско, ще си го купиш от магазина. Всички тези обяснения за "благородната" кауза, с която вие добрите ловци сте се нагърбили, спасявайки човечеството от сигурна екологична катастрофа са булшити. Това са само думи-параван, които сте научили да декламирате машинално. Истината е друга и вие добре я знаете.

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: boZo   
Дата:   25-12-12 03:24

Сайбър, каква благородна кауза те гони, избиването на вредители е наложено със закон задължение на ловните дружинки, както и полагането на определени грижи за дивеча.
Удоволствието е от лова, не от убиването. Ако се търси удоволствие от убиването - касапин е правилната насока.

пиф,
Из ловните дружинки е пълно с лекари, съдии, адвокати...има и жени... ебати комплексарите ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ловци отстреляха червеногуша гъска (защитен вид)
Автор: baraba   
Дата:   25-12-12 03:58

за дивеча дето се стреля по него се полагат и грижи да го има.. но често се бърка бракониерството с лова...

пиф.. докторите все още не са дивеч.. а хора...и ти бъркаш... както и бракониерите.. бъркат че като се излезне на лов се стреля по всичко...



Публикацията е редактирана (25-12-12 03:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.