Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Откъде може да се купи това?
Автор: ogimag   
Дата:   20-12-12 19:41

В една друга тема видях този линк и тези машини и ми стана интересно.

http://www.fit-pc.com/web/

В България доколкото търсих никой не ги предлага. Та къде ги има, варианти, цени, впечатления ако някой има и т.н.?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: stefan63   
Дата:   20-12-12 20:14

онлайн ги продават на същия сайт - сигурно си видял, и питаш всъщност за впечатления.
Моето впечатление е , че са скъпи. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: alsash   
Дата:   20-12-12 20:19

...я по-просто моля?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: ntonev   
Дата:   20-12-12 20:25

Много скъпо туй чудо...

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-12 21:29

Толкова ли не може да сглобите един barebone minipc с чарколяци оттук? Може би малко по-голям ще е като размери, но мисля 300-400лв ще стигнат за кутия с твърддиск, процесор, дъно с видео,РАМ и захранване.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: 1vo   
Дата:   20-12-12 22:35

Да си сглобиш фанлесс и7, с такъв размер ... готин радиатор само е 100 кинта [smilie8] а на това корпусът му е оребрен. Един от моделите мисля, беше и херметически [smilie24]

Идеални са тея фит-чета [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: Klez   
Дата:   20-12-12 22:37

Ми най-евтината използваема версия (дето има хард, рам и т.н.) струва 476$ (710лв)
и то с някви прилично кирливи параметри.
По добре си вземи един лаптоп...
ако не е тайна ква е идеята на това устройство в твоя случай.
За какво искаш да го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: asahi   
Дата:   21-12-12 09:07

Ей тук http://www.itx.bg/ има такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-12-12 10:33

Това няма вентилатори и е тихо - затова е скъпо.
Понеже и аз си правих безвентилаторно ПЦ и мога да ви кажа че цените са добри. Само пасивното захранването е 400 лв. + пасивен охладител на процесора още 150. отделно процесори, памети, ссд, видео и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: Klez   
Дата:   21-12-12 17:41

И все пак да попитам за какво ще се ползва :)
щото лаптопа ми е напълно безшумен също и е доста по мощен от това и има и дисплей и струва долу горе тея пари.
P.S. а да ... и харчи долу горе толкова ток като това PC

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: asahi   
Дата:   21-12-12 18:12

Мислил съм си ги тези работи.
Такова нещо е удобно за HTPC - мултимедиен компютър за плейване на каквото има из домашната мрежа. Да, ама има чудесни мултимедийни плеъри, пак безшумни и на далеч по-ниски цени. Значи отпада.
Да чегърта торенти из нета. Хубаво, ама това вече и NAS сървърите го правят. Отпада.
С тази ниска производителност може и да става за джиткане из нета, ама тогава безшумността не е фактор. Май и това отпада.
И какво остана?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: Klez   
Дата:   21-12-12 20:28

остана че е напълно безсмислено
и аз си мислех за мултимедия към телевизора да сложа нещо... да ама китайците за 110лв продават MK808

(има го и по 80лв без клавиатурата)
около 10 пъти по малко е от горното РС, ток не харчи почти никакъв, за шум и дума не може да става, върти видео с резолюция до 2160p и то доста добре и става за браузване.
Като допълнение може да му се инсталира DLNA плеър и куп други софтуери

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: 1vo   
Дата:   21-12-12 21:00

това е една гледна точка. Другата е че едно от онези слабичките, стават за всичко - от медиа плеър, до сървър (уеб, файл, фтп, терминален и т.н каквото се сетиш). С нормална ОС могат да му се добавят и всякакви приложения - торенти, мейл клиенти... Харчи около 1лв/месец и ще стои вкл. 24/7, т.е имаш на разположение целият си компютър чрез отдалечен достъп отвсякъде. Може и само за календар и будилник да се ползва [smile]

А от тези по-натоканите, и7, 8ГБ РАМ за по $999 стават за всичко, плескаш го отзад на монитора и го забравяш, като там водещ е комфорта а не цена/призводителност.


едит: клез и тези имат "малки", е не са толкова "жълти"

http://www.fit-pc.com/web/fit-pc/other-products/



С тази ниска производителност може и да става за джиткане из нета, ама тогава безшумността не е фактор.

Как да не е фактор, като джиткаш от спалнята нали жена ти ше те изхвърли ако и шумиш [smile]



Публикацията е редактирана (21-12-12 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: siluet   
Дата:   21-12-12 21:57

А някой има ли опит с Андроид мини, ПС, ТВ, Бох мултимедийни плеери, искам един такъв да вържа към ТВ-то и домашната мрежа, да става за ХД видео, интернет, Скайп с видео, да работи с безжична мишка и клавиатура, да може да му се инсталират приложения за Андроид, игри за децата...

Ей това изглежда това което ми трябва;

MINIX™ NEO X5 ANDROID MINI PC

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде може да се купи това?
Автор: Klez   
Дата:   23-12-12 14:19

1vo, така е ама всеки един лаптоп отговаря перфектно на тези изисквания и си има вграден UPS (Батерия) и монитор... и не е особено по голям :)
Ползвал съм MiniITX компютри (и продължавам да ползвам един точно за сървър) но като тръгнах да ъпгрейдвам осъзнах че просто най добрият вариант е един лаптоп като цена/производителност/възможности

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.